www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy

SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
, , aktualita
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
K oblíbeným
reklama
Soukromá společnost Elona Muska, který je nyní druhým nejbohatším člověkem na planetě, dokončuje přípravy prototypu kosmické lodi Starship SN8. V září tohoto roku absolvoval jiný prototyp kosmické lodi druhý testovací let do výšky 150 metrů a krátce po této události Elon Musk oznámil, že se již brzy pokusí o mnohem náročnější kousek - o let pokročilejšího modelu Starship s aerodynamickou špičkou a řídicími plochami do 15kilometrové výšky. 
 
 
Nový prototyp lodi zvládl absolvovat celou řadu zkoušek a úspěšně prošel také klíčovým statickým zážehem tří motorů Raptor. Nyní už mu tak nestojí skoro nic v cestě a SN8 může další milník v podobě vysokého zkušebního letu zdolat již během příštího týdne, jak na svém twitterovém účtu pár dní zpátky oznámil Elon Musk. Stát se ale může cokoliv a ve SpaceX to moc dobře vědí. V texaském středisku Boca Chica už čeká i prototyp SN9, který je již téměř dokončený. Pokud by tedy testovací let SN8 nevyšel, další prototyp by na testování mohl poměrně záhy navázat. 
 
 
Pokud se však let do patnáctikilometrové výšky podaří, SpaceX bude zase o kus blíž velkému plánu na znovupoužitelný systém raket a kosmických lodí, které budou levně přepravovat náklady nebo i astronauty k Měsíci a ve vzdálenější budoucnosti i k dalekému Marsu. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyhledávač DuckDuckGo překonal milník 100 milionů dotazů denně Vyhledávač DuckDuckGo překonal milník 100 milionů dotazů denně
Vyhledávač DuckDuckGo je sice proti Googlu jen malým hráčem, ale jeho popularita poslední dobou značně stoupá. Lidé se totiž více starají o svá osobní data a DuckDuckGo je znám tím, že nesleduje své uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž vrazil dronem do policejní helikoptéry: hrozí mu vězení a pokuta 250 000 USD Muž vrazil dronem do policejní helikoptéry: hrozí mu vězení a pokuta 250 000 USD
Někteří lidé nerespektují pravidla létání s drony, což se jim může hodně vymstít. Jeden muž z Hollywoodu půjde s velkou pravděpodobností do vězení a možná zaplatí pokutu v hodnotě nového sportovního auta za to, že vrazil dronem do policejní helikoptéry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
TSMC výrazně navyšuje kapitálový rozpočet až na 28 mld. USD TSMC výrazně navyšuje kapitálový rozpočet až na 28 mld. USD
A okamžitě nás může napadnout, jak moc je toto rozhodnutí ovlivněno plány společnosti Intel outsourcovat výrobu svých čipů, o čemž se však stále ještě rozhoduje a těžit z toho může právě společnost TSMC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart
Dle krátké ukázky by se dalo mluvit o ruské verzi hry Control, neboť jde také o 3D FPS akci v uzavřených prostorách s notnou dávkou paranormality, hlavní hrdina je rovněž vládní agent a i zde půjde o hru, v níž se mají ukázat výhody ray tracingu a DLSS.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Japonské supravodivé adiabatické CPU vyzkoušeno na 2,5 GHz Japonské supravodivé adiabatické CPU vyzkoušeno na 2,5 GHz
Skupina výzkumníků z Národní univerzity v Jokohamě vyzkoušela v praxi supravodivý procesor nataktovaný na 2,5 GHz. Jedná se o CPU zvané MANA, aneb Monolithic Adiabatic iNtegration Architecture. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře