www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link Archer VR2100: nový VDSL/ADSL router vsází na rychlost a design

TP-Link Archer VR2100: nový VDSL/ADSL router vsází na rychlost a design
, , aktualita
TP-Link přináší do českých obchodů bezdrátový VDSL/ADSL router VR2100, který podporuje standard AC2100 a technologii MU-MIMO, díky čemuž by měl doma či v kanceláři nabídnout vysokou rychlost připojení.
K oblíbeným
reklama
TP-Link pokračuje v rozšiřování nabídky síťových produktu na českém produktu. Po Wi-Fi routeru Archer AX50 a Mesh systému Deco X60, které jsou připraveny na nový standard Wi-Fi 6, se začíná prodávat také nové řešení pro připojení VDSL a ADSL. Jedná se o router Archer VR2100, který podporuje nový standard Super VDSL (profil 35b VDSL2) umožňující dosáhnout rychlosti až 350 Mb/s – tedy více než trojnásobku původní specifikace VDSL2. Zařízení samozřejmě nepřišlo ani o zpětnou kompatibilitu se staršími standardy, a to prostřednictvím integrovaného portu DSL podporujícího VDSL2, ADSL2 +, ADSL2 a ADSL.
 
 
Při návrhu zařízení neopomněl TP-Link ani vnější design
 
Kromě portu Ethernet WAN (pro připojení k modemu s kabelovým či optickým připojením) obsahuje router také konektor USB 3.0, do kterého lze zapojit 3G/4G adaptér se SIM kartou. Může se jednat o nouzové řešení v případě, že by došlo např. k výpadku domácího internetového připojení na straně poskytovatele, aby uživatel mohl dokončit důležitou práci. Číselné označení modelu napovídá, že tento router splňuje specifikaci AC2100, tedy rychlost přenosu dat až 2,1 Gb/s (konkrétně 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 1 733 Mb/s v pásmu 5 GHz). Duální Wi-Fi společně s technologií 4x4 MU-MIMO umožňuje připojení více zařízení smenším rušením a nižší latencí, což ocení uživatelé mimo jiné při streamování videí ve vysokém rozlišení nebo hraní online her.
 
 
Pro připojení jsou připraveny také čtyři porty Gigabit LAN
 
TP-Link Archer VR2100 je svými parametry vhodný pro použití v domácnosti nebo menší kanceláři. Podpora platformy TP-Link OneMesh umožňuje router propojit s dalšími opakovači nebo powerline adaptéry této značky a vytvořit více sítí Mesh s jedním názvem, mezi kterými si zařízení plynule přepínají. Instalaci i správu sítě nebo automatické aktualizace firmwaru usnadňuje mobilní aplikace Tether, kterou si mohou zákazníci zdarma stáhnout pro Android nebo iOS. K dalším vlastnostem routeru patří 6000V ochrana před poškozením elektrickým proudem způsobeným bouřkami, rodičovská kontrola pro omezení stráveného času online a zablokování určitých stránek, vytváření bezpečné sítě pro hosty nebo upřednostnění určitých zařízení a aplikací v síti prostřednictvím služby QoS (Quality of Service).
 
TP-LInk vyzdvihuje také design svého nového routeru, který vypadá moderně, ale přitom ne příliš odvážně, proto se hodí do různých interiérů. Archer VR2100 se již dostává do nabídky českých e-shopů, které uvádějí cenu okolo 3 000 Kč s DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů