www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335

Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
, , aktualita
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace s označením KB4541335, která vyšla tento týden, se vývojářům nejspíš příliš nepovedla. Svědčí o tom poměrně velký počet příspěvků od uživatelů, kteří si stěžují na problémy po instalaci tohoto updatu. Naštěstí se jedná o tzv. volitelnou aktualizaci, která není instalována automaticky na všechny počítače, ale pouze v případě, že si uživatel tuto možnost aktivuje. Aktualizace KB4541335 vyšla pro Windows 10 ve verzích 1903 a 1909, tedy na sestavení z května a listopadu 2019. Pokud jste si novinku ještě neinstalovali na svůj počítač, doporučujeme tak zatím nečinit a raději vyčkat, až Microsoft vychytá všechny mouchy. Přece jen tento balíček přináší jen velmi drobné změny, takže o žádnou důležitou novinku stejně nepřijdete.
 
 
Podle příspěvků od uživatelů v aplikaci Feedback Hub se na řadu počítačů aktualizaci ani nepodařilo nainstalovat. Během procesu se objevila chybové hlášky, jako např. „Error 0x800f0831“ nebo „Při instalaci některých aktualizací došlo k problémům, ale zkusíme to znovu později.“ Jinému uživateli se zase aktualizace zasekla po dosažení 74 % a počítač následně přestal reagovat při pokusu o zadání URL adresy v prohlížeči Firefox nebo změnu nastavení ve Windows Update, otevřít přitom nešel ani Správce úloh. Další z uživatelů popsal, jak se mu instalaci výrazně zvýšila vstupní odezva ve všech hrách. V případě problémů lze naštěstí počítač vrátit do stavu před updatem, a to třeba prostřednictvím programu Media Creation Tool.
 
Volitelná aktualizace KB4541335, která vyšla v úterý 24. března, kromě jiného opravuje chybu při tisku do sdíleného dokumentu, problém s výkonem v aplikacích přehrávajících obsah s ochranou DRM, nefunkční tlačítko pro ztlumení zvuku na některých zařízeních s aplikací Your Phone nebo závadu, která mohla v některých případech bránit ukončení aplikací. Připomeňme, že Microsoft tento týden oznámil pozastavení volitelných updatů Windows a místo toho se zaměří na bezpečnostní záplaty. Důvodem k tomuto rozhodnutí jsou problémy způsobené pandemií onemocnění COVID-19. V jejich důsledku nemůže vývojářský tým Microsoftu pracovat stejně efektivně jako za běžných okolností (např. většina zaměstnanců pracuje z domu nebo si vzala volno). Přesto budou volitelné aktualizace pro Windows vycházet ještě do poloviny května.
 
Ke změnám plánu updatů přistoupili i další společnosti. Google na nějaký čas přerušil aktualizace internetového prohlížeče Chrome, aby je tento týden zase obnovil. Verze ovšem vyjdou v jiný čas, než bylo původně plánováno, a jedna z verzí bude dokonce zcela přeskočena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře