reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Nejnovější komentáře
mno srovnávat tesla optimus a atlas, to je jako srovnávat rubikovu kostku a tamagoči. Asi tak jsou ti roboti odlišní. Sledoval jsem mnoho videii atlase, a vždy to byla podívaná, oproti tomu co na videu předvedl optimus, mým hodnocením ­"škoda video materiálů­" Ale ty elektro motory na nové verzi, tím pádem musí být zatraceně dobré když dokáží třeba v hodu předmětem nahradit hydrauliku, dle mě se píše že to jsou elektrické motory, ale nejspíše to jsou elektromagnetické ­(podobné lineárním­), tím jsem odpověděl i některým v diskuzi dříve. Není tu nejspíše žádný převod, tak ano pružnost tu bude.
Odpovědět0  1
LLamu 3 8B jsou zkoušel v LM Studiu a zběžně se mi zdá jako to nejlepší, co je v této velikosti dostupné. Testy na internetu to jen potvrzují. Vždy jsem měl k firmě Meta trochu odtažitý vztah. Ani Facebook nepoužívám, ale co se týče LLM, zatím dělají parádní práci a evidentně dost šlapou na plyn. Yann LeCun tam asi odvádí dobrou práci. Vím, že pracují na nějakém hodně zajímavém projektu JEPA, ale to s LLamou 3 asi nemá nic společného. Ale možná že nějaký výsledky tohoto projektu zde už využili. Ale to jen hádám, vůbec do toho nevidím. Osobně mi ten současný pokrok přijde fascinující a jsem hodně zvědavý, kam se to za pár let posune. Jestli to narazí na nějaký strop, nebo se to bude zlepšovat rychlým tempem jako dosud.
Odpovědět0  0
Jasně robotické rameno když narazí do věci, tak omezí sílu, ale to není případ kdy věc svým pohybem tlačí na robotické rameno.
V motoru problém nevidím, ten snadno přetlačím opačným směrem jen podle síly motoru a cizí síly. Mě jde spíš o převodovku. V běžných věcech jsou převodovky u elektrických motorů s takovým převodem třeba i ve hračkách že vnější síla motor nepřetlačí ani když to zkusí superman. Jde o převodový poměr a tření. Motor vnější silou nejde roztočit dřív než se to zničí, nebo jde roztočit, ale musí se roztáčet pomalu, teda s malým zrychlením. Kdyby tak fungoval člověk, tak má dávno všechny kosti zlámaný. Elektromotor má běžně slabou sílu, ale velký otáčky, proto jsou ty extrémní převody. Tak jestli roboti maj silnější pomalý motory a extrémně slabý převody aby se ta pružnost svalů zachovala, nebo to maj řešený jinak, jako třeba pružinou?
Odpovědět0  0
...AI to přímo kvadraticky akceleruje.
Odpovědět0  0
Dívím se, že je z Absurdistánu jen kult, nikoliv kult na druhou.
Ta vyobrazená budoucnost, to je prostě masakr, jak člověk všude kolem vidí zárodek toho, co film zobrazuje. Člověka mrazí a současně se chláme na celý kolo.
Mimochodem, v původním změní film vyznívá ­(pro mě­) výjimečně pitomě ­- hlavně hlas vypravěče to hází úplně jinam.

Pak ještě Demolition Man ­- tam ta budoucnost byla taky skvěle vykreslena.
https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=dlyMZNURdmc
Odpovědět0  0
U průmyslových robotů se měří i torze na každé ose motoru, takže se dá nastavit limit a motor tedy může při jejím překročení ­"povolit­" tah a neklást odpor, nebo udělat jakoukoliv naprogramovanou reakci.
Odpovědět0  0
No v první řadě argumentuji proti tvému “já nepotřebuju tak nikdo nepotřebuje” přístupu. Mám 5 let starej mobil a hry na něm nehraju žádné, do vlaku si beru knihu. Ale na rozdíl od tebe jsem ochoten se zamyslet proč někdo chce ten výkon.
Bezva, Argumentace ovládáním. Tobě ovládání na mobilu nevyhovuje? V pořádku, ale hodně lidem zřejmě jo. A ti chtějí zřejmě i ten výkon.
Odpovědět0  0
Řekl bych i LLM. Co občas vyplodila i GPT4, nad tím zůstával rozum stát. Jinak souhlasím a což mě připomnělo: https:­/­/m.youtube.com­/watch?v=Qmy5r_Sxkc4 ;­-)
Odpovědět3  0
Jak na co. Ale ano, občas je obecně obojí velký špatný a také tak. Nejlépe je na tom Claude, ale u nás není přístupná. Zatím. Také mám dobré zkušenosti s Mistralem i Llamou...
Odpovědět0  0
Mám dojem, že měl na mysli 20W jen boost, ostatní násobil x3, x5 a x8. Takže 30Wx3 + 20W takže to celkem trefil
Odpovědět0  0
jo v dalším příspěvku kontrujete tím že apple sníží výkon a tím i nároky na hru a jak to potom ­"vypadá­", já píšu že mám slušné pc na hry, a vy chcete výkoný mobil do vlaku, aby zvládal hry ve velkém rozlišení. Aby jste se nad hrou mohl ve vlaku kvalitě hrbit, a parodoval ovládání hry které je přizpůsobené matlaní po displayi.
a vaše hra by se ostatním jevila takto, i bez xboxu
https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=0Mjz6j_CUzA
Odpovědět1  0
GPT4 jsem zrušil, Gemini je na tom s nestabilitou a nespolehlivostí podobně. Oblíbil jsem si lokální LLM, aktuálně Mixtral. LLaMA taky dávala dobré výsledky, těším se až vyzkouším :­) 2x2080Ti v nvlinku, 70tflops ve fp16 :)
Odpovědět0  0
Ono to vypadá, že je to osmijádrový procesor, přičemž na čtyřech jádrech jede hypethreading. Takže osm jader, dvanáct vláken.
Uvidíme.
Odpovědět0  0
to je len o pomere výkonu motoru ­(svalov­) a spevňovacieho materiálu ­(kostí)
Odpovědět0  0
kedze to na strane aplikacii pokulhava, tak to ma Huawei o to tazsie, mal som dve generacie Huawei s HMS a tej druhej som sa musel vzdat, kvoli bankovej aplikacii­/ online nakupovaniu. Skoda, Huawei to s mobilmi vzdy vedel, je jasne preco musel tak dopadnut ako dopadol.
Odpovědět1  0
Tak si vezmi 5900x+2070 super do vlaku... Nemusí konkurovat, ale to neznamená že nezáleží na výkonu. Jasně, jsou lidi kterým bude stačit tamagoči do toho vlaku... jiným zas trochu lepší hry a někdo chce fakt hry náročný, který by třeba na slabším HW nejely.
Odpovědět0  0
Apple je v dost jiné situaci než všichni ostatní. U applu se hry musí přizpůsobit procesoru, protože na iOS je jedinej výrobce SoC, takže pokud ten SoC nebude zvládat konkrétní hru, tak hra nevyjde a nebo bude horší v některých parametrech. Zatímco jinde to neplatí, tam probíhá konkurenční boj mezi SoC a pokud hra nepoběží na jednom SoC, tak na jiném jo a proto je rozdíl ve výkonu podstatnější.
Prakticky, hry na iOS jsou na tom jako hry na konzolích, kdy i moderní hry je možné rozjet na nintendo switch, ale jak to vypadá? Jen to nintendo má tak starý SoC že to vypadá blbě v porovnání se vším tak už se kritizuje víc.
Odpovědět0  0
Škoda že jsme v minulosti neměli články o tom že fungují pomocí hydrauliky, takže teď jsou dvě překvapení najednou.
Robot nadlidskými schopnostmi vypadá drsně, připomíná to holku terminátorku, která se otočila jakkoliv.
Pořád mě není jasná pružnost ­"svalů­" robotů. Člověk je např při chůzi pořád odpružený, takže třeba když mu někdo skočí na záda, tak jde pružně k zemi že se překoná síla svalů. Nevím jestli robot v takové situaci taky povolí, nebo praskne. Např kdyby si roboti dali soutěž v páce ­(přetlačování rukou na stole­) a jeden by byl výrazně silnější, jestli tomu slabšímu by bez následků otočil ruku ke stolu, točil by tak převodovkou a motorem proti jeho vlastní síle, nebo má převodovka tak velký převod který nejde z venku přetlačit, překonat tření převodů a roztočit motor opačně proti jeho síle. U lidí mě ta ­"pružnost­" přijde moc důležitá a nevím jak se to řeší u robotů.
Odpovědět0  0
Mediatek je rychlejsi nez SDcko a dodava SoCy za mnohem nizsi ceny. Dnes dobra koupe, sam z jednoho pisu.
Odpovědět0  0
Lidstvo degeneruje duševně i tělesně, umělá inteligence to nazachrání.
Odpovědět3  0