www.svethardware.cz
>
>
>
>

Antec P380: nová vlajková loď Performance One

Antec P380: nová vlajková loď Performance One
, , aktualita
Antec si po dlouhé době připravil nového zástupce počítačové skříně pro náročnější zákazníky. Jedná se o model P380, který patří na vrchol série Performance One, v níž jsou i starší modely P180 a P280.
K oblíbeným
reklama
Ovšem skříň Antec P180 byla představena již v roce 2005, zatímco model Antec P280 je již z přelomu let 2011 a 2012, takže ten je stále ještě aktuální a v nabídkách obchodů. I tato skříň podporuje velké základní desky XL-ATX, ovšem zbrusu nový Antec P380 jde ještě dále a krom základních desek ATX, Micro ATX a E-ATX podporuje také formát SSI CEB. Ve výčtu je tedy ještě Mini ITX, ovšem takovou desku by snad nikdo soudný do této skříně necpal.

Jde tedy o skříň pro náročné zákazníky a škoda jen, že to výrobce nereflektoval při pořizování produktových fotografií. Nicméně i ty ukazují, co od ní můžeme čekat. Je to celkově jednoduchý design s plným čelním panelem a obdélníkovým plexisklem v levé bočnici. Stejně jako jiné modely v sérii Performance One i tento slibuje tichý provoz, a to právě díky vyplněnému přednímu panelu nebo těžkým bočnicím z oceli a polykarbonátu. Antec má s výrobou takových skříní dlouholeté zkušenosti a vyráběl je mnohem dříve než dnes tolik oblíbený Fractal Design.

Z bočního pohledu do otevřené skříně uvidíme, že skříň je vybavena všemi moderními náležitostmi, které se týkají traye základní desky. Jsou tu tedy kryté otvory a poutka pro kabeláž a také velký otvor pod procesorem. Záslepek pro karty tu máme celkem devět, pak dvě pozice pro 5,25" mechaniky a v celkem třech šachtách je osm šuplíků pro pevné disky či SSD. Tyto šuplíky jsou jako obvykle vybaveny gumovými podložkami pro tlumení vibrací disků. Diskové šachty také můžeme odstranit, díky čemuž se do skříně vejdou až 465 mm dlouhé karty. A když vyjmeme všechny, pak se do přední pozice vejde až 360mm radiátor vodního chlazení. Pro něj je tu ale místo ještě nahoře, odkud před jeho instalací nemusíme nic odmontovávat, tedy až na ventilátory.

Antec P380 může nést až sedm ventilátorů, a to jeden 120mm vzadu a pak nahoře i vepředu až tři 120mm nebo dva 140mm, což odpovídá i možnostem pro instalaci radiátorů vodního chlazení. To ostatně může být i externí díky zadním otvorům pro hadičky. Dále se ani nezapomnělo na omyvatelné prachové filtry a malou užitečnou specialitkou je centrální napájení ventilátorů pomocí malého zeleného PCB na trayi. To ale nabízí třeba také recenzovaná NZXT H440, takže nejde o nic unikátního.

Tato skříň je tedy určena především pro nadšence, kteří si chtějí postavit výkonnou sestavu založenou na velké desce. Její cena se bude pohybovat kolem 209 euro (cca 5800 Kč).

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci? Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci?
Intel vypustil na trh hlavní rodinu mobilních procesorů generace Comet Lake, která nám může napovědět i to, co nás čeká od desktopových modelů. Comet Lake-H nabídnou až osm jader na taktu stoupajícím k 5,3 GHz. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková