www.svethardware.cz
>
>
>

System Shock 3 nejspíše nebude, odešli klíčoví vývojáři

System Shock 3 nejspíše nebude, odešli klíčoví vývojáři
, , aktualita
Příznivci už letitých her série System Shock se mohli těšit, že v třetím dílu se opět utkají se Shodan, a to pod taktovkou studia OtherSide Entertainment. Z toho ovšem nyní mizí klíčoví pracovníci a s dalším vývojem to nevypadá dobře.
K oblíbeným
reklama
Minulý rok v září jsme uvedli, že se chystá další System Shock s pořadovým číslem tři a mohli se těšit přímo na žně. Krom zbrusu nové hry se totiž chystá také přepracovaný původní System Shock od Nightdive a navíc má být brzy vypuštěn i System Shock 2 Enhanced Edition.
 
 
Pokud ovšem jde o System Shock 3 od OtherSide Entertainment, vypadá to bledě, neboť v posledních pěti měsících toto studio opustil či musel opustit hlavní autor, vedoucí programátor, designový ředitel a další vedoucí pracovníci, zatímco samotné studio se rok snažilo získat nového vydavatele. Nyní navíc přichází zpráva, že celý tým, který pracoval na System Shock 3, už neexistuje a lidé z něj nepatří mezi zaměstnance studia OtherSide. 
 
System Shock 3 (SS3) byl naposledy prezentován na GDC 2019, kdy už OtherSide neměli po svém boku vydavatele Starbreeze, který začal mít finanční potíže, a tak zhruba před rokem prodal práva samotnému studiu. Warren Spector (Ultima Underworld, System Shock, Thief: The Dark Project) jako kreativní ředitel vývoje SS3 pak v květnu hlásil, že jedná z několika potenciálními vydavateli a nevyloučil, že OtherSide si nakonec svou hru vydají sami s tím, že mají finance na "delší dobu". 
 
Během posledních pěti měsíců ale začali ze studia odcházet, nebo byli propuštěni klíčoví zaměstnanci, kteří tuto skutečnost jasně dali najevo na svých profilech na LinkedIn. Propuštění celého vývojářského týmu ovšem nebylo potvrzeno, stejně jako to, že ten měl být značně pozadu za tvorbou potřebného obsahu do hry. 
 
Od údajného vývojáře, který stojí za nejnovějšími informacemi, se také dozvídáme, že kdyby Starbreeze nepostihla krize, výsledkem by jistě byla hra s neotřelým a inovativním systémem, byť by asi byla celkově menší, než by si tato série zasloužila. Pracoval na ní poměrně malý tým, který však měl vysoká očekávání a ta také přinesla drahé experimentování, což zase vyústilo v nutnost improvizovat, takže SS3 by asi ve výsledku nebyl hrou, kterou fanouškové obecně očekávají.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře