reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Seagate si na jaro chystá 6TB disky

, , aktualita
Seagate si na jaro chystá 6TB disky
Společnost Seagate oznámila, že v dubnu se dostanou na trh její první 6TB pevné disky, které tak vytvoří konkurenci pro jediné 6TB modely, jež jsou v současnosti na trhu. Jde o heliem plněné modely od HGST, čili Western Digital.
Seagate si na jaro chystá 6TB disky
O pevných discích HGST Ultrastar He6 jsme se dozvěděli již v listopadu, kdy byl společně s nimi představen proces HelioSeal. Ten má za úkol naplnit disky heliem, a to tak, aby z nich nevyprchalo, protože nízká hustota heliové atmosféry je důležitá k tomu, aby do běžného 3,5" těla mohl výrobce nacpat sedm ploten, jež nám dají výslednou kapacitu 6 TB.

Seagate v září minulého roku také představil novou technologii SMR (Shingled Magnetic Recording), která umožní zvýšit hustotu zápisu pomocí stávajících technologií, nicméně u nových 6TB disků má Seagate využít klasickou PMR (Perpendicular Magnetic Recording), což znamená, že využitím SMR by teoreticky mohl jít až na 7,5 GB díky hustotě zápisu vyšší o 25 %.

Nicméně i když Seagate zatím o svých chystaných 6TB discích moc neprozradil, na konferenci se svými investory a finančními analytiky uvedl, že půjde o podnikové disky. To ostatně není žádným překvapením vzhledem k vzestupu cloudových technologií a příslušných datových center.

Uvidíme tedy na začátku druhého kvartálu, s čím konkrétním Seagate přijde a zda nakonec neuvede i modely pro běžné spotřebitele.

Zdroj: X-bit labs
reklama
reklama
reklama