Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl?

Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl?
, , recenze
NVIDIA nedávno přišla s novou verzí DLSS 2.2, kterou zatím oficiálně podporuje dle našeho vědomí jen Rainbow Six Siege. Neoficiálně ji ale lze použít i třeba se Cyberpunkem 2077, a tak se můžeme pokusit zjistit, zda lze zaznamenat nějaký rozdíl. 
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Cyberpunk 2077 jsme si už loni vyzkoušeli na aktuálním hardwaru v podobě Gigabyte GeForce RTX 3080 Eagle OC 10G, a to včetně testů DLSS z hlediska kvality a výkonu. Tato hra oficiálně přichází s DLSS 2.1 a je třeba říci, že už ve své výchozí verzi s DLSS pracuje dobře, čili bez výrazných artefaktů, duchů za pohybujícími se předměty a podobnými nejapnostmi. A to je jen dobře, neboť Cyberpunk 2077 je velice náročná hra, která navíc se zapnutým ray tracingem dokáže dostat na kolena i velice výkonnou sestavu. DLSS tu tak přijde vhod, a to přinejmenším při nastavení na nejvyšší kvalitu. 
 
 
Jak ale můžeme zprovoznit DLSS 2.2 na Cyberpunku 2077, když ten tuto verzi ještě nepodporuje, a to ani v rámci nové verze 1.23 z tohoto měsíce? Stačí totiž využít knihovnu nvngx_dlss.dll ze zmíněného titulu Rainbow Six Siege od Ubisoftu a jí nahradit původní knihovnu v instalaci Cyberpunku 2077. Stáhnout si ji můžete třeba z NexusMods.
 
Jde tak pouze o nahrazení jednoho souboru jiným, díky čemuž upgradujeme na verzi DLSS 2.2 a dle serveru PCGamesN se můžeme těšit jednak na vyšší výkon, ale i na vyšší kvalitu upscalingu obrazu pomocí DLSS. 
 
 
My si právě dnes ověříme, zda je v takovém tvrzení kus pravdy. V případě výkonu to bude snadné, prostě si zopakujeme benchmarky s využitím DLSS, ovšem srovnání kvality už nemusí být tak jednoduché. Ono už je vcelku obtížné nalézt rozdíly mezi jednotlivými nastaveními kvality výchozí verze DLSS, natož abychom mohli automaticky očekávat, že se jasně ukáží rozdíly mezi DLSS 2.1 a 2.2. Přesto se o to pokusíme.  
reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek