www.svethardware.cz
>
>
>

Boeing chce dopravit astronauty na Mars dříve než SpaceX

Boeing chce dopravit astronauty na Mars dříve než SpaceX
, , aktualita
Pokud bude Elon Musk jako první chtít vyslat raketu s posádkou na Mars, bude muset zabojovat. CEO společnosti Boeing je totiž přesvědčen, že raketa, která dopraví první astronauty na rudou planetu, ponese jméno jeho společnosti.reklama
Lidé už se dostali na Měsíc, astronauti obývají Mezinárodní vesmírnou stanici. Nyní se ale pozornost soustředí především na to, kdy lidé poprvé dosáhnou Marsu. Tento krok totiž přinese velký posun v oblasti prozkoumávání vesmíru.

Elon Musk, CEO společnosti SpaceX, nedávno poodhalil něco víc ze svých plánů na kolonizaci Marsu. Jeho ambiciózní plán má začít v roce 2024, kdy má odstartovat první raketa s lidskou posádkou mířící až na Mars. Elon Musk na konferenci v Mexiku prezentoval svůj Interplanetary Transport System. Kosmická loď společně s raketou budou určeny k několikanásobnému použití. Sama kosmická loď má být při své cestě na rudou planetu poháněna pomocí energie ze solárních panelů.

Elon Musk má svůj plán na kolonizaci Marsu promyšlený, není ale jediný, kdo by chtěl dosáhnout rudé planety jako první. CEO společnosti Boeing Dennis Muilenburg totiž věří, že první astronauty na Mars neponese raketa od SpaceX, ale ta s nápisem Boeing.
Interplanetary Transport System od SpaceX


Společnost Boeing už dlouhou dobu spolupracuje s NASA při vesmírných misích. Velké plány má tato společnost především s raketou Space Launch System, která by měla sloužit k vynášení vesmírných lodí do vesmíru. A NASA ji má v plánu používat i na své mise na Mars.

Elon Musk se k plánům Boeingu vyjádřil také. V soupeření společností nevidí vůbec problém, právě naopak je rád, že je o dosažení Marsu takový zájem. "Víte, čím více, tím lépe. Myslím si, že cokoliv, co zvyšuje pravděpodobnost pro budoucnost, je dobré," prohlásil Musk. Na druhou stranu CEO společnosti SpaceX míří vysoko a Boeing nebude mít vůbec jednoduché Muskovu raketu s posádkou při misi na Mars předstihnout.

Zatím ještě není možné říct, kdo nakonec bude oním vítězem. Co se plánů týče, ambiciózněji je na tom SpaceX. Společnost Elona Muska plánuje dopravit lidi na Mars na přelomu roků 2024 a 2025, NASA se společností Boeing chce uskutečnit první let s posádkou v roce 2030. Jestli se však tyto plány stanou skutečností v daném termínu, či se zpozdí, záleží na mnoha okolnostech. SpaceX se například musí v poslední době potýkat s problémy, které vyvstaly z nehody s raketou na začátku září. Pro lety s astronauty musí být přepravní systém co nejbezpečnější.

Zdroj: engadget.com
reklama
Nejnovější články
Norsko jako první na světě ruší FM rádio Norsko jako první na světě ruší FM rádio
Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu
Na bitcoinu se dá hodně ztratit, ale i hodně zbohatnout. To se některým skutečně povedlo, a to do takové výše, že by peníze nikdy neuměli utratit. Proto jeden z bitcoinových milionářů založil fond, který rozdá přes 90 milionů dolarů v bitcoinech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel
Aplikace Microsoft Office a zejména tabulkový procesor Excel se možná v budoucnu dočká dalšího skriptovacího jazyka. Vedle dnes používaného Visual Basicu by se zde mohl objevit i dnes velmi oblíbený Python.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
15.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář