www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí

Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí
, , aktualita
Steve Wozniak se rozhodl, že je na čase přispět k čistšímu prostředí naší planety, ovšem zaměřil se poněkud výš než ostatní, a to na její oběžnou dráhu. Jde tedy o vesmírné smetí, které neohrožuje ani tak planetu jako spíše naši civilizaci. 
K oblíbeným
reklama
Steva Wozniaka asi není třeba zvlášť představovat. Tento spoluzakladatel firmy Apple si nyní založil novou společnost zvanou Privateer Space, která bude dle jeho tweetu jako žádná jiná. Na YouTube se také objevilo nové video pod kanálem Privateer, který zatím neobsahuje nic jiného. 
 
 
Nové video se dá označit za veskrze motivační materiál, který vysvětluje, že jsme lidé žijící na jedné planetě a měli bychom se starat o to, aby další generace byly lepší než my. Ani z tohoto videa se tak nedozvíme nic o tom, co by Privateer Space měla dělat, i když jistý náznak už tu je. Sám Wozniak ovšem zaměření své firmy, její zákaznickou orientaci a nabídku zatím drží v tajnosti.
Nicméně nejen v Čechách se všechno vykecá. V tiskové zprávě vztahující se k 3D tiskárně využívající titanové slitiny totiž bylo uvedeno, že Steve Wozniak vidí možnosti jejího využití i v leteckém a kosmickém průmyslu, přičemž byl označen za spoluzakladatele firmy Privateer Space, která se bude zabývat výrobou satelitů určených pro monitorování a likvidaci objektů ve vesmíru. Pak nám už dává smysl sdělení ve videu, v němž zaznívá i výzva, abychom se dobře starali o to, co máme. 
A pak ještě můžeme najít v popisku videa větu o tom, že Privateer Space bude pracovat na tom, aby "byl vesmír bezpečný a přístupný celému lidstvu". Zaměření firmy je tak už naprosto jasné, ale velká otázka je, jakým způsobem by měly satelity této firmy likvidovat vesmírné smetí, jehož celkový objem na nízké orbitě (do výšky 2000 km nad zemí) NASA odhaduje až na 6000 tun.
 Uvidíme, zda nám Woz brzy neprozradí více, když už nemá smysl se tvářit tajemně. Víme jen, že Wozniak měl vystoupit na právě probíhající konferenci AMOS na Havaji, ovšem pokud jde o plány firmy Privateer Space, mluvit má jen pro uzavřenou společnost. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Moskevské metro zavádí Face Pay, placení rozpoznaným obličejem Moskevské metro zavádí Face Pay, placení rozpoznaným obličejem
Moskevské metro zavedlo novinku Face Pay. Tento systém umožní rozpoznat tváře a díky tomu provést potřebnou platbu za přepravu, aniž by se cestující musel prokazovat telefonem, kartou, jízdenkou nebo jinou tradiční metodou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Coinbase brzy zavede platformu pro prodej NFT Coinbase brzy zavede platformu pro prodej NFT
Kryptoměnová platforma Coinbase chce v blízké době rozšířit svou působnost i na trh s NFT (Non-Fungible Token). Ty vychází z chytrých kontraktů, které podporují některé kryptoměny, jako je např. Ethereum.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Aurora Horizon a Connect: služba autonomního řízení aut za předplatné Aurora Horizon a Connect: služba autonomního řízení aut za předplatné
Společnost Aurora chce v budoucnu začít komerčně nabízet své technologie pro autonomní řízení vozů. Míří ale na podnikovou sféru a služby Aurora Horizon a Aurora Connect budou k dispozici za předplatné.
16.10.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
G.Skill představuje DDR5 moduly, vrcholem je DDR5-6400 CL36 G.Skill představuje DDR5 moduly, vrcholem je DDR5-6400 CL36
DDR5 paměti přichází. V posledních dnech je představilo hned několik výrobců a je mezi nimi i společnost G.Skill. Její nabídka modulů Trident Z5 bude končit až u variant DDR5-6400 s časováním CL36.
16.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Windows 11 má také problémy s tiskárnami jako jeho předchůdce Windows 11 má také problémy s tiskárnami jako jeho předchůdce
Bohužel ani nejnovějšímu operačnímu systému Windows 11 se nevyhýbají chyby a podobně jako u "desítek", i zde jsou problémy např. s tiskárnami. Našly se už tři chyby, které komplikují instalaci nebo bezproblémové používání tiskáren.
15.10.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů