Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování

Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
, , aktualita
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
K oblíbeným
reklama
Ubisoftem tak už delší dobu cloumá rozsáhlý skandál, který se přímo týká i těch nejvyšších pracovníků a především pak Serge Hascoeta, dosavadního kreativního ředitele. Ten měl obrovský či přímo rozhodující vliv na vývoj těch nejznámějších herních řad jako The Division, Rainbow Six, Watch Dogs, Far Cry a Assassin's Creed, takže by se dalo očekávat, že z hlediska herní tvorby se Ubisoft změní. A pokud ne, jistě by se měl změnit z hlediska firemní kultury, která dle všemožných zpráv nebyla zdravá.
 
 
Tommy François byl nuceně na dovolené už od června, kdy byl několika lidmi obviněn z vysoce neprofesionálního jednání, což je mírné označení pro sexuální obtěžování a s ním spojené zneužívání své pozice. 
 
Samuel Horti z Business Insider už včera hlásil, že osobně viděl interní oběžník, dle nějž CEO Ubisoftu Yves Guillemot nechal Françoise propustit. To dnes osobně potvrdil sám Guillemot s tím, že Tommy François byl propuštěn s okamžitou platností. Žádné další detaily ale neuvedl. 
 
Tommy François pracoval v Ubisoftu od roku 2006 a měl na starosti i schvalování vývoje nových herních řad, čili i ten měl velký vliv na tvorbu celé společnosti. Firma se přitom krom Françoise a Hascoeta zbavila také Yannise Mallata, někdejšího šéfa kanadských studií, dále to je kreativní ředitel série Splinter Cell Maxime Béland nebo šéfka oddělení lidských zdrojů Cecile Cornet. 
 
Stále méně lidí je přitom ochotno věřit tomu, že sám Yves Guillemot netušil, co se kolem něj děje. Není tak divu, že začal dostávat otázky na tělo a jeho obhajoba je v kostce taková, že opravdu nic netušil. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik22 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala