reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Finanční výsledky AMD předčily očekávání

18.4.2014, Jan Vítek, aktualita
Finanční výsledky AMD předčily očekávání
Stejně jako Intel i společnost AMD přišla s přehledem svých finančních výsledků za první čtvrtletí tohoto roku a investoři mohli být dle všeho spokojeni. Firma totiž vykázala téměř třetinový meziroční nárůst tržeb.
Oproti předchozímu kvartálu sice zaznamenala pokles 12 procent, ale vypovídající je spíše meziroční srovnání s prvním kvartálem roku 2013, oproti němuž tržby 1,4 miliardy USD představují 28procentní nárůst. Celkově tak AMD překonalo očekávání svých investorů, na čemž se prý podílely především dobré prodeje nejnovějších verzí herních konzolí - PlayStation 4 a Xbox One.

Firma Sony prý již stačila celkově prodat na 7 milionů konzolí PlayStation 4 a Microsoft mluví o 5 milionech konzolí Xbox One dodaných koncovým prodejcům. CEO společnosti AMD Rory Read to označil za výsledek změn, které byly nastoleny v druhé polovině předchozího roku. AMD se vydala cestou diverzifikace, takže nebude spoléhat na jednu hlavní oblast.

AMD také zdůraznilo několik hlavních novinek, které se v poslední době objevily. Jednak je to rozšíření rodiny nových Radeonů v mainstreamu a také nový dvoučipový Radeon R9 295X2. Dále tu je nástup nového API Mantle, které nabízí vyšší výkon než DirectX a pomalu a jistě si získává popularitu i podporu ze strany herních vývojářů. Dále AMD představilo zbrusu novou platformu AM1 a socketové procesory Kabini s jádry Jaguar, pak firma vyjádřila podporu novému API DirectX 12 chystanému na konec příštího roku a nakonec byla zmíněna spolupráce s Adobe na aplikacích Adobe Creative Cloud.

Pro další období AMD předpokládá růst o tři až šest procent, ale přiznává, že to může být i víceméně stejné. Intel si také vede dobře, tedy s ohledem na celkové finanční výsledky. Jeho problémem je mobilní divize, kvůli níž ztrácí miliardy ročně.

Zdroj: Hexus.net
reklama