reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kontroverzní CEO Activision Blizzardu má po akvizici odejít

20.1.2022, Jan Vítek, aktualita
Kontroverzní CEO Activision Blizzardu má po akvizici odejít
Pokud někdy Microsoft prostřednictvím své xboxové divize ukázal, že to s hrami už myslí opravdu vážně, pak právě nyní akvizicí firmy Activision Blizzard za téměř 69 miliard dolarů. Co se ovšem stane s jejím výkonným ředitelem? 
Microsoft kupuje Activision Blizzard, na nějž si vyhradil celkem 68,7 miliard dolarů. Tato zpráva přišla jako blesk z čistého nebe a vedle ní působí akvizice Zenimaxu s Bethesdou a jinými studii za 7,5 miliardy dolarů jako všednodenní nákup. 
 
Bobby Kotick, CEO, Activision Blizzard
 
Activision Blizzard přitom v poslední době měla své vážné problémy. Loni sestoupil ze své pozice prezident Blizzardu J. Allen Brack a objevily se spekulace, že Bobby Kotick, který sám působí v čele firmy Activision už 30 let, by mohl zaujmout jeho pozici. 
 
Jde tu přitom o změny, které byly nastartovány mnoha stížnostmi na prostředí, jaké ve firmě vládlo, což následně už vystřídaly rovnou žaloby. Blizzard také začal přicházet o sponzory financující jeho akce, což byla například firma T-Mobile a tyto problémy se samozřejmě odrazily i ve výsledcích herního vývoje. Dá se tak říci, že Activision Blizzard měl a má své velké problémy, které oznámením akvizice neskončily, a proto se ani nemůžeme divit tomu, co nám sděluje The Wall Street Journal
 
Samotný Microsoft už oznámil, že Bobby Kotick zůstane v pozici CEO firmy Activision Blizzard do doby, než bude akvizice dokončena a uzavřena. Poté už jeho funkci převezme sám Phil Spencer, šéf divize Xbox v Microsoftu, jehož pozice tak v posledních letech velice prudce posílila. Nebylo však jasné, co se stane se samotným Kotickem, ale nyní se od WSJ dozvídáme, že ten má prostě z Activison Blizzard odejít. Dle různých obvinění měl sám vědět o tom, jaká kultura v jeho firmě panuje a nebyl ochotný proti tomu nic dělat. Jisté je však jen to, že Kotick si svým celkovým přístupem vytvořil špatné jméno a ať už byla jeho role jakákoliv, Microsoft jej zřejmě už v (zanedlouho) svém Activision Blizzardu nechce. 


reklama