Americká vláda se tak nyní zaměřila i na SMIC (Semiconductor Manufacturing International Corporation), která byla hlavní, ale i tak jen chabou nadějí pro firmu Huawei na to, aby se ještě mohla udržet v popředí světových výrobců. Právě SMIC chtěla ještě letos rozjet výrobu čipů pomocí 7nm procesu, což by jejím zákazníkům umožnilo adresovat trh s 5G technologiemi. Zda to ale vůbec bude možné pod novými sankcemi, které znamenají konec nakupování amerických výrobních zařízení a podpory v rámci těch stávajících, to je otázka.

Zástupci SMIC dříve uváděli, že jsou ze zpráv o hrozících sankcích v šoku, čili nyní už mají opravdový důvod, neboť dle Reuters tyto sankce vstoupily v platnost. Důvodem je "nepřijatelné riziko", že dodávaná zařízení amerických firem budou využita k vojenským účelům. Znamená to tak, že dodavatelé budou muset žádat o zvláštní licence na to, aby mohli obchodovat s firmou SMIC a mohou automaticky očekávat, že je nezískají.
Společnost SMIC udává, že žádnou oficiálně podanou informaci nových restrikcích nezískala a odmítá, že by měla vazby na čínskou armádu. Věnuje se prý jen výrobě čipů a poskytování služeb jen pro civilní a komerční účely.
My to můžeme vidět i jako pokračování amerického tažení proti firmě Huawei, pro kterou už nebude vyrábět tchaj-wanská TSMC, ale ani korejské firmy Samsung a SK Hynix. Dodávky od všech těchto třech firem už neprobíhají, takže Huawei nemůže získat moderní logické čipy tvořené pokročilými procesy a nedostane se ani ke korejským pamětem. Nyní přichází pro Huawei další rána.