WD pohnaný k soudu komentuje nasazení SMR na WD Red a nová opatření

WD pohnaný k soudu komentuje nasazení SMR na WD Red a nová opatření
, , aktualita
Společnost Western Digital se již jednou vyjádřila ohledně svých pevných disků řady WD Red, které bez vědomí zákazníků využívaly technologii SMR. Poté jsme se dozvěděli, že se věc bude probírat i u soudu a nyní tu je další vyjádření. 
K oblíbeným
reklama
WD tak zatajoval technologii Shingled Magnetic Recording (SMR), která slouží ke zvýšení kapacity disků/hustoty záznamu pomocí vzájemně částečně se překrývaných stop, ovšem za cenu podstatně sníženého výkonu při zápisu. Zvláště v případě disků WD Red určených pro NAS to pochopitelně není vyhledávaná vlastnost, a zákazníci se tak mohli přirozeně cítit podvedení v případě, že WD jim využití SMR u některých modelů zamlčel. Nutno ale dodat, že v tom zdaleka nebyl sám
 
 
Nyní už víme, že SMR ve WD Red se bude probírat také u soudu, přičemž firma nyní vypustila do světa další své vyjádření, takže co nového může k celé věci ještě říci? V prvé řadě děkuje svým zákazníkům a partnerům za zpětnou vazbu ohledně rodiny WD Red a vyzývá k tomu, aby s tím nepřestávali, což v kontextu s výše uvedeným zní trošku podivně, ale WD se prostě snaží být pozitivní v každém případě. 
 
Firma také hlásí, že se rozhodla lépe informovat o tom, které její disky se hodí pro konkrétní nasazení, a to od nejslabších pro SOHO (small office/home office) přes SMB (Small-to-Medium Business) až po náročné aplikace. 
 
Čili právě pro SOHO budou určeny DMSMR (device-managed shingled magnetic recording) modely WD Red s kapacitami 2 až 6 TB, a to právě ty, které jsou výše na obrázku v prvním sloupci (EFAX). 
 
Disky, v jejichž případě je zaručeno využití konvenčního způsobu záznamu (CMR), budou nyní označeny jako WD Red Plus a nabídnou v různých řadách kapacity od 1 TB do 14 TB. Jde o druhý sloupec, kde jsou červeně zvýrazněny 2TB až 6TB modely EFRX, které se mají brzy dostat na trh. Řada modelů pro nasazení ve velkých podnicích, které máme uvedeny v posledním sloupci s kapacitami 2 TB až 14 TB, pak zůstává beze změn. 
 
WD uvádí, že v případě SMR disků pro SOHO jde o využití pro prosté sdílení dat, domácí zálohy nebo archivaci, kde tak výkon není tak důležitý a k dispozici je dost "volného" času, kdy neprobíhá aktivní zápis, který je nutný právě pro provedení potřebných operací v pozadí. Ve větší míře se zde také využívá sekvenčních zápisů větších objemů dat, v čemž se disky s SMR mohou rovnat modelům s CMR. 
 
Naprosto opačná situace pak může nastat třeba v případě využití souborového systému ZFS, kdy v průběhu operace resilvering (podobné jako rebuild) není dost času právě pro interní operace disku a právě tehdy jde výkon modelů s SMR prudce dolů. 
 
Firma se také rozhodla, že sama začne více testovat své disky s ohledem na různé scénáře využití a dle toho se bude i příště rozhodovat k tomu, které a k čemu bude doporučovat. Využije pro to zařízení firem Synology, QNAP, Asustor, Buffalo, Netgear a Thecus.
 
 
Zdroj: TZ WD via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář