www.svethardware.cz
>
>
>

System Shock 3 nejspíše nebude, odešli klíčoví vývojáři

System Shock 3 nejspíše nebude, odešli klíčoví vývojáři
, , aktualita
Příznivci už letitých her série System Shock se mohli těšit, že v třetím dílu se opět utkají se Shodan, a to pod taktovkou studia OtherSide Entertainment. Z toho ovšem nyní mizí klíčoví pracovníci a s dalším vývojem to nevypadá dobře.
K oblíbeným
reklama
Minulý rok v září jsme uvedli, že se chystá další System Shock s pořadovým číslem tři a mohli se těšit přímo na žně. Krom zbrusu nové hry se totiž chystá také přepracovaný původní System Shock od Nightdive a navíc má být brzy vypuštěn i System Shock 2 Enhanced Edition.
 
 
Pokud ovšem jde o System Shock 3 od OtherSide Entertainment, vypadá to bledě, neboť v posledních pěti měsících toto studio opustil či musel opustit hlavní autor, vedoucí programátor, designový ředitel a další vedoucí pracovníci, zatímco samotné studio se rok snažilo získat nového vydavatele. Nyní navíc přichází zpráva, že celý tým, který pracoval na System Shock 3, už neexistuje a lidé z něj nepatří mezi zaměstnance studia OtherSide. 
 
System Shock 3 (SS3) byl naposledy prezentován na GDC 2019, kdy už OtherSide neměli po svém boku vydavatele Starbreeze, který začal mít finanční potíže, a tak zhruba před rokem prodal práva samotnému studiu. Warren Spector (Ultima Underworld, System Shock, Thief: The Dark Project) jako kreativní ředitel vývoje SS3 pak v květnu hlásil, že jedná z několika potenciálními vydavateli a nevyloučil, že OtherSide si nakonec svou hru vydají sami s tím, že mají finance na "delší dobu". 
 
Během posledních pěti měsíců ale začali ze studia odcházet, nebo byli propuštěni klíčoví zaměstnanci, kteří tuto skutečnost jasně dali najevo na svých profilech na LinkedIn. Propuštění celého vývojářského týmu ovšem nebylo potvrzeno, stejně jako to, že ten měl být značně pozadu za tvorbou potřebného obsahu do hry. 
 
Od údajného vývojáře, který stojí za nejnovějšími informacemi, se také dozvídáme, že kdyby Starbreeze nepostihla krize, výsledkem by jistě byla hra s neotřelým a inovativním systémem, byť by asi byla celkově menší, než by si tato série zasloužila. Pracoval na ní poměrně malý tým, který však měl vysoká očekávání a ta také přinesla drahé experimentování, což zase vyústilo v nutnost improvizovat, takže SS3 by asi ve výsledku nebyl hrou, kterou fanouškové obecně očekávají.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů