reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otazka pro majitele TL-WR1043ND

|Mio| (1333)|18.11.2010 21:43
[quote=ku8az;417206]...........Právě, že to vypadá, že pokud se tam přimíchá nějaký počítač s G, tak to totálně nejede. Ten tok je nějakých cca 4-X MB/sec, takže G to zákonitě nestíhá. Přijde mi to, jakoby router rozesílal multicast tok všem připojeným počítačům, ať si to přeberou samy. Mám verzi 15747. By mě zajímalo, jestli tam třeba jenom něco špatně nastavené, protože to video prostě neběží (respektive běží, ale tak nízkým tokem, že neběží :))[/quote]

Da se cekat o multicastu ze ho router preposle na vsecny zarizeni, musis si pohrat s firewallem a nasmerovat ho jen tam kam potrebujes.
ku8az (5)|19.11.2010 09:46
Ok, tak budiž, to se dá předpokládat. Ale proč to teda v tom oficiálním FW fungovalo bez problémů a na dd-wrt to spíš nejede než jede? Tam jsem nemusel dělat vůbec žádné změny, o to víc mě mrzí, že teď musím laborovat s nastavením.
|Mio| (1333)|19.11.2010 21:35
Protoze u linuxovych distribuci je jine defaultni nastaveni wifi i routovani, je potreba si s tim vyhrat vyrazne vic. Uz jen tech moznosti konfigurace wifi je prehrsel, iptables uz vubec nema cenu rozvadet.

Zacal bych tou wifi, bohuzel pouzivam openwrt a primou editaci konfigurace, takze ti musi podrobnosti poradit nekdo jiny.
Sekturek (4)|22.11.2010 23:12
Zdravím.

Mám s tímto routrem (resp. spíše s PC) jeden problém a rád bych konečně po 3 dnech zkoumání našel odpověď.
-Rozepíšu to do detailu, protože už si 1. skutečně nevím rady a 2. na internetu (ani ENG weby) lidi se stejným problémem nedostávaj odpověď.

Router jede jak má, vysílá wifi jak má, rychlost i signál odpovídá mým požadavkům před koupí, nestěžuju si. Problém však nastává v "USB Network Sharing"

-Ze strany routeru vše funguje. Flashku i ext. HDD router najde, nastavení proběhně bez problémů, ale "hlavní" PC připojený kablem s Windows 7 ji nenajde. Problém je však v tom, že když se k flashce či ext. HDD připojím druhým PC pomocí wifi (Windows XP), bez problémů to síťovou jednotku najde a mohu na ni data přenášet, mazat, co chci. Stejně, jako mohu např. měnit nastavení routeru přes 192.168.1.1. Network Sharing tedy funguje, dokonce i na telefonu.

Problém však je, že nejede na systému Windows 7 (64bit CZ). Jednoduše zadám \\192.168.1.1\MyShare jako na druhém PC či telefonu a nic se neděje. Když to chce jméno a heslo (zjistil jsem ale, že ho to chce i v případě, že zadám špatnou cestu), po napsání se celý proces opakuje a chce to opět jméno a heslo. Po asi 3 pokusech to napíše nenalezeno. Opakuju, na druhém PC (Windows XP) i telefonu to však funguje.

Network Sharing má název schválně "MyShare" jako v "návodu", ať se s tím jednoduše pracuje. PC je připojen kablem a vše na něm funguje jak má, od veřejné IP (mám modem od UPC) po připojení a nastavení routeru pomocí 192.168.1.1 atp. Jediné co nefunguje, je ten Network Sharing.

Jsem si 100% jist, že je to díky Windows 7, protože už jsem se na netu dokopal ke stejnému problému u jiných lidí, avšak bez odpovědi nebo odpovědi typu "mám Windows 7 a jede mi to" - což mě upřímně, opravdu nezajímá.

Ani po čisté instalaci Windows 7 Network Sharing nefunguje. Zkoušel jsem vypnout firewall, nic. Hrabal se v nastavení sítě, nic. Kdybych nainstaloval Windows XP, je to otázka 5 vteřin a síťovou jednotku připojím. A tím jsem si jist, protože k tomuto zjištění výše uvedení také dospěli, tudíž nemá smysl hledat problém mezi routerem a mým PC, ale čistě ve Windows 7.

Prosil bych tedy někoho, kdo tomu opravdu rozumí nebo měl nejlépe stejný problém, aby mi s tím pomohl.

Děkuji
qwer4 (6)|23.11.2010 00:48
Aky tam mas firmware?
Sekturek (4)|23.11.2010 00:50
[quote=Sekturek;418503]Zdravím.

Mám s tímto routrem (resp. spíše s PC) jeden problém a rád bych konečně po 3 dnech zkoumání našel odpověď.
-Rozepíšu to do detailu, protože už si 1. skutečně nevím rady a 2. na internetu (ani ENG weby) lidi se stejným problémem nedostávaj odpověď.

Router jede jak má, vysílá wifi jak má, rychlost i signál odpovídá mým požadavkům před koupí, nestěžuju si. Problém však nastává v "USB Network Sharing"

-Ze strany routeru vše funguje. Flashku i ext. HDD router najde, nastavení proběhně bez problémů, ale "hlavní" PC připojený kablem s Windows 7 ji nenajde. Problém je však v tom, že když se k flashce či ext. HDD připojím druhým PC pomocí wifi (Windows XP), bez problémů to síťovou jednotku najde a mohu na ni data přenášet, mazat, co chci. Stejně, jako mohu např. měnit nastavení routeru přes 192.168.1.1. Network Sharing tedy funguje, dokonce i na telefonu.

Problém však je, že nejede na systému Windows 7 (64bit CZ). Jednoduše zadám \\192.168.1.1\MyShare jako na druhém PC či telefonu a nic se neděje. Když to chce jméno a heslo (zjistil jsem ale, že ho to chce i v případě, že zadám špatnou cestu), po napsání se celý proces opakuje a chce to opět jméno a heslo. Po asi 3 pokusech to napíše nenalezeno. Opakuju, na druhém PC (Windows XP) i telefonu to však funguje.

Network Sharing má název schválně "MyShare" jako v "návodu", ať se s tím jednoduše pracuje. PC je připojen kablem a vše na něm funguje jak má, od veřejné IP (mám modem od UPC) po připojení a nastavení routeru pomocí 192.168.1.1 atp. Jediné co nefunguje, je ten Network Sharing.

Jsem si 100% jist, že je to díky Windows 7, protože už jsem se na netu dokopal ke stejnému problému u jiných lidí, avšak bez odpovědi nebo odpovědi typu "mám Windows 7 a jede mi to" - což mě upřímně, opravdu nezajímá.

Ani po čisté instalaci Windows 7 Network Sharing nefunguje. Zkoušel jsem vypnout firewall, nic. Hrabal se v nastavení sítě, nic. Kdybych nainstaloval Windows XP, je to otázka 5 vteřin a síťovou jednotku připojím. A tím jsem si jist, protože k tomuto zjištění výše uvedení také dospěli, tudíž nemá smysl hledat problém mezi routerem a mým PC, ale čistě ve Windows 7.

Prosil bych tedy někoho, kdo tomu opravdu rozumí nebo měl nejlépe stejný problém, aby mi s tím pomohl.

Děkuji[/quote]

Překvapivě ... odpovím si sám, a tím případně pomůžu všem, kteří mají/měli problém jako já.
-Nevím proč, ale ve Windows 7 jsou oproti Windows XP či Windows Vista některé služby od základu (i ve verzi Ultimate) zakázány. Po jejich povolení pak všechno funguje.

Jaký inteligent s tím přišel opravdu nevím, zvláště u verze Ultimate bych čekal, že budu mít povoleno pokud možno vše a dodatečně se to bude ptát, jestli zakázat nebo nechat. Né že to bude zakázané a vrtej se v tom.

*Jestli to tak maj všechny verze Windows 7 od základu nevím(dle diskuzí na netu to vypadá, že asi ne), osobně mám originál 64bit a ten to hold blokoval od samotné instalace.
zsdx (2098)|23.11.2010 12:30
[quote=Sekturek;418518]Překvapivě ... odpovím si sám, a tím případně pomůžu všem, kteří mají/měli problém jako já.
-Nevím proč, ale ve Windows 7 jsou oproti Windows XP či Windows Vista některé služby od základu (i ve verzi Ultimate) zakázány. Po jejich povolení pak všechno funguje. [/quote]

A ktera sluzba je za to tedy 'zodpovedna'? Jinak jsi nikomu nepomohl :o
SpectreHawk (4)|23.11.2010 14:46
[quote=zsdx;418573]A ktera sluzba je za to tedy 'zodpovedna'? Jinak jsi nikomu nepomohl :o[/quote]

Přesně tak kdyz uz pises ze aspon pomuzes ostatnim tak by mozna bylo taky dobry napsat jaky ty sluzby byyl zakazany?
ku8az (5)|23.11.2010 18:05
[quote=|Mio|;417621]Protoze u linuxovych distribuci je jine defaultni nastaveni wifi i routovani, je potreba si s tim vyhrat vyrazne vic. Uz jen tech moznosti konfigurace wifi je prehrsel, iptables uz vubec nema cenu rozvadet.

Zacal bych tou wifi, bohuzel pouzivam openwrt a primou editaci konfigurace, takze ti musi podrobnosti poradit nekdo jiny.[/quote]
A mohl by ses podělit aspoň o tu openwrt konfiguraci? Přece jenom v GUI nastavení toho o moc víc než to zaškrtávátko není, takže mě stejně asi ruční konfigurace nemine, tak ať se mám aspoň od čeho odpíchnout :-/ Jak jsem psal, síťař nejsem ani omylem.
durib (1141)|23.11.2010 22:10
[quote=ku8az;418631]A mohl by ses podělit aspoň o tu openwrt konfiguraci? Přece jenom v GUI nastavení toho o moc víc než to zaškrtávátko není, takže mě stejně asi ruční konfigurace nemine, tak ať se mám aspoň od čeho odpíchnout :-/ Jak jsem psal, síťař nejsem ani omylem.[/quote]
No ono je toho dost i v zaskrtavatku "advanced". Je vsak pravda, ze na G-modu jsem se nedostal pres 1,6 MB/s. Muzes vsak zkusit zmenit retezce anten a vyzarovany vykon. Pote se staci podivat v zalozce Status- Wireless na TX a RX rate, jestli je 54 u G spojeni. No proste je mozna potreba s tim trochu takhle polaborovat. Uvidime, jestli bude zlepseni v nejakych dalsich firmwarech.
|Mio| (1333)|24.11.2010 19:21
[code]config wifi-device radio0
option type mac80211
option country DE
option macaddr d8:5d:4c:11:22:33
option hwmode 11ng
list ht_capab SHORT-GI-40
list ht_capab DSSS_CCK-40
list ht_capab TX-STBC
list ht_capab RX-STBC1
option channel 3
option distance 0
option txpower 20
option htmode HT40+
option disabled 0

[/code]

Vcelku optimalni konfigurace pro stredne zarusene prostredi do 300 Mbit, ovsem to zalezi na spravne volbe kanalu, narozdil od origo firmware nejde 40MHz sirka vnutit.

Jinak na routovani se radeji neptej, postnout sem svy iptables tak mam rovnou BAN :-)
Tremor (58)|8.12.2010 23:17
Zdravim, mam problem.
Nahral jsem tam dd-wrt a nejde me vypnout dhcp a ani nastavit adresa routeru.
Pokud dam save, nebo apply, vzdy to skoci na prazdnou stranku a nic se nestane.
Zustava tam porad defaultni nastaveni 192.168.1.1 a DHCP enable.
Poradi nekdo pls? :confused:
durib (1141)|9.12.2010 20:43
[quote=Tremor;421749]Zdravim, mam problem.
Nahral jsem tam dd-wrt a nejde me vypnout dhcp a ani nastavit adresa routeru.
Pokud dam save, nebo apply, vzdy to skoci na prazdnou stranku a nic se nestane.
Zustava tam porad defaultni nastaveni 192.168.1.1 a DHCP enable.
Poradi nekdo pls? :confused:[/quote]
A verze DD-WRT, kterou jsi tam dal?
Tremor (58)|9.12.2010 21:40
Zda se ze je to uz v poradku.
Verzi nevim. Dal sem vyhledat TL-WR1043ND a jsou tam pouze dva soubory.
factory-to-ddwrt.bin a tl-wr1043nd-webflash.bin
Jestli se da nekde sehnat jeste jina verze????
Nahral jsem prvni a vznikl tenhle problem. Druhy me tam nejak nesel nacpat, az dnes se me to podarilo a zda se ze uz vse funguje tak jak ma.
Jenze jsem to delal hlavne z duvodu nizke rychlosti ktera byla kolem 50Mb/s
Diky DD-wrt sem podle bandwith grafu poladil antenky tak ze me to bezi 80Mb/s ale porad se me to zda nejak malo. :(
Ale ted koukam ze na notesu se me ve stavu sitove karty objevuje jen 135Mb/s misto 300Mb/s.
Zkusim jeste nahrat jine ovladace na notes.
durib (1141)|9.12.2010 23:06
[quote=Tremor;421912]Zda se ze je to uz v poradku.
Verzi nevim. Dal sem vyhledat TL-WR1043ND a jsou tam pouze dva soubory. ATD...[/quote]
Dalsi verze DD firmware jsou zde: ftp://dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/ Svou muzes zjistit vpravo nahore.
Flash na vlastni nebezpeci- stale jsou to buildy! Ted cekam na nastupce 15778, mam starsi 747 (stahli jej), ale prijde mi "nestabilni". Prejit na 15778 i doporucuji, chces-li vyuzit kvalitne USB na routeru.
Rychlost 50 mb/s je velmi pomala na originalni FW. Zajimave, ze u tebe stoupla- mnoho lidi ma prave s wifi na Atheros a DD problem (i me se stale nezda).
|Mio| (1333)|10.12.2010 17:50
[quote=Tremor;421912]..... objevuje jen 135Mb/s misto 300Mb/s.
Zkusim jeste nahrat jine ovladace na notes.[/quote]

Zarusene pasmo nebo spatne zvoleny kanal.

Linuxove firmwary te nepusti na rychlosti a nastaveni kterym bys rusil ostatni site.
Etienne de Alsike (19)|13.12.2010 17:00
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdo můžete ve zkratce popsat výhody alternativního firmwaru pro tento router oproti oficiálnímu FW. A také jestli je lepší OpenWRT nebo DD-WRT. Jde mi o jednoduchou konfiguraci přes webové rozhraní (s příkazovou řádkou se nekamarádím), spolehlivost (jednou nastavit a pak už na to roky nesáhnout) a tak. Má pro mne smysl neoficiální fw? Děkuji :-)
durib (1141)|13.12.2010 18:01
[quote=Etienne de Alsike;422563]Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdo můžete ve zkratce popsat výhody alternativního firmwaru pro tento router oproti oficiálnímu FW. A také jestli je lepší OpenWRT nebo DD-WRT. Jde mi o jednoduchou konfiguraci přes webové rozhraní (s příkazovou řádkou se nekamarádím), spolehlivost (jednou nastavit a pak už na to roky nesáhnout) a tak. Má pro mne smysl neoficiální fw? Děkuji :-)[/quote]
Jednoduse- zjisti, co by jsi chtel, aby tvuj router umel. Podivej se do nastaveni dosavadniho FW. Staci ti to?
Ano- tak to neres.
Ne- zkus alternativu, ale priprav se na studovani zahranicnich for. Jeste stale neznam utilitu "Do what I want".
|Mio| (1333)|13.12.2010 19:51
[quote=Etienne de Alsike;422563]Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdo můžete ve zkratce popsat výhody alternativního firmwaru pro tento router oproti oficiálnímu FW. A také jestli je lepší OpenWRT nebo DD-WRT. Jde mi o jednoduchou konfiguraci přes webové rozhraní (s příkazovou řádkou se nekamarádím), spolehlivost (jednou nastavit a pak už na to roky nesáhnout) a tak. Má pro mne smysl neoficiální fw? Děkuji :-)[/quote]

Jednodussi je DD-WRT, o par prispevku vyse nejdes nejvhodnejsi stabilni build.

Linuxove firmwary ti umozni rozsirit moznosti nastaveni a funkce pristroje, zaroven ve vetsine pripadu se zlepsi vykon a stabilita. Hlavne jde o sdileni dat, windowsovske (samba) ti umozni vytvorit uzivatelske ucty a slozky, ftp - ftp protokol se hodi pro sdileni dat do internetu nebo pro vlastni internetove uloziste.

Pak samozrejme lze pridat dalsi funkce, sdileni tiskaren, WWW server, logovani a tvarovani provozu v siti, podrobne nastaveni firewallu, VPN server a pristup do vnitrni site a vse co si muzes jen vymyslet.
kadett (24)|15.12.2010 10:21
zdravím,
mám tento TP-Link TL-WR1043ND a fw nejnovější 3.12.2 Build 100820 Rel.41891n.
Problém je ten,že když jsem na internetu třeba na facebooku nebo na ebay,tak mi najdnou tyto stránky přesnanou jet!Jiné jako gmail mi jedou.Po nějáké době se to samo rozjede a stránky můžu znova načíst!Nevíte čím to je?Zkoušel jsem to na více pc a problém je stejný,takže je problém asi v routeru.
durib (1141)|15.12.2010 11:32
[quote=kadett;422923]zdravím,
mám tento TP-Link TL-WR1043ND a fw nejnovější 3.12.2 Build 100820 Rel.41891n.
Problém je ten,že když jsem na internetu třeba na facebooku nebo na ebay,tak mi najdnou tyto stránky přesnanou jet!Jiné jako gmail mi jedou.Po nějáké době se to samo rozjede a stránky můžu znova načíst!Nevíte čím to je?Zkoušel jsem to na více pc a problém je stejný,takže je problém asi v routeru.[/quote]
Zkusil bych jine DNS servery, popr. pro jistotu docasne vypnout firewall routeru.
coltcha (2)|26.12.2010 19:02
Dobrý den, pořídil jssem si NAS Synology DS211Ja potřeboval bych vědět +- na jaké reálné hodnoty jsem schopnen zapisovat/číst na NAS přes tento router (vše zapojeno Gbit kabelem).

V recenzi stejného NASu dosahovali rychlosti kolem 40-50MB/s http://i.testfreaks.com/blog/wp-content/uploads/2010/11/DS211j52.jpg resp 70-90 MB/s čtení http://i.testfreaks.com/blog/wp-content/uploads/2010/11/DS211j53.jpg . Rychlosti dle článku byly dosaženy s routerem Netgear WNDR3700 (2500Kč mi přijde už docela dost peněz) .

Dík
|Mio| (1333)|26.12.2010 22:04
Pokud to bude jen pres 4 gigabitove porty tedy jen pres switch, tak realne spicky kolem 800mbit, tedy 90-100 MB/sec, prumer pri prenosu 5GB souboru 83MB/sec ale to bylo ovlivneno soubeznou aktivitou na ostatnich potrech a diskem v PC.

Pokud by slo o routovany prenos LAN-WAN tak kolem 8,5 MB/sec jsou spicky.
Etienne de Alsike (19)|26.12.2010 22:19
[quote=|Mio|;422596]Jednodussi je DD-WRT, o par prispevku vyse nejdes nejvhodnejsi stabilni build.

Linuxove firmwary ti umozni rozsirit moznosti nastaveni a funkce pristroje, zaroven ve vetsine pripadu se zlepsi vykon a stabilita. Hlavne jde o sdileni dat, windowsovske (samba) ti umozni vytvorit uzivatelske ucty a slozky, ftp - ftp protokol se hodi pro sdileni dat do internetu nebo pro vlastni internetove uloziste.

Pak samozrejme lze pridat dalsi funkce, sdileni tiskaren, WWW server, logovani a tvarovani provozu v siti, podrobne nastaveni firewallu, VPN server a pristup do vnitrni site a vse co si muzes jen vymyslet.[/quote]

Děkuji. A ještě mám jednu otázku. Dá se z alternativního fw vrátit na oficiální?
|Mio| (1333)|26.12.2010 22:48
Jop, to jsem tu resil jako prvni :-)

Bud vemes origo boot firmware, uriznes mu hlavicku a flashnes pres sysupgrade, nebo ho stahnes uz upraveny a flashnes.
Etienne de Alsike (19)|27.12.2010 13:16
Nevím jak uříznout hlavičku, ani co to je :-) Neměl bys, prosím, link na ten upravený?
Etienne de Alsike (19)|27.12.2010 18:56
Děkuji.
RolandN (210)|27.12.2010 23:08
Měl bych dotázek. Je u některého z alternativních firmwaru možnost použiti routeru jako print server? :notsure
Využití USBčka by bylo pro připojení tiskárny do sítě, místo paměťového media.
coltcha (2)|28.12.2010 00:19
[quote=|Mio|;425204]Pokud to bude jen pres 4 gigabitove porty tedy jen pres switch, tak realne spicky kolem 800mbit, tedy 90-100 MB/sec, prumer pri prenosu 5GB souboru 83MB/sec ale to bylo ovlivneno soubeznou aktivitou na ostatnich potrech a diskem v PC.

Pokud by slo o routovany prenos LAN-WAN tak kolem 8,5 MB/sec jsou spicky.[/quote]

10MB/s to ted jede pres 100Mbitrouter .... pres gigovej router to snad musí jet rychleji ne ? Nebo mi něco uniká??
|Mio| (1333)|28.12.2010 16:30
Unika ti ze WAN port je 100Mbit a NATovani je zavisle na vykonu procesoru.

RolandN: Jelikoz je v alternativnim firmware plnohodnotna samba, lze sdilet tiskarnu. Lze i pripojit USB HUB a zapojit vice zarizeni najednou.
Etienne de Alsike (19)|28.12.2010 19:24
Tak jsem flashnul DD-WRT, ale poněkud se ztrácím. Internet mi funguje, wifi také, ale absolutně netuším, jakou tam vlastně mám verzi (stáhl jsem factory-to-ddwrt.bin, nahoře mi to píše DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std build 14896). Je to poslední verze? A pokud ne, funguje v této verzi všechno? A pokud ne, kde seženu poslední verzi pro TP-LINK WR1043ND?

Druhá věc je, že jsem si připojil externí disk, prošel jsem sháněním možnosti, jak ve Windows naformátovat disk na ext3, protože NTFS to kdovíproč neumí, disk je připojený do /mnt, ale nemůžu se na něj dostat, v síti vidět není a nevím jako co je sdílený, poradíte? S oficiálním fw to bylo jednoduché, tam jsem si nastavil, že je připojený jako NAS, takže připojení \\192.168.1.1\NAS fungovalo, ale tady je to zřejmě jinak.

Děkuji :-)

edit: Tak jsem zprovoznil alespoň FTP, ale to je zbytečně krkolomné, potřeboval bych normální sdílení, abych si mohl disk připojit jako jednotku normálně pod písmeno, jenže to se mi prostě nedaří, přijde mi, že v tom firmwaru něco chybí. A zrovna tak nefunguje síťová tiskárna, nejde nikde nastavit.
durib (1141)|29.12.2010 10:30
[quote=Etienne de Alsike;425657]Tak jsem flashnul DD-WRT....[/quote]
O par prispevku vyse jsou odpovedi na tve otazky. Tohle neni helplink. Ale nejsem pes :)
Bylo by dobre upgradovat na nejnovejsi r15962 (stahovat uz ale webflash!). Ja mam ted r15940. Tam je jiz Samba soucasti. Sdileni snad nastavis uz bez problemu.

Jinak k tiskarnam: zkousel jsem Canon ip5200 a nepovedlo se. Ted me stve, ze jsem nevzal tu wifi verzi :angry
RolandN (210)|29.12.2010 12:35
Takže povedlo se někomu zprovoznit tiskárnu na některém z firmwaru?

Uvažuju právě kvůli tiskárně, že přehraju firmware na tom svém routeru...
|Mio| (1333)|29.12.2010 13:45
Podle tohodle postupu zprovoznite jakoukoliv tiskarnu na openwrt:

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/printer
Etienne de Alsike (19)|29.12.2010 16:07
[quote=durib;425794]O par prispevku vyse jsou odpovedi na tve otazky. Tohle neni helplink. Ale nejsem pes :)
Bylo by dobre upgradovat na nejnovejsi r15962 (stahovat uz ale webflash!). Ja mam ted r15940. Tam je jiz Samba soucasti. Sdileni snad nastavis uz bez problemu.

Jinak k tiskarnam: zkousel jsem Canon ip5200 a nepovedlo se. Ted me stve, ze jsem nevzal tu wifi verzi :angry[/quote]

Děkuji mnohokrát, už je tam a sdílení funguje :-) Sice jako public, ne pod heslem, ale to mi nevadí, pokud tam není přístup z venku. Důležité je, že je možné na disk zapisovat i číst.
BTW někde jsem četl, že je možné do USB portu na routru zapojit USB hub a do něj dát víc věcí, jak se to dělá, kdybych chtěl připojit další disk? Konfigurace je jen pro jeden.

Co se týče tiskárny, chtěl bych tam zapojit HP LaserJet 1200, snad se to podaří podle návodu od Mio.

edit: Tak tiskárna už také funguje :-) Ovšem ne podle návodu od Mio, ale podle tohoto návodu -> http://dd-wrt.com/wiki/index.php/Printer_Sharing
r15962 už má všechno potřebné v sobě, takže vlastně stačí jen v Services/USB povolit USB 1.1 Support (UHCI a OHCI), USB 2.0 Support a USB Printer Support, připojit tiskárnu, zapnout ji a přidat správný port ve vlastnostech tiskárny (je to v návodu až úplně dole). A právě jsem vytiskl testovací stránku, takže pohoda :-)
BTW mám připojený jak harddisk tak tiskárnu, přes USB hub a vážně to funguje :-) Zkusím ještě připojit svou druhou tiskárnu, od HP Photosmart B109a-m, ale u ní moc nevěřím v úspěch, už jen klasická instalace je dost o nervy a otázka zní, zda by fungoval skener.
durib (1141)|29.12.2010 17:13
[quote=Etienne de Alsike;425890]Děkuji mnohokrát, už je tam a sdílení funguje :-) Sice jako public, ne pod heslem, ale to mi nevadí, pokud tam není přístup z venku. Důležité je, že je možné na disk zapisovat i číst.
BTW někde jsem četl, že je možné do USB portu na routru zapojit USB hub a do něj dát víc věcí, jak se to dělá, kdybych chtěl připojit další disk? Konfigurace je jen pro jeden.................a otázka zní, zda by fungoval skener.[/quote]
Disky by se mely pripojit kazdy pod jinym "kodem" (nevim, jak to nazvat)- jak to tam vypisuje to info o disku. Pote by to melo jit vse nastavit v Samba Custom configuration. Jeste to neni tak vymakane barevne klikatko a je potreba znalost prikazu, co jak provest. Ja nastavil napr. hesla dle: zde Vice disku jsem zatim nezkousel a nevim, jak se to bude chovat, ale az budu doma, zkusim.
Scaner asi pripojit nepujde, tam se data i odesilaji a opravdu pochybuji, ze to bude vsude "osetreno".
Jinak pokud budete chtit prispet i tvurcum do dila, muzete se ucastnit diskusi, co zlepsit, na DDforu
Etienne de Alsike (19)|29.12.2010 19:01
[quote=durib;425897]Disky by se mely pripojit kazdy pod jinym "kodem" (nevim, jak to nazvat)- jak to tam vypisuje to info o disku. Pote by to melo jit vse nastavit v Samba Custom configuration. Jeste to neni tak vymakane barevne klikatko a je potreba znalost prikazu, co jak provest. Ja nastavil napr. hesla dle: zde Vice disku jsem zatim nezkousel a nevim, jak se to bude chovat, ale az budu doma, zkusim.
Scaner asi pripojit nepujde, tam se data i odesilaji a opravdu pochybuji, ze to bude vsude "osetreno".
Jinak pokud budete chtit prispet i tvurcum do dila, muzete se ucastnit diskusi, co zlepsit, na DDforu[/quote]

Tak ty příkazy právě neznám, nevadí, nechám zatím jeden disk a další budu řešit, až to bude aktuální, důležité je, že to teď funguje. Pokud není ke sdílenému disku přístup z internetu, heslo nepotřebuji. Jak to je? Je k disku přístup z internetu nebo pouze z LAN?

Tak multifunkci nechám připojenou napřímo, skener právě používám a víc než tisk na té tiskárně (tisknu na ní pouze fotky).

To fórum si pročtu, děkuji. A případně jim dám návrh na zlepšení, pár návrhů bych měl, otázka zní, jestli to půjde. Hlavně bych ale uvítal možnost připojit disk s formátem NTFS, linux se u mě nikde nevyskytuje, jedu pouze na Windows, takže by to chtělo nativní podporu, snad to půjde.

Každopádně děkuji za informace, pomohl jsi mi.
rapman (12)|30.12.2010 03:00
Je v tom buildu od BrainSlayer taky podpora NTFS pro disky pripojene do USB?
honza.koci (2)|30.12.2010 14:53
Zdravím diskutující,

můžete mi prosím objasnit, jakých přenosových rychlostí se dá dosáhnout mezi PC na ethernetu a připojeným externím diskem (WD MyBook) na USB s neoficiálním fw?

Rád bych ho používal jako NAS - přehrával z něj HD filmy na WD TV Live, zálohoval na něj...

Díky za odpovědi.
rapman (12)|30.12.2010 20:11
Tak odpovim rovnnou na oboje, protoze jsem vcera nahodil ten posledni build od BrainSlayer (upgradoval jsem z original fw od TP-Linku)

- muj WD MyBook essential edition 2TB byl rozpoznan, sdileni funguje - je na nem NTFS filesystem

- a prenos - do meho PC pripojeneho 1Gb/s kabelem je 5,5 megabajtu za vterinu. To neni moc, ale na prehravani HD filmu staci, zalohy holt budou trochu pomalejsi, ale zmizi mi krabice ze stolu a bude spolecne s routerem ve spajzu...
jaminko (1)|2.1.2011 10:36
mam taky specificky problem s tymto routerom, mam primarny router Vigor 2700VGST od t-comu kedze mi ide tadial iptv a doteraz som ho pouzival aj ako wifi router nech a mozem pripajat s bookmi a telefonmi bezdratovo. Kedze je ale tento router na dve veci kupil som tp link, spojil s povodnym routerom lan>wan, nakonfiguroval wifi siet a vsetko frcalo k mojej spokojnosti ale zacalo sa mi stavat ze po urcitej dobe wifi siet uplne zmizne a aj ked sa snazim napojit do routeru cez kabel tak ho ako keby ani nechelo najst, pomoze len vybrat zo zasuvky a znova zapojit a zasa urcity cas vsetko funguje ako ma, neviete mi s tym pomoct kde by mohol byt problem?
Etienne de Alsike (19)|2.1.2011 16:54
[quote=jaminko;426513]mam taky specificky problem s tymto routerom, mam primarny router Vigor 2700VGST od t-comu kedze mi ide tadial iptv a doteraz som ho pouzival aj ako wifi router nech a mozem pripajat s bookmi a telefonmi bezdratovo. Kedze je ale tento router na dve veci kupil som tp link, spojil s povodnym routerom lan>wan, nakonfiguroval wifi siet a vsetko frcalo k mojej spokojnosti ale zacalo sa mi stavat ze po urcitej dobe wifi siet uplne zmizne a aj ked sa snazim napojit do routeru cez kabel tak ho ako keby ani nechelo najst, pomoze len vybrat zo zasuvky a znova zapojit a zasa urcity cas vsetko funguje ako ma, neviete mi s tym pomoct kde by mohol byt problem?[/quote]

To se mi párkrát stalo taky a přesvědčilo mě to k flashnutí DD-WRT. Měl jsem poslední ofiko fw a za cca 3 týdny se mi stalo dvakrát, že se nešlo připojit k wifi a ani přihlásit do administrace. Pokud nechceš DD-WRT, zkus napsat na technickou podporu TP-LINKu a popiš jim svůj problém.
qwer4 (6)|3.1.2011 11:42
Mam tento tp-link a potreboval by som obmedzit pripojenie jedneho pc,nie datumovo ani hodinovo ale datovo (kbit/s)a neviem jak to mam nastavit.Mam tam tento firmware DD-WRT v24-sp2 (11/09/10) std.Poradite mi.Ďakujem.
durib (1141)|4.1.2011 09:02
[quote=qwer4;426667]Mam tento tp-link a potreboval by som obmedzit pripojenie jedneho pc,nie datumovo ani hodinovo ale datovo (kbit/s)a neviem jak to mam nastavit.Mam tam tento firmware DD-WRT v24-sp2 (11/09/10) std.Poradite mi.Ďakujem.[/quote]
Zkus QoS. Tam sice asi neni primo datove omezeni, ale jdou nastavit zarizeni, ktere maji prednost v propusti. Jinak to vidim na commands, ale ty neznam.
durib (1141)|12.1.2011 16:41
Jenom tak kdyby mel nekdo problem s pripojenim sitove USB tiskarny, kde mu vyzkoci hlaska o "TCP Mib", je zde reseni v podobe prejmenovani/smazani souboru SNMPAPI.DLL
Tiskarna jiz jede, takze svuj vyrok beru zpet ;)
Etienne de Alsike (19)|19.1.2011 17:04
Rád bych rozběhl IPv6, DD-WRT by to měl umět. V administraci mám položky IPv6 enabled/disabled, Radvd enabled/disabled a Radvd config, kde je textové pole. IPv6 jsem dal na enabled a na tom jsem se zasekl, nevím jak dál. Poradíte prosím?

A ještě jedna věc, potřeboval bych, aby jedno PC v síti dostalo vždy stejnou IP, ale tu možnost jsem nikde nenašel. Mám DD-WRT v24-sp2 (12/24/10) std, build 15962.

Děkuji.
durib (1141)|19.1.2011 21:05
[quote=Etienne de Alsike;430321]Rád bych rozběhl IPv6
A ještě jedna věc, potřeboval bych, aby jedno PC v síti dostalo vždy stejnou IP, ale tu možnost jsem nikde nenašel. Mám DD-WRT v24-sp2 (12/24/10) std, build 15962. [/quote]
K cemu potrebujes IPv6? Jinak by mohlo pomoci: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/IPv6
Adress reservation jsem taky nenasel, ale melo by stacit tu adresu pridelit v PC ve vlastnostech sitoveho adapteru a z DHCP ji "vyhodit"
Jinak chlapci z DD asi pripravujou r16xxx radu. To bude zase bomba, snad bude vse fungovat od prvniho buildu :)
Etienne de Alsike (19)|20.1.2011 14:37
[quote=durib;430402]K cemu potrebujes IPv6? Jinak by mohlo pomoci: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/IPv6
Adress reservation jsem taky nenasel, ale melo by stacit tu adresu pridelit v PC ve vlastnostech sitoveho adapteru a z DHCP ji "vyhodit"
Jinak chlapci z DD asi pripravujou r16xxx radu. To bude zase bomba, snad bude vse fungovat od prvniho buildu :)[/quote]

V zásadě ji nepotřebuji, ale chci být připravený na budoucnost, aby až se přejde na IPv6 mi to hned běželo
Jsem zvědavý na novou řadu, co všechno bude umět :-) Každopádně už současný stav mi vyhovuje, funguje mi sdílení disku i tiskárny, router je stabilní, takže spokojenost.
Zabatra (11)|23.1.2011 16:17
Zdar. To co hledáte (DHCP adress reservation) se v DD-WRT jmenuje "Static leases" a najdete to na záložce "Services"...