Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 41 z 45 PrvníPrvní ... 313940414243 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 601 až 615 z 662

Téma: HP LP2475w

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Ahoj, no, já jsem měl doma tři kusy HP. Nakonec jsem si vzal peníze a to EIZO S2431 mi stojí na stole a stále si nadávám, že když jsem ho chtěl, tak jsem se nechal navnadit na HP 2475. Jsem opravdu moc spokojený, sice za 21 tisíc, ale jsem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ahoj lidi, jak a kde se pozná, kolik má toto LCD natočeno hodin provozu?
    Dík

Nováček
    Registrace
    May 2006

v OSD> Information: Backlight hours

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Citace Původně odesláno od Drolan Zobrazit příspěvek
    Vážně už čtvrtý kousek ?? Já už vybírám nový monitor skoro rok. Před pár měsíci jsem byl téměř rozhodnut pro tento monitor a koukám, že jsem udělal dobře když jsem chvíli s tou koupí počkal. Chtěl bych se zeptat, jestli jsou rozdíly mezi jednotlivými kusy opravdu pozorovatelné (hlavně podsvícení a přechod do růžova).
    S výběrem monitoru do 20tis je to fakt těžký. Když se objeví nějaká recenze, tak to je většinou TN. Ale nějaký pěkný recenze čtyřiadvacítky IPS se člověk hold nedočká
    Kazdej kousek to ma jiny. Podsviceni je slabsi pokazdy jinde, ale ani u jednoho me to neprislo nijak na zavadu. Zeleno-ruzovej prechod je taky pokazdy jinej, jednou je to vic do zelena, jindy zas vic do cervena i celkove bila je u kazdyho kusu jina (to jde nastavit). Pokazdy to teda byl jinej mesic vyroby.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

To se divím, že se to Pakarďákům vyplatí vyrábět takovýhle monitory, když jim to každý vrací... Hlavně je mi pořád divný, že co kus, to jiný parametry

Nováček
    Registrace
    May 2006

Myslim, ze jim to zase tolik lidi nevraci. Podivej se treba na Acer. Diky dobremu pomeru cena/vykon prodaji velke mnozstvi vyrobku. Vysledné zisky pak zvysene procento reklamaci prilis neovlivni.
    Take podstatny fakt je ten, ze o zadnem jinem monitoru se toho tolik nenapsalo jako prave o tomhle. Coz je vyhoda i nevyhoda.
    Bylo by dobre srovnat v nejakem testu tento monitor s dell 2408wpf. Oba jsou co do vybavy, ergonomie a ceny shodne.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Vsem doporucuji pri kupovani tohoto monitoru zkousku predem. kdyz vam to nejaky obchod neumozni, jdete do jineho ! jinak je velky riziko, ze se k vam dostane ten spatne podsviceny kousek. To je jedina vada. Ja mam podsviceni a zabarveni absolutne v poradku, dokonce mnohem lepsi nez na 2465 v praci a to jsem si ho pochvaloval... Taky vim jak vypada ten vyblitej kousek, jeden jsem taky chvilku vlastnil.
    Oba prodejci (zadni bezvyznamni - TSbohemia, Softcom) tvrdili bezporuchovost a bez reklamaci a ze jich prodali...vlastne to samy me potvrdili i na servisni lince HP. Z toho me plyne, ze ti spokojeni uzivatele jen nepisou do for - proc taky zejo? Ale stejne si myslim, ze zmetku vyrobili v tomto pripade vic nez dost.
    Takze kontrolu predem a potom idealne zkalibrovat sondou (ale to jen jen chyba tovarniho nastaveni a rek bych i nezvyku uzivatelu na poradnej panel s wide gammutem)

Nováček
    Registrace
    May 2006

Mám monitor třetí den, bez vadných pixelů, podsvícení mi také přijde rovnoměrné a barvy se mi líbí (F/W version GIG 0440). Protože ho mám u notebooku, používám kabel D-SUB -> DVI. Po každém restartu, ale občas i po chvíli práce musím ale znovu spustit Auto Adjust, neboli nastavit Clock Phase, protože se ma monitoru objevují horizontální čáry. Je to vidět na bílé nebo šedé barvě. Krásně to odhalí i Eizo test Neřešil jste někdo stejný problém?

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Zjistil jsem nejnižší cenu na netu - 9246 Kč s DPH.Je to možné?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

možné to je, ale chtělo by to znát osud toho monitoru, protože ta tuhle cenu to nemá ani distributor a to ani bez DPH :-)

edit: leda že by prodejce využil nedávné akce, kdy měl při určitém množství odebraných monitorů jeden kus jako bonus zdarma navíc ... pak by si to mohl dovolit
    Naposledy upraveno uživatelem radon: 19-12-2008 v 11:55 Důvod: doplněno

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Zdravim všechny majitele tohohle LCD. Jelikož není úplně bez chyby, hlavně co se týká továrního nastavení barev (je fakt hrozný), tak bych byl rád, kdyby tento thread sloužil jako pomocník ohledně nastavení barev, jasu, kontrastu atd., které na tomto LCD provozujete.
    Určitě je a bude spousta lidí, kteří si nebudou vědět rady (holt málokdo má kalibrační sondu, aby si vše nastavil podle ní), tak pevně věřím, že zde budou všichni majitelé psát hodnoty, které používají a zdají se jím nejlepší. Díky.

Jinak malá recenze: monitor mám již čtvrtým dnem (vyroben listopad 08, FW GIG 046) a dojmy jsou následující:
    1) LCD mi nijak nehučí, nepíská, neslyším brum při jakýchkoliv hodnotách jasu a kontrastu
    2) Žádné vadné pixely ani subpixely
    3) Podsvícení mi příjde i v noci naprosto v pořádku (možná jen trochu je vidět v pravém rohu jemně slabší, ale není to žádný problém)
    4) Dost se řešil problém ohledně bílé barvy, kdy uživatelé pozorovali jemný nádech do zelena na levé půlce přecházející do jemně růžové na pravé půlce),
    taky to pozoruji i na mém kusu, je to téměř nepostřehnutelné, když bych o tom nevěděl s diskuzí, tak si toho nejspíš nevšimnu, ale jsem přesvědčen, že spravným zkalibrovaním to vymizí.
    5) Samozřejmě pozorovací úhly jsou parádní (údajně H-IPS technologie), přechody barev jsou perfektní (mám i NEC 20WGX2 Pro a ten nemá tak vynikající přechody), vše prostě v pořádku.

RESUMÉ: Jsem spokojený, za ty peníze vynikající panel, jen mě trochu mrzí problém viz. bod 4, ale není to rozhodně věc, kvůli které bych panel zasílal na reklamaci a riskoval, že mi dorazí kus s jinými problémy (dead pixels atd.)

Díky za postřehy všech majitelů, hoj.
    P.S. Je zde už pár nastavení, thread jsem celý pročetl, ale ani jedno mi úplně 100% nevyhovuje, proto bych ocenil více těchto informací. Majitelů je určitě již mnoho

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

podle té tvé recenze body 1-5 bych si ho hned běžel koupit, nebýt na začátku věta "nastavení barev je fakt hrozný".
    Tak jak to vlastně je, skoro neznatelný zelenočervený přechod na pozadí by mně totiž nevadil (když je skoro neznatelný, mimochodem to kalibrace nespraví), ale jestli jsou barvy nerealistické a vyřvané, tak to je info které bych uvítal rozvést. Něco totiž spraví kalibrace (editace fotek ve PS), ale prohlížet si fotky budu v nějakém free sw nepodporujícím profily, web pojede taky bez profilů a tak mne zajímá, jestli ty barvy netrhají oči při běžných činnostech ?

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od radon Zobrazit příspěvek
    podle té tvé recenze body 1-5 bych si ho hned běžel koupit, nebýt na začátku věta "nastavení barev je fakt hrozný".
    Tak jak to vlastně je, skoro neznatelný zelenočervený přechod na pozadí by mně totiž nevadil (když je skoro neznatelný, mimochodem to kalibrace nespraví), ale jestli jsou barvy nerealistické a vyřvané, tak to je info které bych uvítal rozvést. Něco totiž spraví kalibrace (editace fotek ve PS), ale prohlížet si fotky budu v nějakém free sw nepodporujícím profily, web pojede taky bez profilů a tak mne zajímá, jestli ty barvy netrhají oči při běžných činnostech ?
    No popravdě, ten green-pink přechod je opravdu na mém kusu téměř nepozorovatelný (údajně podle overclockers UK forum to spraví 100+ naběhaných hodin, momentálně mám 13 tak uvidim).
    Co jsem předtím neuvedl a docela mě to začlo od včera vytáčet je nechutně přepálená červená barva, kterou se mi opravdu nedaří úplně potlačit, takže momentálně je lehký rozčarování a pakliže to do pár dnů nastavením aspon na snesitelnou úroveň nevychytám...půjde na reklamaci s tím, že budu požadovat vrácení peněz a budu čekat na úplně jiný model třebas i od jiné značky. Mám totiž pocit, že ta přepálená červená bude problém všech kusů takže asi tak.
    P.S. Zlatej NEC 20WGX2 Pro, leží mi ve skříni ladem škoda, že nemá 24"
    Hoj
    Naposledy upraveno uživatelem Nihilathor: 09-01-2009 v 18:04

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

a zkusil jsi ten LUTmanager ?? ja toho zkusil hodne ale LUTman.+profil+uprava OSD je bestof (podrobne popsano uz nekolikrat zde i jinde). V PS, Mozilla,ACDSee (kde to jde) pouzivam taky color man. a nadherna krasa. Ted uz jen cekam az nastane prilezitost zkalibrovat sondou, kupovat se me nechce, tusim, ze stoji 8 az 10 tis.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Kdyz jsem zkousel na Vistach x64 menit profily, tak se nic nemenilo, proto jsem zkusil DisplayProfile a s cervenou uz nemam problem. Ve FF mam take nahrany profil. Jen velice zridka se objevi flash, ktery by mi vadil.

Strana 41 z 45 PrvníPrvní ... 313940414243 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: IPS 24" HP LP2475W vs. DELL u2410
    Od steef v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-10-2009, 14:53
  2. LCD: Lenovo 220x vs. HP LP2475W
    Od P.cia v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 01-12-2008, 00:25
  3. LCD: LCD na grafiku (XL20, LP2475w, NEC) < 20k ?
    Od Aigor v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 25-10-2008, 13:18
  4. LCD: Instalace ovladače k LP2475w
    Od LP2475w v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 18-10-2008, 14:59