www.svethardware.cz
>
>
>

Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu

Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu
, , aktualita
Ještě před necelými třemi týdny tu byla jen možnost, že vláda Spojených států zařadí čínského výrobce čipů, společnost SMIC, na černou listinu. Tím by ji odřízla od možnosti využívat výrobní zařízení amerických firem a nyní se tak opravdu stalo. 
K oblíbeným
reklama
Americká vláda se tak nyní zaměřila i na SMIC (Semiconductor Manufacturing International Corporation), která byla hlavní, ale i tak jen chabou nadějí pro firmu Huawei na to, aby se ještě mohla udržet v popředí světových výrobců. Právě SMIC chtěla ještě letos rozjet výrobu čipů pomocí 7nm procesu, což by jejím zákazníkům umožnilo adresovat trh s 5G technologiemi. Zda to ale vůbec bude možné pod novými sankcemi, které znamenají konec nakupování amerických výrobních zařízení a podpory v rámci těch stávajících, to je otázka. 
 
 
Zástupci SMIC dříve uváděli, že jsou ze zpráv o hrozících sankcích v šoku, čili nyní už mají opravdový důvod, neboť dle Reuters tyto sankce vstoupily v platnost. Důvodem je "nepřijatelné riziko", že dodávaná zařízení amerických firem budou využita k vojenským účelům. Znamená to tak, že dodavatelé budou muset žádat o zvláštní licence na to, aby mohli obchodovat s firmou SMIC a mohou automaticky očekávat, že je nezískají. 
 
Společnost SMIC udává, že žádnou oficiálně podanou informaci nových restrikcích nezískala a odmítá, že by měla vazby na čínskou armádu. Věnuje se prý jen výrobě čipů a poskytování služeb jen pro civilní a komerční účely. 
 
My to můžeme vidět i jako pokračování amerického tažení proti firmě Huawei, pro kterou už nebude vyrábět tchaj-wanská TSMC, ale ani korejské firmy Samsung a SK Hynix. Dodávky od všech těchto třech firem už neprobíhají, takže Huawei nemůže získat moderní logické čipy tvořené pokročilými procesy a nedostane se ani ke korejským pamětem. Nyní přichází pro Huawei další rána. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ryzen 7 5800X a Ryzen 9 5950X se ukazují v testech CPU-Z Ryzen 7 5800X a Ryzen 9 5950X se ukazují v testech CPU-Z
Procesory AMD Ryzen 5000 se začnou prodávat už během příštího týdne a my tu zatím máme další ochutnávku jejich výkonu. Jde konkrétně o Ryzen 7 5800X a Ryzen 9 5950X v benchmarku utility CPU-Z. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Neohlášená GeForce RTX 3060 Ti už je v předprodeji na Taobao Neohlášená GeForce RTX 3060 Ti už je v předprodeji na Taobao
NVIDIA se sice sama o grafické kartě GeForce RTX 3060 Ti ani slůvkem nezmínila, ale zprávy o ní si už dávno našly cestu na široký web. Ba co víc, nejen obchod Taobao už začal tyto karty i předběžně nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA SOFIA odhalila vodu na slunném povrchu Měsíce NASA SOFIA odhalila vodu na slunném povrchu Měsíce
Teleskop SOFIA americké NASA, který létá nad zemí na palubě upraveného letounu Boeing 747SP, si připsal možná velice důležitý objev. Ve slunném kráteru Clavius na povrchu Měsíce totiž objevil vodu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů