www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Kaveri nedočkáme letos, ale až po CES 2014

AMD Kaveri nedočkáme letos, ale až po CES 2014
, , aktualita
Společnost AMD potvrdila to, co se již pár týdnů šuškalo, a sice že nové čipy Kaveri se zpozdí, takže se nových APU nedočkáme v tomto roce, ale až někdy na přelomu prvního a druhého čtvrtletí v příštím roce. Vypadá to tedy, že Kaveri budou...
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD potvrdila to, co se již pár týdnů šuškalo, a sice že nové čipy Kaveri se zpozdí, takže se nových APU nedočkáme v tomto roce, ale až někdy na přelomu prvního a druhého čtvrtletí v příštím roce. Vypadá to tedy, že Kaveri budou oficiálně představeny na akci CES 2014, hlavním zimním počítačovém veletrhu.

Roy Taylor, jenž se mimochodem pustil také do svého bývalého zaměstnavatele - firmy NVIDIA a její PhysX a CUDA, k tomu uvedl, že AMD nikdy neslibovalo vypuštění Kaveri před Vánocemi 2013 a že máme očekávat představení na veletrhu CES a dostupnost nedlouho poté. K tomu ještě dodal, že architektura samotná je hotová, ale čeká se na dokončení marketingové strategie ohledně HSA (Heterogeneous System Architecture, dříve Fusion).

Dle ještě starších plánů z konce minulého roku však měly čipy Kaveri přijít v první polovině tohoto roku, ovšem namísto nich jsme se dočkali víceméně nezajímavých APU Richland, které jsou jen velmi mírně vylepšené Trinity. Čili ať si Roy Taylor říká co chce, zpoždění tu je, i když ani Intel se svými Broadwell zrovna nespěchá.

Společně s Kaveri, jež mají přinést do světa APU procesorovou architekturu Steamroller a grafickou GCN spojené do zmíněné HSA, se mají objevit také APU Mallins a Beema, jež představují druhou generaci po známých APU Jaguar. Po Kaveri pak budou dle plánu v roce 2015 následovat Carizo a Mallins a Beema zase nahradí ve stejném roce Nolan.

Co se týče platformy pro Kaveri, pak je již známo, že velké změny v architektuře si vyžádají také nový socket, čili FM2+, čili budou zapotřebí také nové základní desky. Ovšem desky pro FM2 jsou poměrně levné, a jestli s podobnou cenou přijdou i nové FM2+, nebude to příliš vysoká investice.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek