Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 19 z 45 PrvníPrvní ... 9171819202129 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 271 až 285 z 662

Téma: HP LP2475w

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od stary Zobrazit příspěvek
    V praci asi delas neco jineho, nez doma, taky tam asi bude jine osvetleni. Prave doba, jakou se nepretrzite divas na monitor a jak moc se na nej musis soustredit je klicova. Zrovna editace fotek je pro oci hodne narocna, protoze porad zkoumas detaily.

Obecne je problem v tom, ze pokud se soustradis na monitor, tak oko, mnohem min mrka a diky tomu osycha. Na to se prodavaji v lekarnach "umele slzy". Ale rekl bych, ze lepsi varianta je dat so obcas prestavku.

Hodne taky zalezi na okolnim osvetleni, nesmi byt moc silne, oci namahaji i odlesky. Je toho spousta. Ale paleni oci po trech hodinach intenzivni prace bych povazoval za celkem normalni.
    Jasne, problem je v tom, ze na CRTcku me oci pri upravovani fotek nezlobily. Tak vazne nevim, osvetleni mam ztlumene, zadne odlesky. V praci mam asi 4 roky stary 17" LCD a na oci je celkem prijemny. Vzdy jsem myslel, ze technologie jde kupredu a nove monitory budou na oci cim dal prijemnejsi, ale zda se, ze to neplati. Nevim, jestli kdybych si koupil LCD za 20 tisic, tak by to bylo lepsi? Nebo je to proste tim, ze LCD uz maji ted velkou plochu a tedy vydavaji logicky vice zareni a neda se s tim nic delat?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele OblakavLese
    Registrace
    Oct 2006

Tak vám to popíšu podrobněji. V práci programuji platební terminály, takže často dělám přímo s terminálem, ale i hodně dlouho čtu specifikace a další dokumenty, takže se musím soustředit a dívám se třeba 2h stále do monitoru. Osvětlení je normální žárovkou. Večer doma prolítávám web a pročítám diskuze, takže vlastně to samé jako v práci. Rozdíl je v tom, že to nedělám moc dlouho, mám malou lampičku (20W), která mi svítí za monitorem, ten má jas na 15. Když zapnu normální žárovku, tak to je na ty oči o trochu lepší, ale pořád cítím takové malé pálení.
    Takže když to shrnu, tak po 8h v práci, kdy tak 5h koukám do monitoru, mám jen normálně unavené oči a doma jsem 2h na monitoru a už mě oči pálí. Je ale možné, že prostě hodně ty oči namáhám a tak to na ně víc působí, ale zvláštní, že jak jsem vypl Cleartype, tak sice je text hranatý, ale mým očím to hodně pomohlo.

mildante: technologie jde kupředu, ale pořád monitory nejsou to samé jako čtení novin, že. Pořád musí něco vyzařovat světlo, abys na monitoru něco pořádně viděl a pořád se barvy skládají kombinováním RGB, takže pokrok zatím moc velký není.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Platí tak nějak všeobecně, že je dobré mít více světelných zdrojů v místnosti. To už se říkalo i u obyč. televize, že si zkazíš oči, když budeš mít potmě zaplou jen jí.

Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    Platí tak nějak všeobecně, že je dobré mít více světelných zdrojů v místnosti. To už se říkalo i u obyč. televize, že si zkazíš oči, když budeš mít potmě zaplou jen jí.
    právě nemám zaplý jen monitor, mám za ním lampičku, která osvětluje okolí monitoru a zeď za ním, nesvítí přímo na něj, mám to otestované a je to takový něco mezi nesvítit vůbec a svítit normální žárovkou. Vidím to tak, že si koupím nějakou úsporku a budu s ní svítit.

Teď jsem si vzpoměl důležitou věc, monitor mám připojený přes ANALOG, jelikož monitor nerozezná digitální vstup, zkoušel jsem ho na 2 dalších PC s 2600XT(HDMI) dlouho se cukal, ale pak rozeznal signál a HD4850(DVI) - ihned našel a fungoval. Na supportu HP mi řekli že monitor má asi citlivější elektroniku na vstupní signál, ale ten týpek si tím podle hlasu nebyl jist.

Registrace
    Jan 2008

20W žárovka mi příjde dost málo. K úsporkám viz výše (post cca 230 a dál) .
    Analog - jako z GK? D-SUB je efektivní pouze do 1280x1024, pak už nestíhá. Vlastní zkušenost.
    Naposledy upraveno uživatelem Deee-aN: 17-10-2008 v 15:36 Důvod: edit

Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    20W žárovka mi příjde dost málo. K úsporkám viz výše (post cca 230 a dál) .
    Analog - jako z GK? D-SUB je efektivní pouze do 1280x1024, pak už nestíhá. Vlastní zkušenost.
    No mohl jsem si myslet, že to D-SUB nebude zvládat, ale nevím do jaké GK jít, peníze na 4870 nemám a 4850 je tak akorát, ale nevím jak bude stíhat 1920x1200.

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od OblakavLese Zobrazit příspěvek
    No mohl jsem si myslet, že to D-SUB nebude zvládat, ale nevím do jaké GK jít, peníze na 4870 nemám a 4850 je tak akorát, ale nevím jak bude stíhat 1920x1200.
    ///OT///:1900x1200 v čem? Na běžnou práci stačí i mnohem slabší karty, u her by ses musel smířit s tím, že ne všecko si zahraješ na maximální nastavení.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Ale samozrejme ze dsub zvlada 1920x1200. Akorat ze pres DVI je obraz takovy ostrejsi, a to si tim nejsem uplne jisty, jestli si to nesugeruju, kdyz vim ze jedu pres dvi.
    PS: Dost casto to stridam. z NB jedu pres DSub z PC pres DVI. Tak snad vim o cem mluvim.

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    Ale samozrejme ze dsub zvlada 1920x1200. Akorat ze pres DVI je obraz takovy ostrejsi, a to si tim nejsem uplne jisty, jestli si to nesugeruju, kdyz vim ze jedu pres dvi.
    PS: Dost casto to stridam. z NB jedu pres DSub z PC pres DVI. Tak snad vim o cem mluvim.
    Samozřejmě, že si to nesugeruješ. Ten obraz je mnohem ostřejší. Spíš jde o to, že je škoda mít LCD s takovým rozlišením a jet to přes D-SUB.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Oba NB (ACER TravelMate 4402 i Lenovo T61) maji bohuzel pouze DSub. No a pri praci fakt nejak nepozoruju moc velke rozdily. Asi jsem moc nenarocny, nebo uz blbe vidim. I to je mozne.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Zdravím všechny, tak kolega má konečně tu sondu Eye-One Display II. Kdo by měl zájem o kalibraci z Moravy má šanci. Cena za hodinu práce 300,-Kč + doprava. Ta kalibrace ale hodinu netrvá. Pište na email.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od stannanek Zobrazit příspěvek
    Zdravím všechny, tak kolega má konečně tu sondu Eye-One Display II. Kdo by měl zájem o kalibraci z Moravy má šanci. Cena za hodinu práce 300,-Kč + doprava. Ta kalibrace ale hodinu netrvá. Pište na email.
    Odkud kolega je? Jak daleko to ma do Brna?

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Od Olomouce. Do Brna cca 98km. Cena by se dohdla, nejlépe více zájemců, aby se náklady na cestu rodělily.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ahoj lidi.
    Tak už ho mám taky a vzniká mi spousta otázek. Možná jsou stupidní, protože jsem "zelenáč", bohužel nikoliv věkem...
    1/ Jaký softw je dobré nainstalovat z CD, co bylo v dodávce:
    - HP Display Assistant -komplet? Co znamenají položky jako WMI service, TCP/IP(SSL) service, SNMP service ...
    - Ovladač monitoru
    - Software pro automatické nastavení
    - HP Display LiteSaver
    - Pivot Pro

2/ Je nějaký softw k tomu LCD v češtině?
    3/ Kde a jak nastavit, aby rozlišení 1024 x768 zůstalo uprostřed plochy a okolo byla na př. černá plocha?
    4/ Je možné nastavit a nějak lehce přehazovat, aby pro jeden druh práce bylo nižší rozlišení a pro jinou práci třeba nativ?
    5/ Jde něco udělat s tím, aby se zobrazovala WWW stránka /třeba seznamu.cz / uprostřed a po straně nebyly ty bílé plochy- trochu mi to vadí očím.
    6/ Jak a kde nastavit uživatelské profily, jako třeba práce v noci, den a pod?

MOC děkuji za případnou trpělivost.
    PS- Trochu jsem překvapen, že se asi nezbavím brýlí... Myslel jsem, že na př. tento text bude podstatně čitelnější, než na mém 17" starém monitoru...
    Naposledy upraveno uživatelem maron: 17-10-2008 v 23:05

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od maron Zobrazit příspěvek
    Ahoj lidi.
    Tak už ho mám taky a vzniká mi spousta otázek.....
    1)
    - ano, WMI, TCP/IP, SNMP jsou služby umožňující správu monitoru (např. SNMP - Simple Network Management Protocol, slouží ke konfiguraci vzdáleného zařízení). Více si můžeš přečíst třeba na stránkách Microsoftu http://technet2.microsoft.com/window....mspx?mfr=true
    - ano
    - ano
    - LiteSaver je soft pro automatické vypnutí monitoru. Šetří podsvětlovací trubice. Osobně nepoužívám, protože mi PC slouží i jako televize a on mi to mrcha vypínal.
    - ano
    2) jen manuál
    3) v menu, položka Image Control (napřed nastav jiné rozlišení než nativní, aby se položka v menu aktivovala)
    4) zkus prográmek http://www.radekchalupa.cz/software/okna-plus/
    5) nevím, ale třeba vzhled Seznamu ARMY se zobrazuje na celý monitor, to stejné i iGoogle
    6) v HP Display Assistant. Potom lze rychle přepínat v kontextovém menu obrazovky/HP Display Assistant/Select Present režimy, které sis vytvořil (u mne např. Původní, TFT central, V noci, 2×Prad)

S tím písmem si to chce trošku pohrát a vyzkoušet, protože jak se i zde dočteš, každý má holt ty oči jiné. Já jsem zkoušel utilitu ClearType Tuner Nebylo to špatné, ale teď mám ClearType vypnuté, a je to asi nejlepší.
    Dobré ráno
    Vladimír

Strana 19 z 45 PrvníPrvní ... 9171819202129 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: IPS 24" HP LP2475W vs. DELL u2410
    Od steef v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-10-2009, 14:53
  2. LCD: Lenovo 220x vs. HP LP2475W
    Od P.cia v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 01-12-2008, 00:25
  3. LCD: LCD na grafiku (XL20, LP2475w, NEC) < 20k ?
    Od Aigor v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 25-10-2008, 13:18
  4. LCD: Instalace ovladače k LP2475w
    Od LP2475w v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 18-10-2008, 14:59