reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Finanční výsledky AMD předčily očekávání

, , aktualita
Finanční výsledky AMD předčily očekávání
Stejně jako Intel i společnost AMD přišla s přehledem svých finančních výsledků za první čtvrtletí tohoto roku a investoři mohli být dle všeho spokojeni. Firma totiž vykázala téměř třetinový meziroční nárůst tržeb.
Finanční výsledky AMD předčily očekávání
Oproti předchozímu kvartálu sice zaznamenala pokles 12 procent, ale vypovídající je spíše meziroční srovnání s prvním kvartálem roku 2013, oproti němuž tržby 1,4 miliardy USD představují 28procentní nárůst. Celkově tak AMD překonalo očekávání svých investorů, na čemž se prý podílely především dobré prodeje nejnovějších verzí herních konzolí - PlayStation 4 a Xbox One.

Firma Sony prý již stačila celkově prodat na 7 milionů konzolí PlayStation 4 a Microsoft mluví o 5 milionech konzolí Xbox One dodaných koncovým prodejcům. CEO společnosti AMD Rory Read to označil za výsledek změn, které byly nastoleny v druhé polovině předchozího roku. AMD se vydala cestou diverzifikace, takže nebude spoléhat na jednu hlavní oblast.

AMD také zdůraznilo několik hlavních novinek, které se v poslední době objevily. Jednak je to rozšíření rodiny nových Radeonů v mainstreamu a také nový dvoučipový Radeon R9 295X2. Dále tu je nástup nového API Mantle, které nabízí vyšší výkon než DirectX a pomalu a jistě si získává popularitu i podporu ze strany herních vývojářů. Dále AMD představilo zbrusu novou platformu AM1 a socketové procesory Kabini s jádry Jaguar, pak firma vyjádřila podporu novému API DirectX 12 chystanému na konec příštího roku a nakonec byla zmíněna spolupráce s Adobe na aplikacích Adobe Creative Cloud.

Pro další období AMD předpokládá růst o tři až šest procent, ale přiznává, že to může být i víceméně stejné. Intel si také vede dobře, tedy s ohledem na celkové finanční výsledky. Jeho problémem je mobilní divize, kvůli níž ztrácí miliardy ročně.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama