www.svethardware.cz
>
>
>
>

SpaceX konečně potvrdilo explozi Crew Dragonu

SpaceX konečně potvrdilo explozi Crew Dragonu
, , aktualita
Společnost SpaceX se konečně vyjádřila k nehodě, kterou jsme si spojovali s testem motorů SuperDraco v lodi Crew Dragon. Opět se oficiálně mluví o anomálii a snad už se také dozvíme, jaké ta bude mít následky. 
K oblíbeným
reklama
Téměř před dvěma týdny SpaceX Crew Dragon explodoval při pozemním testu motorů SuperDraco, takže bylo logické uvažovat o tom, že za to mohla právě porucha spojená s některým z nich. Nyní se od Hanse Koenigsmanna ze SpaceX dozvídáme vůbec první oficiální informace o této nehodě, respektive anomálii, jak ji firma označuje. 
 
 
Firmě SpaceX se nedávno podařil test lodi Crew Dragon (Dragon II), která zatím bez posádky doletěla k Mezinárodní vesmírné stanici a zpět. Čekal ji pak test záchranného systému a v létě už první let s posádkou, nicméně pak přišla další "anomálie" a nyní máme potvrzeno, že 20. dubna loď skutečně explodovala kvůli potížím s motory SuperDraco. Je třeba poznamenat, že ty má pouze verze Dragonu pro posádku, zatímco lodi pro vynášení nákladu na ISS mají jen slabší motory Draco a ty fungují bez problémů.  
 
SuperDraco využívají pro svůj pohon palivo, jehož dvě složky se samy vznítí, když přijdou do kontaktu a sloužit mají právě pro účely záchranného systému. Musí být tak dost silné na to, aby během krátké chvíle dokázaly loď dostat dostatečně daleko od rakety a její případné exploze. SpaceX krom toho ještě měla či ještě má ambice je využívat pro přistání lodi ve stejném stylu, v jakém přistávají i její rakety, ovšem NASA zatím trvá na využití padáků. 
 
 
Koenigsmann nyní potvrdil, že nehoda má skutečně něco společného s motory SuperDraco, ovšem ačkoliv to z videa není patrné, exploze se objevila ještě před tím, než se motory zapnuly, či měly zapnout. Její důvod i kvůli tomu zůstává nejasný a dle SpaceX je ještě příliš brzy na to, aby byly činěny nějaké závěry, či alespoň na to, aby byly zveřejněny. 
 
Dozvídáme se ještě alespoň to, že loď, která explodovala, byla ta samá, která se předtím podívala k Mezinárodní vesmírné stanici a poté úspěšně přistála. Čili je možné, že Crew Dragon byl poškozen při návratu skrz atmosféru nebo dopadem do oceánu. Pokud se to prokáže, může to být pro SpaceX ještě dobré, protože NASA chce pro mise k ISS využít vždy nový Crew Dragon. Horší by bylo to, kdyby byla odhalena nějaká závažná chyba týkající se i zbrusu nových lodí. 
 
Nyní tak stále probíhá vyšetřování s účastí NASA a to může trvat ještě dlouho, protože důkazy jsou k dispozici ve stavu trosek původní lodi. My přitom už víme, že NASA využije ruské Sojuzy i na začátku roku 2020, takže první ostrý let Crew Dragonu může být odložen právě třeba až do příštího roku. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek