www.svethardware.cz
>
>
>

Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa

Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa
, , aktualita
Zaměstnancům Facebooku se nelíbí postoj jejich šéfa, Marka Zuckerberga. Ten totiž na rozdíl od Twitteru nehodlá nijak blokovat příspěvky amerického prezidenta Donald Trumpa, které hodnotí jako zavádějící nebo agresivní.
K oblíbeným
reklama
Ve Facebooku vypukl rozpor mezi mnohými zaměstnanci a vedením ohledně cenzurování příspěvků Donalda Trumpa. Zatímco sociální síť Twitter nedávno označila jeho příspěvky za zavádějící a v jednom případě dokonce i za propagující násilí, Mark Zuckerberg z Facebooku se nechal slyšet, že jeho sociální síť nic takového zatím nechystá. Vlna nevole se zvedla poté, co Trump napsal útočný příspěvek proti protestujícím, Facebook ho ale odmítl stáhnout. V příspěvku Trump řekl např. to, že jakmile lidé začnou rabovat, tak se také začne střílet.
 
Donald Trump
ilustrační foto, autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Zaměstnanci tak spustili menší protest v podobě automatických e-mailových odpovědí, které ostatním říkali, že jsou mimo kancelář a nedostupní, čímž chtěli upozornit na neaktivitu sociální sítě. Zuckerberg situaci hodnotil tím, že by veřejnost měla vědět, jaké prostředky chce vláda použít, i když o tom informuje nenávistným tónem. Podle stanov Facebooku jsou dovoleny diskuze ohledně státního použití síly, nicméně přiznává, že situace vznáší otázku nad tím, zda by i zde neměla být do budoucna jistá hranice.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Včera, aktualita, Jan Vítek