www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA CFO: v druhé polovině roku bude lépe, dodávky karet porostou

NVIDIA CFO: v druhé polovině roku bude lépe, dodávky karet porostou
, , aktualita
Přes všechna ujištění o tom, že trh s grafickými kartami se v druhé polovině tohoto roku bude vracet do normálního stavu, byla namístě zdravá skepse. Jak se ovšem onomu období přibližujeme, začíná situace vypadat nadějněji.
K oblíbeným
reklama
Zatímco na začátku minulého roku nepřišla slibovaná lepší dostupnost grafických karet, ale pravý opak, vypadá to, že začátek tohoto roku bude ve znamení prvních projevů celkově se zlepšující situace s dodávkami PC hardwaru. Dozvěděli jsme se o snižující se poptávce po PC, což se naplno projevilo během posledního loňského kvartálu, což bylo podpořeno i zprávou o dostupnějších komponentech pro PC a také můžeme zmínit údajně bohaté zásoby GeForce RTX 3050, které se chystají na trh. 
 
 
Objevují se nám tu tedy signály, které jsou z hlediska zákazníků žádajících nepředražený hardware veskrze pozitivní. Tak můžeme brát i další ujištění přicházející z NVIDIE, jejíž CFO Colette Kress na 24th Annual Needham Growth Conference uvedla, že zatím je poptávka po GeForce ještě vyšší než, jakou NVIDIA může zvládnout, ale dodávky by se už během vstupu do druhého pololetí měly zlepšit. Lze tak ukázat konkrétněji na 3. kvartál. 
 
V tu dobu by už NVIDIA měla mít připraveny nové GeForce RTX 4000 generace Lovelace, takže je otázka, zda se to celé má týkat spíše až jich, anebo ještě i RTX 3000 generace Ampere. NVIDIA ostatně může očekávat, že zájem o dnešní modely už bude stejně nižší, alespoň pokud jde o ty modely, které dostanou své nástupce v první vlně, což budou samozřejmě ty výkonnější.
 
Právě nástup RTX 4000 může být tou hlavní příčinou, která přinese celkové zvýšení dodávek. Půjde ostatně o nové 5nm čipy vyráběné u TSMC, zatímco dnešní 8nm Ampere vyrábí Samsung. NVIDIA tak má možnost přechodně využít kapacity těchto dvou firem, a to TSMC pro nové výkonné karty a Samsung pro starší a slabší, které ještě nedostanou nástupce. Pak bychom mohli skutečně počítat s tím, že dodávky půjdou nahoru, zvláště pokud se zlepší i celková situace s dodávkami komponent a logistikou. 
 
Zdroj: SeekingAlpha


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní CEO Activision Blizzardu má po akvizici odejít Kontroverzní CEO Activision Blizzardu má po akvizici odejít
Pokud někdy Microsoft prostřednictvím své xboxové divize ukázal, že to s hrami už myslí opravdu vážně, pak právě nyní akvizicí firmy Activision Blizzard za téměř 69 miliard dolarů. Co se ovšem stane s jejím výkonným ředitelem? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA v Izraeli posílí vývoj svých procesorů NVIDIA v Izraeli posílí vývoj svých procesorů
Společnost NVIDIA se dle izraelského zpravodajského serveru Globes rozhodla výrazně posílit svůj tamní tým inženýrů vyvíjejících nové procesory, což nejspíše znamená, že o ně bude soupeřit i s Intelem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zaměstnanec AMD potvrzuje, Navi 24 z RX 6500 XT je hlavně pro mobilní APU Zaměstnanec AMD potvrzuje, Navi 24 z RX 6500 XT je hlavně pro mobilní APU
To, co zaznělo včera v naší diskuzi, bylo potvrzeno jedním ze zaměstnanců firmy AMD. Grafický čip Navi 24, který se ocitl i na tolik kritizované kartě Radeon RX 6500 XT, patří především po bok mobilních Rembrandtů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel získal pro svý bitcoinový ASIC první zákazníky Intel získal pro svý bitcoinový ASIC první zákazníky
Intel sám ještě nepředstavil svůj ASIC s kódovým označením Bonanza Mine, o němž se přímo od něj dozvíme více až 23. února. Nyní se ale dozvídáme něco o tom, pro koho bude tento hardware určen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel v irské Fab 34 dosáhl důležitého milníku v nasazení 7nm procesu Intel v irské Fab 34 dosáhl důležitého milníku v nasazení 7nm procesu
Už v roce 2019 začal Intel realizovat svůj plán na rozšíření své výroby v irském Leixlip, a to s cílem spustit později výrobu pomocí 7nm procesu, který je nyní označován jako Intel 4. Přípravy pokračují dle 4letého plánu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře