reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otazka pro majitele TL-WR1043ND

durib (1141)|5.4.2011 16:20
Ja to nedelal.
HFX9 (276)|6.4.2011 11:11
tak nakonec jsem zustal u stock firmware (vedlo me k tomu nekolik temat na dd-wrt, kde si lide stezovali ze nefunguje korektne prave n-kova wifi).

Uvidime jak to bude stabilni a kdyztak casem prejdu na dd-wrt az se vyresi ta n-kova wifi
durib (1141)|6.4.2011 19:23
S tim n-kem to tak horke neni. Problemy jsou udajne pouze u 40MHz (N only), kde se rate nedostane na 300 Mb/s. Pokud vsak wifi nepouzivas pro prenos velkych souboru, ani si toho nevsimnes.
Ja mam DD, protoze vice, jak wifi potrebuju VPN server, print server, pristup pres SSH, vylepseny firewall, skripty.
EDIT: jeste takova malickost- muzete se prosim podivat na toto: http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=89717
a pripadne prosim poradit, kde je chyba? diky
HFX9 (276)|12.4.2011 08:47
no ja prave pres n-ko prenasim dost velka data (mam nasbox).
Navic ten nasbox (Qnap ts-210) plni funkci vpn-web-mail-backup-file-download serveru, takze jedine co od toho routru chci je prave ta n-kova sit s co nejvetsi rychlosti ;)

Mozna casem zkusim nahodit dd-wrt ale ted tak jak to je to dostacuje.
MartinNR (23)|12.4.2011 15:11
Mam zaujem o tento router, ako vela ludi chem usetrit. Potrebujem vsak aby splnal tieto podmienky:
- moznost pripojit aj disk (2,5" externy disk) ktory nema vlastny zdroj; ak si dobre pamatam tak tu bolo pisane, ze usb port tohto routeru neposkytuje napajanie, teda na flashku mozno hej, ale neviem ci potiahne taky externy hdd. standardne je na takom usb pozadovane 5V/500mA. pojde to, ci nie?
- dalej by som potreboval aby sa dala nastavit priorita komunikacie jednak v ramci LAN pre urcite porty (alebo rozsah portov), a jednak pri komunikacii z/do internetu, vsetko na urovni IP adresy
- moznost nastavit prioritu komunikacie z/do internetu pre vybranu aplikaciu spustenu na PC (router co mam teraz - Airlive 200, to dokaze, vid prilozeny obrazok)

Aby mi pripadne fungovali vyssie uvedene veci, potrebujem DD (prip. iny) alebo staci origo fw?
airlive.jpg
durib (1141)|12.4.2011 16:37
Me na tom jedou oba dva externi 2.5" disky (ne najednou).
Moznosti nastaveni v QoS jsou nasledujici (myslim, ze hodne podobne tem tvym):

A o orig FW toho moc nevim, upgradoval jsem takrka okamzite.
Mimochodem rada r16xxx se mi zatim u DD moc nelibi, hlavne nahodna ztrata DNS, ktera je nejcitelnejsi (da se vyresit jejim manualnim zadanim, napr. 8.8.8.8)
EDIT: jak muzu prilozit obrazek, ktery jsem uz jednou pouzil jako prilohu a mam jej nahrany v profilu?
MartinNR (23)|12.4.2011 19:42
Vdaka za informacie, pomohlo.

Ale predsa len by som sa spytal, ci je mozne takych QOS zadat viacej, alebo je len toto jedno nastavenie.
durib (1141)|12.4.2011 21:14
Tak je tam napsane Add, tim padem muzes pridavat dle libosti (nevim, je-li nejaka hranice). Moznosti omezeni jsou pak 3, stejne jako na obrazku.
EDIT: jeste jenom takova poznamecka, nechci to psat do dalsiho prispevku- ted se na Atheros trochu stezuji, ze nefunguje QoS. Nevim vsak jak na 1043ND. Mam rychly net, tak to nepoznam.
MartinNR (23)|12.4.2011 21:56
aha, sedym pismom na tych modrych tlacidlach. zle to vidiet na mojom notase, tak som si nevsimol. este raz dik...
MartinNR (23)|13.4.2011 15:01
Este predsa len dotaz - je mozne k disku pripojenemu na USB pristupovat zvonku internetu? Trebars ako na ftp server alebo nieco pod?
V origo fw asi nie, aspon ak som dobre pozrel prirucku...
durib (1141)|13.4.2011 16:10
[quote=MartinNR;445881]ak som dobre pozrel prirucku...[/quote]
A ak by si dobre pozrel toto vlakno, zjistil bys, ze to mozne je v alternativnich FW. FTP, VPN, SSH se k tomu da pouzit.
MartinNR (23)|15.4.2011 00:10
a nejakou velkou nahodou nema niekto vyskusane pripajanie na hdd (v usb) zo satelitnych stb...? pripadne aj konkretne optibox koala alebo anaconda...? to asi ne, ze...
|Mio| (1333)|17.4.2011 11:22
Pochybuju ze by se podarila takova nahoda ze jo, ale valna vetsina techto zarizeni ma linuxovy firmware, takze by s velkou pravdepodobnosti meli byt disky v linuxem podporovanem filesystemu.

Kdyz zagoooglis ohledne tech pvr tak bys mel najit jakym souborovym systemem si naformatuji disk.
EsTo (11)|19.4.2011 18:56
Skúšal už niekto r16785 ? http://dd-wrt.com/site/support/other-downloads?path=others%2Feko%2FBrainSlayer-V24-preSP2%2F2011%2F04-09-11-r16785%2Ftplink_tl-wr1043nd%2F

Je tá verzia stabilná? Poriešilo sa to n-kové wifi?
Ďakujem
MartinNR (23)|20.4.2011 23:39
Ake su realne prenosove rychlosti s nejakym USB klientom, konkretne TPLink (7xx alebo 8xx)? Ma to niekto vyskusane? Ja by som to pouzival na priamu viditelnost pri vzdialenosti asi 2m. Zatial sa pripajam s wifi, co mam v notase, ale ta je len "b". Tam mam prenosove rychlosti tak do 2MB/s.
Oplati sa investovat do "n"-koveho USB kluca? 150 alebo dokonca 300? Bude to aspon 3x rychlejsie?
Samozrejme so zabezpecenim WPA2.
|Mio| (1333)|21.4.2011 08:54
Zalezi spis na tom do jakeho USB ho das, to jestli se vyplati nkovej je jasny, koukni se kolik stoji WN-721

V USB 2.0. se 721 proti 741 dostane nekam k 5MB/sec pri stahovani pres smb protokol.
MartinNR (23)|21.4.2011 09:21
OK, vdaka za info. Asi skusim tu 721, alebo 727 ta je lacnejsia.

Ma tiez napadlo, ze by sa dala zvysit prenosova rychlost vypnutim sifrovania, ale zaroven nastavim na routeri obmedzenie pripajanych zariadeni cez wifi iba na mac adresu mojho notasu. Zatial nepotrebujem pripajat ine zariadenia. Ze ci sa nejak vyraznejsie zvysi rychlost. Teoreticky by to mohlo stacit, samozrejme za podmienky ze nikto naokolo nepozna MAC adresu mojho PC. Mozno sa to da nejak hacknut, ale zase az tolko hackerov nebeha okolo nasho panelaku. :-)
|Mio| (1333)|21.4.2011 10:13
Spis bych uvazoval o 722, ono hlavni nevyhodou USB adapteru je integrovana antena, drouhou prave samotne USB, kvuli propustnosti a omezenemu napajeni.

Vicemene jsou za hubicku.

http://www.i4wifi.cz/tl-wn722n-150-mbps-bezdratovy-usb-adapter-802-11n-2-4-ghz-4-dbi-_d2120.html
MartinNR (23)|23.4.2011 01:20
tak vypnutie sifrovania zvisilo rychlost o cca. 25-30 percent. z 2,1 na 2,6-2,7 MB/s. Na b norme myslim (mam starsi notas).
to len tak na okraj.
MartinNR (23)|10.5.2011 15:57
Dokaze tento router forwarding nejakeho portu na nejaku (inu ako jeho) WAN-kovu IP adresu? Ak ano, s akym FW.
zsdx (2098)|11.5.2011 22:00
[quote=MartinNR;450766]Dokaze tento router forwarding nejakeho portu na nejaku (inu ako jeho) WAN-kovu IP adresu? Ak ano, s akym FW.[/quote]

A vyuziti? Nejak si to nedovedu predstavit /forwarduje se zvenku dovnitr, ne zvenku ven/.
MartinNR (23)|11.5.2011 22:18
no potrebovali sme to na testovanie pripojenia na databazovy server, ktory je na tom istom pripojeni ako samotne miesto testovania. ale aby komunikacia isla cez realny internet. a na to som potreboval, aby router preposielal komunikaciu urcenu jemu na urcitom porte na inu ip. t.j. simulovat pripojenie A-internet-B, sposobom A-internet-C-internet-B, pricom v nasom pripade A=B.
ale uz to nasi technici vyriesili inak, takze uz je to pase.
DaveBury (18)|15.5.2011 15:27
Jak jsem se dneska díval tak TP-LINK vydal nový oficiální FW.

[code]
- Support FTP Server function on USB port;
- Support Media Server function;
- Optimize network USB storage function;
- Virtual server support different internal/external port;
- Optimize the access control feature;
- Router can be accessed by "tplinklogin.net";
- Router can detect the IP conflict between WAN and LAN port;
- Add step MAC Clone in Quick setup;
- Support daylight saving time.
[/code]

Podle stručného popisu změny příjemné,
zkoušel už někdo?


Edit:
Tak jsem to nahodil. FTPčko funguje dobře, ale nějak mi nefunguje přidávaní nebo úprava uživatelských účtů :D Snad v TP-LINKu nepředpokládájí, že někdo bude provozovat FTP s účtšm admin:admin (r-w):stupid
EsTo (11)|18.5.2011 15:23
Nový oficiálny FW som vyskúšal a je to bomba. Konečne je tam FTP server :)
Problémy s pridávaním účtov na ftp nemám.
Kto má starší fw odporúčam aktualizovať ;)
MartinNR (23)|18.5.2011 15:28
nahodou zlepsenie priepustnosti wifi nepozorujes?

bo mne sa zlepsila priepustnost po prechode na adapter s N (USB s antenkou, nie TPLink) len na 3 az 3,2 MB/s. Co oproti povodnej rychlosti 2MB/s na G (orig zabudovany v notase) nic moc zlepsenie, cakal som viac.
EsTo (11)|18.5.2011 15:52
Priepustnosť wifi je myslím v poriadku, problém ale naďalej zostal s priepustnosťou USB, ktorá pri zápise nepresiahne 3,2MB/s a pri čítaní okolo 6-7MB/s...možno to doladia v ďalšom FW, ale na to že je to ich vlajková loď medzi Wi-Fi routrami, by to mohli doladiť :(

Ja som práve včera objavil chybu s gigabitovými portmi.....jednoducho mi gigabitová sieť nechce ísť na LAN kábloch cat.5e, dnes som nahodil cat.6 a gigabit ide v pohode. No zaujíma ma, prečo pri cat5e gigabit padá a prepína sa na 100Mbit/s....pričom medzi dvoma počítačmi cat5e funguje na 1Gb/s....skúšal to niekto?
DaveBury (18)|18.5.2011 18:36
K uživatelským účtům...

Po HW resetu a opětovném přehrání FW jsem se dostal do fáze, že jsem vytvořil účet, smazal ho a vše se vrálito do starých kolejí.
Nakonec jsem nahrál zálohované nastavení a najednou můžu přidávat a mazat účty kromě guest a admin :D Což je úplně k ničemu :thumbdown
DaveBury (18)|18.5.2011 18:40
Už zase nejde ani přidávat účty :stupid

(sorry to měla být editace)
EsTo (11)|18.5.2011 18:44
A prečo by si mazal účty admin a guest? veď im len zmeň heslo a hotovo :)
DaveBury (18)|18.5.2011 18:50
Kdyby to šlo... Funfguje to řekněme v inervalech, asi podle počasí.
EsTo (11)|18.5.2011 19:02
Bez problémov...
durib (1141)|18.5.2011 21:05
Jenom taková poznámka (ale rozhodně nechci kazit dobrou náladu z nové a úžasné funkce FTP access)- FTP jako takový NENÍ šifrovaná záležitost. Data proudí po celé dráze nešifrovaně a hesla taktéž. Z hlediska bezpečnosti jde snad o nejméně zabezpečenou variantu sdílení neveřejného obsahu. Proto na takovém přístupu nedoporučuju dávat data, která nechcete, aby někdo další viděl.
pv2 (3)|19.5.2011 23:58
To: nova verze firmwaru

Pred cca 14 dny sem si koupil tento router a byl sem potesen, ze nova verze firmwaru (TL-WR1043ND_V1_110429) viz. http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TL-WR1043ND bude umet veci, ktere me ke stesti chybely.
Upgrade probehl bez problemu, na prvni pohled vse vypadalo OK, menu doznalo drobnych, ale uzitecnych vylepseni, ale ouha!
Router tak nejak divne fungoval. Nebyl jsem se schopen dostal na web stranky, ale diagnostika z routeru me na tyto web servery fungovala OK, RadioSure me hralo z Internetu, ale web ne a ne. Pomohlo vytahnout na chvili napajeni z routeru a vse se rozbehlo. Bohuzel po cca 10 minutach stejna situace - nebyl sem schopen se dostat nikam na web.
Take sem byl zvedavej, zda funguje DST, a dost me zarazilo, ze pote, co sem si vybral nasi casovou zonu a zatrhl, ze budu pouzivat DST, jsem po refreshi casu z casoveho serveru dostal cas o hodinu mensi nez aktualni ...
Jinak jsem si vyzkousel, ze FTP server fungoval OK, ale jelikoz me po par minutach znovu odesel web (potreti), tak sem s rozhodl tuto verzi opustit, nafleshoval sem si verzi predchozi a jsem hodne zvedavej, kdy se na webu TP-linku objevi nova podstatne stabilnejsi verze.

Dost by me zajimalo, zda jsem jedinej, kdo ma problemy se stabilitou latest-greatest verze firmwaru a jeste vice by me zajimalo, zda si TP-Link mysli, ze jeho verze je bug-free, ci zda tuto verzi uvolnil pro testovani na zakaznicich ...

Zdravim
durib (1141)|20.5.2011 08:02
[quote=pv2;452280]Nebyl jsem se schopen dostal na web stranky, ale diagnostika z routeru me na tyto web servery fungovala OK ; ci zda tuto verzi uvolnil pro testovani na zakaznicich ...[/quote]
To vypadá na problém s DNS. Na DD jsem měl stejný problém, ale statické DNS od Google to vyřešilo. A co se týče testování zákazníkem, je to běžná praxe. Je to levnější, než to pořádně otestovat sám.
MartinNR (23)|20.5.2011 08:39
[quote=pv2;452280]To: nova verze firmwaru

Pred cca 14 dny sem si koupil tento router a byl sem potesen, ze nova verze firmwaru (TL-WR1043ND_V1_110429) viz. http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TL-WR1043ND bude umet veci, ktere me ke stesti chybely.
Upgrade probehl bez problemu, na prvni pohled vse vypadalo OK, menu doznalo drobnych, ale uzitecnych vylepseni, ale ouha!
Router tak nejak divne fungoval. Nebyl jsem se schopen dostal na web stranky, ale diagnostika z routeru me na tyto web servery fungovala OK, RadioSure me hralo z Internetu, ale web ne a ne. Pomohlo vytahnout na chvili napajeni z routeru a vse se rozbehlo. Bohuzel po cca 10 minutach stejna situace - nebyl sem schopen se dostat nikam na web.
Take sem byl zvedavej, zda funguje DST, a dost me zarazilo, ze pote, co sem si vybral nasi casovou zonu a zatrhl, ze budu pouzivat DST, jsem po refreshi casu z casoveho serveru dostal cas o hodinu mensi nez aktualni ...
Jinak jsem si vyzkousel, ze FTP server fungoval OK, ale jelikoz me po par minutach znovu odesel web (potreti), tak sem s rozhodl tuto verzi opustit, nafleshoval sem si verzi predchozi a jsem hodne zvedavej, kdy se na webu TP-linku objevi nova podstatne stabilnejsi verze.

Dost by me zajimalo, zda jsem jedinej, kdo ma problemy se stabilitou latest-greatest verze firmwaru a jeste vice by me zajimalo, zda si TP-Link mysli, ze jeho verze je bug-free, ci zda tuto verzi uvolnil pro testovani na zakaznicich ...

Zdravim[/quote]

keby tato chyba bola v novom fw, tak by na nu uz upozornili aj dalsi uzivatelia. zatial okrem teba nikto tak nepise. a tiez nepises, ci na router si pripojeny cez kabel alebo wifi, to moze byt podstatne.
co sa tyka toho csau, tak moze byt problem v "letnom case", ze je teraz o hodinu posunuty, u nas. ja si teraz nepamatam, ako to tam presne je a ci som to ja riesil.
v kazdom pripade ale mozes mat chybny kus zhodou okolnosti, alebo je naozaj chyba vo fw.
EsTo (11)|20.5.2011 11:32
pv2:
Chyba bude asi v tvojom pripojení. Novú verziu firmwaru testujem už celý týždeň a zatiaľ ide absolútne bez problémov, hlavne sa zvýšila stabilita.
S tým testovaním máš pravdu, je to lacnejšie testovať na useroch a potom odladiť bugy, myslím si, že toto nie je konečná verzia FW pretože je to vlajková loď z ich ponuky wifi routerov.
Čo sa týka NTP servera a času, stačí si posunúť časové pásmo z GMT+01:00 na GMT+02:00...pri prechode na zimný opäť na +01 ;)
pv2 (3)|20.5.2011 12:09
No premyslel sem i o tom, ze router ma nejakou HW chybku, ale to by se snad projevovalo i u starsi verze firmwaru. Je ale pravdou, ze nevim, zda a jak lze nezavisle diagnostikovat HW chybu routeru (mimo toho, ze router nefunguje spravne...)

Jen tak pro informaci mam zakazane WiFi a pouzivam funkci "Enable Internet Access Control".
Mam pripojeni pres Netbox, ktery me dava adresu DNS, v lokalni siti mam DNS nastavene na adresu routeru (ne defaultni, ale 192.168.2.1).
Ze stare verze firmwaru sem si ulozil konfiguraci, po nahrani verze nove jsem si starou konfiguraci nahral do routeru (joo, lenost) sice to nahlasilo nejakou chybu, ale po restartu routeru se to tvarilo OK.

Nio zkusim to jeste jednou bez nahrani konfigurace a pak bych zkusil reklamovat, protoze faktem je, ze mnou nove koupeny router byl v krabici, kde bylo videt, ze uz byla rozbalovana...
|Mio| (1333)|20.5.2011 20:33
Mno, urcite to nebude HW problem, samozrejme to je problem softwaru respektive firmwaru a reseni je jednoduchy, tovarni nastaveni a nastavit rucne, konfigurace ze starsi verze neni kompatibilni.

Jinak dalsi spolehlive reseni je v nastaveni LAN nastavit rucne i DNS a to prvni s verejnou IP od netboxu a druhou 8.8.8.8 nebo 8.8.4.4 kdyz vypadne poskytovateli, zbytecne nebude router cachovat ptakoviny.
pv2 (3)|20.5.2011 21:36
Tak sem dal nove verzi jeste jednu sanci s tim, ze jsem do routeru nenahraval konfiguraci z predchozi verze firmwaru a vysledek se dostavil - zda se, ze router funguje OK.
Sice bych si predstavoval, ze pokud routeru stara konfigurace neudela dobre, ze ji proste odmitne, ale nikdo neni dokonaly.

Jinak DST me pripada, ze nefacha tak jak ma, ale to je celkem malichernost (holt se v obdobi letniho casu prepnu do casove zony +2 ...).
Jen tak mimochodem sem si delal testy rychlosti internetu (podle Netboxu mam mit linku 100Mbit/100Mbit) a download se k teto rychlosti blizi (prumer kolem 95Mbit/sec), ale upload se pohybuje pouze kolem 60-65 Mbit/sec (ani v jednom pripade sem se nedostal pres 70 Mbis/sec).
Ne, ze by me to bylo malo :-), ale zajimalo by me, zda to je zpusobene siti jako takovou, anebo jde o nevyvazenost vykonu routeru.
Rodeo65 (1)|21.5.2011 13:54
Zdravim premyslim o tomto routeru.

Otazkou je, povedlo se nekomu na nem rozjet Torrent client? To me velice laka, abych nemusel mit pusteny pocal a az ext disku si to delalo sve.

Popr je vyrazne horsi jak muj nominovany:
- D-Link DIR-655
nebo
- ASUS RT-N16

Diky za odpovedi.
durib (1141)|21.5.2011 14:28
[quote=Rodeo65;452478]na nem rozjet Torrent client[/quote]
Ano. Když jsem začínal s DD, měl jsem tam i torrent klienta (IPKG). To bylo ale s r14xxx, pak jsem to již nezkoušel (http://wrt160nl.org/indexx.html).
prepo1 (3)|24.5.2011 16:45
Ahojte, riesim uz dlhsie problem ako zdielat data cez internet, mam dyn ip, ale to by nebol ani problem, meni sa mi na zaklade zmeny MAC routra, cize kvazi stat.

Ako mam postupovat, aby som sa vedel pripojit na ftp z vonku?

Dakujem velmi pekne az mi poradite.

Mam aktualizovnay posledy fw z 05/2011
|Mio| (1333)|25.5.2011 17:46
Presmeruj si porty 20 a 21 TCP dovnitr na adresu serveru.
Ism@3l (3)|29.5.2011 20:00
[quote=Sekturek;418518]
Zdravím.

Mám s tímto routrem (resp. spíše s PC) jeden problém a rád bych konečně po 3 dnech zkoumání našel odpověď.
-Rozepíšu to do detailu, protože už si 1. skutečně nevím rady a 2. na internetu (ani ENG weby) lidi se stejným problémem nedostávaj odpověď.

Router jede jak má, vysílá wifi jak má, rychlost i signál odpovídá mým požadavkům před koupí, nestěžuju si. Problém však nastává v "USB Network Sharing"

-Ze strany routeru vše funguje. Flashku i ext. HDD router najde, nastavení proběhně bez problémů, ale "hlavní" PC připojený kablem s Windows 7 ji nenajde. Problém je však v tom, že když se k flashce či ext. HDD připojím druhým PC pomocí wifi (Windows XP), bez problémů to síťovou jednotku najde a mohu na ni data přenášet, mazat, co chci. Stejně, jako mohu např. měnit nastavení routeru přes 192.168.1.1. Network Sharing tedy funguje, dokonce i na telefonu.

Problém však je, že nejede na systému Windows 7 (64bit CZ). Jednoduše zadám \\192.168.1.1\MyShare jako na druhém PC či telefonu a nic se neděje. Když to chce jméno a heslo (zjistil jsem ale, že ho to chce i v případě, že zadám špatnou cestu), po napsání se celý proces opakuje a chce to opět jméno a heslo. Po asi 3 pokusech to napíše nenalezeno. Opakuju, na druhém PC (Windows XP) i telefonu to však funguje.

Network Sharing má název schválně "MyShare" jako v "návodu", ať se s tím jednoduše pracuje. PC je připojen kablem a vše na něm funguje jak má, od veřejné IP (mám modem od UPC) po připojení a nastavení routeru pomocí 192.168.1.1 atp. Jediné co nefunguje, je ten Network Sharing.

Jsem si 100% jist, že je to díky Windows 7, protože už jsem se na netu dokopal ke stejnému problému u jiných lidí, avšak bez odpovědi nebo odpovědi typu "mám Windows 7 a jede mi to" - což mě upřímně, opravdu nezajímá.

Ani po čisté instalaci Windows 7 Network Sharing nefunguje. Zkoušel jsem vypnout firewall, nic. Hrabal se v nastavení sítě, nic. Kdybych nainstaloval Windows XP, je to otázka 5 vteřin a síťovou jednotku připojím. A tím jsem si jist, protože k tomuto zjištění výše uvedení také dospěli, tudíž nemá smysl hledat problém mezi routerem a mým PC, ale čistě ve Windows 7.

Prosil bych tedy někoho, kdo tomu opravdu rozumí nebo měl nejlépe stejný problém, aby mi s tím pomohl.

Děkuji


Překvapivě ... odpovím si sám, a tím případně pomůžu všem, kteří mají/měli problém jako já.
-Nevím proč, ale ve Windows 7 jsou oproti Windows XP či Windows Vista některé služby od základu (i ve verzi Ultimate) zakázány. Po jejich povolení pak všechno funguje.

Jaký inteligent s tím přišel opravdu nevím, zvláště u verze Ultimate bych čekal, že budu mít povoleno pokud možno vše a dodatečně se to bude ptát, jestli zakázat nebo nechat. Né že to bude zakázané a vrtej se v tom.

*Jestli to tak maj všechny verze Windows 7 od základu nevím(dle diskuzí na netu to vypadá, že asi ne), osobně mám originál 64bit a ten to hold blokoval od samotné instalace.[/quote]

Jelikož se v současnosti potýkám se stejným problémem a ještě nebylo řečeno o jakou službu se týká, tak vznáším tento dotaz znovu. O jakou službu se jedná?

Díky
Sekturek (4)|31.5.2011 03:40
Odpověď pro ty, kterým stále nejde na Windows 7 64bit USB Sharing.

Bohužel jsem za tu dobu zapomněl, o kterou úlohu se přesně jedná. Dávám vám zde tedy screen mých úloh a jednoduše je porovnejte s těmi u vás.

-Opravdu se mi nechce filtrovat úlohy typu AMD, NoD32 nebo Punk Baster.
-pokud u sebe v PC nějaké úlohy nemáte, přeskočte je, neřešte je a jeďte dále ;)

Po úpravě úloh samozřejmě restartujte PC a pokuste se připojit jednotku znovu.

Osobně jsem měl v jiných spojitostech problémy s první úvedenou úlohou a pak Windows Media player Network Sharing. Je tedy možné, že se jedná i o tyto úlohy. Nicméně, jedna z těch na screenu to být musí ;) Samozřejmě mimo ty, které v PC nemáte.

Odkaz : sekturek.wz.cz/spravce.jpg
Sekturek (4)|31.5.2011 04:02
Ještě pro zajímavost :

Po novém ofic. firmware se zrychlil přenos po USB (7,5 / 6 Mb/s). FTP i Media server funguje na výbornou a zlepšíla se také rychlost wifi. Ta už byla i před tím vynikající.

Pokud chcete flashce v routeru trochu pomoci, naformátujte ji na FAT 32 a alokaci dejte na 64kb, eventuélně na 32. U starší a pomalé 8gb flashky jsem zaznamenal rozdíl 700kb ... a to je z 2100 na 2800 poměrně dost velý rozdíl ;)

Router bych označil prakticky za výborný - obvzláště při ceně 1050 Kč. Na FTP se připojuji kdekoliv ze světa pomocí mobilu a internetu v něm. Díky WoL mohu PC zapnout a vypnout odkudkoliv chci. Media server je krásně kompatibilní se vším, co mi přišlo pod ruku. Dosah je vynikající, rychlost wifi přes celý byt taktéž. Přes wifi to tiskne.

Nenapadá mě nic, proč bych měl měnit ofic. firmware. Router běží nonstop a plně zatížen je i 16h denně. Ze zásuvky jsem jej za více jak půl roku nikdy nemusel vypojit či restartovat jinak než v uživatelském rozhraní (když to nastavení vyžadovalo) a menu je přehledné, jednoduché a s nápovědou na pravé straně si poradí i úplný amatér.
-Tím vším chci říct jediné. Nechápu, proč je jakýmkoliv uživatelům automaticky "podstrkován" DD atp., když i většina jeho uživatelů nevyužívá jeho funkce navíc.

Hezký den.
|Mio| (1333)|8.6.2011 22:19
Jsou tací, kterým bohatě stačí tenhle odladěný originál firmware.

No a my ostatní z toho stroječku mačkáme co to dá a že to dá hodně. Prostě mě by nestačil, Asterisk, Sambu, Web server, VPN server a ipatables bych docela postrádal.
Etienne de Alsike (19)|11.6.2011 02:22
[quote=|Mio|;440905]Tak to ses celkem jasnej, tvym problemem je NTFS a velikost toho disku.

Vyrizni si z nej 32GB partition v EXT3/4 na zacatku disku a uvidis jak to bude litat.[/quote]

Nemyslím si to, mám také 2 TB disk (WD Green), samozřejmě v NTFS a rychlost čtení je kolem 8 MB/s, zápisu 7 MB/s. Verze DD-WRT mám Firmware: DD-WRT v24-sp2 (12/24/10) std.

Mimochodem, potřeboval bych poradit. Rád bych rozjel IPv6, ale ani podle návodu http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/IPV6 se mi to nepovedlo, poradíte, prosím, jak to udělat? Děkuji.
Zabatra (11)|20.6.2011 13:12
Ahoj, prosím o pár informací.
Jde zařídit, aby byl sdílený adresář vidět při procházení sítě z okolních zařízení? Používám DD-WRT 17201...
Jaké souborové systémy jsou na připojených discích podporovány?
A do třetice - jak dosáhnout co nejvyšších rychlostí zápis/čtení na připojený disk? (stále mluvím o Sambě)
Předem díky a hezký den.
MartinNR (23)|21.6.2011 09:54
Tak po nainstalovani noveho FW (oficialneho) mam problem s pripojenim na disk (USB) z STB-satelitu. Predtym, v starsej verzii, mi to islo bez problemov. Teraz sa v nastaveniach objavila volba pri USB settings - Store sharing "Access shared storage with password", ale ak to zafajknem, tak sa zase nedostanem k tomu disku z PC. Aj ked zadavam meno heslo nadefinovane v danej sekcii. Tak musim mat tu volbu nezaskrtnutu. Ale v STB neviem zadat pristup bez mena a hesla. Ked tam dam nejake z tych nadefinovanych, tak to nejde a nejde.
Po aktulaizacii FW som tam svacol naspat zazalohovane povodne nastavenia. aj ked to vyhodilo nejaku chybu, tak nastavenia sa obnovili. Myslim, ze vsetky okrem port forwarding-ovych.
Potrebujem mat ten disk pristupny aj z STB, kvoli nahravaniu.
Pomohlo by zresetovat nastavenia a ponastavovat to znovu?