UPS bude využívat drony k doručování léků seniorům na Floridě

UPS bude využívat drony k doručování léků seniorům na Floridě
, , aktualita
V době celosvětové pandemie koronaviru nacházejí uplatnění nejrůznější moderní technologie. V USA na Floridě plánují příští měsíc spustit projekt zahrnující doručovací drony, které mají ulehčit život seniorům. 
K oblíbeným
reklama
Onemocnění covid-19, které se šíří po celém světě, přinutilo spousty lidí změnit své současné zvyky a pobývat více času ve svých domovech. V dodržování karantény mohou pomáhat i drony, které budou dopravovat důležité zásilky, jako jsou třeba léky, k blízkosti domů potřebných. 
 
Společnost UPS ve spolupráci s firmou CVS budou na Floridě v komunitě pro seniory The Villages od května tohoto roku používat autonomní drony pro doručení léků lidem, kteří patří do rizikové skupiny a kvůli pandemii onemocnění covid-19 by v současné době neměli zbytečně vycházet. 
 
 
Dodávky léků pomocí dronů by se měly týkat seniorů, aby jim bylo usnadněno udržování společenského odstupu od okolního světa. UPS bude k doručování využívat kvadrokoptéry Matternet M2, tyto drony už byly využity i dříve například pro dopravu lékařských věcí pro nemocnici v Severní Karolině. Kromě toho spolupracuje UPS i s německou firmou Wingcopter na výrobě tichých a všestranných dronů
 
Zpočátku se projektu doručování pomocí dronů bude účastnit jedna lékárna, další by se mohly přidat časem. První lety budou realizovány do vzdálenosti necelého kilometru a zásilky se pak dostanou k domovům asi 135 000 lidí. Dron doručí svůj náklad na předem určené místo a následně ho vyzvedne lidský řidič, který zásilku doveze potřebným. Projekt byl také schválen vládní agenturou FAA. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář