www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335

Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
, , aktualita
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace s označením KB4541335, která vyšla tento týden, se vývojářům nejspíš příliš nepovedla. Svědčí o tom poměrně velký počet příspěvků od uživatelů, kteří si stěžují na problémy po instalaci tohoto updatu. Naštěstí se jedná o tzv. volitelnou aktualizaci, která není instalována automaticky na všechny počítače, ale pouze v případě, že si uživatel tuto možnost aktivuje. Aktualizace KB4541335 vyšla pro Windows 10 ve verzích 1903 a 1909, tedy na sestavení z května a listopadu 2019. Pokud jste si novinku ještě neinstalovali na svůj počítač, doporučujeme tak zatím nečinit a raději vyčkat, až Microsoft vychytá všechny mouchy. Přece jen tento balíček přináší jen velmi drobné změny, takže o žádnou důležitou novinku stejně nepřijdete.
 
 
Podle příspěvků od uživatelů v aplikaci Feedback Hub se na řadu počítačů aktualizaci ani nepodařilo nainstalovat. Během procesu se objevila chybové hlášky, jako např. „Error 0x800f0831“ nebo „Při instalaci některých aktualizací došlo k problémům, ale zkusíme to znovu později.“ Jinému uživateli se zase aktualizace zasekla po dosažení 74 % a počítač následně přestal reagovat při pokusu o zadání URL adresy v prohlížeči Firefox nebo změnu nastavení ve Windows Update, otevřít přitom nešel ani Správce úloh. Další z uživatelů popsal, jak se mu instalaci výrazně zvýšila vstupní odezva ve všech hrách. V případě problémů lze naštěstí počítač vrátit do stavu před updatem, a to třeba prostřednictvím programu Media Creation Tool.
 
Volitelná aktualizace KB4541335, která vyšla v úterý 24. března, kromě jiného opravuje chybu při tisku do sdíleného dokumentu, problém s výkonem v aplikacích přehrávajících obsah s ochranou DRM, nefunkční tlačítko pro ztlumení zvuku na některých zařízeních s aplikací Your Phone nebo závadu, která mohla v některých případech bránit ukončení aplikací. Připomeňme, že Microsoft tento týden oznámil pozastavení volitelných updatů Windows a místo toho se zaměří na bezpečnostní záplaty. Důvodem k tomuto rozhodnutí jsou problémy způsobené pandemií onemocnění COVID-19. V jejich důsledku nemůže vývojářský tým Microsoftu pracovat stejně efektivně jako za běžných okolností (např. většina zaměstnanců pracuje z domu nebo si vzala volno). Přesto budou volitelné aktualizace pro Windows vycházet ještě do poloviny května.
 
Ke změnám plánu updatů přistoupili i další společnosti. Google na nějaký čas přerušil aktualizace internetového prohlížeče Chrome, aby je tento týden zase obnovil. Verze ovšem vyjdou v jiný čas, než bylo původně plánováno, a jedna z verzí bude dokonce zcela přeskočena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh
Jak se dalo očekávat, procesory Intel generace Coffee Lake pro desktopy budou postupně vytlačeny z trhu novou generací. Intel nyní informuje o přesném datu, kdy budou dodány na trh poslední kusy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA
Společnost Sony měla ve čtvrtek večer představit svou novou konzoli PlayStation 5, ovšem toho se nedočkáme a není jasné, kdy lze očekávat náhradní termín. Sony totiž tímto krokem podporuje aktuální protesty probíhající v USA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu
O existenci exoplanety Proxima b se obecně už dávno nepochybuje, ale vždy je dobré mít potvrzení z dalšího nezávislého zdroje. Tím je nový spektrograf ESPRESSO, který potvrdil i hmotnost planety a délku jejího oběhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení
Čerstvě máme na trhu novou verzi systému Windows 10, kterou označujeme za May 2020 Update, verzi 2004, nebo prostě za letošní velkou jarní aktualizaci. Její rozšiřování ale bylo nyní na většině typů zařízení pozastaveno. Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu
Intel se neodhodlal změnit svůj přístup k taktování desktopových procesorů ani v nejnovější generaci Comet Lake-S. Pomocí změny násobiče můžeme takto ladit výkon pouze procesorů K na sadě Z490, ale do toho vstupují výrobci základních desek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek