reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otazka pro majitele TL-WR1043ND

swoby (9)|5.2.2011 13:12
Ahoj vsem

mam taky tento router a po precteni fora si nejsem jist jednou veci...
chci na USB pripojeny disk pristupovat i vzdalene. Ne jen z lokalni site. to mi jde v pohode, i kdyz by mohlo rychleji:-)...
Jde nastavit neco jako FTP pristup
pripadne jak na to...?:-)

Diky
Swoby
durib (1141)|5.2.2011 13:41
S oficialnim FW to rozumne a hlavne zabezpecene udelat nelze. V DD to mam vyresene pomoci OpenVPN.
|Mio| (1333)|5.2.2011 14:43
No OpenVPN je az krajni moznost, staci nejaky ftp deamon, ale hlavni predpoklad je flashnout DDWRT nebo OpenWRT.
swoby (9)|5.2.2011 18:46
tak uz jsem flasnul na DD:-)
trosku se v tom musim rozkoukat....
nejde mi ale nacist ted disk Je formatovany NTFS
v origo frimwaru sel a ted to pise... Disk Info

--- /dev/discs/disc0/disc
Block device, size 465.8 GiB (500107862016 bytes)
DOS/MBR partition map
Partition 1: 465.8 GiB (500105217024 bytes, 976768002 sectors from 63)
Type 0x07 (HPFS/NTFS)
NTFS file system
Volume size 465.8 GiB (500105216512 bytes, 976768001 sectors)
Status: Not mounted - Unsupported file system or disk not formated

nevite co s tim
nechci formatovat disk...:-)
durib (1141)|5.2.2011 19:13
[quote=|Mio|;433525]No OpenVPN je az krajni moznost, staci nejaky ftp deamon, ale hlavni predpoklad je flashnout DDWRT nebo OpenWRT.[/quote]
FTP je s bezpecnosti trochu na stiru...

Jakou verzi DD tam mas? Posledni- tam neni problem s NTFS.
swoby (9)|5.2.2011 23:35
nahral jsem...

DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std
(SVN revision 14896)

na strankach jsem nasel jako posledni verzi...
pokud nemam aktual poslete odkaz

diky
Swoby
swoby (9)|5.2.2011 23:57
sehanl jsem novejsi frimware a disk uz vidim
jak jej ale pripojim na PC i v lokalni siti...?
Hansz7 (4)|5.2.2011 23:59
Zdravím,tak já bych taky potřeboval poradit,mám nahozenou verzi DD-WRT(build 15962) a za boha nemůžu rozchodit sdílení HDD,mám povolený USB a i disk se připojí a vidím c oje zač(80GB,ext3) ale dál pořádně nevím jak ho zprovoznit(stačí v lokalní síti).Jediné čeho jsem celodením zkoušením dosáhl tak pokud chci přidat síťovou jednotku tak v síti vidím DD-WRT/public ale nedá se připojit a pokud vepíšu přímo//192.168.1.1/Sdilene tak to napíše že se nejde připojit popřípadě to chce jmeno a heslo ale at zadávám cokoliv(heslo na router,do pc)tak nic.Mám Win7 ale na notesu Xp a je to naprosto stejná písnička.

Nevíte někdo náhodou čím to může být?
Hansz7 (4)|6.2.2011 00:01
[quote=swoby;433616]sehanl jsem novejsi frimware a disk uz vidim
jak jej ale pripojim na PC i v lokalni siti...?[/quote]

o dvě minuty rychlejší než já ;) no snad někdo poradí
swoby (9)|6.2.2011 11:02
mám ten samy problem...
prosim poradte
Swoby
durib (1141)|6.2.2011 11:12
Services- NAS- Samba- Enable
Server String- prazdne
Workgroup- "pracovni skupina Vasi site" (default je Workgroup)
Path to Files- "to, kde je mountnuty vas disk" (v zalozce USB, default /mnt)
Public share- Enable
Ostatni jsou jasne.

Je tam mozno nastavit i to FTP, ale za bezpecnost tohoto reseni nerucim a nedoporucuji jej!
swoby (9)|6.2.2011 12:04
diky za napovedu:-)
shodou okolnosti takhle jsem to mel:-)
ted jeste jak na ten disk pristupovat z PC

at uz nastavim v NAS- Use Custom Configuration uzivatele a hesla, nebo to vypnu....
po pripojeni disku pres \\192.168.1.1\swoby_net nebo
\\(routers hostname)\share Routers hostname mam swoby_net

i jsem zkousel \\192.168.1.1\Swoby_network_ kde Swoby_network_ je Run-on-mount Script Name Takhle jsem se pripojoval s puvodnim FW...

tak to po me chce heslo pro pripojeni sitove jednotky

Kdyz tam dam heslo co mam pro pripojeni routru nebo to co vyplnim v NAS- Use Custom Configuration tak se nemuzu pripojit

delam tam jeste nejakou botu?...:-(
Diky
Swoby
swoby (9)|6.2.2011 13:23
už to mám:-))))

díky
Swoby

dodatek:
měl jsem to nastaveno presne jak psal durib...
jen jsem nemel v Path to Files- napsano /mnt
kdyz jsem to dopsal tak se to zozjelo

Swoby
Hansz7 (4)|6.2.2011 16:54
A co tak napsat čím pak to bylo :o
Hansz7 (4)|7.2.2011 21:08
Tak mě už to taky jede,díky.

Sice se nepřihlašuji přes //192.168.1/share ale v sítích mám dd-wrt/public a přes to to lze.Takže super díky moc.
rapman (12)|13.2.2011 01:14
jak vam to jede "rychle"?
DaveBury (18)|13.2.2011 18:16
USB


Jak dlouho vám trvá, něž po zadání adresy úložiště vyskočí přihlašovací tabulka. Mě někdy i 5 minut, přičemž někdy se neděje nic.

Je to normální?
durib (1141)|13.2.2011 18:44
[quote=rapman;435052]jak vam to jede "rychle"?[/quote]
Ext3 7MB/s R/W po 100 Mb/s; o trochu vice po 1 Gb/s. Pouzivam ale sifrovani, predtim jsem se dostal i vyse- viz. starsi prispevky ;)

[quote=DaveBury;435163]Jak dlouho vám trvá, něž po zadání adresy úložiště vyskočí přihlašovací tabulka. Mě někdy i 5 minut, přičemž někdy se neděje nic.[/quote]
Po kabelu, nebo wifi? DD, nebo oficialni FW? Me se pripoji ihned po roztoceni ploten disku. Pres net to pak trva do 20 vterin (25/1,5 Mb/s). Pokud to trva tak dlouho, je nekde problem.
DaveBury (18)|13.2.2011 19:09
Je to s oficiálním FW přes kabel a na flash disk.

Prvni prihlaseni trvá dlouho(3-5min), potom uz je to svizne.
Pokud ale chci vstoupit na uloziste treba po 10 minutach, zase to 30-60sec trva.
durib (1141)|14.2.2011 13:02
No ja nevim, mel jsem oficial jenom 3 dny :)
1. Zkus jine zarizeni do USB
2. Flashni tam nejnovejsi FW ze stranek vyrobce
3. Zkus se prihlasit z jineho pocitace
4. Reboot routeru?
5. Popr. zkusit jiny souborovy system? (FAT/NTFS)
|Mio| (1333)|14.2.2011 19:07
Mno nevim, ale webove rozhrani mi odpovida okamzite a bylo to tak i pred upgradem na 64 MB RAM.

Krom toho mam jeste pustenej web pres uhttpd, jenom html s webkamerou, taky se nacita okamzite, swat od samby taktez.

Jinak u me vyhral Ext4.

Akorat kdyby nekdo tusil jak provest fsck jeste pred namountovanim, to je achilovka ktera me stve.
DaveBury (18)|14.2.2011 19:43
Nevim co myslis webovym rozhranim.
Jesti "Sharing Service" ve webovem rozhrani nastaveni routeru, tak tam se nacte zarizeni ihned.
Pristup na samotne zarizeni s oficialnim FW nejde, tam uz je pristup normalne pres sitovou jednotku a to je plouzive.

Kazdopadne zkusim nahodit FW ze stranek tp-linku.

Jeste sem obcas zaznamenal, ze po pripojeni, ping na router nedostupny > internet nejde ani do nastaveni routeru se nedostanu.. A to i presto ze dhcp server priradi spravnou IP (podle MAC), mask, gw, dns.
Zakazani/povoleni sitoveho adapteru pomuze.

Doufam ze nemam vadny kousek. O dd-wrt jsem uvazoval, ale nerad bych ho tak dodelal, ze bych ho uz ani nevyreklamova :angry :p
|Mio| (1333)|15.2.2011 08:37
PPokud pomuze zakazani a povoleni adapteru v PC, tak bych podeziral firewall atp.

Blbe jsem cet, ale i sdileni pres sambu mi reaguje okamzite, a to z W7 coz je zazrak.

Kdyz budes flashovat original firmware nezapomen pouzit boot verzi a uriznout hlavicku. Jinak si umrtvis zarizeni.
durib (1141)|15.2.2011 12:51
[quote=|Mio|;435526]Kdyz budes flashovat original firmware nezapomen pouzit boot verzi a uriznout hlavicku. Jinak si umrtvis zarizeni.[/quote]
Ale on flashuje z originalni na originalni novejsi. Tam neco takoveho nemusi delat.
DaveBury (18)|15.2.2011 20:46
Chtěl jsem flashnout original nejnovejsi dodanem v routeru originalem stazenym ze stranek tp-linku.


Kazdopadne jsem se v tom jeste hrabal a vypada to, ze to kolidovalo s druhym dns serverem v ramci site meho isp (194.113.22.135) :notsure . Tak jsem dal druhou public od pana gúgla a je to.
durib (1141)|17.2.2011 19:27
Prave vysla nova verze DD-WRT: http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=88094
Zkouset budu az za par dni.
droopy (8)|22.2.2011 03:13
[quote=|Mio|;435526]Kdyz budes flashovat original firmware nezapomen pouzit boot verzi a uriznout hlavicku. Jinak si umrtvis zarizeni.[/quote]

Ahoj, tak len pre upresnenie, podla tohoto linku a aj navodu tu nieje pri novych firmwaroch (bez textu "_boot" v nazve) potrebne ustrihavat hlavicku. Naopak, ak to urobite, umrtvite si router. Takze napr. pri aktualnom firmwari TL-WR1043ND_V1_100820 je mozne flashovat tento firmware priamo z open-wrt spat na factory bez akejkolvek zmeny v subore prikazom:

> mtd -e firmware write wr1043nv1_en_3_12_2_up(100820).bin -r
durib (1141)|24.2.2011 14:38
Zdravim. Nevim, jestli na to vytvaret samotne vlakno. Tak to hodim sem.
Mam tento router :) s DD a chtel bych udelat jednu vec: poskytovatl internetu mi poskytuje i 3 verejne IP adresy. Ja ale diky tomu, ze jsem za NAT vyuzivam jenom jednu a 2 tak jdou vnivec. Mam par napadu, co s nima.

Z UPC modemu jde kabel do WAN TP-Linku, ktery si vezme 1 verejnou IP. Sly by ty dalsi dve prevest pres WAN do nejakeho LAN portu, nebo treba do dalsi WLAN? Mel bych treba dalsi dve bezdratove site, kazda pro jedno zarizeni, kteremu by pridelila prave tu verejnou IP z tech dvou volnych a nevyuzitych.

Verim, ze to lze, jenom nejak nevim co a jak nastavit. Diky za jakekoliv nakopnuti spravnym smerem.
|Mio| (1333)|25.2.2011 16:10
U UPC je ten problem, ze IP adresy jsou pridelovany z DHCP a az jejim pridelenim se otevre komunikace pres ni.

Takze je potreba 3 fyzicke nebo virtualni porty s pustenym dhcp klientem, jde udelat transparentni tunel mezi porty a "preposlat" adresu na zarizeni za routerem kde bude pusten dhcp klient.

Urcite bych se nepokousel o vic NAT na vic wifi atp. Zralo by to velke mnozstvi vykonu a propustnosti wifi. Uz tak ma urcite co delat s NATovanim tech 50 Mbit kdyz neco stahujes.
durib (1141)|25.2.2011 22:46
[quote=|Mio|;437878]virtualni porty s pustenym dhcp klientem, jde udelat transparentni tunel mezi porty a "preposlat" adresu na zarizeni za routerem kde bude pusten dhcp klient.[/quote]
Ano, neco takoveho. Nasel jsem neco jmenem VLAN. Zaroven i par stranek venujicich se podobnemu problemu: 1 2 3
Akorat tam maji statickou adresu, ja potrebuju dynamickou. Na wifi nemam moc velky provoz a ani by nebyla vyzadovana velka rychlost. Rychlosti takoveho reseni bych se zabyval, az kdyz to bude fungovat. Mimojine ted se router i pri plnem stahovani "flaka" pod 50%. Jeste to kdyztak zkusim nahodit na DD forum.
Diky za pomoc.
HFX9 (276)|28.2.2011 15:18
Zdravim mel bych par otazek ohledne tohoto routru a dd-wrt:
1. Na strankach dd-wrt jsou dva soubory factory-to-ddwrt a tl-wr1043nd-webflash, pochopil jsem spravne, kdyz napisu, ze ten prvni slouzi k nahrani dd-wrt na router s originalnim firmware a ten druhy slouzi k update verzi dd-wrt pres webove rozhrani?

2. V pripade neuspesneho flashe dd-wrt firmware jsou jake moznosti na obnovu ci znovuzprovozneni routru?

3. Pisete tady o spouste novejsich verzi, ktere jeste nejsou v databazi routru videt (aktualne je tam build 14144), je bezpecne flashovat jine (novejsi) verze?

Doposud pouzivam router asus wl-500gp v1 s dd-wrt a jsem spokojeny, jenze b/g sit mi uz nestaci a tak se poohlizim po necem co by umelo n wifi + glan a samozrejme dd-wrt.

Diky za informace
roslp (1)|28.2.2011 15:49
Nikde nemůžu najít jetsli umí router vypínat rádio v naplánovaných časových obdobích? Je mi jedno jestli v orginále, DD nabo open wrt.
durib (1141)|28.2.2011 21:12
[quote=HFX9;438436]1. Na strankach dd-wrt jsou dva soubory factory-to-ddwrt a tl-wr1043nd-webflash, pochopil jsem spravne, kdyz napisu, ze ten prvni slouzi k nahrani dd-wrt na router s originalnim firmware a ten druhy slouzi k update verzi dd-wrt pres webove rozhrani?
2. V pripade neuspesneho flashe dd-wrt firmware jsou jake moznosti na obnovu ci znovuzprovozneni routru?
3. Pisete tady o spouste novejsich verzi, ktere jeste nejsou v databazi routru videt (aktualne je tam build 14144), je bezpecne flashovat jine (novejsi) verze?[/quote]
1. Spravne- prvni nahrati factory, updaty pak webflash.
2. Jde to pry pres TFTP. Uzivatel Mio mi poslal navod, zatim jsem vsak nezkousel. Ale pry to funguje ;)
3. Je to stejne nebezpecne, jako flashovat starsi. Ja vzdy chvili pockam, az prvni jedinci odzkousi. Divej se hlavne do kompatibility, protoze routery se prodavaji s jinou revizi. EDIT- jsou podporovane 1.x, takze no problem.

[quote=roslp;438439]Nikde nemůžu najít jetsli umí router vypínat rádio v naplánovaných časových obdobích? Je mi jedno jestli v orginále, DD nabo open wrt.[/quote]
V GUI jsem to nenasel. Urcite to ale pujde nejak zaridit pomoci Commands, nebo Cron (jeste jsem nepochopil, k cemu slouzi :p)
zsdx (2098)|1.3.2011 09:23
[quote=durib]nebo Cron (jeste jsem nepochopil, k cemu slouzi :p)[/quote]

man cron do googlu /kvuli syntaxi, jinak je to obdoba Planovace uloh ve Win/ a prikaz ke spusteni je wl radio off/on.
droopy (8)|1.3.2011 17:25
Tak som si na moj TP-Link 1043ND nahral Gargoyle 1.3.10 a zatial som spokojny. Pred tym som skusal Open-WRT ale ten ma priserne webove rozhranie a navyse vzdy ked som nieco zle nastavil, po restarte prestal poriadne fungovat (musel som nastavit natvrdo ip na pc, cez qss tlacitko pri boote zapnut telnet bez hesla a spustit na nom prikaz firstboot). A zle nieco nastavit sa da velmi lahko (napr. zvolenim 40MHz Wifi zaroven s bgn).

Gargoyle ma jednoduche web rozhranie a zaroven jeho zaklad je totozny z Open-WRT, takze by mal poskytovat vsetky jeho vyhody. Jedina nevyhoda je nizsi vykon, Open-WRT zvlada na 1043nd na WAN rychlost cca 65MBit a Gargoyle len 35MBit kvoli tomu ze si robi (celkom pekne) statistiky datovej prevadzky.

http://www.gargoyle-router.com/download.php

EDIT:

Teraz som si precital o novej verzii 1.3.11:
- WAN speed improvements (due to optimization of bandwidth module, max speed of 107Mbit/s measured on a TP-Link TL-WR1043ND)
rapman (12)|8.3.2011 09:14
To jsem si zase dal... Vcera jsem teda taky zkusil zminenou Gargoyle, ale rozhodne NEDOPORUCUJU.
Mel jsem stejny problem jako je popsany tu - http://www.gargoyle-router.com/phpbb/viewtopic.php?f=6&t=1119 , proste tlacitko obnovu IP adresy z nejakeho duvodu neni klikaci... ani v chrome, ani ve firefox, takze jsem byl najednou bez internetu. Tak jsem aspon zkusil prenosoby rychlosti na USB disk, ty jsou stejne spatny jako v dd-wrt, tak jsem se vratil zpatky k dd-wrt. To taky nebylo bez problemu, jediny mozny upgrade pres webovy rozhrani byl zpatky na originalni fw od tp-linku.
durib (1141)|8.3.2011 12:39
[quote=rapman;440074]Tak jsem aspon zkusil prenosoby rychlosti na USB disk, ty jsou stejne spatny jako v dd-wrt[/quote]
Pokud srovnas s orig FW, jsou hodnoty prave nadmiru luxusni! Neni to sice max rychlost USB 2.0, ale lepsi tohle nez nic. Kor jeste u routeru za 1000 CZK...
rapman (12)|8.3.2011 16:18
Originalni fw mi ani muj disk nerozpoznal, proto jsem nasadil dd-wrt. Ale zapis ca 2MB/s je stejne pomaly.... :(
durib (1141)|8.3.2011 16:41
Tak to mas neco spatne. Ja mam 7 MB/s v obou smerech a to pouzivam sifrovani AES-256.
|Mio| (1333)|8.3.2011 21:01
Neke, to je nejak moc, to se mi nedari ani s obrovskou cache a to tam mam disk 32 cteni 14 zapis v ext4.

Limitem je 6,1 na plny vykon procesoru a 32MB bufferem v pameti.
durib (1141)|8.3.2011 21:25
Tak to nevim, co s tim mate. Ja k tomu mam pripojen 320GB WD externi disk, hodlam rozsirit na 2 TB.
Ted jsem prezkusoval- 8 MB/s zapis, cteni se opozdilo na 6 MB/s. Mene jak 5 MB/s mi to jeste nejelo, takze tech jeho 2 MB/s je velmi podivnych (pokud neni limitovan rychlosti flashky).
rapman (12)|11.3.2011 00:38
Tomu neverim... Nemam flashku, ale 2TB disk s NTFS filesystemem.
droopy (8)|11.3.2011 21:43
[quote=rapman;440074]To jsem si zase dal... Vcera jsem teda taky zkusil zminenou Gargoyle, ale rozhodne NEDOPORUCUJU.
Mel jsem stejny problem jako je popsany tu - http://www.gargoyle-router.com/phpbb/viewtopic.php?f=6&t=1119 , proste tlacitko obnovu IP adresy z nejakeho duvodu neni klikaci... ani v chrome, ani ve firefox, takze jsem byl najednou bez internetu.[/quote]

No, mne v opere to funguje. Aspon teraz, ked som to skusal. Som ale rad ze islo aspon dostat sa na original FW.
|Mio| (1333)|12.3.2011 14:42
[quote=rapman;440693]Tomu neverim... Nemam flashku, ale 2TB disk s NTFS filesystemem.[/quote]

Tak to ses celkem jasnej, tvym problemem je NTFS a velikost toho disku.

Vyrizni si z nej 32GB partition v EXT3/4 na zacatku disku a uvidis jak to bude litat.
swoby (9)|2.4.2011 14:37
Ahoj

mam dotaz...
FTP a WEB server
1: jak presne nastavit FTP pristup k urcite slozce? jde to? pokud ano poradte jak.
2: muzu nastavit nektery adresar jako "web server"? chtel bych vytvorit web stranku, trera by byla umistena na USB disku a lidi by na ni mohli pristupovat.
po zadani IP adresy by se nacetl index.html a jeli by moje lokalni stranky... vyuzit svoji lokalni kapacity disku, nez platit nejaky hosting
jde neco takoveho?

díky za rady

Swoby
|Mio| (1333)|3.4.2011 20:56
Ty si ale lechoch.

Vygoogli si vsftpd a minihttpd, nebo jiny ftp a http server dle tve volby.
durib (1141)|4.4.2011 18:12
[quote=swoby;444374]vyuzit svoji lokalni kapacity disku, nez platit nejaky hosting[/quote]
Ja bych k tomu mel ale jednu pripominku: uvedom si, ze u hostingu neplatis jenom za misto, kde nahravas, ale i za konektivitu. Pokud nemas upload vetsi jak 5 Mb/s, verejnou stranku a fileserver bych z toho nedelal.
swoby (9)|4.4.2011 19:18
ahoj

Jj to je mi vsechno jasne... nechci to pouzivat pro "full" online provoz, ale jen pro zmane a kamarady, kdyz chci neco nazdilet apd. Na to rychlost mojeho Uploadu je naprosto dostacujici i vykon tohoto routru.
Zkousel jsem neco vygooglit, ale navod co jsem nasel mi nepomohl...
Dokazete nekdo poradit?

Diky

[quote=durib;444584]Ja bych k tomu mel ale jednu pripominku: uvedom si, ze u hostingu neplatis jenom za misto, kde nahravas, ale i za konektivitu. Pokud nemas upload vetsi jak 5 Mb/s, verejnou stranku a fileserver bych z toho nedelal.[/quote]
|Mio| (1333)|4.4.2011 20:16
Kdyz ja nevim s cim chces poradit, potom co udelas:
opkg update
opkg install mini-httpd
opkg install vsftpd

Tak se ti v /etc/ objevi mini_httpd.conf a vsftpd.conf kde je par naprosto jednoznacnejch radku nastaveni vcetne popisu.

Pak je jeste potreba nasdilenym slozkam nastavit pristupova prava a udelat prislusne uzivatelske ucty vcetne hesel.

U ftp serveru vsftpd jsou jeste jednotlive konfigurace v /etc/vsftpd.users

Jinak uloziste pripojene do usb jsou defaulne mountnuty do /mnt/
HFX9 (276)|5.4.2011 14:28
Dnes si jdu pro tento router, a samozrejme hned jak si ho donesu domu chci na nej nahrat dd-wrt.
Nasel jsem si na netu postupy jak flashnout dd-wrt a chtel bych se zeptat jestli je nutny krok s vymazanim nvram pres telnet?
popripade napiste svuj postup jak jste ze stock firmware prechazeli na dd-wrt.

ja nasel toto:
Step 1 : stahni z dd-wrt "factory-to-ddwrt.bin" pro tento router
Step 2 : pripoj pc k routru pomoci lan. Do prohlizece napis http://192.168.1.1. pouzij "admin" pro jmeno a heslo.
Step 3 : Pro flashnuti pouzij stejny postup jako kdyz by jsi flashoval oficialni firmware
Step 4 : Po restartovani routru se k nemu pripoj pres telnet 192.168.1.1 pouzij jako jmeno root a heslo admin a napis tyto prikazy:
mtd -r erase nvram
reboot

Po restartovani routru, odpoj napajeci kabel a vyckej nejakou dobu. Potom zpet zapoj napajeci kabel. Ted je router pripraveny pro pouziti s dd-wrt
Step 5 :Pouzij webovy prohlizec, napis do adresy http://192.168.1.1. Zmen defaultni uzivatelske jmeno a heslo.

Jeste jednou se zeptam, jestli je nutny ten krok s vymazem nvram (nejak jsem z toho kroku nesvuj ;)

Diky za info