www.svethardware.cz
>
>

Mobilní čip MediaTek Dimensity 9000 bude vyrábět TSMC 4nm procesem

Mobilní čip MediaTek Dimensity 9000 bude vyrábět TSMC 4nm procesem
, , aktualita
MediaTek přichystal svůj nový mobilní procesor. Vlajková loď Dimensity 9000 dostává novou architekturu ARMv9 a také bude jako první vyráběna pokročilým 4nm procesem u TSMC. Slibuje takty přes 3 GHz.
K oblíbeným
reklama
Společnost MediaTek se vyšvihla mezi přední výrobce mobilních čipů, dokonce překonala Qualcomm (nyní má 40% podíl na trhu). Nyní uvádí novou vlajkovou loď Dimensity 9000 5G, která bude prvním procesorem vyráběným pomocí 4nm procesu u TSMC. To by mělo zajistit i nízkou spotřebu při velmi vysokém výkonu. Ten by měla umožnit i nová architektura ARMv9. Nejvýkonnější jádro ARM Cortex-X2 zde poběží na frekvenci 3,05 GHz, další tři výkonná jádra Cortex-A710 poběží na stále hodně vysokých 2,85 GHz a výčet doplňují čtyři úsporná jádra Cortex-A510.
 
MediaTek Dimensity 9000 5G
 
Procesor podporuje výkonné paměti LPDDR5x-7500 a najdeme zde také 10jádrové GPU ARM Mali-G710 (včetně podpory raytracingu přes Vulkan pro Android). Zapracovalo se také na výkonu pro algoritmy umělé inteligence, takže zde máme 6jádrové APU. Zajímavostí je také 18bitové HDR-ISP pro zpracování obrazu, které si poradí se třemi 4K HDR streamy najednou nebo jednou 320MPx kamerkou.
 
Mimo to tu najdeme podporu pro Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, zvládne 180Hz frekvenci displeje u Full HD+. 5G připojení by mělo zvládnout rychlost 7 Gbps v Sub-6GHz (mmWave není podporováno). První zařízení s novým procesorem by se měla objevit v prvním čtvrtletí nového roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti
Proslýchá se, že Apple dále vyvíjí nové modely bezdrátových nabíječek a možná se dočkáme takové, která bude přeci jen schopná nabíjet více zařízení než MagSafe Duo. Hovoří se i o bezdrátovém nabíjení na dálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření
Vedle mnohem populárnějšího Vesmírného teleskopu Jamese Webba a také nově vypuštěné mise DART se krčí IXPE, Imaging X-ray Polarimetry Explorer, který si ale rozhodně zaslouží pozornost. Na co se zaměří? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě
Dle evropského komisaře Thierry Bretona bychom se měli už brzy dozvědět konkrétnější informace o tom, jaké plány má Intel na expanzi svých výrobních kapacit v Evropě. Ve hře je až téměř sto miliard dolarů investic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit
Intel má z hlediska výrobních procesů co dohánět a dle Patricka Gelsingera se mu to daří dobře, a to dokonce až tak, že chystaný proces Intel 3 i další na něj navazující mají náskok oproti plánu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů