www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA CFO: v druhé polovině roku bude lépe, dodávky karet porostou

NVIDIA CFO: v druhé polovině roku bude lépe, dodávky karet porostou
, , aktualita
Přes všechna ujištění o tom, že trh s grafickými kartami se v druhé polovině tohoto roku bude vracet do normálního stavu, byla namístě zdravá skepse. Jak se ovšem onomu období přibližujeme, začíná situace vypadat nadějněji.
K oblíbeným
reklama
Zatímco na začátku minulého roku nepřišla slibovaná lepší dostupnost grafických karet, ale pravý opak, vypadá to, že začátek tohoto roku bude ve znamení prvních projevů celkově se zlepšující situace s dodávkami PC hardwaru. Dozvěděli jsme se o snižující se poptávce po PC, což se naplno projevilo během posledního loňského kvartálu, což bylo podpořeno i zprávou o dostupnějších komponentech pro PC a také můžeme zmínit údajně bohaté zásoby GeForce RTX 3050, které se chystají na trh. 
 
 
Objevují se nám tu tedy signály, které jsou z hlediska zákazníků žádajících nepředražený hardware veskrze pozitivní. Tak můžeme brát i další ujištění přicházející z NVIDIE, jejíž CFO Colette Kress na 24th Annual Needham Growth Conference uvedla, že zatím je poptávka po GeForce ještě vyšší než, jakou NVIDIA může zvládnout, ale dodávky by se už během vstupu do druhého pololetí měly zlepšit. Lze tak ukázat konkrétněji na 3. kvartál. 
 
V tu dobu by už NVIDIA měla mít připraveny nové GeForce RTX 4000 generace Lovelace, takže je otázka, zda se to celé má týkat spíše až jich, anebo ještě i RTX 3000 generace Ampere. NVIDIA ostatně může očekávat, že zájem o dnešní modely už bude stejně nižší, alespoň pokud jde o ty modely, které dostanou své nástupce v první vlně, což budou samozřejmě ty výkonnější.
 
Právě nástup RTX 4000 může být tou hlavní příčinou, která přinese celkové zvýšení dodávek. Půjde ostatně o nové 5nm čipy vyráběné u TSMC, zatímco dnešní 8nm Ampere vyrábí Samsung. NVIDIA tak má možnost přechodně využít kapacity těchto dvou firem, a to TSMC pro nové výkonné karty a Samsung pro starší a slabší, které ještě nedostanou nástupce. Pak bychom mohli skutečně počítat s tím, že dodávky půjdou nahoru, zvláště pokud se zlepší i celková situace s dodávkami komponent a logistikou. 
 
Zdroj: SeekingAlpha


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek