www.svethardware.cz
>
>
>

Trh s Bitcoiny překročil hodnotu 1 bilionu USD

Trh s Bitcoiny překročil hodnotu 1 bilionu USD
, , aktualita
Hodnota Bitcoinu dále stoupá a už se dostala přes 55 tisíc USD za jeden. To také znamená, že se hodnota celého trhu s touto kryptoměnou vyšvihla na více než jeden bilion USD. Tím už dotírá na největší firmy na světě.
K oblíbeným
reklama
Co se letos podle vás stane s Bitcoinem?
V anketě šlo hlasovat od 20.2.2021 do 27.2.2021. Počet hlasujících: 24
Překoná 100 tisíc USD 54 % 54% Zůstane v řádu desetitisíců USD 17 % 17% Bublina splaskne a spadne pod 10 tisíc USD 29 % 29%
Kryptoměna Bitcoin se zatím zdá být nezastavitelná. Neustále se čeká, že vše praskne podobně jako před třemi lety a cena strmě spadne, ale prozatím se tak neděje a nyní už má jeden BTC hodnotu 55700 USD (1,19 mil. Kč). Včera se tak povedlo překonat historický milník, kdy hodnota všech dosud vyprodukovaných Bitcoinů dosáhla výše jednoho bilionu USD. Prozatím jich bylo vytvořeno 18,63 mil. kusů, spousta z nich je ale také ztracena. Při nynější ceně tak hovoříme o trhu o velikosti 1,04 bilionu USD.
 
Bitcoin
autor: MichaelWuensch, public domain (Pixabay)
 
Pro představu, hodnota celého Googlu je 1,41 bil. USD, Amazon je na 1,64 bil. USD, Microsoft na 1,82 bil. USD a nejhodnotnější firmou je pak Apple s 2,25 bil. USD. Pokud bychom měli vzít konkurenční kryptoměny, tak nejblíže je Ethereum, jehož trh představuje objem zhruba 231,4 mld. USD, což je méně než čtvrtina hodnoty Bitcoinů. Na třetím místě je Binance Coin (BNB) s "pouhými" 45,5 mld. USD.
 
Nárůst hodnoty podporuje hned několik faktorů. Spousta lidí chce zbohatnout na spekulacích o jeho ceně, mnohé společnosti ho chtějí také podporovat pro platby, přičemž významnější vlivy na skoky v ceně kryptoměn obecně měla podle všeho Tesla nebo Mastercard (tam je ale otázkou, zda bude podporován BTC, neboť Mastercard hovořil především o stablecoinech, což BTC není).
 
Jak si myslíte, že se to bude letos vyvíjet? Podělte se s námi o názor v anketě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů