Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

21.12.2012: Soudný den přichází!

24.12.2012, redakce SHW, soutěž
21.12.2012: Soudný den přichází!
Končí Mayský kalendář nebo ne? Nastane konec světa? Blíží se Armagedon? Apokalypsa? Ať je to jakkoli, u nás v redakci se na konec světa připravujeme tím, že jsme pro vás vytvořili netradiční soutěž o množství hardwarových cen. Doplněno o výherce.
Aktualizováno 24.12.2012:


Hlavní výhru získává: wihryz


Za prvenství ve složení celého obrazce ze správných dílků.


Odměnu za prvenství ve složení 1. poloviny obrazce získává uživatel Elhith a odměnu za prvenství ve složení 2. poloviny obrazce (= zároveň 2. v pořadí, kdo složil úplný obrazec) získává uživatel moski.


Kromě těchto 3 poslali v pátek 21.12. úplný obrazec složený ze správných dílků těchto 22 soutěžících:
  • Wayne2, Brzd@, Hany, kamzyk, Stafik, jox, moerty, R9, Martík, gallind, Nobodyz, andelex, johny__g, Dochy, mahaj, TomasOxx, satinst, Venda77, M@rcus, EmZed, pavkrej, michape

Z nich bylo pomocí generátoru náhodných čísel na random.org vylosováno těchto 10 soutěžících, kteří od nás získají dvojici kvalitních ventilátorů Noctua NF-F12 PWM + Noctua NF-P12 (i přestože jde o cenu útěchy, jedná se o produkty s prodejní cenou kolem 800 Kč):
  • Hany, Stafik, R9, gallind, mahaj, satinst, Venda77, M@rcus, EmZed, michape

Výhercům gratulujeme a všem soutěžícím děkujeme za účast. Ohledně odeslání cen zkontaktujeme v nadcházejících dnech výherce e-mailem odeslaným na adresu v jejich profilu.

Klikněte pro info, kde byly jednotlivé dílky


Pondělí 10.12.2012:
--------------------------
Dnešní dílek najdete v recenzi PC skříně, která od nás v závěrečném hodnocení získala nejvyšší score za Chlazení a hlučnost mezi všemi recenzemi PC skříní, jež jsme publikovali v uplynulých 5 letech.

Správný dílek byl v 2. kapitole recenze Corsair 600T: kvalitní krasavec.
Chybný dílek byl v 2. kapitole recenzí: Bitfenix Shinobi XL: decentní obr, Cooler Master ATCS 840: hliníkový obr, Fractal Design Define R4: větší, lepší, modernější.


Úterý 11.12.2012:
--------------------------
Dnešní dílek najdete v recenzi PC skříně, která od nás v závěrečném hodnocení získala nejvyšší score za Materiál a provedení mezi všemi recenzemi PC skříní, jež jsme publikovali v uplynulých 5 letech.

Správný dílek byl 2. kapitole recenze Corsair Obsidian 700D: černý elegán.
Chybný dílek byl v 2. kapitole recenzí: Fractal Define Define R3: funkční minimalismus, Thermaltake Chaser MK-1: herní velikán.


Středa 12.12.2012:
--------------------------
Dnešní dílek najdete v recenzi LCD monitoru, který od nás v závěrečném hodnocení získal nejvyšší score za Odezvu mezi všemi recenzemi LCD monitorů, jež jsme publikovali tento rok.

Správný dílek byl v 3. kapitole recenze BenQ XL2420T: pekelný rychlík s 3D.
Chybný dílek byl v 3. kapitole recenzí: Samsung S27A950D: 3D designovka pro hráče, Asus VG278H a VG278HE: novinka proti klasice.


Čtvrtek 13.12.2012:
--------------------------
Dnešní dílek najdete v recenzi LCD monitoru, který od nás v závěrečném hodnocení získal nejvyšší celkové score mezi všemi recenzemi LCD monitorů, jež jsme publikovali tento rok.

Správný dílek byl v 3. kapitole recenze NEC PA301W: ultimátní v každém ohledu.
Chybný dílek byl v 3. kapitole recenzí: EIZO S2433W: čtyřiadvacítka bez kompromisů, EIZO SX2762W: profesionál útočí.


Pátek 14.12.2012:
--------------------------
Dnešní dílek najdete v recenzi LCD monitoru, který má nejnižší inputlag mezi všemi recenzemi LCD monitorů, jež jsme publikovali tento rok.

Správný dílek byl v 6. kapitole recenze EIZO FS2333: herní bestie od japonců.
Chybný dílek byl v 6. kapitolách recenzí: BenQ XL2420T: pekelný rychlík s 3D, iiyama XB2374HDS: všestranné e-IPS?.


Pondělí 17.12.2012:
--------------------------
Dnešní dílek najdete v recenzi LCD monitoru, který od nás v závěrečném hodnocení získal nejnižší score za Podsvícení mezi všemi recenzemi LCD monitorů, jež jsme publikovali tento rok.

Správný dílek byl v 3. kapitole recenze LG IPS234V: AH-IPS za hubičku.
Chybný dílek byl v 3. kapitole recenze LG IPS235P(V): Dvojrecenze prodejních hitů.


Úterý 18.12.2012:
--------------------------
Dnešní dílek najdete v recenzi PC skříně, která od nás v závěrečném hodnocení získala nejnižší score za Výbavu mezi všemi recenzemi PC skříní, jež jsme publikovali v uplynulých 5 letech.

Správný dílek byl v 2. kapitole recenze Chieftec Aegis CX-05: kvalitní základ.
Chybný dílek byl v 2. kapitole recenze Thermaltake Strike MX: barevný kolotoč.


Středa 19.12.2012:
--------------------------
Dnešní dílek najdete v recenzi PC skříně, která od nás v závěrečném hodnocení získala nejvyšší score za Rozvržení skříně mezi všemi recenzemi PC skříní, jež jsme publikovali v uplynulých 5 letech.

Správný dílek byl v 2. kapitole recenze CM Storm Trooper: velká moderna.
Chybný dílek byl v 2. kapitole recenze CM HAF 912 Plus: vyspělá skříň.


Čtvrtek 20.12.2012:
--------------------------
Dnešní dílek najdete v jedné z našich recenzí produktů, které obsahují ve svém pojmenování název známé bitevní lodi, jež byla postavena už před více než 100 lety.

Správný dílek byl ve 4. kapitole recenze: Gigabyte 3D Aurora: vskutku zajímavá ulita.


Pátek 21.12.2012:
--------------------------
  • 10:00: Dnešní dílek byl umístěn do jedné z našich recenzí.
  • 11:00: Dnešní dílek byl umístěn do jedné z našich recenzí v rubrice "Procesory".
  • 11:30: Dnešní dílek byl umístěn do jedné z našich recenzí v rubrice "Procesory", která pojednává o produktu od Intelu.
  • 12:00: Dnešní dílek byl umístěn do jedné z našich recenzí v rubrice "Procesory", která pojednává o produktu od Intelu, jehož výkon byl pro nás překvapením.
  • 12:30: Dnešní dílek byl umístěn do jedné z našich recenzí v rubrice "Procesory", která byla publikována v prvních 5 letech existence našeho magazínu a pojednává o produktu od Intelu, jehož výkon byl pro nás překvapením.
  • 13:00: Dnešní dílek byl umístěn do jedné z našich recenzí v rubrice "Procesory", která byla publikována po roce 2000 v prvních 5 letech existence našeho magazínu a pojednává o produktu od Intelu, jehož výkon byl pro nás překvapením.
Správný dílek byl v 2. kapitole recenze Výkon procesoru TUALATIN velkým překvapením! (stále se tu nachází, odstraněn bude až za pár dní).
Původní info o startu soutěže z 10.12.2012:


21.12.2012

Mayská civilizace zmizela. Zanechala po sobě mnoho otazníků. Asi nejznámější je odkaz na konec Mayského kalendáře coby na konec světa nebo naší civilizace. Spousta lidí tomu věří. Spousta lidí se to snaží vyvrátit. Co je pravda?

Podle vědců to je nesmysl. Podle pseudodokumentů je to naopak hotová věc. Prý se stačí podívat na znamení: přibývající přírodní katastrofy, globální oteplování, finanční krize apod. Všechna tato znamení jsou pro danou skupinu lidí přesná a jasná. Je tu však fakt, že předpovědi konce světa tu byly v minulosti už mnohokrát. A vyplnily se? Protože čtete tyto řádky, tak nikoli, přestože o tom mluvil Nostradamus, Sibyla, Baba Vanga či proroctví svatého Malachiáše.

Čekat na "konec světa 21.12.2012" už dlouho nemusíme. Přesto (a nebo právě proto) si můžete čekání zpříjemnit v naší netradiční soutěži. Každý se na konec světa připravuje jinak a jelikož se také blíží Štědrý den, v redakci jsme se rozhodli, že některé z vás obdarujeme!


Hlavní cena pro výherce (všechny následující produkty):
Corsair Obsidian 700DCM Storm Scout 2Gigabyte G1.Sniper M3
CM Storm Sentinel Z3RO-G
CM Storm Sonuz


V čem soutěž spočívá?


Soutěž je tentokrát více hravá, než na co jste u nás zvyklí. Připravili jsme speciální verzi Mayského kalendáře, který jsme graficky upravili, aby více odpovídal Světu hardware. Tento obrazec jsme rozřezali na 10 dílků, které budeme postupně umisťovat do stránek našeho webu. Ten, kdo nám jako první pošle úplný obrazec složený ze správných dílků, který se bude shodovat s obrazcem, jenž zveřejníme v pondělí 24.12.2012, vyhraje hlavní cenu uvedenou výše. Nenecháme vás ale procházet všechny stránky našeho serveru, hledání vám usnadníme nápovědami.


Pravidla soutěže:


Soutěž začala v pondělí 10.12.2012, kdy také došlo k umístění 1. správného dílku skládačky do jednoho z našich článků a ke zveřejnění nápovědy v této aktualitě o tom, kde se dílek nachází. Každý další pracovní den umístíme někam v 10:00 další správný dílek skládačky (společně s aktualizovanou nápovědou) a ten z předchozího dne ponecháme na svém místě. Jakmile správný dílek skládačky najdete, uložte si jej k sobě na disk (půjde vždy o JPG obrázek). Každý den postupujte stejně. Jednotlivé dílky skládejte dohromady (obrázky musíte pootáčet a odstranit u nich pozadí, aby do sebe zapadly jako puzzle) a pak nám výsledný obrazec složený ze správných dílků pošlete pomocí formuláře (po ukončení soutěže byl odkaz odebrán).

Jak ve formuláři připojit obrázek?


Ve spodní části formuláře klikněte na tlačítko Spravovat přílohy.

Zobrazí se okno, v jehož pravém horním rohu klikněte na Přidat soubory:

...pak na tlačítko Vybrat soubory:

...na základě čehož se zobrazí okno pro procházení souborů ve vašem počítači. Vyberte soubor obrazce složeného se správných soutěžních dílků, potvrďte tlačítkem Otevřít a pak klikněte na Upload souborů:

Soubor se zobrazí ve spodní části formuláře a bude u něj zaškrtnutý checkbox. Dále jen klikněte na tlačítko Hotovo vpravo dole, čímž dojde k uzavření okna pro upload souboru.

Na závěr zkontrolujte, že je ve spodní části formuláře soubor připojený (měl by se zobrazovat jeho název i datová velikost) a formulář odešlete kliknutím na tlačítko Odeslat vpravo dole.

Po odeslání bude na našem fóru vytvořeno téma s Vaším obrázkem, na které budete přesměrován, což bude pro Vás potvrzením správného odeslání. Vámi odeslaný obrázek se bude ostatním zobrazovat až v den vyhodnocení soutěže, takže nebude moci nikoho inspirovat (když ale na něj po odeslání kliknete Vy, zobrazí se Vám coby jeho autorovi).

Upozorňujeme, že pro zmatení budeme umisťovat i nesprávné dílky do dalších článků, jež budou tvarově sice odpovídat, ale detaily obrazce už nikoli. Šanci na výhru budou mít jen ti, kteří pošlou obrazec (nebo jeho první či druhou polovinu, viz info níže) složený ze všech správných dílků, ke kterým bylo možné se dopracovat díky našim nápovědám.

Aktualita s nápovědou bude každý den doplněna o nápovědu k aktuálnímu dni. Do soutěže se tak budete moci poprvé zapojit až v pátek 14.12.2012, a přesto budete mít šanci na hlavní cenu. Ale i s nápovědami chvíli potrvá, než najdete správný dílek. Proto doporučujeme soutěžit průběžně, abyste se v pátek mohli věnovat jen 5. dílku v pořadí.

A proč je pátek 14.12.2012 tak důležitý, když je dílků dohromady 10? Začátkem soboty 15.12.2012 totiž všech prvních 5 dílků z našich článků odstraníme a nikdo nový se tak už do soutěže nebude moci zapojit. V pondělí 17.12.2012 budeme pokračovat umístěním 6. dílku a celá soutěž bude ukončena v pátek 21.12.2012, tedy v soudný den, kdy bude umístěn poslední 10. dílek a vy tak budete mít šanci se postarat o to, abyste vyhráli hlavní cenu.

K oznámení výherců dojde na Štědrý den, v pondělí 24.12.2012 (pokud tu ještě budeme :-)). Výherců bude více?


Šance něco vyhrát už po prvních 5 dnech


Až najdete 5. správný dílek, pošlete nám složenou první polovinu obrazce pomocí formuláře. Hlavní cenu sice získá ten, kdo pošle 21.12.2012 jako 1. v pořadí úplný správný obrazec, ale kromě toho odměníme také soutěžícího, který nám jako 1. v pořadí pošle složenou první polovinu obrazce sestavenou ze správných dílků zveřejňovaných od pondělí 10.12. do pátku 14.12.2012. Získá od nás tuto výhru A:
Dozvíte se o soutěží až za týden? I tak bude šance něco vyhrát!


Šanci na výhru bude mít i ten, kdo nám v pátek 21.12.2012 jako 1. v pořadí pošle druhou polovinu obrazce sestavenou ze správných dílků zveřejňovaných od pondělí 17.12.2012 do pátku 21.12.2012. Získá od nás tuto výhru B:
Pokud by účastník, jenž by poslal jako 1. v pořadí obrazec ze všech správných dílků, poslal zároveň jako 1. v pořadí jeho první nebo druhou polovinu, byla by mu ponechána hlavní výhra, ale výhru A nebo B by obdržel ten, kdo odpovídající polovinu poslal jako další v pořadí.


Odměna pro 10 dalších úspěšných badatelů


Mezi ostatními, kteří nám v soudný den 21.12.2012 pošlou úplný obrazec složený ze všech správných dílků, vylosujeme 10 šťastlivců, z nichž každý obdrží dvojici kvalitních ventilátorů: Noctua NF-F12 PWM + Noctua NF-P12.


Zobrazit úplná pravidla soutěže


Tato pravidla platí pro pořádání soutěže pojmenované jako "21.12.2012: Soudný den přichází!" konané na serveru Svethardware.cz, dále jen „Soutěž“. Tyto body popisují pravidla pro konání Soutěže, dále jen „Pravidla“.


1. Obecná ustanovení

1.1. Organizátorem Soutěže je společnost oXy Online s.r.o., IČ: 274 04 129, DIČ: CZ27404129 se sídlem Zdaboř 570, 261 01 Příbram 5, dále jen „Organizátor“.
1.2. Organizátor Soutěže si vyhrazuje právo ji zkrátit, přerušit nebo zrušit či změnit její pravidla.
1.3. Organizátor Soutěže si vyhrazuje právo ve sporných případech rozhodovat s konečnou platností dle vlastního uvážení.
1.4. Z účasti v Soutěži jsou vyloučeni zaměstnanci Organizátora.
1.5. Účastí v Soutěži se všichni účastníci zavazují dodržovat její Pravidla.


2. Účast v Soutěži

2.1. Pro možnost získání Výhry musí mít účastník svůj profil v magazínu Svět hardware.
2.2. Je zakázáno účastnit se Soutěže pomocí duplicitních profilů.
2.3. Je zakázáno v průběhu Soutěže kdekoli zveřejňovat informace vedoucí k usnadnění účasti. Porušení tohoto bude mít za následek vyloučení ze Soutěže.
2.4. Přihlášení do Soutěže je technicky realizováno vyplněním formuláře dostupného na webové stránce magazínu pořádajícího Soutěž a odesláním zadaných údajů.


3. Vyhodnocení Soutěže

3.1. Po ukončení Soutěže budou výherci oznámení v tomto článku dne 24.12.2012.


4. Výhry a jejich předání

4.1. Organizátor bude Výherce o jeho nároku na Výhru informovat kromě jeho jmenování ve vyhodnocení také e-mailem odeslaným na adresu v jeho profilu. Pokud Výherce do 14 dnů na tento e-mail neodpoví, nebo nezkontaktuje Organizátora jiným způsobem, jeho nárok na Výhru zaniká.
4.2. Výhra bude Výherci bezplatně odeslána pomocí přepravní služby DPD na adresu v rámci ČR nebo Slovenska uvedenou v jeho profilu v době vyhodnocení soutěže.
4.3. Účastí v soutěži každý účastník akceptuje, že Organizátor soutěže nenese odpovědnost za technický stav či kvalitu Výher, že Výhry nejsou soudně vymahatelné a nelze za ně požadovat finanční náhradu ani jinou kompenzaci. Výhry není možné směnit za hotovost ani požadovat vydání jiné odměny, než je Organizátorem stanovena.
4.4. Záruka není na Výhry poskytována.


V případě připomínek nebo dotazů nám napište pomocí tohoto formuláře.