Western Digital přistoupí na dohodu ohledně žaloby v kauze SMR disků

Western Digital přistoupí na dohodu ohledně žaloby v kauze SMR disků
, , aktualita
Společnost Western Digital byla loni zažalována kvůli tomu, že měla záměrně tajit využití technologie SMR v některých svých pevných discích. V tom rozhodně nebyla sama, ovšem daná žaloba se týkala jen jí. Nyní se WD odhodlala k dohodě.
K oblíbeným
reklama
Western Digital si uřízl velký kus ostudy, když se potvrdilo, že jeho některé pevné disky využívají technologii SMR, čili Shingled Magnetic Recording, aniž by o této skutečnosti firma kdekoliv své zákazníky informovala. SMR je technologie umožňující zvýšit hustotu zápisu a nabídnout pevné disky s vyššími kapacitami. To na jednu stranu vypadá jako dobrá věc, ovšem SMR má neblahý vliv na výkon, čili zákazníci si koupili disk s potřebnou kapacitou, ale už se nedozvěděli, že mohou kvůli SMR očekávat v některých případech až žalostný výkon, a to zvláště v náhodném zápisu dat. 
 
O pár měsíců později tak dle očekávání následovala žaloba, která se týká právě zatajování technologie SMR a dle LawStreet nyní tento případ spěje ke svému konci, na němž může být prostě finanční vyrovnání. WD konkrétně navrhuje v tomto vyrovnání vyplatit žalující straně 2,7 milionů dolarů, přičemž to ve skutečnosti znamená, že žalující strana dostane od 4 do 7 dolarů za každý zakoupený disk dle pořizovací ceny. Největší částka se týká disků v hodnotě cca 160 USD. 
 
Tento soudní smír přichází po celkem deseti týdnů vyjednávání mezi právníky obou stran, přičemž celková vyčíslená suma má pokrýt rovněž i náklady na protistranou vedený spor. WD se také zavázalo k tomu, že bude plně informovat o tom, jaké technologie ve svých pevných discích používá, a to jak na webu, tak i na obalech samotných produktů. To má ale kupodivu své časové omezení a týká se příštích čtyř let. 
 
Je ale také třeba připomenout, že ani Toshiba a Seagate nemají v tomto ohledu čisté svědomí a obě tyto firmy také posílaly na trh disky bez úplných specifikací. WD navíc ještě nemůže na tuto událost zapomenout a hodit ji za hlavu, neboť dané vyrovnání se bude týkat pouze hromadné žaloby podané u kalifornského soudu. My přitom víme o ještě alespoň jedné další podané v Kanadě


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek