Windows 10 bodují, prohlížeč Edge ale příliš nezaujal

Windows 10 bodují, prohlížeč Edge ale příliš nezaujal
, , aktualita
Nový operační systém Windows 10 boduje, vždyť už má téměř 5% zastoupení na trhu, což po měsíci existence překonalo 4,05% při debutu systému Windows 7. Prohlížeč Microsoft Edge ale nezaujal, drtivá většina lidí jej na Windows 10 nepoužívá.
K oblíbeným
reklama
Díky bezplatnému upgradu na Windows 10 se podařilo tomuto systému dosáhnout 4,88% zastoupení na trhu, čímž překonal debut systému Windows 7. Ten měl po prvním měsíci 4,05 %. Windows 8 pak měl po prvním měsíci pouhé jedno procento. Před pár dny navíc Microsoft oznámil, že Windows 10 běží už na 75 milionech počítačů.


Microsoft Edge logo


To se tedy Microsoftu povedlo, zájem o nový systém je obrovský. Naopak poměrně velký nezájem panuje o jeho prohlížeč Microsoft Edge. Přestože je výchozím prohlížečem Windows 10 a dokonce vzbudil velkou nevoli u Mozilly, které se hodně nelíbilo, že instalace Windows 10 restartuje nastavení výchozího prohlížeče, v praxi se moc nepoužívá. Mezi uživateli Windows 10 totiž drtivě vede Gogole Chrome se zhruba 60 %.

Na druhém místě je dokonce právě zhrzená Mozilla se svým Firefoxem a 17 %. Teprve na třetím místě je se 14 % prohlížeč Edge a je zajímavé, že jeho podíl sice pomalu, ale vytrvale klesá. Nejvyšší podíl měl 29. července při uvedení systému, a to pouhých 20 % (to je velmi málo na to, že byl systém zrovna uveden a očividně jen posloužil ke stažení Chromu nebo Firefoxu). Zajímavé je i to, že se lidé vrací k původnímu Internet Exploreru, jehož podíl postupně narostl na přibližně 6 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů