Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 45 PrvníPrvní ... 2345614 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 662

Téma: HP LP2475w

Občasný diskutér Avatar uživatele schali
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od hypetraxx Zobrazit příspěvek
    ja myslim ze obcasny hrac nejaky inputlag vubec neresi koupil jsem si na jine PC 19 LCD Eizo S1921 s PVA panelem, hral na tom Starcraft a chvili Bioshock a nic se mi nikde nesekalo ani duchove nebyli .. inputlag podle meresi jen lidi co hrajou x hodin denne, normalni clovek nema sanci to postrehnout ..

je velky rozdil mezi 19" monitorem a 24", stary PVA prakticky netrpeli inputlagem, ale jak sla uhlopricka nahoru tak se to u PVA zmenilo
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Nikdy jsem LCD nemel, mam CRT, takze - co se mysli inputlagem? Nejake spozdeni obrazu? A S-IPS tim tedy trpi take?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

jinak koukam ze muzu mit tenhle monitor z HP marketu za tuto cenu, sleva pro nasi firmu .. to uz zni zajimave, proctu jeste nejake recenze a asi jej otestuji.

9 773 Kč cena bez DPH
    11 630 Kč cena s DPH

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Psal jsem do alfy a prisla mi odpoved ze jej zaradili do nabidky a ze jej meli mit do patku....
    cena 11 593,- s DPH.Nevite jek je to se snizenim jasu?U LCD LG W2600hp je to v noci nekoukatelne a to je duvod proc jsem se rozhodoval pro tady tohle HP

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Už mám tento monitor, včera som si ho objednal a dnes mi došiel. Cena bola 14 100,-SK aj s DPH aj s dovozom. Večer ho vyskúšam a uvidím, čo som kúpil. Inak som zástancom značky Eizo, jeden monitor aj vlastním, ale teraz hrala rozhodujúcu úlohu cena a potom recenzia na TFT Central. Po odskúšaní sa podelím s prvými dojmami.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Mayor: To jsem zvedavy - zkus pak napsat, jak je to se snizenim toho jasu, jestli nebzuci nebo neco a taky jestli mas nejakou hru, tak jestli je tento LCD pouzitelny. Jinak doufam, ze barvy budou v pohode. Diky moc.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

jsem ted sledoval jednu aukci na Ebay.de a vydrazil se novej (vybalenej, jel par hodin, pro majitele velkej, pujde do 22ky) za 426e, to je docela dost, on v Nemecku stoji totiz prekvapive vic nez tady Asi ho tedy taky vezmu z toho HP Marketu, uz me nebavi furt cekat na nejakej "idealni model" ...

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od mildante Zobrazit příspěvek
    Mayor: To jsem zvedavy - zkus pak napsat, jak je to se snizenim toho jasu, jestli nebzuci nebo neco a taky jestli mas nejakou hru, tak jestli je tento LCD pouzitelny. Jinak doufam, ze barvy budou v pohode. Diky moc.
    Takže, poporiadku:
    1. Je potrebné zkalibrovať farby. Ja som použil hodnoty z TFT Central z recenzie. Neviem samozrejme zmerať správnosť hodnôt, pretože nemám sondu a každý monitor sa líši, ale vyzerá to byť dobré aj tak a je to lepšie ake bez akejkoľvek kalibrácie. Bez kalibrácie monitor veľmi svieti a farby sú veľmi žiarivé. Takže kalibrácia resp. prestavenie hodnôt jasu, kontrastu a RGB zložiek je potrebná. Moje hodnoty: Jas=17, kontrast=65, R=251, G=235, B=242. Mám monitor Eizo s S-PVA panelom za ktorý som kedysi cvakol 32 tisíc SK ale musím uznať, že tento monitor (HP) je o triedu lepší ak nie o viac. A po kalibrácii (aj keď bez sondy) je čierna naozaj čierna a nemá žiadny nádych do fialova ani z bočných pohľadov.

2. Monitor nehučí. Vôbec. Ani zmenou jasu a kontrastu na nižšie hodnoty.

3. Nezaznamenal som žiadne chybné pixely. Zatiaľ. Neviem, odkiaľ kolega, tuším CeCo, zobral, že panel je Class I podľa ISO 13406-2, pretože príručka pripúšťa chyby t.z. že je maximálne Class II. Pozrel som si GS certifikát a ten neobsahuje spomínané ISO, len normy, podľa ktorého sa monitor testoval aby získal GS certifikát. Testovaný monitor nemal žiadne chybné pixely a je tam uvedené Pixel faults = I t.j. bez chýb. Ale to neznamená, že iný monitor nemôže mať chybné pixely alebo subpixely. Berte to prosím ako môj názor ale po preštudovaní všetkých dostupných certifikátov som nenašiel nič, čo by potvrdzovalo Class I, teda garanciu bezchybných pixelov a subpixelov. Ak sa mýlim, opravte ma prosím.

4. Čo sa týka rýchlosti, video je bez problémov. Hry som zatiaľ netestoval ale rýchlosť bude určite lepšia ako na mojom Eize. Jeden postreh mám a to taký, že pokiaľ som bielou šípkou pohyboval na tmavom podklade, tak sa okraje rozmazávali. Hovorím o Eize. U tohto monitora nič také nepozorujem.

Takže musím zatiaľ prehlásiť, aj keď len na základe prvých dojmov, že tento monitor za taký peniaz je proste delo. Aj keď je potrebná určitá kalibrácia a rýchlosť sa nevyrovná TN monitorom, za ten peniaz sa to podľa mňa oplatí, pretože ostatné parametre určite predčia nejaké TN panely s 2ms odozvou a neľutujem, že som si tento monitor kúpil. A čo sa týka podania farieb a pozorovacích uhlov, bezproblémov H-ISP technológia hravo strčí MVA a PVA panely do vrecka. Ale to je len môj názor na základe skúsenosti s S-PVA panelom.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od MaYor Zobrazit příspěvek
    Jeden postreh mám a to taký, že pokiaľ som bielou šípkou pohyboval na tmavom podklade, tak sa okraje rozmazávali. Hovorím o Eize. U tohto monitora nič také nepozorujem.
    Sakra, to bude teda kanón. Okraje kurzoru se mi rozmazávají i u mé dočasné nouzovky 19" LCD TN Prestigio 5 ms a přitom se mi odezva ve hrách jeví na tomto LCD jako docela OK. Teď ještě aby té black-white-black odezvě odpovídala i odezva ze šedé na šedou.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od MaYor Zobrazit příspěvek
    3. Nezaznamenal som žiadne chybné pixely. Zatiaľ. Neviem, odkiaľ kolega, tuším CeCo, zobral, že panel je Class I podľa ISO 13406-2, pretože príručka pripúšťa chyby t.z. že je maximálne Class II. Pozrel som si GS certifikát a ten neobsahuje spomínané ISO, len normy, podľa ktorého sa monitor testoval aby získal GS certifikát. Testovaný monitor nemal žiadne chybné pixely a je tam uvedené Pixel faults = I t.j. bez chýb. Ale to neznamená, že iný monitor nemôže mať chybné pixely alebo subpixely. Berte to prosím ako môj názor ale po preštudovaní všetkých dostupných certifikátov som nenašiel nič, čo by potvrdzovalo Class I, teda garanciu bezchybných pixelov a subpixelov. Ak sa mýlim, opravte ma prosím.
    To class I neznamena ze testovany kus nema chybny pixel, ale ze vsetkoy LP2475w ako take nebudu mat chybne pixely ;-)

C

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

jinak monitory jsou naskladneny, takze ten kdo tu mlel neco o tom ze 14 dni jeste nebudou rikal kraviny

v Alzasoftu maji 5+ kusu, ale za nic moc cenu, drazsi nez ten HP Market

http://www.alza.cz/profesionalni-lcd...75-d100580.htm

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od CeCo Zobrazit příspěvek
    To class I neznamena ze testovany kus nema chybny pixel, ale ze vsetkoy LP2475w ako take nebudu mat chybne pixely ;-)

C
    No ja som len rád, že to tak je, lebo keď som si kúpil Eizo, tak mal 1 (dokonca neviem či nie 2) chybný pixel alebo minimálne subpixel. Neskúmal som to.

A k tomu GS certifikátu, neuvádza sa tam norma ISO 13406-2, takže preto takáto dedukcia. Ale ak je tak, ako hovoríš, hm, píšeš, mňa to len teší ))))))))) A ostatných určite tiež ;o)

No a jeden problém už predsa mám, nefunguje mi USB hub a Win Vista 64 mi ho hlási ako neznáme zariadenie (((((

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

k cemu je USB Hub potreba u monitoru? to jsem nikdy nepochopil

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od hypetraxx Zobrazit příspěvek
    k cemu je USB Hub potreba u monitoru? to jsem nikdy nepochopil
    Ani ja, ale keď už je tam, tak má fungovať.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

tak kdyz ho nepotrebujes tak to neres, ovladace casem budou

Strana 4 z 45 PrvníPrvní ... 2345614 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: IPS 24" HP LP2475W vs. DELL u2410
    Od steef v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-10-2009, 14:53
  2. LCD: Lenovo 220x vs. HP LP2475W
    Od P.cia v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 01-12-2008, 00:25
  3. LCD: LCD na grafiku (XL20, LP2475w, NEC) < 20k ?
    Od Aigor v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 25-10-2008, 13:18
  4. LCD: Instalace ovladače k LP2475w
    Od LP2475w v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 18-10-2008, 14:59