reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Pavel Kovač
Nejde o EM Drive ale o EmDrive.
Mají to špatně i ve zdroji, ale dle stránek http:­/­/emdrive.com­/ je správně EmDrive.
Odpovědět2  1
Každopádně existují řešení. Jsou ovšem trošku průmyslovější a tudíž i dražší
http:­/­/www.ruckuswireless.com­/products­/zoneflex­-outdoor­/7731
Odpovědět0  0
No myslím, že v tomto případě je asi nejlepší využít routeru. Ona konfigurace je docela rychlá a cena by v podstatě odpovídala i tomu samotnému ­"pojítku­" :­-)
Odpovědět0  0
A není lepší si pořídit monitor na to co opravdu potřebujete? Vždy jedna věc dost výrazně převládá.
Odpovědět2  0
Nevím jak se vám podařilo přeformátovat spojení ­"nejde o monitor s 16:10­" do ­"monitor 16.9 neumí 16:10­".
:­-)
Odpovědět0  0
Ono se také stačí podívat na první hry pro Xbox 360 a PS3 a porovnat je s těmi co vycházejí dnes. Předpokládám, že ona přechodná doba kdy hry jsou jen v 720­/900p se tak za rok docela vytratí. Hry budou s největší pravděpodobností v 1080p.
Musím ale s vámi souhlasit, že jako nástup to pro konzole není dobrá vizitka.
Odpovědět0  0
Ono to nemusí být doporučení pro samotné koncové uživatele. Klidně Dell, HP či kdokoli se může vrhnout na Steam Machines. Dokonce to je nejspíš daleko reálnější než, že by si konzoli každý doma skládal. Stejně jako dřív se lepila Windows compatible na notebooky, tak nyní může něco obdobného fungovat u konzole. Třeba ­"Game compatible­" :­-)
Odpovědět0  0
No já si myslím, že to nejspíš dopadne tak, že časem Steam udělá ­"hardware recomended for Steam Machines­". Samozřejmě to nebude tak pod přísnou kontrolou jako u klasických konzolí, ale mohou se tím vyhnout spoustě problémům.
Odpovědět0  0
No, tak zrovna na ­"paření­" tento kousek asi nebude.
Velikost pixelu 0,181 mm resp. 140 ppi. Pro srovnání: dnešní běžný 24­" s 1920x1080 má rozteč 0,276 a 92 ppi. A hlavně ono rozlišení bude docela problém pro kdejakou grafickou kartu. Navíc se dá předpokládat, že bude mít i nějaký ten inputlag a jde o AdobeRGB monitor. Tedy na hry ne zrovna vhodný :­-)
Odpovědět0  0
DVI zvládne pouze 2560x1600@60Hz víc to prostě nepůjde.
Odpovědět0  0
Panel takový existuje. Dokonce jsme měli jeden na recenzi. Bohužel potenciál nebyl využit.
https:­/­/www.svethardware.cz­/recenze­-iiyama­-xb2776qs­-panel­-dokonaly­-ale­-co­-monitor­/37690­-2
Odpovědět0  0
Ono u 120 Hz je poté docela problém s datovou propustností kabelů­/portů. 1920x1080­/1200 je pro 120 Hz ještě snesitelné. V podstatě by to bylo možné až s HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2. Onen DisplayPort tu s námi samozřejmě již nějakou tu dobu je, ale omezit monitor pouze na jedno rozhraní. Myslím že doba 2560x1440 při 120 Hz přijde. Ale až se prosadí HDMI 2.0.
Odpovědět0  0
On je docela problém dávat do sestavy R9 280X, když vlastně není ještě skladem. To, že se začíná nyní zhruba týden po článku v e­-shopech objevovat je sice pěkné, ale cestovat v čase neumíme :­-)
Odpovědět0  1
Při hraní her si dovolím tvrdit, že to valná většina hráčů vůbec nepozná. Poznají to lidé pracující s grafikou a i s textem.
Odpovědět0  0
"Není ale pravdou, jak se píše v odkazovaném článku o Retině, že u iPadu oku splývají čtyři body do jednoho. Zatím každý, koho znám a měl nový iPad v ruce, tak velmi dobře poznal, kde jsou čtyři pixely ­­(2×2­­) a kde jen tři ­­(tj. jeden chybějící pixel v matici 2×2­­) a hlavně který pixel chybí ­­- to by při skutečném splynuté nebyl schopen rozlišit. ­"

Ale to také nikdo netvrdil. Na tabletu je situace zcela jiná, protože sledujete obraz z podstatně menší vzdálenosti než monitor, na které se článek vztahuje. Také nikdo netvrdil, že Retina displeje jsou k ničemu. Mají své výhody hlavně v ostrosti a postupném vytlačování vyhlazování.
Navíc to že jeden bod ze čtyř nesvítí pozná opravdu každý i kdyby se všechny body v oku spojili v jeden. Prostě onen bod bude o 1­/4 méně jasný­/barvený­/cokoli.
Odpovědět0  0
Děkuji. Opraveno
Můžete vesele hlasovat :­-)
Odpovědět0  0
Doporučené monitory za září bohužel nebudou. Absolvoval jsem něco čemu se říká svatební cesta a to kolem :­-­) . Takže jsem byl bohužel prakticky celé září mimo pracovní nasazení.
Objeví se až říjnový článek.
Odpovědět0  0
Ne, ale slyšel jsem že se zlevní rohlíky.
Odpovědět0  0
Dnes ráno na procházce se psem mě problesklo hlavou: Nekoupí příští rok MS Nokii?­" Zapnu počítač a je to tak :­-­))
Odpovědět0  0
Ale ona může odpovídat realitě. Bohužel se již něřeší například překmit apod. Ve výsledku je tedy Philips vstřícný, že umožnil zpomalení odezvy s tím, že zmizí jeden artefakt. Pokud by to neumožnil, tak dle vaší logiky by byl sice monitor v pořádku a neklamal by zákazníka. Ale zase by neoslovil tolik lidí.
Tím nechci nijak obhajovat tento konkrétní kus. Jde o princip. Haníte to, že monitor umí něco víc.
Odpovědět0  0
Kdybych uváděl odezvu že neodpovídá udávané hodnotě, tak si to mohu udělat jako šablonu na všechny monitory :­-)
Odpovědět1  0
Děkuji. Toto vzniklo náhradou jednoho EIZO modelu za novější.
Formulace jsem upravil.
Odpovědět0  0
No jde o to, že televize není určena k připojení k počítači. Existuje velká řada lidí co si pořídí monitor hlavně na sledování filmů. A přesto chtějí sem tam tradičně pracovat na PC. To televize prostě nezvládne.
Odpovědět0  0
Nevím přesně co myslíte ­(identifikace nebyla moc zřejmá­), ale v článku je EIZO CG276 což je 16:9.
Odpovědět0  0
Děkuji. Opraveno.
Odpovědět0  0
V tom případě vám asi nezbývá nic jiného než vzít nějaké EIZO co má regulaci až k 2­-3 cd­/m2. Ten vám bude vyhovovat i v noci. Každopádně tento BenQ na tom je opravdu špatně co se regulace jasu týče.
Odpovědět0  0
Dobrý den,
bydlím na vesnici a tak zde mám všechny zvuky trošku výraznější. Docela mě překvapilo kdy jsem jeden monitor převezl do klasické městské kanceláře a jeho ventilátor nebyl slyšet. Doma mě vysloveně rušil. Každopádně pro testy jsou tedy moje podmínky daleko lepší. Protože bych často pískání či brum zdroje ve městě prostě neslyšel.

Jinak hodnoty x y ­(posun gamutu­) jsem také upravoval. Do recenze jsem to však neuváděl, protože jde o drobné korekce, které mohou, ale ve vašem případě nemusí pomoci. U grafických monitorů je vždy radit ohledně nastavení bez sondy a přístupu ke konkrétnímu kusu trošku ošemetné.
Odpovědět1  0
Popisek u grafické karty jsem upravil. Děkuji za upozornění!

Bohužel s druhým nesouhlasím. NVIDIA jsou stále karty co jsou v například grafických programech lépe podporovány. Sice nemají tak velký výkon v OpenCL, ale zase mají CUDA. Ona časem CUDA třeba zcela zanikne a převezme vládu OpenCL, ale než se to stane, tak to bude nějakou dobu trvat. A doporučovat dnes grafickou kartu s myšlenkou ­"někdy možná bude OpenCL všude­", není zrovna vhodné.
Odpovědět1  0
Zkusit to můžete. Mě se bohužel servisní menu nepodařilo vyvolat. Tradiční postupy nefungovali. Možnost snížit jas máte ještě pomocí RGB hodnoty. Pokud budete snižovat RGB stejně, ta vlastně budete upravovat jas. Tím samozřejmě ztrácíte počet barev, ale mohlo by to v některých případech pomoci.
Odpovědět0  0
Pokud pracujete za dne, tak minimální jas rozhodně problém není. V noci je situace jiná. Je to škoda, že nedal BenQ trošku větší regulaci jasu a trošku víc nezapracoval na továrním nastavení. Byl by z něho ideální monitor ­"pro masy­".
Odpovědět0  0
Je to situace obdobná jako u tiskáren, kde není dodáván USB kabel v hodnotě pár jednotek korun.
Odpovědět0  0
Ne všechny hry na Steamu totiž využívají pouze DRM Steamu. Některé ­(ale je jich opravdu málo­) mají i vlastní DRM. U nich je tedy jen otázkou zda povolí a kolikrát reinstalaci či změnu hardwaru. Naštěstí Steam na takové hry upozorňuje.
Odpovědět1  0
Myslím, že zrovna újma na tom, že nemohu hrát hru je opravdu malá. Co když vám obec přestane dodávat vodu? ČEZ dodávat elektrickou energii, Babiš mouku? Vždy jsme na něčem závislí resp. na někoho odkázáni. To že je DRM jednotné v rámci jedné firmy je ve výsledku lepší než aby si DRM řešil každý sám. Kolik vývojářských studií už skončilo, jen protože se jim třeba nepovedl jeden projekt. Jakmile skončí takové studio, přestane jim fungovat i server a vaše hra nepůjde spustit. To se v případě Steamu asi nestane. Rozhodně máte větší šanci na to aby hra fungovala.
Odpovědět3  1
V minusech to uvedeno není, protože dle zkušeností je pískání obvykle záležitost konkrétních kusů. Nelze říci jak často se to bude vyskytovat. Možná by vám poradil nějaký elektrotechnik při pohledu na fotografie cívek. Bohužel tak daleko moje zkušenosti nesahají.
Odpovědět0  0
Do recenze byl přidán datasheet konkrétního modelu. Tedy takového co byl vyroben v dané továrně atd.
Odpovědět2  0
Upřímně jsem už měl trošku absťák od rozebírání monitorů.
Odpovědět0  0
Pokud se do monitoru pustí rozlišení 2x 1280x1024, tak se téměř zaplní celá plocha. Bohužel jsem nezkoušel, zda si poradí i s 1280x1080 ­(což je zcela nestandardní rozlišení a je potřeba jej grafické kartě vnutit­).
Odpovědět2  0
Děkuji za upozornění. Upsal jsem se v 77 vs 87. Popisek byl správný. Díky
Odpovědět0  0
Souhlasím, že 16:10 je pro běžnou práci lepší. Ale jedním dechem dodávám, že 16:9 s 2560x1440 také bohatě postačuje. Navíc si musíme uvědomit, že monitory jsou konzumní zboží a to podléhá trendu. Pokud chcete používat konzumní monitor na nekonzumní práci, tak je chyba jinde. Pokud však budete používat profesionální monitor na profesionální práci, tak je vše v pořádku.
Tím samozřejmě nechci obhajovat cenu 24­" 16:10 monitorů, které jsou podstatně dražší, ale je to dáno tím, že jsou také obvykle i podstatně lepší.
Také například 21:9 s 2560x1050 je hodně slušná náhrada za dva 19­" monitory. Spousta uživatelů tak dodnes pracuje a nemůže si to vynachválit. Zde jeden relativně levný monitor nahradí dva a s větším pohodlím ­(stejné barevné podání, žádný předěl u ploch monitorů, jeden vstup, jeden zdroj atd.)
Odpovědět0  0
No úplně ideální je jeden velký + jeden náhledový. Ale to už jsme cenově trošku někde jinde. A u tohoto monitoru jde o ­"domácí­" střižnu. Tzn za co nejméně peněz nejvíc muziky.
Odpovědět0  0
Řekl bych že se dočkáte ;­-)
Odpovědět1  0
Panel beru tak, že má daleko lepší parametry než S­-PLS co Samsung používal doteď. To, že jej vyrobí levněji je spíš jako bonus :­-)
Odpovědět0  0
10­-bit LUT rozhodně není zbytečná ­(díky ní například budete mít stále pěkně hladké gradienty­). To, že se ve výsledku docílí barev pomocí FRC nemusí být okem téměř viditelné. Jistý ­"neklid­" obrazu může někdo pozorovat, ale chce se na to opravdu hodně zaměřit.
Odpovědět0  0
U3011 jsem dlouhou dobu používal. U3014 mám samozřejmě v hledáčku. Jakmile bude k dispozici, tak recenze bude.
Odpovědět0  0
Máte nějaké výhrady k doporučeným monitorům? To, že výrobci sem tam vydají dobrý a sem tam horší kus je zcela běžné. V našich doporučených monitorech jsou z valné většiny jen ty, které jsme otestovali. Nejsme blog či nějaký pseudo odborný magazím co doporučí monitor jen podle parametrů aniž by jej viděli.
Takže se ptám znovu. Je v doporučených monitorech nějaký co tam být nemá? Nebo naopak nějaký chybí? Musíte si uvědomit, že výrobci neuvádí na trh monitory každý měsíc, ale obvykle jednou za rok resp. max jednou za půl roku. A vzhledem k otmu, že ne všechny se povedou, tak je situace jasná.
Odpovědět1  0
Ale tady nejde jen o výkonnostní stránku. Například nic se zatím neví o operačním systému nové Sony konzole. A vzhledem k tomu, že dnes nejsou konzole tak velký výkonnostní skok jako u minulé generace, tak bude podstatně důležitější právě softwarové vybavní a obsah. Výkon je dnes podružná záležitost.
Odpovědět1  2
Kdo tu mluvil o nabídce start? Šlo jen o tlačítko start...
Odpovědět1  0
No pokud se bude logovat do desktopu a pribude tlacitko start, tak to spouste lidem neuveritelne pomuze. I kdyz to jsou jen ty nejmensi drobnosti. Ale, jak je znemo, na drobnostech stoji cely uspech.
Odpovědět0  0
Pokud je nasazen HT na rendering, tak pekelně urychluje. V­-Ray je v něm až neuvěřitelně rychlý jen díky HT.
Odpovědět1  0
Osobně jsem také s Windows 8 zatím spokojený ­(hlavně z důvodu využití RAM­), každopádně chápu docela velké rozhorčení z nového GUI. Koneckonců za pár týdnů tu možná budou Windows 8.1 a ty to hodně změní.
Odpovědět3  0
Vidíte. Přece jen se najdou i větší chybky. Na jaké grafické kartě to bylo?
Odpovědět0  0
Je to myšleno hlavně z pohledu technologii. NVIDIA ma Cuda, která se stále ještě hojně využívá. Samozřejmě to nepocítíte v Excelu, popř. na web stránkcáh, ale například Photoshop zkrátka na NVIDIA kartách běží o něco lépe.
Odpovědět0  0
Zdá se že jsem měl trošku jiný vzorek. Přes HDMI 1.4 jsem 2560x1440 dostal do monitoru. Na různých diskuzích také píšou, že stačí přidat v ovladačích NVIDIA vlastní rozlišení do HDMI a poté již vše běží ­(ale záleží na konrétním kusu­). Omlouvám se za mystifikaci, jakmile jsem zapojil HDMI a obraz běžel, tak jsem dále nepátral. V článku opravím.
Odpovědět0  0
Přesně jak psal radon. Lidé to nevyužijí. Představte si situaci, kdy si běžný BFU koupí takový monitor. Doma jej zapojí, zjistí, že písmenka ani nepřečte. Zeptá se co s tím a následně změní DPI v OS. Spousta programů s tím bude mít stejně problémy ­(často na změnu DPI prostě vývojáři kašlou­). Tekový zákazník si už nikdy příště takový monitor nekoupí.
Nás co bychom monitor využili je prostě příliž málo na to abychom vytvořili dostatečně velký tlak. Přesto díky Windows 8 ­(nezávyslé na rozlišení jejich GUI­) a IGZO technologii by v budoucnu mohlo být daleko lépe. A dokonce tu jsou první monitory co jsou ohlášeny na tento rok ;­-)
Odpovědět0  0
No nevím zda byl monitor s cenovkou 8000 dolaru a 41 Hz zrovna lidový :­-)
Odpovědět0  0
Ano, čím světlejší plast tím méně odolný vůči UV. Je to stejné jako u barev co si koupíte na dřevo­/kov apod.
Vzhledem k tomu, že nelze posoudit tuto vlastnost během recenze, tak to ani do recenze nepíšu. Nikdy člověk neví co do plastu je přimícháno a třeba i UV vydrží dlouho.
Odpovědět0  0
Ještě bych nezapomínal na Frostbite. Je tak někdy na pomezí CryEngine a X­-Ray.
Odpovědět0  0
Přesně tak. V redakci vidlema přehazujeme procesory a mícháme je s grafickýma kartama a vyrábíme tak APU.
Odpovědět1  0
Můj příspěvek měl hlavně naznačit to, že i doma složený NAS nikdy nebude dosahovat uživatelského komfortu koupeného. FreeNAS má relativně malou základnu a ve výsledku je daleko lepší software QNAP.
Odpovědět1  0
Pokud to vidíte takto, tak si založte živnost na NAS a prodávejte to. Když je to tedy tak jednoduché a můžete mít oněch 80€ na hodinu. Vidíte, že lidé za to klidně zaplatí, pokud tedy váš ­"NAS­" bude dosahovat kvalit QNAP apod.
Odpovědět0  0
OK, dle vaší teorie to mohou QNAP, Synology atd. z podnikáním zabalit. Protože nikdo nepotřebuje NAS. Ten kdo ho potřebuje si ho postavý. Ten kdo to neumí si koupí externí disk.
To nedává moc logiku. Stále si tvrdím, že stavba NAS je pro většinu lidí nerentabilní vzhledem k tomu kolik do toho investují času. Pro běžnou malou kancelář s například 10 lidmi je například dvou až čtyřdiskový NAS ideální.
Odpovědět1  0
Ano, některé hry jsou dražší, ale často se objevují hry výrazně levnější než v obchodech. Nehledě na různé nabídky ­"setů­" viz Orange Box apod.
Odpovědět6  1
To že vám grafy nic neříkají neznamená že jsou 99% čtenářům k ničemu. Naše recenze jsou nejobsáhlejší na českém­/slovenském webu a směle konkurují i světovým. Je sice pěkné, že vy odsoudíte recenzi za absenci jedné fotky, která na monitoru vlastně nic podstatného neodhaluje, protože je to popsáno v recenzi.
Odpovědět0  0
Možná protože tento Fujitsu je TN a ony 23­-24­" jsou často IPS a mají daleko lepší obraz. Navíc rozlišení mají stejné, takže ve výsledku je pro většinu lidí lepší onen 23­-24­" monitor než zbytečně velký 27­", který má horší obraz.
Odpovědět0  0
Nad tím jsem samozřejmě uvažoval. Nakonec jsem dospěl k závěru, že bychom takto mohli upravovat metodiku pro jakýkoli monitor. I obyčejný monitor s 3D, který je primárně na hry je penalizován za použití TN matice ­(např. pozorovací úhly­). Takže zde je prostě jen další ­"kategorie­" monitorů.
Odpovědět0  0
Děkuji za upozornění. Obrázek do recenze nepatřil.
Odpovědět0  0
Výpočet je správně. Nejsou v něm ovedeny jednotky. Pokud to napíšu ve správných jednotkách tak je to: 365*24*100*0,00464=4065
Odpovědět3  0
Tablet reaguje primárně na pero. Pokud se přiblíží, tak se dotykové funkce vypnou. Lze je také zcela vypnout v ovladačích.
Odpovědět0  0
V redakci zastáváme názor, že SSD dnes nejvíc pomůže v rychlosti celého PC. Ten kdo to někdy zkusil ví. A neradi bychom aby sestavy bez SSD někdo za dva měsíce upgradoval jen protože tam chce SSD.
Odpovědět2  1
Na to není potřeba vlastně ani nic stahovat. Například přímo olvadače od NVIDIE to umí a není třeba nic restartovat.
Jinak v tabulce je vždy uvedeno, pokud monitor umí jiné než standardní 60 Hz. Ostatně ten kdo si přečte celou recenzi, tak se to dozví i z ELDIM reportu.
Odpovědět0  0
Bohužel monitory s poměrem stran 4:3, 5:4 a 16:10 jsou ve výsledku dražší než 16:9.
Odpovědět1  0
Děkujeme. Opraveno. Nějak pořád myslím na Intel Z77 :­-)
Odpovědět1  0
Vzhledem k tomu, že jde o klasické x86 ­(Intel Atom­) řešení, tak je cena adekvátní.
Odpovědět0  0
Ono nejde tak o sérii samotného monitoru jako o sérii panelu.
Odpovědět0  0
U těchto levných monitorů je podsvícení vždy trošku sázka do loterie. Jsou do nich totiž dávány panely co nejsou na podsvícení nikterak testovány. Přesto je velmi pravděpodobné, že se do našich končin dostane vždy nějaká série a ta bude mít podsvícení +­- stejné. Naopak do číny, USA, nebo UK se může dostat zcela jiná série a ta bude mít podsvícení jiné.
Rozhodně tedy doporučuji si podsvícení prohlédnout v obchodě. Pokud bude monitor obdařen panelu ze série co došla na testy tak bude podsvícení obdobné.
Odpovědět0  0
To je v dnešní době jako čekat na to že porostou houby když neprší. :­-­)

Mylsím, že se toho tak ještě dva roky nedočkáme. Pak možná přijde OLED a vyřeší se to. Ale je to zatím velké možná. OLED je technologie co ne a ne se prosadit.
Odpovědět3  0
Bohužel si nemyslím, že by to bylo ­"vadou­" danoho okusu. Dnes má valná většina prodávaných monitorů problémy s podsvícením. A jde o to, že to valné většině kupujících nevadí­/neřeší.
Nám ostatním nezbývá nic jiného než koupit něco dražšího, nebo prostě počkat na recenzi na monitor co bude mít podsvícení dobré.
Odpovědět0  0
Samotným okem to je vidět hlavně na čistě bílé ploše. Na černé samozřejmě ne, zde jsou vidět pouze průsvity ­(pokud jsou­).
Takže pro vás je nejlepší si udělat obrazec bílé a černé plochy. Někdo to prý ještě dobře vidí například na zelené barvě ­(čistě RGB=0,255,0­), nebo naopak na červené. Nejspíš to má souvyslost s tím jak kdo má oko citlivé na danou barvu a také fakt, že cca 10% mužské populace je barvoslepá na červenozelenou.
Odpovědět0  0
Jde hlavně o to, že PLS a IPS jsou technologie, který 99% lidí vůbec od sebe ani nerozezná. Takže pro vás je důležitý hlavně údaj IPS či PLS a rozlišovat mezi nimi nemá moc smysl.
Samozřejmě jsou zde drobné odlišnosti, ale ty se dočtete obvykle v recenzi.
Odpovědět0  0
To je otázka. Oba mají totiž co nabídnout. Dell je celkově prostě vyvážený. EIZO má lepší trošku konstrukci a OSD taky patří k těm lepším. Zhodnotil bych to tak:
Pokud ci chcete s monitorem hodně pohrát, tak EIZO EV2736W. Pokud chcete raději monitor postavit na stůl a dál to moc neřešit, tak Dell. Navíc Dell je levnější, což může být hodně silný argument pro něj.
Odpovědět0  0
Je to vidět i na grafu v naší recenzi. Opět jste řekl jen něco co v recenzi už dávno je :­-)
Odpovědět0  0
Děkuji za upozornění. Excel se zbláznil a špatně vyhodnotil podmíněné formátování. Bylo potřeba jej nastavit znovu.
Odpovědět0  0
Zatím doporučuji modely, které mám odzkoušené. Ještě se sem tam dají sehnat. Nemůžu doporučit monitor, který mě neprošel rukama a ve výsledku nevím jaký je. Takový přehled by prostě neměl velký smysl. Ovšem již se blýská na lepší časy. Některé modely mám již trošku ­"obkoukané­" a v přístím přehledu by již mohli být.
Odpovědět2  0
Došlo k nahrazení za adekvátní novější modely. Zdají se být prakticky stejné oproti drobnostem ­(lehce jiné CPU ­- novější atd.­) Konstrukčně jsou však prakticky stejné ­(změnu barvy ani moc nepočítám­).
Odpovědět1  0
V době psaní článku byli ještě dostupné. V příštím přehledu samozřejmě budou již nové.
Odpovědět1  1
Testovaný kus žádným pískáním­/brumem netrpěl.
Odpovědět0  0
Také zatím nevím. Docela mě překvapil pohled do hledáčku foťáku. Každopádně víc věřím očím než udávané hodnotě. A fotka opravdu dokazuje S­-IPS strukturu pixelu. AH­-IPS je prostě jiná. To jestli je v servisním OSD menu uveden nesprávný panel je také možné i když šance je asi malá. Uvidíme až narazím na další monitor s tímto panelem.
Odpovědět0  0
Souhlasím. Spousta monitorů je srážena na kolena dost školáckýmii chybami. Tady to je hlavně ona nemožnost regulovat teplotu barev.
Odpovědět0  0
Osobně bych šel do Dellu, který dává slušnou záruku barev, dobrou konstrukci a celkově je zkrátka takový akorát. Sice nikde extrémně nevyčnívá, ale celkově všechny parametry k sobě sedí. A to je opravdu příjemné.
Odpovědět0  0
Panel zvládá 120 Hz dle specifikací. Ale elektronika panelu do nej víc než 60 Hz nepustí. To znamená, že NEUMÍ 120 Hz.
Odpovědět0  0
Právě u dvoudiskových NASů je RAID 1 asi nejpoužívanější. Z dnešního pohledu je daleko důležitější spolehlivost. Pokud chce obojí, tzn. spolehlivost i velkou rychlost, tak se podívám po trošku lepším řešení ­(4 a více disků­).
Dvoudiskové řešení jsou ideální pro menší kanceláře kde na disk přistupuje pár jednotlivců ­(do deseti uživatelů­). A zde je stále RAID 1 nejlepší volbou. Pro domácí použití je rychlost téměř irelevantní, protože je mě docela jedno zda se fotky zapíšou za deset či patnáct vteřin. Daleko důležitější je že o fotky nepřijdu po havárii disku.
Odpovědět7  0
No tak v 3dfx modu určitě pustit v ­"default instalaci Win7­" nepujde. Minimalne ne oficialni verze NFS3. To jestli mate nějakou upravenou verzi je věc jiná.
Odpovědět0  0
Jen pro úplnost: monitor je skutečně naměřen. Takže ve výsledku má recenze i užitnou hodnotu. Alespoň si můžete udělat představu jaké výsledky dřív podávali běžné monitory a jaké dnes.
Odpovědět3  0
A drobná odchylka není právě jas? :­-­)
To ze je to IPS je jasné, řadič je také drobná odchylka...
Odpovědět0  0
Ano, ale člověk co si koupít monitor za 3k půjde opravdu jen po ceně. Takovému člověku jsou jakékoli doporučené monitory celkem ukradené.
Odpovědět2  0
Osobně také nechápu přístup výrobců monitorů a displejů v NTB. Televize, tablety vše má vysoké rozlišení a počítače jsou pozadu. Dřív to bylo naopak.
Odpovědět2  0
Ano je měřen. V našem případě opravdu byla ­"rovná čára­".
Odpovědět0  0
Ale TN monitor bude mít problémy i při kolmém pohledu. Jakmile totiž kouknete do rohu, tak už koukáte pod úhlem a barvy budou jiné.
Odpovědět0  0
Nechápu vaší narážku...
Odpovědět0  0
Nejde jen o značku. Váš vybraný je TN a bude mít hodně mizerné pozorvací úhly. Pokud si koupíte jakýkoli IPS monitor, tak bude lepší a cenově bude prakticky stejný max + 1000,-
Odpovědět1  1