reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Pavel Kovač (3)
Děkujeme za upozornění. Opraveno ;­-­)
Ohledně SSD byl zvolen hlavně z důvodu, že hráč často nainstaluje více her. V dnešní době, kdy hra zabírá i téměř dvě desítky GB má 240 GB SSD smysl.
Odpovědět0  0
Sestava do kanceláře je koncipována jako sestava pro malé firmy a OSVČ. Do velkých firem, které se připojují do domény jsou Home samozřejmě méně vhodné, ale velké firmy nebudou kupovat jednotlivé sestavy, ale sestavy na míru od Dellu či HP apod.
Ohledně kurzoru: Mám vyzkoušeno že funguje snad ve všech prohlížečích.
Odpovědět0  0
No problematika barev obecně je velmi složitá a obsáhlá. To ovšem přesahuje zaměření našeho webu.

Jinak ohledně kalibrace na tablet logiku dáv. Ale opravdu jen v případech, kdy například vybavíte celou firmu jedním produktem. Jak jsem uváděl v článku je to extrémní případ. Dále je potřeba si uvědomit, že nejde o samotnou ­"optimalizaci­" pro tablety, ale i pouhý fakt, že si chcete ověřit jak to daný uživatel uvidí.
Odpovědět0  0
To není tak úplně pravda. Pokud se i do 8­-bit panelu dá elektronika co zpracovává signál např. 12bit, tak se zlepší obraz. Pokud neprovede žádné korekce, tak ne, ale pokud se začnou upravovat barvy, tak je elektronika s vyšší přesností již využita a přechody jsou zkrátka lepší.
Odpovědět1  0
Slovní hodnocení vychází také z testů. Například pokud je odezva v některých tónech pomalejší a ve hrách se tyto barvy vyskytují více, tak je potom adekvátně okomentována. Kdežto procentuální hodnocení je čistě matematické ­(proto procenta :­-­) ­). Nemůže zohlednit onu pocitovou stránku. Každá doezva má totiž trošku jiný průběh a může pro oko působit lehce jinak.
Odpovědět0  0
Tady jde o něco jiného. Běžný monitor je totiž jen koupený panel + základní elektronika co téměř nic neumí. Naopak grafický monitor je koupený výběrový pane + speciální elektronika, která je odladěná­/naprogramovaná na daný kus. To hodně prodražuje samotný monitor a prostě prodávat LCD monitor pro profi nasazení něco stojí.
Odpovědět0  0
Osobně bych volil raději tento herní. Sice nemá tak dobrou ergonomii, ale jinak je velmi dobrý. Ne nadarmo dostal ocenění.
Odpovědět0  0
Nepokládal jsem toto za klíčovou vlastnost. Kdyby se monitor probouzel nezvykle dlouho, tak o tom samozřejmě napíšu. Jaké vlastnosti by vás ještě zajímali?
Odpovědět0  0
To samozřejmě platí při psaní knih například ve Wordu a podobných editorech. Pro DarkRoom apod. je však pivot naprosto perfektní.
Odpovědět0  0
Máte nějaký hodnotný vzkaz?
Odpovědět0  0
Vidíte, i přestože jsem četl, tak jsem si toho nevšiml. Opraveno. Díky
Odpovědět0  0
Pixel orbiting je funkce, ktera po chvilce posune obraz o cca 2 px ­(pokud si velikost posunu pamatuju dobře­) do strany. Tím zajišťuje menší vypalování obrazu. Pokud se však o monitor budete starat a jednou za čas si pustíte blikání bílé a černé přes celou obrazovku, tak tato funkce nemá smysl.
Smart Contrast je vlastně dynamický kontrast. Kdy se dle obrazu ­(světlá či tmavá scéna­) dynamicky reguluje jas.
Odpovědět0  0
Mě také daleko více přesvědčil BenQ GW2750HM. Pokud vybíráte mezi MVA a 27­" tak je BenQ určitě dobrou volbou.
Odpovědět0  0
Ale to vedle enteru píše ¨ popř ­". Tedy na CZ rozložení klávesnici.
Odpovědět0  0
Moje teorie je fakt, že jde o efekt moaré. Vlivem antireflexní vrstvy a velikosti pixelu resp subpixelu se to zkrátka za určitých okolností stává. Velkou roli v tom hraje také vzdálenost antireflexu od povrchu obrazovky. A pokud ­(např. u mého kusu­) došlo k drobnému poškození a tím vlastne deformaci antireflexní vrstvy, tak se moaré projevilo v jednom místě víc.
Odpovědět0  0
Zde je vidět, že co člověk to názor. Osobně mám krátký SHIFT rád. Protože často používám ­"\­".
Odpovědět0  0
Pokud chcete na fotky levný a velký monitor. Tak tento Dell je jednoznačně z vašeho výběru nejlepší.
Pokud chcete opravdu dobrý, tak něco od EIZA či NEC, ale to je na delší diskuzi ;­-)
Odpovědět0  0
Na testovaném kusu bylo toto řádkování či moaré viditelné asi na kruhu o poloměru 3cm. Domníval jsem se, že jde o vadu konkrétního kusu. Testované monitory běhají přes spousty přepravních služeb a sem tam dorazí i poškozené. tzn. jsem si myslel, že jde o lehké promáčknutí displeje. Pokud to pozorujete i na vašem displeji, tak jde spíš o vlastnost ­(nebo chcete­-li v podání Apple o situaci­).
Odpovědět0  0
A proč myslíte, že jsem tam dal větu ­"doplňte cokoli­". OK. Ještě jednou a verzi pro kurtd. ­(jedno slovo na stránku a s obrázky­).

Doplňte cokoli:.. ok doplním Nokia Lumia 800.

Gamut širší než sRGB.

Problém u sRGB monitoru.

Není problém u widegamutového monitoru. Tedy téměř.
Odpovědět0  0
Ano kurtd. je ­"pan sRGB­". Už jsem se s tím smířil a nemá smysl to řešit. Jen přidám ještě další důvody. I přestože žijeme v konzumní době, kde velká část uživatelů má mobilní telefon, tak mají WideGamuty smysl. Představte si situaci, kdy optimalizujete webové stránky pro telefon. Víte že vaše cílová skupina bude používat produkty Apple ­(nebo Nokia, nebo.. doplňte cokoli­) a potřebujete mít záruku, že se mobilní verze webu zobrazí na daném zařízení správně. Například iPhone má jiný gamut ­(širší než sRGB­) a já potřebuji na svém monitoru si dané stránky zobrazit tak jak je uvidí uživatel iPhonu. S monitorem sRGB to nedokáži. u AdobeRGB mám šanci ten prostor nasimulovat ­(po změření iPhonu popř. grafický monitor již může mít přímo profil iPhone­) a mám vyhráno.
Ale mám takový pocit, že kurtd. opět na mém tvrzení najde skulinku :­-­) Jsem s tím smířen. Samozřejmě uznávám, že pro běžného smrtelníka co barvy neřeší je lepší sRGB, ale...
Odpovědět2  0
O iiyama XB2780HSU se možné něco časem dočtete ;­-)
Odpovědět1  0
Ano, to samozřejmě ano. Ale jde o monitor ne o televizi. Samozřejmě u televize bych do mínusů interpolaci dal. Každopádně jsem rád, že jste si recenzi pročetl a zjistil si z ní co je pro vás důležité ;­-)
Odpovědět0  0
Děkuji za opravu tabulky. Opravím.
Osobně jsem hodně váhal, zda dát do mínusů interpolaci, ale vzhledem k tomu, že dnes lze v případě nekvalitní interpolace použít tu v grafické kartě, tak to vlastně problém ani není.
Odpovědět0  0
Není to lenost. Je to záměr. Vždy je vybrán prvních 20 modelů co jsou dle Heureky nejoblíbenější a z nich se určuje cena. Každopádně tento dotaz tu už jednou byl a tak se zdá, že bych to měl přehodnotit a zkusit sledovat ceny jinak. Promyslím to.
Odpovědět0  0
Ano zpočátku se může zdát 6500 K trošku teplejších než jste zvyklý. Dejte monitoru den šanci a pak zjistíte, že 6500 K je opravdu dobrých. oko se přizpůsobí ­(stejně tak jak je nyní přizpůsobeno např na 7000 K či více K. Bohužel u levných monitorů se vyskytuje teplota výrazně nad 6500 K a tím je obecný pocit z 6500 K trošku zkreslen.
Odpovědět0  0
U homogenity podsvícení si vždy dávejte pozor také na konkrétní kus. Samotná homogenita bude velmi podobná, ale například průsvity se mohou objevovat kus od kusu jinde či mizet. Pokud si koupíte EIZO přímo v jejich prodejně, tak si vyberete konkrétní kus a máte vystaráno ;­-)
Odpovědět1  0
Osobně vidím největší problém v tom, že lidé se bojí změny. A Windows 8 mají změn mnoho. Dále si spousta lidí zkusila Windows 8 a zjistila, že Metro prostředí jim třeba ihned na první dotyk nevyhovuje a tak to zavrhla. Bohužel první dojem je často ten rozhodující a přes něj nevidí ty velké změny ke kterým došlo. Právě proto se tu snažíme přiblížit Windows 8 tak trošku z jiného pohledu než co se lidé dočtou na blozích.
Odpovědět0  0
Jinak 6,5 ms už pocitově určitě monitor nemá. Pokud srovnám to, jak se chová například EIZO FS2333 a tento Asus resp. tyto Asusy, je rozdíl cítit v ruce už při pohybu myši.
Odpovědět0  0
Měřím pomocí osciloskopu. Mám dokonce pocit, že jsem vám už minimálně jednou na tuto otázku odpovídal.
https:­/­/www.svethardware.cz­/inovace­-testovaci­-metodiky­-lcd­-monitoru­/13894­-2
Odpovědět0  0
Prakticky všechny dnešní hry podporují 1920x1080. Naopak například ingame videa jsou dělaná na 16:9, takže při 16:10 se zobrazí pruhy. Pro hry se tedy jeví 16:9 téměř lepší než 16:10 ­(už je z důvodu, že velká část her je dělaná na konzole kde je 16:9 standard­).
Odpovědět0  0
Jsem vždy rád, když slyším potvrzení naměřených hodnot. Navíc v tomto případě od hráče, pro který je monitor orčen. Jen to potvrzuje, že testy monitorů mají smysl :­-­)­))
Odpovědět1  0
S­-TN má upravený filtr pro zlepšení pozorovacích úhlů. Jinak je to klasická TN. A ano EIZO si nechává na přání vyrábět obrazovky ;­-­). tzn si řeknou podmínky a oni jim je vyrobí.
Odpovědět0  0
Děkuji za upozornění. Síla zvyku v psaní o podsvícení jako o trubicích. Samozřejmě tam patří ­"blikání LED­". Opravím.
Odpovědět0  0
Po rozkliknutí obrázku fotky monitoru zezadu je štítek čitelný. Každopádně mohu jej dávat samostatně.
Odpovědět0  0
Od dob nasazení LED podsvícení se záruka vstahuje na vše. Dříve ­(v dobách CCFL podsvícení­) se záruka vstahovala na elektroniku atd, ovšem už ne na samotný panel. Dnes je to však už na celý monitor.
Odpovědět2  0
No ono otestovat spolehlivost je vždy na dlouhé lokte. Bylo by možné sluchátka provozovat například měsíc a zkoušet je různě lámat a kroutit, ale nevím jak by se na to tvářil zapůjčitel. No, vlastně vím.. škaredě.
Odpovědět2  0
No tak to je opravdu už moc. Kdybych u sluchátek nepoznamenal že jde o supraaurální, tak mě asi všichni zaškrtí. Vždyť to je zcela klíčová vlastnost a je to jako bych u procesoru neuvedl počet jader.
Vaše připomínky samozřejmě beru, ale je potřeba se nad nimi racionálně zamyslet. To jestli vám je jedno, že vidíte mikrofon neznamená, že to sdílejí i ostatní. Jak už jsem psal, recenze jsou i o těchto detailech.

To aby si sluchátka vyzkoušelo například pět lidí už beru jen jako vtip. I kdyby si je totiž vyzkoušelo padesát lidí tak třeba vám zrovna daná sluchátka nesednou. V recenzi jsou popsané opět klíčové vlastnosti ­(tlačí­/netlačí na uši, padají ­/nepadají z hlavy apod.­). A popsat sluchátka jako, že ­"pěkně sedí­" je tak maximálně do nějakého blogu a ne do technicky zaměřeného média.
Odpovědět0  0
No malou hlavu nemám. Mám tak průměrnou možná lehce menší, ale to dohánějí vlasy ;­-­) Pokud by sluchátka testoval někdo s velkou hlavou, tak by se s tím také musel poprat. Upozornil jsem na to, že sluchátka jsou na větší hlavu. To je špatně, měl jsem to zcela opomenout?
K ceně. Bylo docela zajímavé že i sluchátka s cenou kolem 900,­- dokázali téměř porazit sluchátka za 3000,­- Evidentně se ukázalo, že u herních sluchátek jsou ceny často úplně mimo. Proto byla i zvolena hranice trošku v širším záběru.
Jinak nevím na která slova narážíte.

Jinak detaily dělají v dnešní době produkt. Ano pokud sluchátka hrají velmi dobře, tak je člověk ochoten překousnout třeba jeden dva detaily, ale neupozornit na ně... no to jsem test vlastně ani dělat nemusel. Stačilo vzít ceny, fotky a napsat k nim že hrají dobře. Pokud by tak test vypadal takto, tak už vidím ty komentáře, proč jsme neupozornili na to že při pohybu hlavy sluchátka padají, tlačí do hlavy apod. Od toho tu jsou testy.
Odpovědět2  0
Jak už psal Karel Polívka. Logitech vyhrál, protože celá redakce dostala jachtu a sedmičku vína.
Každopádně jsme rádi, že píšete modely co chcete otestovat. Zařazuji si je do listu ;­-)
Odpovědět0  0
Ještě jednou opakuji: jde o první velký test herních sluchátek. Nemůžeme hned na začátek udělat test například 100 sluchátek ­(vzhledem k počtu modelů na trhu to není problém­), zaprvé by jsme ho dělali moc dlouho a ve výsledku by se stejně nael uživatel, kterému by i z těch 100 modelů chyběl ten jeho vyvolený. Pokud bude zájem, tak v testech budeme pokračovat.
Odpovědět0  0
A je prokázáno, že většina průzkumů se dá ovlivnit. 84% dotazovaných to už chápe.
Odpovědět3  1
Víc CM bylo zařazeno z důvodů jaké již zazněli v recenzi. Měli jsme na ně testy samostatně, ale chtěli jsme je ještě porovnat co se her týče.
Jinak pokud test bude žádaný, tak samozřejmě budeme pokračovat. Tento myslím dost velký test je náš první a i přesto, že bylo sluchátek hodně, tak nebylo možné vybrat vše co je žádané. Takže třeba příště se na ně dostane.
Odpovědět0  0
Děkuji za upozornění. Opravím.
Odpovědět0  0
Zamčený procesor je vysvětlen v článku. Vychází to z docela dlouholeté zkušenosti. Samozřejmě nemusíte souhlasit, ale pro práci je důležitá stabilita, proto například i silnější zdroj a kvalitní základní deska.
Musíte si uvědomit, že vytvořit sestavu pro širokou veřejnost je zcela něco jiného než pokud tvoříte sestavu na míru. Musí se zohledňovat daleko více aspektů.
Odpovědět1  0
Nehci se dostat do debaty AMD vs NVIDIA.... to opravdu nemá smysl ;­-)
Odpovědět3  0
Děkuji za reakci, která je přesně taková jakou bych napsal i já.
Je to přesně tak. Pokud jde o větší firmu, tak ta postupuje například tak že udělá objednávku u Dellu, který ji vytvoří sestavy na míru. Tyto sestavy jsou dělané pro běžné malé kanceláře o několika málo zamestnaních či OSVČ.
Odpovědět0  0
Děkuji. Opravím.
Odpovědět0  0
Ohledně nadpisu děkuji. Došlo k chybce při dělení článku na kapitoly. Opraveno.
Odpovědět0  0
Ne opravdu nejsme zaslepeni tím co na počítači děláme. Ale vycházím z toho co požaduje naše okolí. Například v poslední době jsem řešil několik sestav pro domácí použití a když jsem se jich ptal co na počítači dělají, tak odpověd vždy stejná: ­"Nic náročného, děti na internetu hrají nenáročné hry a já si po práci občas zapnu STALKERA­" ... no a proto vždy dávám do sestav alespoň obstojnou grafickou kartu. Pokud na počítači doma opravdu nehrajete hry, tak je tu pro vás sestava Office, protože vlastně máte počítač do kanceláře a ne na doma, kde je obvykle zcela jinak využit.
btw, proč není do kanceláře Win Home Premium to pravé? Vykřikovat umí každý, ale dávat argumenty jen málokdo.
Odpovědět0  0
Tato grafika je samozřejmě také dobrá. Ale když srovnáme výkon 7870 a 7950, tak zjistíme, že jsou si velmi podobné co do výkonu. Cena je však u 7870 o cca 1000,­- nižší. Takže nevidím důvod tam dávat zbytečně drahou grafickou kartu, když na trhu existuje obdobná a levnější.
Odpovědět0  0
No samotna tesselace by byla docela k ničemu. Pouze s vyuzitim dalsich fci jako je N­-Patches ­(PN­-Triangles­) se da využít tesselace jako samotné. Jinak by pouze zahustila model a nic víc. S využitím displace mapy a již zmiňovaných N­-Patches má tesselace smysl ;­-)
Odpovědět0  0
To však naráží na jedno velké ale. Asi by nikoho nebavilo jet za questem 4h autem :­-­). Proto se krajina obecně dělá dost odlišná od reality. Kopce sou strmější, všechny cesty jsou kousek od sebe apod. Reálná krajina je zkrátka nezajímavá pro herní svět.
Odpovědět0  0
Tesselace je věc hezká, ale upřímě vidím daleko větší přínos do her v jisté větší rozlehlosti, volnosti prostředí. Tesselace se hodí například na střechy ­(takové bobrovky na střeše je dobré dělat právě pomocí displace­), drobné zvrásnění povrchu obecně. Ale to nám zaručí relativně jednoduchá textura a dostatek výkon na GPU. Problém vidím hlavně v celkovém pojetí, kdy je svět sice krásný z detailu, ale jako celek prostě nesedí.
Odpovědět0  0
Ano přesně o tom to je. V podstatě řekneme ­"tu udělej les­". A script zkrátka již les vygeneruje dle svého ­"uvážení­". Na kraji budou například keře, drobnější stromy apod. Postupně bude les houstnout a vytvářet shluky například jehličnatých a listnatých stromů. Zkrátka takový český les :­-)
Odpovědět0  0
Rozteč je samozřejmě chyba. Nelze měnit rozteč při stejné velikosti a rozlišení :­-­)
Pokud monitor má pouze HDMI a grafická karta DVI, tak můžete použít DVI­-HDMI kabel. Jde o pasivní redukci. Žádná ztráta kvality signálu­/obrazu.
Odpovědět0  0
Ja to vidím tak, že AMD buď má k tomu napětí důvod ­(to je nejpravděpodobnější­) a tak nemá smysl to v testech snižovat napětí. Nebo to je její marketing a... no to asi nemá smysl dál rozvádět.
Odpovědět0  0
No, vzhledem k tomu, že CZC má prodej hotových sestav až na druhém místě, tak se ani nemůžete divit. Pokud chcete hotové sestavy, tak je lepší se poohlédnout po Dell apod.
Odpovědět0  0
Ano o nich samozřejmě vím. Ale jak jsem psal. Až budou aktuální. A monitor za cca 130 000 Kč s úhlopříčkou 25­" myslím moc aktuální není.
Odpovědět0  0
Určitě. Až budou OLED aktuální, tak se na ně zaměřme. Bohužel sehnat OLED monitor je dnes prakticky nereálné.
Odpovědět0  0
Ne všechny tiskárny od Canonu toto splňují. Dražší modely jsou naopak velmi dobré.
Odpovědět1  0
Stačí si koupit kabel HDMI­-A DVI­-D. Jde o pasivní redukci a kvalita obrazu bude 100%.
Například:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0  0
Ano to je přesně takové taktování co si provedete doma. Budeme na takovém počítači renderovat, nebo hrát hry. Stačí si vedle trubky na plyn, vodu a odpady dát i trubku na tekutý dusík....
Odpovědět1  0
No tak taktovat kvůli ­"@home­" projektům je docela odvážné resp. smysluplné ­(ironicky­)... :­-­)
Ano Duron po přetaktování nebyl zcela stabilní při dlouhodobé zátěži ­(renderoval jsem na něm­), ale pořád to bylo lepší si přetaktovat a mít obrázek místo za hodinu hotový za 40 min. To bylo zkrátka znát a i když CPU spadl, tak se to vyplatilo. Dnes už je situace jiná. Když renderuju a nestíhám, tak si za pár korun koupím raději novou render stanici. Méně problémů a výkonu daleko víc.
Odpovědět0  0
A můžu se tedy zeptat jakto, že to nejde srovnávat? Nějaký konkrétní příklad proč to nejde?
Odpovědět0  0
A sešit také odvádí pozornost? Také si do něj můžeme kreslit.
A jestli jde o například FB v tabletech, tak dřív se posílalo psaníčko po lavicích což zaměstnalo asi tak na 4min půl třídy. Dnes někdo během 30s napíše zprávu na FB či ji pošle přes nějaký kecálek a má vystaráno. Nevím co víc odvádí pozornost. Je to samozřejmě úhel pohledu a každý ho může mít jiný.
Odpovědět0  1
:­-­)
Ne jen jsem tím chtěl říci, že dnes jsou počítače více konzumní než tomu bylo před deseti patnácti lety.
Odpovědět12  0
Ten monitor už z obrázku nemá standard VESA pro připevnění držáku. VESA neznačí jen držáky a rozteče otvorů, ale například také to kolik spotřebuje elektrické energie ve standby režimu apod.

http:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Flat_Display_Mounting_Interface
Odpovědět0  0
Vždy je na produktu uvedeno např VESA 100x100 mm apod. ;­-)
Odpovědět0  0
Na LG IPS237 resp IPS277 se chystám. Zatím však nebyl moc dostupný, tak nedokáži slíbit kdy a jestli bude. Ale mám jej v hledáčku ;­-­)
Jinak o IPS s 120Hz prakticky žádném nevím. Zatím se do toho výrobci moc nepustili. Je to zatím velká škoda.
Odpovědět0  0
Díky za upozornění na VE­(S­)A překlep.

Video bylo první a prakticky hlavně pokusné. Chci jej rozhodně časem nějak oživit. Podněty pro zlepšení vítám.

U LG monitorů bývá servisní menu přes držení tlačítka Menu ještě před samotném zapnutí. Bohužel jak který monitor co ukazuje. Většinou se označení panelu nedočtete.
Odpovědět0  0
Bohužel opravdu začal :­-­) Zatím jen asi ve dvou e­-shopech ­"dostupný­", resp. mají jej v nabídce. Takže reálná dostupnost je prakticky nulová.
Jinak je však zajímavý ;­-)
Odpovědět0  0
Na ně mám také zálusk ;­-­)
Jsem rád, že se tyto nezvyklé, resp. v dnešní konzumní době nezvyklé, recenze hodí. Je vidět, že existují stále lidé kterým záleží i na něčem jiném než je to jak to rychle přehraje videa z youtube :­-­)­))
Odpovědět2  0
Dobře pokud prokazatelně, tak prosím o onen důkaz.
Osobně také mám raději myš a klávesnici ­(proto například mám BlackBerry­). Věřím však, že pokud se začne díte využívat jen dotykové ovládání, tak ve výsledku může být i rychlejší než klávesnice a myš. Dnes ještě nejsou zcela odladěny programy pro dotykové ovládání. Za pět let to může být jinak.
Odpovědět0  0
Jsem jen o dva roky mladší, každopádně dokážu si představit, že dnešní děti mají zcela jiné myšlení. Když vidím klidně tříleté dítě jak si hraje s dotykovým telefonem a ovládá jej velmi rychle, tak si říkám, že ve škole mu to půjde s tabletem parádně. :­) Mě by to třeba nešlo. Jsem vyznavač klasické klávesnice, ale není klasická klávesnice podobná tomu jak se my třicátníci díváme na klasický mechanický psací stroj?
Odpovědět0  1
Dnes je dithering natolik kvalitní, že ho většina uživatelů ani nevidí. Dokonce si dovolím tvrdit, že jej neuvidí ani ti, kteří tvrdí že by si monitor s ditheringem nikdy nepořídili. Samozřejmě beru to jako globální měřítko. Pokud jste například grafik, tak dithering nejspíš poznáte.

Ohledně spotřeby:
oproti CCFL není spotřeba poloviční, ale cca 2­/3. viz:
https:­/­/www.svethardware.cz­/spotreba­-lcd­-monitoru­-vcera­-a­-dnes­/34846
Odpovědět0  0
No jsme přece v ČR :­-­)
Díky za upozornění. Opravno.
Odpovědět0  0
Já se do záporů design snažím nedávat. I přestože si myslím, že mám na všeobecně přijatelný design odhad, tak se tomu snažím vyvarovat. Vždy se totiž najde někdo komu se tento design líbí a ten by mě ihned nařknul, že to v záporech nemělo být.
Takže proto není v záporech.
Odpovědět1  0
A kdy už lidé pochopí, že jedním testem to nekončí? :­-­)
Připadá mě to jako kdyby byl pod recenzí levného monitoru příspěvek o tom, že si lidé mají kupovat EIZO či NEC za 30 tisíc.

Smysl testů levných produktů je hlavně v tom, že se může ­(ale také nemusí­) najít produkt, který výrazně převyšuje kvalitu ostatních. A proto si myslím, že je má smysl dělat. Samozřejmě má smysl dělat i testy na dražší držáky­/produkty.
Odpovědět1  0
To ano, ale srovnávat držák za cca dvojnásobnou cenu moc nelze.
Odpovědět0  0
Máte na mysli držák co zcela schová monitor do stolu? Takové co se používají v konferenčních sálech apod?
Odpovědět0  0
Také jde o levnější variantu na držák A2. Ale kdybyste dostal do ruky Hamu, tak si v pevnosti a konstrukci libujete :­-D
Odpovědět0  0
:­-­) Hehe.. tak polepky jsem samozřejmě v rámci testů nesundával. Díky za info.
Odpovědět0  0
No pokud bude zájem, tak se VESA držákům můžeme věnovat dále. Je to náš první test držáků ;­-)
Odpovědět0  0
Mě i při zapojení dvou kabelů spona vydržela docela hodně. Prakticky jakákoli poloha. Je možné, že jsou nyní trošku pevnější.
Odpovědět0  0
U stránek EIZO jsou monitory 30­" pod CG sekcí.
Odpovědět0  0
Stránky Fujitsu jsou zrovna nějaké pokažené. I když se jde přímo přes menu, tak se na monitory nelze dostat. Chyba tedy není v odkazu, ale na stránkách.
Odpovědět0  0
Krásně napsáno ;­-)
Odpovědět0  0
A proč myslíte, že je slovo ­"lososová­" v uvozovkách? :­-)
Odpovědět1  0
V tom případě jde o ­"vlastnost­" monitoru. Každopádně tím, že nastavíte černou máte ideální kontrast ­(maximální­).
Odpovědět0  0
Obecný pojem teplota bílé barvy je však zaveden. Nastavuje se samozřejmě kompletně celá šedá. Opět nevím co tím chcete říci. Jen si dokazujete, že ke každému článku o LCD máte splněno a odšrtnuté dva příspěvky? :­-­)­)­)

Samozřejmě jsem rád, když přispějete něčím co má relevanci, ale v článku, který je zaměřen pro začátečníky v kalibraci nemá až tak velkou vypovídací hodnotu. Navíc ten kdo někdy slyšel pojem ­"teplota bílé barvy­" tak to co zde popisujete samozřejmě ví, je to naprostý základ. Kdyby to tak nebylo, tak se ve škole může učit i takto: ­"1+1=... a děti výsledek bude až zítra"
Odpovědět1  1
Ano, a co tím chtěl autor říci?
Je to v článku napsáno. Pouze jedna hodnota kontrastu je ta správná.
Odpovědět1  0
Jak už psal Karel Polívka. Jedná se o zcela odlišný produkt než o kterém mluvíte. Jde o grafický tablet ­(bez displeje­). Jen čisté polohovací zařízení jako je například myš. Připojíte jej k USB nebo pomocí bezdrátového kitu k PC­/Mac a kurzor ovládáte pomocí pera. Má citlivost na přítlak, náklon. Pokud například v Photoshopu přitlačíte více na pero, tak se vám změní průměr štětce, díky citlivosti na náklon se změní i směr vláken samotného štětce. Zkrátka pro malíře ideální, tedy pro ty elektronicky smýšlející malíře.

S iPadem to srovnávat nelze. Ten umí v porovnání s tímto tabletem jen reagovat na dotyk a to bez reakce na tlak. Stejně jako u myši, stisknete tlačítko ­-> vyvoláte akci. Když stisknete tlačítko víc, nic se nezmění ­(tedy pokud si ho nerozbijete­).
Odpovědět0  0
A je v recenzi nějak propagována nvidia? Ze závěru jasně plyne, že dnes testovaná karta od AMD prostě konkurenci nemá ­(v jednočipové sféře­). Je však drahá kvůli velké paměti.
Z toho vyvodit to, že má Petr Štefek na zahradě totem od nvidie, nebo mu na účet chodí peníze oražené logem nvidia chce hodně odvahy :­-)
Odpovědět3  0
Ok jdu vrátit všechny zaplacené faktury co jsem dal jako grafik, protože jsem nemohl podávat správné výsledky. Neměl jsem grafický monitor :­-D
Odpovědět1  0
Dobrý den,
nevím v jakém CAD softwaru děláte. Já mám zkušenosti hlavně s Catia a tam se tablet vyloženě nehodí. Sem tam něco udělám v ­"AutoCadu­" ­(schválně do uvozovek, protože mám variantu založenou na intelicadu­). A zde také není tablet to pravé ořechové. Hlavní urychlení je na straně softwaru. Pokud například používáte právě zmíněný AutoCad či obdobu, tak se nedivím že máte pocit těžkopádnosti. Osobně říkám AutoCadu ­"Elektronická varianta kamené destičky a dláta­", je opradu neuvěřitelné jak může být tak hojně využívaný. Ale to je debata ve zcela jiném duchu :­-)
Odpovědět0  0
Jste si jistý že mluvíte o tom správném tabletu?
Odpovědět0  0
V Linuxu jako grafik nepracuji. Gimp pokládám za slušný projekt, který bohužel trpí neuvěřitelnou zastaralostí a těžkopádným ovládáním. Až bude mít Linux alespoň slušný podíl na trhu desktopů, tak jistě začnu recenze přizpůsobovat. Nyní kdy ovládá jen mizivé procento je to docela irelevantní. Každopádně Linuxáci si jistě vždy ověří zda daný produkt u nich funguje, takže v tom nevidím problém.

Ne pan Kovač není pan Microsoft. S MS jsem nikdy neměl nic společného.
Odpovědět1  0
Osobně jsem také grafik ­(Grafik pokud trváte na velkém G­), ale vzhledem k tomu, že málokdy tisknu, tak mě stačí prakticky jakýkoli monitor co má sRGB a dobré dE. Samozřejmě lepší podsvícení je žádoucí, ale není nezbytné.
Ano jsem z převážné většiny 3D grafik a tak většinu práce s barvami je ladění renderů a textur, ale je to pořád grafická práce.
Samozřejmě grafik co potřebuje mít opravdu kvalitní tiskařské výstupy se s takovým monitorem nespokojí, ale označení grafický si myslím stále zaslouží.
Odpovědět1  0
Větu jste bohužel vytrhl z kontextu. V předchozí se mluví o grafickém monitoru. A grafici si na ergonomii obvykle potrpí. Mluvím z vlastní zkušenosti.
Odpovědět0  0
Díky za potvrzení.
Odpovědět0  0