Podezření se nepotvrdilo, drony DJI možná budou znovu létat pro vládu USA

Podezření se nepotvrdilo, drony DJI možná budou znovu létat pro vládu USA
, , aktualita
V létě roku 2019 vláda Donalda Trumpa nařkla DJI z toho, že je zde riziko zasílání dat z dronů do Číny a několik set těchto dronů stáhla z vládních služeb. Podezření se ale nepotvrdilo a drony se možná vrátí do služby.
K oblíbeným
reklama
Boj mezi USA a Čínou se rozhořel zejména v době, kdy byl v USA u moci Donald Trump. Bany významně ovlivnily např. působení společnosti Huawei, ale dotkly se i mnoha jiných čínských firem včetně společnosti DJI. Její drony byly staženy z nasazení ve vládních službách kvůli podezření z toho, že by mohly zasílat data zpět čínské vládě (podobně to nedávno udělala i Čína směrem k USA, kdy zakázala vjezd Teslám do vojenských areálů kvůli podezření, že šmírují pomocí kamer pro jízdní asistenty). Společnost DJI to nepřekvapivě popřela, nicméně později se dostala dokonce na černou listinu, která zakazovala nákup součástek z USA. Podobný problém postihl také výše zmíněný Huawei, jehož tržní podíl se od té doby propadá, a firmu tak postupně téměř likviduje.
 
DJI dron
 ilustrační foto, (z recenze Canon PowerShot SX430 IS)
 
Nicméně už loni proběhl nezávislý audit, který zveřejnil výsledky, že nebyl nalezen žádný důkaz o tom, že by se citlivá data zasílala zpět do Číny. V letošním květnu pak byla zveřejněna i část oficiálního auditu a ani ten nepotvrdil, že by firmware dronů DJI obsahoval nějaký záškodnický kód, a doporučil tak nasazení dronů DJI zpět do aktivní služby i pro vládní účely. Konkrétně jde o dva typy dronů DJI, které vláda používala, což může, ale současně nemusí znamenat, že se to týká i jiných modelů. To, zda se ale skutečně vrátí do služby a bude schváleno jejich nasazení na základě výsledků auditu, se teprve uvidí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl? Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl?
NVIDIA nedávno přišla s novou verzí DLSS 2.2, kterou zatím oficiálně podporuje dle našeho vědomí jen Rainbow Six Siege. Neoficiálně ji ale lze použít i třeba se Cyberpunkem 2077, a tak se můžeme pokusit zjistit, zda lze zaznamenat nějaký rozdíl. 
Dnes, recenze, Jan Vítek
Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips
Vůbec poprvé se na trhu objeví monitory „Designed for Xbox“. Prozatím se jedná o tři modely Philips, Asus a Acer, které jsou vybaveny HDMI 2.1 s podporou 4K120 nebo úhlopříčkou 28 až 55 palců. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek