www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Procesorů Intel je nedostatek, Dell kvůli tomu uvažuje o AMD

Procesorů Intel je nedostatek, Dell kvůli tomu uvažuje o AMD
, , aktualita
Společnost Dell nedávno oznámila, že kvůli nedostatku procesorů Intel neprodá tolik počítačů, kolik by chtěla a mohla, a proto je nucena upravit svůj finanční výhled do budoucna. Nyní se začalo mluvit i o tom, že chce více využívat AMD. 
K oblíbeným
reklama
Od firmy Dell jsme se tak nedávno dozvěděli, že ta přibližně o dvě miliardy dolarů snižuje předpokládané tržby za fiskální rok 2020 a činí tak čistě kvůli tomu, že se projevuje nedostatek procesorů Intel. Rovněž tak bylo zmíněno, že Dell si nabídky firmy AMD dosud zrovna moc nevšímal a dosud využívá i zastaralá APU, a proto se vkrádala myšlenka, zda by v Dellu přeci jen nechtěli svůj přístup přehodnotit. 
 
 
Právě o tom se nyní spekuluje, ostatně kdyby si Dell všímal nabídky společnosti AMD už dříve, nemusel by nyní počítat s nižšími tržbami, tedy přinejmenším ne o tolik nižšími. Od Intelu navíc přichází signály, že ten bude muset se svým 14nm procesorem počítat ještě v příštích dvou letech a že jeho problémy s uspokojením poptávky jen tak nezmizí.
 
Zcela určitě je pak třeba s takovou možností počítat, neboť Intel nejdříve veřejnost ujišťoval, že zhruba v polovině tohoto roku už bude vyrábět dostatek procesorů a namísto toho se nedávno omluvil, že to prostě nezvládl. 
 
Dle Yahoo! Finance se tak Dell rozhodl konat a poohlíží se po nabídce firmy AMD, jakkoliv uhozeně to zní. Však Dell je jeden z největších výrobců počítačů na světě, aktuálně na 3. místě s více než 16 procenty podílu a je pozoruhodné, že taková firma do této doby téměř ignorovala firmu AMD, jejíž nabídka nyní v případě řady maloobchodních trhů válcuje Intel
 
Je také zřejmé, že i kdyby se v Dellu odhodlali jednat okamžitě, nemohou začít nabízet nové modely založená na platformách AMD přes noc. Co víme jistě, je to, že Dell nyní vyhodnocuje své možnosti pojmout AMD za obchodního partnera, jak se vyjádřil jeho CFO Tom Sweet. Ten navíc očekává, že nabídka Intelu se setká s poptávkou až někdy v druhé polovině příštího roku, takže už jen to dává výrobcům počítačů dost času na představení nových modelů počítačů s AMD. Je tu však otázka, jak to dokáže ustát případný nárůst zájmu o své procesory, respektive jde především o schopnosti firmy TSMC coby výrobce 7nm čipletů. Lze také očekávat, že Intel se nebude chtít jen tak vzdát dalšího podílu na trhu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft láká na Windows 11(?): 11minutové video, tiskovka v 11 hodin Microsoft láká na Windows 11(?): 11minutové video, tiskovka v 11 hodin
V posledních dnech se čím dál častěji zmiňuje příchod nového operačního systému Microsoft Windows 11. Indícií je stále více a vedle tiskovky v 11 hodin tu máme i nové video. To je dlouhé 11 minut.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínský rover si na Marsu vyfotil selfie Čínský rover si na Marsu vyfotil selfie
Čínská mise k Marsu je zatím úspěšná, sonda na začátku roku k rudé planetě dorazila a nedávno se podařil i úspěšný sestup na povrch planety. Nyní čínská kosmická agentura zveřejnila další fotografie včetně selfie roveru.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony uvedlo dron Airpeak S1 pro profesionály Sony uvedlo dron Airpeak S1 pro profesionály
Dlouho očekávaný dron Sony Airpeak S1 pro profesionály je tady. Novinka by měla nabídnout velmi dobrou odolnost vůči silnému větru, nechybí ani mnoho pomocných senzorů a podpora těžkých full frame fotoaparátů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rover NASA Perseverance vyrazil na svou vědeckou cestu po Marsu Rover NASA Perseverance vyrazil na svou vědeckou cestu po Marsu
Rover Perseverance odstartoval svou dlouhou cestu k Marsu minulý rok v létě, nyní už na povrchu rudé planety ukončil svou testovací fázi a vydal se na pouť, která by měla být plná vědeckých objevů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
HBM3 paměti od SK Hynix slibují 665GB/s na 1024bitové sběrnici HBM3 paměti od SK Hynix slibují 665GB/s na 1024bitové sběrnici
SK Hynix připravuje extrémně rychlé paměti HBM3 (High Bandwidth Memory). Ty slibují o téměř polovinu vyšší rychlost než předchozí modely HBM2E a konkrétně by mělo jít o opravdu hodně vysokých 5,2 Gbps na pin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář