reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

RDNA 3 prý půjde do prodeje v prosinci, otazníky visí nad konkurenceschopností

, , aktualita
RDNA 3 prý půjde do prodeje v prosinci, otazníky visí nad konkurenceschopností
Už víme oficiálně, že nové grafické karty AMD s architekturou RDNA 3 budou představeny 3. listopadu letošního roku. Současně se objevují informace o tom, že by do prodeje mohly jít v prosinci. Otázkou je ale výkon vůči RTX 4000.
RDNA 3 prý půjde do prodeje v prosinci, otazníky visí nad konkurenceschopností
Už před třemi týdny AMD oficiálně oznámilo, že nová GPU architektura RDNA 3 se oficiálně představí 3. listopadu. Není divu, že se postupně začíná objevovat i vyšší množství neoficiálních informací a úniků. Např. leaker ECSM, který se ukázal být dosti přesným v případě procesorů Intelu, se nyní nechal slyšet, že na trh by se mělo RDNA 3 dostat v druhé polovině prosince a mělo by jít o dvě vlajkové lodě. Jak přesně si přeložit první a druhou vlajkovou loď, to není moc jasné. Mohou to být dvě high-endové karty nebo také dvě nejrychlejší karty své třídy (nejrychlejší verze Navi 31 a totéž u Navi 32).
 
AMD RDNA 3
 
Dále zmiňuje, že RDNA 3 nebude dosahovat srovnatelného výkonu v rasterizaci a ray-tracingu jako nedávno představené karty GeForce RTX 4000, které mezigeneračně dosáhly opravdu významného skoku ve výkonu. Je tak možné (spíše je to přání), že se AMD tentokrát bude snažit více bojovat cenou, aby se neopakovala situace s relativním nezájmem o nové Ryzeny 7000 (zde to není způsobeno cenou samotných CPU jako spíše cenou desek, pamětí a novou platformou, která vylučuje upgrade procesoru z předchozího). Nezapomeňme také, že AMD u RDNA 3 slibovalo 50% navýšení výkonu na watt, což ve světle schopností RTX 4000 dnes už zdaleka nevypadá tak dobře jako v minulosti. Tam totiž stoupla efektivita o více něž 80 %, v některých případech se pohybovala i okolo dvojnásobku.
 


reklama
reklama
reklama