CD Projekt čelí hromadné žalobě za zabugovaný Cyberpunk 2077

CD Projekt čelí hromadné žalobě za zabugovaný Cyberpunk 2077
, , aktualita
Hra Cyberpunk 2077 je hodně kontroverzní. Velmi dlouho se na ní čekalo, zaznamenala obrovské prodeje, ale také obrovské zklamání kvůli nadprůměrné chybovosti. Nyní se na tvůrce snáší i první hromadné žaloby.
K oblíbeným
reklama
Společnost CD Projekt sice konečně vydala dlouho očekávanou hru Cyberpunk 2077, ale z celé situace kolem ní asi nemá moc velkou radost. Prodala sice 13 milionů kopií hry, ale kvůli obrovskému množství chyb, které sužovaly zejména konzolové verze, se na tvůrce hry snáší kritika nejen z řad hráčů i médií. Moc nadšeni nejsou ani investoři. Vývojáři totiž v lednu tvrdili, že je hra v podstatě hotová a plně hratelná, přičemž se ukázalo, že ani o téměř celý rok později, kdy hra konečně vyšla, tomu tak není a na mnoha platformách přináší tolik chyb, že se skoro nedá hrát. Vrácení peněz je tak běžným krokem u mnoha platforem, a to někdy dokonce i v takových případech, kdy to obvykle nedělají. Investoři se tak cítí být podvedeni lednovým prohlášením společnosti a podávají na CD Projekt hromadné žaloby.
 
Cyberpunk 2077
 
Andrew Trampe spolu s právnickou firmou The Rosen Law Firm v Los Angeles podal hromadnou žalobu na CD Projekt jménem svým i ostatních podobně poškozených. Zásadním problémem je tu právě ten fakt, že CD Projekt tvrdil, že je hra připravená a hratelná už počátkem roku, takže na základě těchto prohlášení věřili ve velký úspěch hry, aby se nakonec ukázalo, že připravená nebyla ani koncem roku, natož na jeho počátku.
 
Žaloba má reprezentovat všechny, kdo koupili akcie společnosti mezi 16. lednem a 17. prosincem letošního roku. Riziko v investování vždy existuje, zásadní je ale to, že se investoři rozhodovali na základě nepravdivých informací. Akcie společnosti počátkem prosince těsně před vydáním hry vyskočily až na hodnotu 31 USD, nyní jsou na pouhých 18,35 USD, což je o téměř 41 % méně. Hromadné žaloby se dokončují i v dalších zemích, takže je pravděpodobné, že jich v příštích týdnech bude podáno hned několik.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy
Osoba Patricka Gelsingera, který se už do tří týdnů stane novým šéfem Intelu, zřejmě přitahuje pozornost lidí, kteří by už jinak byli raději v důchodu nebo pracovali jinde. Nyní je to Sunil Shenoy, který povede svůj inženýrský tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů