Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
Nejnovější komentáře
Mnohem lepší je auto s větrníkem na střeše. Čím rychleji pojede, tím víc elektřiny vyrobí!!!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
A co má autor za grafiku? Já třeba s RTX 3060 nemám problém... na starších ani DLSS snad nemá smysl zapínat, ne? Ten čip na AI prostě v tom HW není :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"Pokud by vidle byly za predplatne, asi by cast minimalne retail prodeju, presla na ruzne Linuxy­"

No to by jistě platilo, pokud by Windows byly pouze za předplatné. Jenže on ani ten Office není jen za předplatné a můžete si ho koupit i jednorázově. Windows za předplatné by mohl mít pro některé uživatele svůj význam, pokud by to mělo rozumnou cenu a rozumné doplňkové služby. Určitě ne pro všechny.

"MS office, se da principeilne opet pro velkou cast lidi nahradit libre office a konzumni web+video..tam je MS uz davno mimo hru.­"

Ano, to dá. Pokud by mi nešlo o ten 1TB cloud, tak bych si Office nikdy nepředplácel. Např. pro mě je to ne Office s cloudem, ale naopak 1TB cloud za dobrou cenu s bonusem v podobě Officu.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
"Jak je to možné?­"

Tak to je přece naprosto logické. Záleží na frekvenci upgradu. Proto pořád tvrdím, že nelze předplatné odsoudit jedním šmahem, protože výhodnost záleží na konkrétních cenách a konkrétním uživateli. Při stejných cenách může být jedno a totéž pro jednoho výhodné a pro druhého nikoli.

Pokud jste kupoval novou verzi každý rok, pak se i to předplatné vyplatí ­(i když dnes oficiální roční licence ZPSX stojí stejně jako stálo ZPS18 jednorázově­). U předplatného se často argumentuje tím, že máte jednorázovku dlouho a předplatné to v dlouhodobém časovém horizontu přeplatí, což je a není pravda ­(to totiž záleží na tom, jak často tu jednorázovku aktualizujete­). A právě zde je ten zakopaný pes.

Pokud vezmu dnešní ceny, tak ZPSX je za 1500 Kč ročně, ZPS18 bylo za 1500 jednorázově ­(dnes by ale asi byla dražší stejně jako zdražilo ZPSX­). Pokud měníte ročně, vyjde to stejně, pokud třeba co dva roky, už ZPSX vyjde o 100 % dráž ­(ale zase máte novou verzi po roce­). Ve Vašem případě s 800 Kč ročně to máme za dva roky 1600 vs 1500, což vyjde zhruba nastejno ­(znova, je tam u ZPSX výhoda nové verze po roce, to má také svou hodnotu­). Máme tu 2letou hranici, při které se to láme.

Photoshop při 2letém předplatném vyjde na cca 30 % jednorázovky a přeplatí se až za zhruba 7 let. A to je nemalý rozdíl. Tam je to předplatné vůči jednorázovce výrazně výhodnější, protože ušetříte kdykoli, kdy je interval výměny kratší než 7 let ­(tedy max. 6 verzí­). U ZPSX to je z tohoto pohledu výhodné jen při upgradu pod 2 roky ­(tedy max. 1 verze­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Zajímaví článek, ještě ale doplním, existuje i společnost gridless, která těží na malých vodních elektrárnách v africe. Problém u těch elektráren je ten, že mají problém se uživit protože nemají distribuční síť a napájí jen nejbližší okolí a protože náklady na jejich provoz jsou víceméně jen fixní, musí prodávat elektřinu draze, protože se spotřebovává málo energie. Gridless tam dodá pár minerů, žere nespotřebovanou energii jako odběratel poslední instance, přičemž elektřinu zaplatí, čímž pomůže elektrárně přežít a snížit účty za elektřinu lidem, protože táhnou svůj díl fixních nákladů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Microsoft nutně potřebuje širokou uživatelskou základnu ­- proto máme dnes Windows prakticky zadarmo. Nové OEM v ceně notebooku ani nepocítíte a na licenci krabicových sedmiček dnes v klidu provozujeme jedenáctky. Bez široké uživatelské základny by neprodal služby ani reklamu.

Jen kdyby je tak nedomršil...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Za předplatné ZPS X platím pořád méně, než jsem platil za každoroční upgrade. Jak je to možné? Po prvotním šoku jsem si to spočítal a s předplatným jsem neváhal. Kdo nezaváhal, dostal slevu. První roky jsem ho měl za šest set, teď platím něco přes osm.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Pokud by vidle byly za predplatne, asi by cast minimalne retail prodeju, presla na ruzne Linuxy, protoze by jim to bohate stacilo. Cloud je zajimavy jen pro mensi cast uzivatelu, MS office, se da principeilne opet pro velkou cast lidi nahradit libre office a konzumni web+video..tam je MS uz davno mimo hru.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
To je pravda, že dnes už často není předek dobře vidět, ta honda je extrém. V oktávce vidím asi polovinu přední kapoty a nelíbí se mě že vidím tak málo, hlavně když parkuju. Oktávka je tím ale o hodně lepší než třeba ta honda a tak nevidím důvod dělat to horší než je to u oktávky, kde vidím asi polovinu. Někteří řidiči traktorů se zaobleným předkem si dávaj na předek tyčku, aby viděli kde traktor začíná a myslím že jsem to jednou viděl i u auta.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Dnešní baterky jsou opravdu zázrak, nejen díky účinným LEDkám, ale i díky hustotě energie Li­-ion a díky tomu že už se běžně používají akumulátory a tak není potřeba se svícením tolik šetřit . Taky jsem okukoval ty výkonnější, ale je šíleně velká výhoda, když je baterka víc mobilní, že se vejde do kapsy, malá lehká a používám ji i na kolo když k těm kapesním jsou držáky na kolo. 5 stupňů výkonu 50 až 3000 lm je taky super, nemusím ostatní oslňovat a svítím na 150 lm.
https:­/­/www.kronium.cz­/led­-svitilna­-fenix­-e35­-v3­-0­/prod_2316.html
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Díky, v článku jsem to upravil.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Asi tam měli chybu. Teď se tam uvádí 68W ­(a 104W­). https:­/­/www.qnap.com­/cs­-cz­/product­/ts­-1655­/specs­/hardware
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak to ale závisí na tom, co všechno by ten Windows za předplatné pro koncového uživatele nabízel. Já na to docela čekal, co se z toho vyvine, neboť např. Office 365 je velmi zajímavá nabídka ­(ne kvůli samotnému Officu, ale kvůli 1TB cloudu, který k tomu je­). Cloudové služby stojí a padají na tom, za jak dlouho se ­"přeplatí­" a co nabízí navíc. Např. Photoshop je v předplatném o dost lepší nabídkou než jednorázově, Zoner naopak.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Skor si myslim, ze to bolo z obavy straty zakladne uzivatelov. Ako aj sam Bill Gates v minulosti povedal, ze jemu nevadi, ked uzivatelia piratia jeho OS, hlavne, ze ho pouzivaju. Naozaj si dost dobre neviem predstavit, ze si pride nejaky jozko do predajne kupit novy notebook, a obchodnik sa mu bude snazit vysvetlit, ze okrem tych 500 eur za notebook, si bude musiet platit mesacne este 5­-10E, aby ho vobec mohol pouzivat. A kedze drvivej vacsine ten pocitac sluzi ako zariadenie na konzum obsahu, tak by sa velmi rychlo rozsirilo pouzivanie alternativnych OS, ktore by postupne zacali predinstalovavali samotni vyrobcovia a MS by sa tym dostal do celkom ­"zaujimavej­" pozicie.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Az na to, ze ta veta je hoax. MS nikdy nepovedal, ze win10 budu posledny windows. To len nejaky horlivy novinar si dezinpretoval vetu jedneho vyvojara a kedze vieme ako funguje overovanie faktov v novinarskej obci, tak to vsetci zacali papagajovat ako istu vec.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
To jsem také zvědavý. Když se ale podívám např. na žiletkovou kapotu na Mazdě CX­-5, tak ten Cybertruck na tom vypadá být spíše lépe

https:­/­/www.autojeremiasova.cz­/wp­-content­/uploads­/2022­/03­/nova­-mazda­-cx5.jpg
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Psal životní náklady a to telefon opravdu není. Každopádně u nás ­"na východě­" za poslední dva roky stouply ceny potravin i o 100%, ceny energií ještě více, nájemní bydlení zdražilo o vysoké desítky %, úroky z hypoték také o ­"stovky­" %. Takže pro většinu běžných lidí ano, pro ty nadlidi ­"na západě­" ne.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
O tomhle to vůbec není. Mě se nutné náklady změnily málo. Teda jediné co bylo výrazné tak peletky na dvojnásobek. Ale to se všichni báli že nebude plyn, elektrika a oni to jimi suší. Očekávám že další rok to půjde dolů. Ale u telefonů, to bude tím že každá generace je dražší a přináší méně inovací. Proč bych si kupoval každý rok nebo dva. Nový telefon za 10­-30k když umí to samé co můj starý. Vymění se baterka a jede se dál.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Chápu tyto obavy, na druhou stranu předek auta pořádně nevidíte ve většině aut, a to i relativně běžných ­(možná vidíte nějakou menší část vyboulení stále ještě někde v místech nad koly, ale okraje asi v ničem ­- už v mém starším sedanu klasických tvarů z kapoty nevidím nic, co by mi nějak zvlášť pomáhalo odhadnout okraje předku, to není Škoda 105, kde to ještě jakž takž šlo­). U nejednoho moderního auta končíte tak u horní hrany kapoty před stěračem a dál nic. Stejný ­(resp. velmi podobný­) sklon kapoty jako čelního skla mají dnes zejména prckové do města nebo MPV, ale najdou se i klasičtější auta.

https:­/­/autonoto.cz­/magazin­/wp­-content­/uploads­/2018­/06­/Honda­-Civic­-4­-1­-1000x666.png ­(relativně normální auto, ale z kapoty vidíte max. horní hranu­)
https:­/­/www.autocar.co.uk­/sites­/autocar.co.uk­/files­/images­/car­-reviews­/first­-drives­/legacy­/kia­-ceed­-2016­-005.jpg ­(když se dívám, kde bude mít řidič oči, tak z té kapoty nemůže vidět ani u takového auta nic ­- osobně si to už nepamatuju, naposledy jsem to řídil skoro 10 let zpátky­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
O stovky % ??
Kdyby ti životní náklady stoupli o stovky % tak nepreziješ ani týden ­(kdyby bylo všechno 4x násobně dražší­)
Nevím jak u vás na východě , ale u nás se zdražuje jen o jednotky max. o desítky % ☝🏻
Máte tam u vás zajímavé počty 🤣🤣

Když jsme u těch telefonů, minulý rok se S22 prodávala od 22000 tis Kč
Odhad ceny S23 je u oficiálních prodejců 23500, to je +7%

Dle tvého tvrzení by ten telefon zadržený o stovky % musel stát třeba 88,000Kč ­(+400%)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)