www.svethardware.cz
>
>
>
>

Router TP-Link Archer AX50 s Wi-Fi 6 se dostává na český trh

Router TP-Link Archer AX50 s Wi-Fi 6 se dostává na český trh
, , aktualita
Vloni představený router Archer AX50 se nyní konečně dostává do českých obchodů. Vzhledem k podpoře nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (802.11ax) slibuje zrychlení sítě až na 3 Gbps. Na kolik nový model vyjde?
K oblíbeným
reklama
TP-Link Archer AX50 byl představen již vloni v září, ale k uvedení na český trh se čekalo až do letošního jara. Tento dvoupásmový router podporuje standard 802.11ax, známější pod označením Wi-Fi 6. Výrobce u svého nového modelu slibuje maximální rychlost připojení k internetu na úrovni AX3000, tedy asi 3 Gb/s. Rychlosti 2 402 Mb/s dosahuje ve frekvenčním pásmu 5 GHz, dalších 574 Mb/s potom v pásmu 2,4 GHz.
 
K dalšímu zvýšení kapacity přispívá technologie OFDMA, která prostřednictvím efektivní modulace zvyšuje kapacitu připojení až čtyřnásobně. To by mělo znamenat bezproblémovou konektivitu i v případě, že se k síti připojí desítky zařízení (router nabízí kapacitu dokonce až pro 256 zařízení) nebo při využívání datově náročných úkonů, jako je streamování videí ve vysokém rozlišení.
 
 
Technologie OFDMA by podle oficiálních údajů měla také zajistit až o 75 % nižší latenci, což ocení třeba hráči online her. TP-Link u svého nového routeru použil agresivní design s ostře řezanými hranami. Přehlédnout nelze ani čtveřici externích antén, které společně s technologií Beamforming zlepšují sílu a stabilitu signálu. Beamforming není žádnou novinkou, tato technologie se již objevila ve většině routerů se standardem 802.11ac. Umožňuje sledovat polohu zařízení připojených v domácí síti a směřovat signál přímo k nim, tedy vytvořit jakýsi bezdrátový most mezi routerem a koncovým zařízením.
 
Novinkou pro Wi-Fi 6 je ovšem funkce Target Wake Time (TWT), která umožňuje routeru komunikovat se zařízeními, aby zjistil, jak často potřebují odesílat či přijímat data. Tím je zajištěn efektivnější přenos dat, takže není síť zbytečně zatěžována a především dochází k úspoře energie, což ocení hlavně uživatelé mobilních zařízeních vybavených baterií. Nechybí ani funkce, které známe z jiných routerů od TP-Link, jako je balíček funkcí HomeCare zahrnující nastavení priority připojených zařízení, rodičovskou kontrolu nebo integrovaný antivirus.
K pohodlnému ovládání routeru lze využít mobilní aplikaci Tether, která je dostupná pro Android a iOS. Za zmínku stojí také integrace hlasové asistentky Amazon Alexa, která umožňuje ovládat některé funkce routeru pomocí hlasových povelů. Tímto způsobem lze třeba upřednostnit připojení některých zařízení nebo deaktivovat světelné diody na routeru, aby uživatele nerušily. TP-Link Archer AX50 se v českých obchodech prodává za cenu okolo 5 000 Kč s DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů