Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 8 z 45 PrvníPrvní ... 67891018 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 106 až 120 z 662

Téma: HP LP2475w

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od mildante Zobrazit příspěvek
    Hnizdo: Mozna mi neco uniklo, ale s jakou pravou stranou obrazovky? Objevuje se to jako problem na vice monitorech LP2475w?
    Par lidi na to upozornovalo na Hardforu. Proste mam takovy pocit, ze jas neni po cele plose homogenni, ale smerem doprava slabe nelinearne klesa. Je to znat pouze na velmi svetlych plochach.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

no mozna lehoulince to vpravo je tmavsi, ale fakt neznatelne ... jinak jak je tu vecer, tak snizuji jas az aktualne na 10, niz uz snad nebudu muset jit

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

No jak už tu někdo psal.. I když monitor akutně nepotřebuju, čim víc čtu ohlasy a recenzi tak mam chuť si ho koupit
    doufám, že nezdraží než se rozhoupu. Btw, nejde mi do hlavy jak může být vůbec levnější než HP LP2465..

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

uz jsem zpet v nativnim rozliseni, preci jen je to takhle nejostrejsi spis jde u me o nezvyk, ze vsechny webstranky maji ted kolem sebe hodne prazdny bily plochy a potesilo me, ze jde vypnout v menu ta svitici zelena ledka vepredu

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Nechte toho, hrozně slintam :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Razi3L
    Registrace
    Oct 2007

zkoušel jste někdo na tom nějaké hry?
    mohl by prosím někdo vyzkoušet tento program (jezdící formulku) a dát sem screenshot?

/edit: odkaz na program:
    http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=23633

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

hry jsem nezkousel, musim si privezt z jineho pocitace lepsi grafarnu, ted mam 8600GT, privezu 9600GT. Jinak dojmy jsou cim dal lepsi, ja nosim bryle, takze mi trva dele nez si zvyknu na to rozliseni 1900x1200, ale cim dele s nim pracuji, vice mu prichazim na chut

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Chlapi, som rád, že čítam samé pozitívne reakcie . Bál som sa trocha, že keď bude nejaký problém, tak to bude aj na moju hlavu, lebo na 99% som monitor chválil a tým som možno aj niekoho postrčil, aby si monitor kúpil.

Podsvietenie: Žiadny monitor s katódami nebude mať rovnomerné podsvietenie. To si potom treba kúpiť monitor s LED podsvietením ale nečakajte cenu ako za LP2475w. Úvahy, že nejaké TN monitory majú LED podsvietenie (možno, niekde v LEVEL-e som to zachytil, tuším u nejakého LG) sú pekné ale my sa bavíme o H-IPS monitoroch. Stačí si pozrieť cenu HP LP2480. Je jasné, že nemôžem úplne porovnávať tieto dva monitory ale dovolím si tvrdiť, že keby na LP2475w dali LED podsvietenie, tak by tá cena bola niekde inde a HP by si priamo konkurovalo LP2480. Obchodná politika nepustí.

Hry: Ak niekto chce rýchlosť, rýchlosť a zase len rýchlosť, musí siahnuť po TN monitore. Proste u S-PVA, S-IPS, H-IPS monitorov nemôže očakávať rýchlosť ako u TN monitorov. Bohužiaľ, zatiaľ to nejde. Ja som mastil 3 hodiny nepretržite (zatiaľ dohromady asi 5) Gears of War a nemal som problém. Rozlíšenie bolo 1920x1200 a všetky vymoženosti grafiky na High. Určité rozmazanie, pri rýchlych akciách, tam je, ale podľa môjho názoru je to OK a v zápale boja som to vôbec nevnímal. Tento monitor je rýchlejší ako môj Eizo s S-PVA panelom a hry sa dali hrať tak isto ale rozmazanie, pri rýchlych pohyboch, na Eize bolo riadne viditeľné. Ja to beriem tak, že keď niekto rýchle otočí hlavou, tak tiež sa mu obraz mierne rozmaže a nie je všetko dokonale ostré Ja proste preferujem aj iné vlastnosti monitora (podanie farieb, hĺbku spracovania farieb, uhly pohľadov, atď.), ako len samotnú rýchlosť.

Niektoré fóra až veľmi rozpytvávajú tento monitor. Doslova už tam nejde o adekvátne hodnotenie monitora so zvážením všetkých možností techniky v pomere ku, viac než dobrej, cene ale skôr sa mi zdá, že proste za každú cenu chcú nájsť nejaké chyby. Proste to už nie je hodnotenie ale rýpanie.

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Tak jsem si ho taky koupil a ani jsem necekal az to nekdo odzkousi na nejakych hrach, mel jsem strach ze nebude k sehnani jako se to stalo s LG w2600 a rekl jsem si ze ho odzkousim sam.Ja nemam problem vratit
    monitor kdyz mi nevyhovuje.Uz hledam monitor 5 mesicu a uz jsem jich nekolik vratil.
    Vcera jsem na nem pustil sveho oblibeneho zaklinace a crysise a musim rict ze "rozmazani obrazu"
    tam je.ALE ja uz jsem tak zhyckany za me by asi nevyhvovalo nic krome CRT :-).No ale kdyz
    to srovnam s LG 245 a LG w2600hp-bw (oba monitory jsem vracel) tak musim rict ze tenhle monitor
    maze asi nejmene a po dvou hodinach hrani jsem uz nejake mazani prestal vnimat....a co me potesilo
    jeste vic je za jsem nevnimal zadny inputlag ....nejsem zadny profi hrac, ale v crysisu padali enzaci
    jeden za druhym a nemel jsem problem zamirit.(grafika ATI 4870 1GB, na plne rozliseni a detaily a vyhlazovani)
    nejake blikani vertikal ci horizontal pri hrach , jak nekdo psal na nejakych forech jsem VUBEC nepostrehl ,protoze tam zadne blikani neni.
    Takze konecne jsem po pul roce nasel vhodneho kandidata pro me potreby, sice to neni 26" jako u LG2600, ale zato je funkcni a to je halvni.O darvach a uhlech jsem se nezminoval o tom uz tady byli napsany hromady
    a muzu souhlasit se vsemi pozitivy co tu byli napsany.A co se tyce ostrosti textu v nativnim rozliseni v tom neni zadny problem.

Pokud mate nekdo nejake dotazy klidne sem napiste rad odpovim.

zapomnel jsem jeste dodat ze za cenu 11600,- a DPh je to pro me bomba
    Naposledy upraveno uživatelem Robo77: 23-09-2008 v 10:19

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Robo77 Zobrazit příspěvek
    T.A co se tyce ostrosti textu v nativnim rozliseni v tom neni zadny problem.
    Kdyz uz se tu resi ostrost textu, nemuze to taky zaviset na vecech jako ClearType?

Brzo po zavedeni ClearType do Windows XP se ukazalo, ze to nekomu strasne rozmazava text, protoze
    LCDcka maji ruzne usporadani a tvary bodu. Dokonce existovala utilitka, ktera dokazala ClearType potunit,
    clovek si proste vybiral na obrazcich, ktery box s textem se mu lip zobrazuje....

Navic je ted situace takova, ze treba IE7 ma v XP defaultne ClearType zapnute, i kdyz je v celem systemu vypnute.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

je to mozne, ja mam cleartype vypnute.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Takze uz ho mam doma taky a ted jsem se dival na net a vypada to, ze cena leze mirne nahoru, je uz ted o vic nez stovku drazsi, nez kdyz sem ho v patek objednaval.

Prvni dojmy jsou zatim zcela pozitivni. Hledal jsem jestli nema mrtve pixely, ale nevim, jak je nejlepe odhalit, neporadil by nekdo?

Robo77: Ahoj, nebyl jsi to ty, kdo tady psal, ze pri hrani Zaklinace ma kolem te bile hlavy nejakou rozmazanou auru? Bylo to myslim na tom LG 2600, ne? Tady na tom HP uz je to lepsi? Ja jeste zadnou hru nezkousel.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Zkus si zobrazit přes celou plochu zobrazit obrázek se základní barvou RGB (červená-zelená-modrá). Takže když to uděláš pro každou barvu, tak bys měl být schopný najít zdechlej subpixel. Nejjednodušší ale možná bude bílou plochu a jestli tam neuvidíš černý flek, tak to bude OK.

edit:
    zkus si prosimtě otevřít klasickýho průzkumníka ve widlích a šoupej s tím oknem po ploše. Dají se přečíst názvy jednotlivých souborů, nebo to je tak mázlý, že čtení není možný ?? díkes

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Prvni dojmy jsou zatim zcela pozitivni. Hledal jsem jestli nema mrtve pixely, ale nevim, jak je nejlepe odhalit, neporadil by nekdo?
    Zkus test monitoru v Everestu (nahoře mezi panely myslim nástroje->test monitoru). Pokud ho nemáš tak mrkní do sekce download

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Takze uz ho mam doma taky a ted jsem se dival na net a vypada to, ze cena leze mirne nahoru, je uz ted o vic nez stovku drazsi, nez kdyz sem ho v patek objednaval.

Robo77: Ahoj, nebyl jsi to ty, kdo tady psal, ze pri hrani Zaklinace ma kolem te bile hlavy nejakou rozmazanou auru? Bylo to myslim na tom LG 2600, ne? Tady na tom HP uz je to lepsi? Ja jeste zadnou hru nezkousel.
    Mas dobrou pamet,Ano byl jsem to ja a je to o poznani lepsi....jak jsem psal mel jsem 5 monitoru a vsechny jsem vracel a tenhle si nechavam....

Strana 8 z 45 PrvníPrvní ... 67891018 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: IPS 24" HP LP2475W vs. DELL u2410
    Od steef v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-10-2009, 14:53
  2. LCD: Lenovo 220x vs. HP LP2475W
    Od P.cia v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 01-12-2008, 00:25
  3. LCD: LCD na grafiku (XL20, LP2475w, NEC) < 20k ?
    Od Aigor v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 25-10-2008, 13:18
  4. LCD: Instalace ovladače k LP2475w
    Od LP2475w v sekci Monitory
    Poslední příspěvek: 18-10-2008, 14:59