WD pohnaný k soudu komentuje nasazení SMR na WD Red a nová opatření

WD pohnaný k soudu komentuje nasazení SMR na WD Red a nová opatření
, , aktualita
Společnost Western Digital se již jednou vyjádřila ohledně svých pevných disků řady WD Red, které bez vědomí zákazníků využívaly technologii SMR. Poté jsme se dozvěděli, že se věc bude probírat i u soudu a nyní tu je další vyjádření. 
K oblíbeným
reklama
WD tak zatajoval technologii Shingled Magnetic Recording (SMR), která slouží ke zvýšení kapacity disků/hustoty záznamu pomocí vzájemně částečně se překrývaných stop, ovšem za cenu podstatně sníženého výkonu při zápisu. Zvláště v případě disků WD Red určených pro NAS to pochopitelně není vyhledávaná vlastnost, a zákazníci se tak mohli přirozeně cítit podvedení v případě, že WD jim využití SMR u některých modelů zamlčel. Nutno ale dodat, že v tom zdaleka nebyl sám
 
 
Nyní už víme, že SMR ve WD Red se bude probírat také u soudu, přičemž firma nyní vypustila do světa další své vyjádření, takže co nového může k celé věci ještě říci? V prvé řadě děkuje svým zákazníkům a partnerům za zpětnou vazbu ohledně rodiny WD Red a vyzývá k tomu, aby s tím nepřestávali, což v kontextu s výše uvedeným zní trošku podivně, ale WD se prostě snaží být pozitivní v každém případě. 
 
Firma také hlásí, že se rozhodla lépe informovat o tom, které její disky se hodí pro konkrétní nasazení, a to od nejslabších pro SOHO (small office/home office) přes SMB (Small-to-Medium Business) až po náročné aplikace. 
 
Čili právě pro SOHO budou určeny DMSMR (device-managed shingled magnetic recording) modely WD Red s kapacitami 2 až 6 TB, a to právě ty, které jsou výše na obrázku v prvním sloupci (EFAX). 
 
Disky, v jejichž případě je zaručeno využití konvenčního způsobu záznamu (CMR), budou nyní označeny jako WD Red Plus a nabídnou v různých řadách kapacity od 1 TB do 14 TB. Jde o druhý sloupec, kde jsou červeně zvýrazněny 2TB až 6TB modely EFRX, které se mají brzy dostat na trh. Řada modelů pro nasazení ve velkých podnicích, které máme uvedeny v posledním sloupci s kapacitami 2 TB až 14 TB, pak zůstává beze změn. 
 
WD uvádí, že v případě SMR disků pro SOHO jde o využití pro prosté sdílení dat, domácí zálohy nebo archivaci, kde tak výkon není tak důležitý a k dispozici je dost "volného" času, kdy neprobíhá aktivní zápis, který je nutný právě pro provedení potřebných operací v pozadí. Ve větší míře se zde také využívá sekvenčních zápisů větších objemů dat, v čemž se disky s SMR mohou rovnat modelům s CMR. 
 
Naprosto opačná situace pak může nastat třeba v případě využití souborového systému ZFS, kdy v průběhu operace resilvering (podobné jako rebuild) není dost času právě pro interní operace disku a právě tehdy jde výkon modelů s SMR prudce dolů. 
 
Firma se také rozhodla, že sama začne více testovat své disky s ohledem na různé scénáře využití a dle toho se bude i příště rozhodovat k tomu, které a k čemu bude doporučovat. Využije pro to zařízení firem Synology, QNAP, Asustor, Buffalo, Netgear a Thecus.
 
 
Zdroj: TZ WD via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů