reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prezentace AMD, NVIDIE a Intelu na CES 2022: sledovat můžete zde

4.1.2022, Jan Vítek, aktualita
Prezentace AMD, NVIDIE a Intelu na CES 2022: sledovat můžete zde
Společnosti AMD, NVIDIA a Intel, přesně v tomto pořadí, budou dnes prezentovat své novinky pro tento rok. Veletrhu CES 2022 se sice v podstatě fyzicky neúčastní, ale jejich novinky jsou s ním i tak spojeny. 
Dnes už na veřejnost unikly nějaké materiály, z nichž jsme mohli zjistit, že grafické karty Intel Alchemist na trh asi přijdou dříve, než jsme očekávali, že 7nm procesor AMD s V-Cache bude asi pouze jeden a ještě k tomu na sebe nechá čekat a také už byly poodhaleny 6nm grafické čipy Radeon. Co dalšího tu bude, to už necháme na oficiálních prezentacích našich těžkých vah na trhu s PC hardwarem a povíme si jen o tom, co by to mohlo být.
 
 
AMD již dříve oficiálně oznámilo, že 4. ledna v 16:00 našeho času představí své novinky na virtuálním CES 2022 a my počítáme s tím, že to budou především nová APU, čili 6nm Ryzen 6000 s označením Rembrandt, dále procesory Ryzen či EPYC s 3D V-Cache, nové slabší 6nm grafické karty Radeon (RX 6500 XT a 6400) a snad i něco navíc. Ty hlavní novinky v podobě 5nm Zen 4 a RDNA 3 ovšem přijdou až později v druhém pololetí příštího roku. 
 
 
NVIDIA by se měla ozvat hned hodinu poté, čili v 17:00 CET a v jejím případě to asi bude jednoduché, tedy pokud jde o její grafický hardware. Představeny by měly být desktopové karty GeForce RTX 3090 Ti, 3080 12GB a 3070Ti 16GB a také mobilní verze Ti karet 3080 a 3070. Samozřejmě to nemusí být celý seznam, nebo v něm naopak může být i něco navíc, to se uvidí. 
 
 
Jako poslední nastoupí Intel od 19:00 a v jeho případě se snad můžeme těšit především na první výkonné grafiky Arc Alchemist, ovšem možná zatím jen v mobilních verzích. Desktopové snad ale budou zmíněny také a vedle nich pak mají být na trh uvedeny zbylé desktopové Alder Lake-S plus příslušné čipsety (a desky) a pak i mobilní Alder Lake-P nebo vysoce taktovaný Core i9-12900KS.  
 
Prezentaci Intelu můžete sledovat na jeho stránkách


reklama