Microsoft vysvětluje, proč nelze odinstalovat prohlížeč Edge

Microsoft vysvětluje, proč nelze odinstalovat prohlížeč Edge
, , aktualita
Aktualizace na nový internetový prohlížeč Microsoft Edge vyvolaly nemálo pozdvižení, což platí i o faktu, že tento browser založený na jádře Chromium nelze odinstalovat. Společnost Microsoft nyní vysvětluje proč.
K oblíbeným
reklama
S novým internetovým prohlížečem Microsoft Edge na jádře Chromium si uživatelé i Microsoft užili svoje. Objevily se zprávy o tom, že kopíruje data z jiných prohlížečů, pak aktualizace zpomalovala PC, později zase padal při využívání vyhledávání přes Google. Uživatelé nesli nelibě i to, že ho není možné odinstalovat ze systému. Nyní nám Microsoft prozradil i proč.
 
Microsoft Edge logo
 
Podle Microsoftu totiž mnoho podpůrných aplikací vyžaduje nějakou webovou platformu a webový prohlížeč je tak naprosto nutnou podmínkou pro jejich fungování. Bez něj by prostě nefungovaly. Aby bylo zajištěno, že je v počítači alespoň jeden výchozí prohlížeč, není možné Edge odinstalovat. Pochopitelně má ale uživatel možnost nainstalovat si jiný prohlížeč a ten učinit výchozím místo Edge.
 
V tomto je potřeba uznat, že vysvětlení Microsoftu dává smysl. Vyhýbá se tak problému, že by uživatel odinstaloval úplně všechny prohlížeče. To by se mohlo stát snadno např. tehdy, když by uživatel odinstaloval Edge a pak by v rámci řešení problémů nebo aktualizace jiného prohlížeče odinstaloval i tento druhý, běžně používaný prohlížeč. V tu ránu by byl bez browseru. Aby byla zajištěna co nejlepší kompatibilita a výkon, Edge bude nadále aktualizován pomocí instalátoru nových verzí a update systému Windows. Microsoft navíc zdůrazňuje, že uživatelé mají plnou kontrolu nad tím, jaká data Edge importuje z jiných prohlížečů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek