reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otazka pro majitele TL-WR1043ND

H.Umberto (9)|9.10.2010 20:29
Díky uživateli durib!
Ještě mne zajímá jak uvedu do provozu flashku 4G,kterou jsem napíchl do routeru.Přidám li síťové zařízení chce to už.jméno a heslo.Chtělo by to informaci jak postupovat.
durib (1141)|10.10.2010 19:13
Dle popisu soudim, ze uz je vse namountovane ( v routeru se zobrazuje flashka, ktere jsi priradil sitovy nazev) a mas nastavene jmena a hesla pro admin/uzivatel.
Ted staci jak rikas pripojit sitovou jednotku:
1. Otevres nejaky okno pruzkumnika windows (pocitam, ze mas MS)
2. Nastroje- pripojit sitovou jednotku
3. Zvol pismeno, slozku (dle napovedy v routeru; \\adresa routeru\sitovy nazev zarizeni)
4. Klepni na "pripojit se pomoci jineho uzivatelskeho jmena" a napis bud prihl. udaje admina (cteni, zapis, mazani), nebo user (jen cteni)
5. Dokoncit

Pokud je nejaky problem s nepripojenim, vytahni napajeni routeru ze zasuvky a po 5 vterinach vrat. Pockej na dokonceni boot a zkus znovu.
|Mio| (1333)|25.10.2010 20:25
Jeste jedna dulezita informace pro ty co na nem chteji pouzit OpenWRT v jakekoli variante, ath ovladac je kompilovanej tak, ze ignoruje nastaveni zeme uzivatelem, takze u 99% zarizeni se omezi pocet kanalu na 11.

Kdybyste nahodou nekdo kompiloval upraveny ath dejte mi vedet, nechce se mi to delat na servru a na pracovni linux nemam.
durib (1141)|25.10.2010 21:03
[quote=|Mio|;411417]Jeste jedna dulezita informace pro ty co na nem chteji pouzit OpenWRT v jakekoli variante, ath ovladac je kompilovanej tak, ze ignoruje nastaveni zeme uzivatelem, takze u 99% zarizeni se omezi pocet kanalu na 11.

Kdybyste nahodou nekdo kompiloval upraveny ath dejte mi vedet, nechce se mi to delat na servru a na pracovni linux nemam.[/quote]

Na DD-WRT je take jen 11 kanalu. Me to ale nevadi, protoze vetsina wifi noobs tady jede na 6 :D Ja tak mam extremne volne pasma a jedu si s kanalem 11 na tretinovy vykon :thumb

Jinak POZOR!, dnes vysel velice ocekavany release r15501. V nem je jiz Samba 3 zabudovana (a konecne zase funguje automount), takze odpada "slozitejsi" instalace pres skripty (psal jsem vyse). Tato verze zatim nema chybu. Vsichni, co maji DD-WRT, ci chteji na nej prejit- pouzijte tuto verzi.
EDIT: hlavne nezapomente stahnout SPRAVNOU verzi! (kdyztak se jeste muzete poradit po SZ)
|Mio| (1333)|28.10.2010 15:28
Na DD bych prdnul, to co uvadis je davno k dispozici treba v teto kompilaci :

http://openwrt.groov.pl/WR1043NDv1/backfire-10.3.1-RC3/

Automount, samba 3 a to nejlepsi moznost hodit rootfs overlay na partition na pripojenem mediu, takze odpadaji veskere problemy s nedostatkem mista pro doinstalovavane balicky.


Jinak co se tyka toho ath driveru, tak mi to pride hovadina kdyz original firmware ma moznost volit zemi, ze opensource alternativa tuhle moznost omezuje, preci jen pasmo 2,4 GHz je obzvlast ve mestech silene zasekany a mit jen 11 kanalu misto 13 je podstatnej rozdil a to ani nemluvim o dual-band zarizenich kde v 5GHz pasmu jsou ty rozdily mezi zememi daleko horsi.

Nebo je nejaka moznost upravit primo eeprom toho Atheros chipsetu a prsknout tam CZ natvrdo?
durib (1141)|29.10.2010 17:18
[quote=|Mio|;412159]Na DD bych prdnul[/quote]

Ja z toho nedelam soutez, kdo bude mit vice WRT fans. Jsou to proste 2 ruzne alternativy, ja se rozhodl pro DD, protoze je to vetsi noob klikatko. Ty jsi zdatnejsi a poradis si se slozitejsim.

Jinak ted neco dalsiho: spletl jsem se, vsech 13 kanalu na DD-WRT je. Jak jsem si s tim hral, nechal jsem US, nastavil 11, a pak i po zmene na CR jsem pozapomnel na ten kanal. Moje chyba :mistake
|Mio| (1333)|29.10.2010 18:29
13 je jich videt v luci webovem rozhrani, nejde ale na ne realne prepnout.

Vyzkusej to prosim, dostupne kanaly se ti zobrazi kdyz zadas prikaz: iwlist channel
do konzole.
durib (1141)|29.10.2010 21:49
[quote=|Mio|;412464]13 je jich videt v luci webovem rozhrani, nejde ale na ne realne prepnout.

Vyzkusej to prosim, dostupne kanaly se ti zobrazi kdyz zadas prikaz: iwlist channel
do konzole.[/quote]

Po zadani prikazu je jich 13.
freq.JPG
|Mio| (1333)|29.10.2010 22:30
Dik.

Ted uz jen zjistit proc me z EEPROM vzdycky nacte US a CZ mi ignoruje.
|Mio| (1333)|31.10.2010 21:14
Sehnal jsem konecne 64MB pametove chipy na upgrade. Meli by dojit z UK do 14 dnu.

Kdyby mel nekdo zajem 3 budu mit navic. Tak pisnete SZ.
totter (11)|4.11.2010 08:53
Ahoj!

Mam dotaz. Originalni firmware je podle testu tragedie.....
Chtel bych poradit, jaky firmware mam nainstalovat. Jestli OpenWRT nebo DD-WRT...
Chtel bych, aby tam bylo nejlepe uz v zakladu webove konfigurovani a jestli tam neni, tak poradit jake a jak se doinstaluje.

Dik
|Mio| (1333)|4.11.2010 21:01
Test ktery se udal ma dost divny vysledky, tak spatne se v realu router nechova.

At zvolis DD nebo Openwrt tak obe maji v zakladu predinstalovane webove rozhrani.

Aktualne asi zvol DD, je s nim mene prace a nepotrebujes zkusenosti s linuxem.
pentaX (1)|5.11.2010 01:29
[quote=|Mio|;414148]Test ktery se udal ma dost divny vysledky, tak spatne se v realu router nechova.

At zvolis DD nebo Openwrt tak obe maji v zakladu predinstalovane webove rozhrani.

Aktualne asi zvol DD, je s nim mene prace a nepotrebujes zkusenosti s linuxem.[/quote]



No ja testoval nekolik verzi firmware a bohuzel DD-WRT ma s timto routerem asi nejake detske nemoci. DD-WRT sem pouzival (a pouzivam) na nekolika Broadcom routerech (Linksys apod.) a nedam na nej dopustit. Ale tomuhle routeru to nejak nechutna. Prenosove vysledky vyrazne horsi a v kazdem FW nejaka "dulezita drobnost" zlobi. Za temi spatnymi vysledky pry podle zahranicnich for stoji wifi driver, ktery neni primo pro ath9k. Bohuzel i novy original firmware slape lepe na 11n - 99% kvalita 100% sila signalu pres zed cca 6m (dle RalinkUI na RT2870). Nejspis to chce cas a kluci z nemecka to doladi.

Asi bych radil OpenWRT, tam je podpora lepsi a az poopravi par chybicek ve web GUI, bude to super. Skoda jen, ze se nejaky obetavec nepokusil udelat par hotovych FW,v kterych by bylo vsechno nutne predchystane tak aby to odpovidalo dd-wrt balickum (treba se blyska na lepsi casy : http://eko.one.pl).Proste aby vsechny moduly co ma originalni firmware (USB,WPA2,Samba) + par dulezitych (FTP,VPN,SSH,webGUI,torrent) uz byly zabudovane a clovek nemusel po nahrati firmware zacit resit co se vejde a co uz ne a jak to dohrat a nastavit.
Jinak receno aby to zvladl i muj tata (alespon za pomoci pritele na telefonu) prenastavit, kdyz se neco nekde zmeni.

Jinak pro bezne smrtelniky co nepotrebuji veci jako FTP, SSH, downloadery ... : klidne nechte posledni oficialni firmware. Je stabilni, nic podstatneho nechybi a rychlost je v poho.
|Mio| (1333)|5.11.2010 15:52
A uz si zkousel posledni build DD-WRT ? Co tu psal durib tak se celkem povedl a zadne problemy s nim nema.

Jinak ja valcim s Openwrt s ath/ath9 driverem. Proste ho nedonutim akceptovat CZ nebo DE a pustit 13 kanalu.

A co se tyce rychlosti tak smb protokol 5-6 MB/sec cteni, 4-5 MB/sec zapis na ext4, male soubory je to cca o polovinu mene. http prenos z mini_httpd 3,5-5,5 MB/sec docela kolisa, predpokladam ze pomuze zvetseni operacni pameti.

MIMO jede vyborne, oproti notebooku s Intel chipsetem kopíruju soubory ve spickach 10MB/sec a to nevypinam antiviry, prumer se pohybuje nekde kolem 8MB/sec. Pokryti se standardnimi antenami OK, zkousel jsem dat 3x 5dBi, ale zhorsila se propustnost, je o dost nachylnejsi na ruseni se ziskovejsimi antenami.
durib (1141)|5.11.2010 17:25
[quote=pentaX;414237]No ja testoval nekolik verzi firmware a bohuzel DD-WRT ma s timto routerem asi nejake detske nemoci.......[/quote]
Pokud mas nejaky problem s aktualnim DD firmware (r15506), podel se o problemy na tamnim foru. Ja si asi pul mesice "stezoval" :D na nemoznost mount USB device. Ted vyuzivam opraveny k plne spokojenosti. Jak je to s rychlostma wifi konkretne nevim. Ale kdyz jsem ted nastavil N-only 40MHz Turbo, TX/RX je 300Mb/s. Pravda, u BGN to neleze nad 130 Mb/s. Kazdopadne wifi uz snad NIKDY nebudu pouzivat na prenos velkych souboru (i s orig FW to bylo desne).
Jinak merit signal v % je dost zavadejici... radeji psat v utlumu. Protoze co to znamena 100% signal, ha?
EDIT: kdyby nekdo chtel pomoct s vecma jako-
1. Prace s mountnutym diskem, sdileni (Samba, pres net pak OpenVPN, SFTP)
2. WAN access (HTTPS, SSH)
3. Firewall
4. DDNS
5. WoL
Napiste SZ, rad poskytnu sve cerstve nabyte vedomosti :)
Nyny_cz (1)|5.11.2010 23:11
Zdravim,
potreboval bych radu. Kamarad si koupil tento router a je s nim problem. Kamarad bydli na samote v rodinem domku, takze nikde neni nic, co by router rusilo. Jde o to, ze router ma v mistnosti, kde je signal 100%, ale staci zajit za roh a razem je signal jen 50%, ve vedlejsich mistnostech (1 cihlova zed) je signal 25% až 30% a v dalsich mistnostech je signal 0%.

To mi pripada divne, kdyz tam donesu svuj staricky ASUS, ktery ma jen jednu antenu, tak mam signal uplne vsude a neklesnu pod 50%, co je tedy spatne? Neco blbe nastavenyho?
durib (1141)|5.11.2010 23:42
[quote=Nyny_cz;414434]Zdravim,
potreboval bych radu. Kamarad si koupil tento router a je s nim problem...[/quote]
Signal meris v jakem programu? Pokud ve win, napis pocet carek a verzi systemu. Pokud v jinem, udej udaj prosim v dB.
Jinak se nejdrive podivej do nastaveni routeru, jestli je tam nekde vyzarovaci vykon (High, medium, low). Pokud ne, zkus nejnovejsi firmware. Mas take antenky nastavene spravnym smerem?
|Mio| (1333)|6.11.2010 18:25
[quote=Nyny_cz;414434]Zdravim,
potreboval bych radu. Kamarad si koupil tento router a je s nim problem. Kamarad bydli na samote v rodinem domku, takze nikde neni nic, co by router rusilo. Jde o to, ze router ma v mistnosti, kde je signal 100%, ale staci zajit za roh a razem je signal jen 50%, ve vedlejsich mistnostech (1 cihlova zed) je signal 25% až 30% a v dalsich mistnostech je signal 0%.

To mi pripada divne, kdyz tam donesu svuj staricky ASUS, ktery ma jen jednu antenu, tak mam signal uplne vsude a neklesnu pod 50%, co je tedy spatne? Neco blbe nastavenyho?[/quote]

Pokud porovnavas routery kdyz jsou umisteny na stejnem miste, je to vice nez divne, over zda jsou dobre namontovane anteny, nastav je oba stejne a jak uvedl nekdo prede mnou zkontroluj vysilaci vykon v nastaveni.

Pokud je vse spravne, tak reklamace.

EDIT: jen pro potvrzeni v nekterych mistech nemas signal s TP-Linkem vubec a s Asusem okolo 50%
qwer4 (6)|8.11.2010 13:09
Mam ho doma-signal cez 3 steny tehlove 50cm široke a este 15 metrov dalej 50%.Som snim maximalne spokojny.
totter (11)|10.11.2010 20:19
[quote=|Mio|;414148]Test ktery se udal ma dost divny vysledky, tak spatne se v realu router nechova.

At zvolis DD nebo Openwrt tak obe maji v zakladu predinstalovane webove rozhrani.

Aktualne asi zvol DD, je s nim mene prace a nepotrebujes zkusenosti s linuxem.[/quote]

Jeste jeden dotaz. Jde u Openwrt nebo u DD vypnout NAT? Original FW to neumi.
totter (11)|10.11.2010 20:22
[quote=durib;414373]Pokud mas nejaky problem s aktualnim DD firmware (r15506), podel se o problemy na tamnim foru. Ja si asi pul mesice "stezoval" :D na nemoznost mount USB device. Ted vyuzivam opraveny k plne spokojenosti. Jak je to s rychlostma wifi konkretne nevim. Ale kdyz jsem ted nastavil N-only 40MHz Turbo, TX/RX je 300Mb/s. Pravda, u BGN to neleze nad 130 Mb/s. Kazdopadne wifi uz snad NIKDY nebudu pouzivat na prenos velkych souboru (i s orig FW to bylo desne).
Jinak merit signal v % je dost zavadejici... radeji psat v utlumu. Protoze co to znamena 100% signal, ha?
EDIT: kdyby nekdo chtel pomoct s vecma jako-
1. Prace s mountnutym diskem, sdileni (Samba, pres net pak OpenVPN, SFTP)
2. WAN access (HTTPS, SSH)
3. Firewall
4. DDNS
5. WoL
Napiste SZ, rad poskytnu sve cerstve nabyte vedomosti :)[/quote]

Nemoznost mount USB znamena, ze nejde pripojit USB disk? Jsem z toho trosku jelen. Prisete, ze vsechno jde v pohode a o prispevek nize, je uvedeno, ze neco nefunguje...
totter (11)|10.11.2010 20:30
[quote=totter;413979]Ahoj!

Mam dotaz. Originalni firmware je podle testu tragedie.....
Chtel bych poradit, jaky firmware mam nainstalovat. Jestli OpenWRT nebo DD-WRT...
Chtel bych, aby tam bylo nejlepe uz v zakladu webove konfigurovani a jestli tam neni, tak poradit jake a jak se doinstaluje.

Dik[/quote]

Jeste bych chtel upresnit svuj dotaz. Chtel bych nainstalovat OpenWRT nebo DD-WRT. Chtel bych takovou kompilaci, abych nemusel nic doinstalovavat, nemusel nic nastavovat mimo webgui, router spolehlive fungoval, fungovala SAMBA a sel vypnout NAT. Dalsi veci bych bral pouze jako bonus.
Muzete na me byt obzvlaste hodni a poslat odkaz na to, co mam stahnout. Jo v routeru je nyni originalni FW, takze budu potrebovat nejakej upravenej flash.
|Mio| (1333)|11.11.2010 21:26
Vypnout NAT jde urcite v Openwrt, ale s nejvetsi pravdepodobnosti i v DD. Jen si nevybavuju jestli ze vsech moznych webovych rozhrani.

Firmware se proste stahne a nahraje pres webove rozhrani stavajiciho jako novy firmware.

Predkompilovane .bin jak openwrt tak DD obsahuji webove rozhrani ve kterem jsou veskera nastaveni, jen si nejsem uplne jist rozsahem moznosti nastaveni sdileni, tedy samby.

Webove rozhrani je schopne si i doinstalovat balicky ktere potrebuje. Takze se toho nemusis obavat.
durib (1141)|12.11.2010 14:11
[quote=totter;415474]Nemoznost mount USB znamena, ze nejde pripojit USB disk? Jsem z toho trosku jelen. Prisete, ze vsechno jde v pohode a o prispevek nize, je uvedeno, ze neco nefunguje...[/quote]
Asi tak- zacinal jsem s DD FW, ktery byl v Router database. Pak jsem si vsak vsiml, ze jsou i dalsi buildy (Other downloads). S prichodem r15xxx se vsak na Atheros blokl USB (asi presli na novejsi a neodladeny ovladac). Po par buildech a ne jen meho upozornovani na USB problem vysel konecne r15601, ktery touto nemoci netrpi. USB bylo vsak funkcni na r14xxx. Kdybys cetl vsechny prispevky, tak vis. Proto se take snazim najit vsechny chybky na techto buildech, protoze Brain Slayer to prece nebude hledat na vsech routerech! Opravi se primarne jen to, co lidi napisou do tamniho fora.

[quote=totter;415481]Muzete na me byt obzvlaste hodni a poslat odkaz na to, co mam stahnout. Jo v routeru je nyni originalni FW, takze budu potrebovat nejakej upravenej flash.[/quote]
Navod, "how to" jsem uz nekde na predchozich stranach psal. Lisi se ted jenom v pouzitem release, ve kterem je jiz Samba zabudovana a nemusi se prochazet ten navod na zprovozneni (www).

[quote=|Mio|;415700]Vypnout NAT jde urcite v Openwrt, ale s nejvetsi pravdepodobnosti i v DD. Jen si nevybavuju jestli ze vsech moznych webovych rozhrani.[/quote]
Jak vypnout? Kdyz tam prece nic nezadam, bude vypnuty ne? Nemyslel jsi spise UPnP?

[quote=|Mio|;415700]Webove rozhrani je schopne si i doinstalovat balicky ktere potrebuje. Takze se toho nemusis obavat.[/quote]
IPKG jsem zkousel naposled na r14939, neni podporovan. Ted nevim, protoze dalsi sluzby nepotrebuji.
totter (11)|12.11.2010 19:14
[quote=durib;414373]Pokud mas nejaky problem s aktualnim DD firmware (r15506), podel se o problemy na tamnim foru. Ja si asi pul mesice "stezoval" :D na nemoznost mount USB device. Ted vyuzivam opraveny k plne spokojenosti. Jak je to s rychlostma wifi konkretne nevim. Ale kdyz jsem ted nastavil N-only 40MHz Turbo, TX/RX je 300Mb/s. Pravda, u BGN to neleze nad 130 Mb/s. Kazdopadne wifi uz snad NIKDY nebudu pouzivat na prenos velkych souboru (i s orig FW to bylo desne).
Jinak merit signal v % je dost zavadejici... radeji psat v utlumu. Protoze co to znamena 100% signal, ha?
EDIT: kdyby nekdo chtel pomoct s vecma jako-
1. Prace s mountnutym diskem, sdileni (Samba, pres net pak OpenVPN, SFTP)
2. WAN access (HTTPS, SSH)
3. Firewall
4. DDNS
5. WoL
Napiste SZ, rad poskytnu sve cerstve nabyte vedomosti :)[/quote]

Ahoj!
Kde jsi splasil DD verzi 15506? na webu DD je posledni verze 14896? A kde jsi splasil tu opravenou verzi?
|Mio| (1333)|12.11.2010 19:18
NAT je defaultne zapnuty, ve webif je u wan konfigurace zaskrtavatko NAT.

Jinak u Openwrt neni IPKG ale OPKG, predpokladam ze u DD bude taky.
Iv4nek (14)|14.11.2010 09:48
Setkal se někdo s pomalostí cesty LAN - WiFi ?
Mám připojený jeden PC do gigabitové sítě a z druhého se na něj připojuji pomocí wifi. Nedostanu se na víc jak 1MB/s, přitom z netu tahám i 1,5MB/s (12Mbit připojení). Čím by to mohlo být ? Připojuju se sice přes G-čkovou wifinu, ale ta určite zvládne víc.
|Mio| (1333)|14.11.2010 11:52
Na PC muze byt nejake uzke hrdlo typu antivir, firewall, fragmentovany disk, zapnute QoS a podobne.

802.11 G ma realne propustnost cca 2,5 MB/sec pri plnem signalu a nezarusenem pasmu, je otazka jestli to splnujes.

Pak muze rychlost omezovat samotny wifi adapter, pokud je treba v USB 1.0/1.1

Zkuz jestli z internetu pres wifi take stahujes kolem 1,5 MB/sec a pak uvidis na ktere strane problem hledat.
H.Umberto (9)|14.11.2010 12:03
V poslední době při silném větrném počasí dochází u nás k poklesu napětí tak ,že elektrika problikne.
Pak se již nelze připojit k netu.Myslel jsem,že vypadl celý panelák.ale zjistil jsem problém pouze u mne.Zapojil jsem záložní router a vše běželo jak má.Porovnal jsem nastavení obou routrů a zjistil jsem,že se mi sám o sobě přenastavil server DNS-sekundární(naskočila před údaj 50 tka 50.80.atd).
Je nějaká možnost se toho nešvaru zbavit.Kolega mi říkal o případu,kdy se může vymazat celé nastavení v routru.Já mám FW 3.12.2-100820 rel.41891n.
axicom (2)|14.11.2010 12:49
Mam tento router a hraju pres nej Call of Duty Black Ops, ale kazdou chvilku se to sekne, s MW2 jsem tento problem nikdy nemel, netusi nekdo?
|Mio| (1333)|14.11.2010 17:47
Pokud mas posledni firmware, tak nam trochu pribliz tvoje dalsi pripojeni k internetu, TP-Linky obecne s normalnim firmware takhle vymrzavaji kdyz jim nesedi MTU size a pak jeste byl nekde hlasenej bug se zamrzanim u poslednich 2 firmware, zkusim to najit.
axicom (2)|14.11.2010 18:28
Jsem v tomhle laik, tak ze jedine co vim je ze mam pripojeni z optiky 15Mbps.
Koukam ze v routru je nastaveno default 1500.
durib (1141)|14.11.2010 20:11
[quote=totter;415885]Ahoj! Kde jsi splasil DD verzi 15506? na webu DD je posledni verze 14896? A kde jsi splasil tu opravenou verzi?[/quote]
ftp://dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/
Vzdy po nejake dobe vyjde dalsi. Je jsem ted s 15501 spokojen a mam to pekne nastavene. Az bude zase nejaka super nova funkce, prejdu na novejsi. Ty si klidne stahni ten posledni.
totter (11)|15.11.2010 10:29
Ted me napadlo....
Prihlaseni na webove rozhrani asi nepujde pres standartni 192.168.1.1 kdyz vypnu NAT. Pujde se potom k webovemu rozhrani nejak prihlasit?

Dik
totter (11)|15.11.2010 11:38
Mam nahranej firmware DD-WRT 15501 a mam nasledujici dotazy.

1. Nemuzu najit vypinani radia (umi to tento router/ tento firmware)?
2. Nemuzu najit vypinani NAT, kde to je (umi to router)?

Jak chci TP-link nastavit...
Chci zachovat stavajici strukturu...
TP-link je pripojen kabelem pres el. zasuvky (D-LINK) k adsl+ Wifi modemu (Tenda).
K TP-Linku je pripojena TV, domaci kino, PC (vse kabelem).
NAS Zyxel je pripojen kabelem k ADSL+ modemu.
Vsechna wireless se pripojuji k adsl+ modemu.

Jak nastavit TP-link, aby byla vsechna zarizeni na stejne siti (vypnout NAT), tak aby se vzajemne videla a dostala IP od DHCP serveru ADSL+ modemu. TP-Link bude pracovat v podstate pouze jako switch...

nebo..

Jak nastavit TP-LINK aby TV a domaci kino videlo NAS Zyxel (staci povolit UPnP?)

Dik za rady.
totter (11)|15.11.2010 12:52
Mam dotaz...
Nahral jsem si DD-WRT...
Zpet na original firmaware by to melo jit prehrat pomoci update originalnim firmwarem z weboveho rozhrani (je treba overit pomoci HEX editoru, ze firmware zacina 01 00 00 00 54 50 2D 4C 49 4E 4B 20 54 65 63 68).

Jak se prechazi zpet na original z OpenWRT?
Mam originalni firmware zacinajici 01 00 00 00 54 50 2D 4C 49 4E 4B 20 54 65 63 68
Dalsim krokem ma byt flash pomoci uboot nebo mtd....
Co to je uboot nebo mtd?

U OpenWRT nejde flashnout zpet z weboveho rozhrani?

Dik
durib (1141)|15.11.2010 14:26
[quote=totter;416472]Jak nastavit TP-link, aby byla vsechna zarizeni na stejne siti (vypnout NAT), tak aby se vzajemne videla a dostala IP od DHCP serveru ADSL+ modemu. TP-Link bude pracovat v podstate pouze jako switch...[/quote]

Jestli to chces nastavit jako switch, tak vypni DHCP na TP-Link, nastav u nej adresu, ktera je volna a zacina tou na DHCP (napr. 192.168.1.x, kde x je volne cislo). Pote jen kabel zapoj do LAN misto WAN.
Radio myslis wireless? Je tam moznost disabled.
qwer4 (6)|15.11.2010 16:10
Wireless Network Mode-disabled.
totter (11)|15.11.2010 17:51
Dik. Kdyz jsem projizdel nasaveni, tak jsem si toho nevsiml.
totter (11)|15.11.2010 17:52
[quote=durib;416508]Jestli to chces nastavit jako switch, tak vypni DHCP na TP-Link, nastav u nej adresu, ktera je volna a zacina tou na DHCP (napr. 192.168.1.x, kde x je volne cislo). Pote jen kabel zapoj do LAN misto WAN.
Radio myslis wireless? Je tam moznost disabled.[/quote]

Dik. Zkusim to a dam vedet.
ku8az (5)|16.11.2010 21:16
Ahoj všichni, mám tenhle router v podstatě od doby kdy se začal prodávat a jsem víceméně spokojený. Akorát teď s poslední aktualizací mě začal zlobit. Na kolejích máme systém, kdy se průběžně kontrolují MAC adresy na přípojkách. A poslední dobou se mi stává (od doby té aktualizace), že router nevrací jenom nastavenou MAC adresu WAN rozhraní, ale občas tam plácne MAC wifi, občas LAN (proč? na té jsem připojenej jenom když updatuju firmware) a občas dokonce i nějakého zařízení připojeného přes wifi rozhraní. Jsem z toho už zoufalej, nebaví mě každou chvíli otravovat admina, aby mi odblokoval přípojku. Dělá to taky někomu nebo je tam někde nějaká krpa?
Přemýšlím proto o nějakém jiném FW, pravděpodobně do začátku dd-wrt. Akorát co by mě zajímalo, jestli podporuje multicast, protože ten poslední FW si tam udržuju právě kvůli jeho podpoře (jede nám přes něj TV - sice to občas spadne, ale pořád lepší než nataženej kabel). Nikde jsem se to nedočetl, tak to snad někdo bude vědět. A taky jak je to jednoduché na nastavení - sice do počítačů dělám, ale sítě nic moc, tak abych to zvládnul. Díky za odpověď.
|Mio| (1333)|17.11.2010 15:10
Přišly mi paměti, kdo by chtěl upgradnout svuj router :-)

Ja se do toho pustim o vikendu, podle testu to solidne zvedne vykon a stabilutu u SMB a FTP, tak jsem na to zvedavej. Predpokladam ze to o dost urychli i HTTP a konecne se mi podari rozjet zaroven i Asterisk.
ku8az (5)|17.11.2010 19:16
Tak jsem tam plácnul dd-wrt, byla to celkem rychlovka, i když zorientovat se v nastavení je kumšt. Multicast jede taky. No, "jede"... na původním FW ho to zvládalo krásně plynule, na dd-wrt je nepoužitelný. Jakoby běžel v režimu G nebo dokonce B (mám mixed GN, já jsem na N, ostatní zařízení na G). Není nějaká možnost jak to nastavit, aby to běželo plynule? Takhle je to k ničemu.
Pitomec (251)|17.11.2010 19:33
[quote=ku8az;416862]Ahoj všichni, mám tenhle router v podstatě od doby kdy se začal prodávat a jsem víceméně spokojený. Akorát teď s poslední aktualizací mě začal zlobit. Na kolejích máme systém, kdy se průběžně kontrolují MAC adresy na přípojkách. A poslední dobou se mi stává (od doby té aktualizace), že router nevrací jenom nastavenou MAC adresu WAN rozhraní, ale občas tam plácne MAC wifi, občas LAN (proč? na té jsem připojenej jenom když updatuju firmware) a občas dokonce i nějakého zařízení připojeného přes wifi rozhraní. Jsem z toho už zoufalej, nebaví mě každou chvíli otravovat admina, aby mi odblokoval přípojku. Dělá to taky někomu nebo je tam někde nějaká krpa?
Přemýšlím proto o nějakém jiném FW, pravděpodobně do začátku dd-wrt. Akorát co by mě zajímalo, jestli podporuje multicast, protože ten poslední FW si tam udržuju právě kvůli jeho podpoře (jede nám přes něj TV - sice to občas spadne, ale pořád lepší než nataženej kabel). Nikde jsem se to nedočetl, tak to snad někdo bude vědět. A taky jak je to jednoduché na nastavení - sice do počítačů dělám, ale sítě nic moc, tak abych to zvládnul. Díky za odpověď.[/quote]To není moc dobrá zpráva, právě jsem ho chtěl objednat, ale asi ještě vydržím :rolleyes:
durib (1141)|17.11.2010 19:58
[quote=ku8az;417115]Tak jsem tam plácnul dd-wrt, byla to celkem rychlovka, i když zorientovat se v nastavení je kumšt. Multicast jede taky. No, "jede"... na původním FW ho to zvládalo krásně plynule, na dd-wrt je nepoužitelný. Jakoby běžel v režimu G nebo dokonce B (mám mixed GN, já jsem na N, ostatní zařízení na G). Není nějaká možnost jak to nastavit, aby to běželo plynule? Takhle je to k ničemu.[/quote]
Jaky mas release (posledni je 15747)? Na G to bezi plynule? Pokud ano, nastav G-only.
ku8az (5)|17.11.2010 22:09
[quote=Pitomec;417127]To není moc dobrá zpráva, právě jsem ho chtěl objednat, ale asi ještě vydržím :rolleyes:[/quote]
No on jede bez problémů, jenom tam zlobí to přepínání MAC adres. Pokud nepotřebuješ mít pořád stejnou MAC, neváhal bych.

to durib: Právě, že to vypadá, že pokud se tam přimíchá nějaký počítač s G, tak to totálně nejede. Ten tok je nějakých cca 4-X MB/sec, takže G to zákonitě nestíhá. Přijde mi to, jakoby router rozesílal multicast tok všem připojeným počítačům, ať si to přeberou samy. Mám verzi 15747. By mě zajímalo, jestli tam třeba jenom něco špatně nastavené, protože to video prostě neběží (respektive běží, ale tak nízkým tokem, že neběží :))
Pitomec (251)|18.11.2010 07:53
[quote=ku8az;417206]No on jede bez problémů, jenom tam zlobí to přepínání MAC adres. Pokud nepotřebuješ mít pořád stejnou MAC, neváhal bych.

to durib: Právě, že to vypadá, že pokud se tam přimíchá nějaký počítač s G, tak to totálně nejede. Ten tok je nějakých cca 4-X MB/sec, takže G to zákonitě nestíhá. Přijde mi to, jakoby router rozesílal multicast tok všem připojeným počítačům, ať si to přeberou samy. Mám verzi 15747. By mě zajímalo, jestli tam třeba jenom něco špatně nastavené, protože to video prostě neběží (respektive běží, ale tak nízkým tokem, že neběží :))[/quote]MAC potřebuju mít stejnou, protože pokud ji změním, tak musím restartovat kabelovej modem, což se mně zrovna moc nehodí. Každopádně jsem ho už objednal, tak odpoledne uvidím jak bude (ne)chodit.
durib (1141)|18.11.2010 15:58
[quote=Pitomec;417239]MAC potřebuju mít stejnou, protože pokud ji změním, tak musím restartovat kabelovej modem, což se mně zrovna moc nehodí. Každopádně jsem ho už objednal, tak odpoledne uvidím jak bude (ne)chodit.[/quote]
Mam kabelovy modem od UPC a s MAC jsem za celych 5 mesicu laborovani a ruznych psich kusu problem nemel.
Pitomec (251)|18.11.2010 16:35
Tak router už je v provozu, chodí (zatím) dobře, kopíroval jsem přes něho pár filmů v HD o celkové velikosti 45GB mezi dvěma PC za cca 15 minut, Wi-Fi je 802.11n (takže i NB se připojují rychleji), akorát odpoledne spadla síť UPC, takže napřed jsem chtěl kopnout do toho routeru (protože jsem myslel, že už klekl :angry ), ale pak jsem i v kabelovém modemu zjistil, že to je skutečně u poskytovatele, takže jsem si vydechl :) Firmware jsem nahrál poslední od výrobce.