WD pohnaný k soudu komentuje nasazení SMR na WD Red a nová opatření

WD pohnaný k soudu komentuje nasazení SMR na WD Red a nová opatření
, , aktualita
Společnost Western Digital se již jednou vyjádřila ohledně svých pevných disků řady WD Red, které bez vědomí zákazníků využívaly technologii SMR. Poté jsme se dozvěděli, že se věc bude probírat i u soudu a nyní tu je další vyjádření. 
K oblíbeným
reklama
WD tak zatajoval technologii Shingled Magnetic Recording (SMR), která slouží ke zvýšení kapacity disků/hustoty záznamu pomocí vzájemně částečně se překrývaných stop, ovšem za cenu podstatně sníženého výkonu při zápisu. Zvláště v případě disků WD Red určených pro NAS to pochopitelně není vyhledávaná vlastnost, a zákazníci se tak mohli přirozeně cítit podvedení v případě, že WD jim využití SMR u některých modelů zamlčel. Nutno ale dodat, že v tom zdaleka nebyl sám
 
 
Nyní už víme, že SMR ve WD Red se bude probírat také u soudu, přičemž firma nyní vypustila do světa další své vyjádření, takže co nového může k celé věci ještě říci? V prvé řadě děkuje svým zákazníkům a partnerům za zpětnou vazbu ohledně rodiny WD Red a vyzývá k tomu, aby s tím nepřestávali, což v kontextu s výše uvedeným zní trošku podivně, ale WD se prostě snaží být pozitivní v každém případě. 
 
Firma také hlásí, že se rozhodla lépe informovat o tom, které její disky se hodí pro konkrétní nasazení, a to od nejslabších pro SOHO (small office/home office) přes SMB (Small-to-Medium Business) až po náročné aplikace. 
 
Čili právě pro SOHO budou určeny DMSMR (device-managed shingled magnetic recording) modely WD Red s kapacitami 2 až 6 TB, a to právě ty, které jsou výše na obrázku v prvním sloupci (EFAX). 
 
Disky, v jejichž případě je zaručeno využití konvenčního způsobu záznamu (CMR), budou nyní označeny jako WD Red Plus a nabídnou v různých řadách kapacity od 1 TB do 14 TB. Jde o druhý sloupec, kde jsou červeně zvýrazněny 2TB až 6TB modely EFRX, které se mají brzy dostat na trh. Řada modelů pro nasazení ve velkých podnicích, které máme uvedeny v posledním sloupci s kapacitami 2 TB až 14 TB, pak zůstává beze změn. 
 
WD uvádí, že v případě SMR disků pro SOHO jde o využití pro prosté sdílení dat, domácí zálohy nebo archivaci, kde tak výkon není tak důležitý a k dispozici je dost "volného" času, kdy neprobíhá aktivní zápis, který je nutný právě pro provedení potřebných operací v pozadí. Ve větší míře se zde také využívá sekvenčních zápisů větších objemů dat, v čemž se disky s SMR mohou rovnat modelům s CMR. 
 
Naprosto opačná situace pak může nastat třeba v případě využití souborového systému ZFS, kdy v průběhu operace resilvering (podobné jako rebuild) není dost času právě pro interní operace disku a právě tehdy jde výkon modelů s SMR prudce dolů. 
 
Firma se také rozhodla, že sama začne více testovat své disky s ohledem na různé scénáře využití a dle toho se bude i příště rozhodovat k tomu, které a k čemu bude doporučovat. Využije pro to zařízení firem Synology, QNAP, Asustor, Buffalo, Netgear a Thecus.
 
 
Zdroj: TZ WD via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář