reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Kontroverzní CEO Activision Blizzardu má po akvizici odejít

, , aktualita
Kontroverzní CEO Activision Blizzardu má po akvizici odejít
Pokud někdy Microsoft prostřednictvím své xboxové divize ukázal, že to s hrami už myslí opravdu vážně, pak právě nyní akvizicí firmy Activision Blizzard za téměř 69 miliard dolarů. Co se ovšem stane s jejím výkonným ředitelem? 
Kontroverzní CEO Activision Blizzardu má po akvizici odejít
Microsoft kupuje Activision Blizzard, na nějž si vyhradil celkem 68,7 miliard dolarů. Tato zpráva přišla jako blesk z čistého nebe a vedle ní působí akvizice Zenimaxu s Bethesdou a jinými studii za 7,5 miliardy dolarů jako všednodenní nákup. 
 
Bobby Kotick, CEO, Activision Blizzard
 
Activision Blizzard přitom v poslední době měla své vážné problémy. Loni sestoupil ze své pozice prezident Blizzardu J. Allen Brack a objevily se spekulace, že Bobby Kotick, který sám působí v čele firmy Activision už 30 let, by mohl zaujmout jeho pozici. 
 
Jde tu přitom o změny, které byly nastartovány mnoha stížnostmi na prostředí, jaké ve firmě vládlo, což následně už vystřídaly rovnou žaloby. Blizzard také začal přicházet o sponzory financující jeho akce, což byla například firma T-Mobile a tyto problémy se samozřejmě odrazily i ve výsledcích herního vývoje. Dá se tak říci, že Activision Blizzard měl a má své velké problémy, které oznámením akvizice neskončily, a proto se ani nemůžeme divit tomu, co nám sděluje The Wall Street Journal
 
Samotný Microsoft už oznámil, že Bobby Kotick zůstane v pozici CEO firmy Activision Blizzard do doby, než bude akvizice dokončena a uzavřena. Poté už jeho funkci převezme sám Phil Spencer, šéf divize Xbox v Microsoftu, jehož pozice tak v posledních letech velice prudce posílila. Nebylo však jasné, co se stane se samotným Kotickem, ale nyní se od WSJ dozvídáme, že ten má prostě z Activison Blizzard odejít. Dle různých obvinění měl sám vědět o tom, jaká kultura v jeho firmě panuje a nebyl ochotný proti tomu nic dělat. Jisté je však jen to, že Kotick si svým celkovým přístupem vytvořil špatné jméno a ať už byla jeho role jakákoliv, Microsoft jej zřejmě už v (zanedlouho) svém Activision Blizzardu nechce. 


reklama
reklama
reklama