reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Thermaltake Strike MX: barevný kolotoč

2.6.2008, Jan Vítek, recenze
Thermaltake Strike MX: barevný kolotoč
Dnes navážeme na recenze skříní novinkou od Thermaltake. Strike MX je klasický Middle Tower s trochu nezvyklým zpracováním předního panelu a naše verze přichází i s barevným bočním ventilátorem. Může ale kromě těchto vlastností nabídnout ještě něco jiného?
Skříň má klasické bočnice s vystrčenými packami, které jsou zasazeny do zářezů v kostře skříně. Ta se tedy otevírá vysunutím bočnic směrem dozadu a poté se již můžeme podívat do interiéru, který rozhodně nepřekvapí.


- klikněte pro zvětšení -

Máme zde normální jednolitý tray pro základní desku, který je odlehčen několika výřezy. Ty mají ovšak své hrany zohýbané, čímž je tray naopak zpevněn. Zde se již musím zmínit o kvalitě zpracování, která je trochu rozporuplná. Především, co jsem zkoušel pevnost skříně bez nainstalovaných bočnic, pak ta byla na tak slabý materiál (0,6mm SECC) velmi dobrá. Přispívají k tomu pevné spoje v kritických místech a všimnout si můžeme také rohové výztuže. Zde by tedy problém nebyl, ale to, co se mi nelíbilo, byla kvalita zpracování z hlediska dokončení. Leckde jsou vidět všelijak zohýbané plechy, což se projevuje především u mechanikových šachet a také u podpěr zdroje. Také samotná skříň jako celek mi nepřipadala jako zrovna geometricky dokonalá, a to se projevilo například při nasazování bočnic, které mnohdy nechtěly zapadnout na své místo. Low-end je prostě low-end.



Mrknout se můžeme také na boční 230mm ventilátor s množstvím průhledných štíhlých lopatek. Ten je evidentně z produkce Thermaltake, modelové označení TT-2020. Napravo od něj je pak miniaturní plošný spoj nesoucí spínač pro volbu osvětlení (uvidíme, zda u Thermaltake nezapomněli také na úplné vypnutí LED) a pak také napájení. To je vybaveno konektorem Peripheral Power, avšak po cestě je tento nasazen na dvoupinový konektor (podobný PCIe nebo dodatečnému +12V napájení), který bych na takovém místě opravdu nečekal a zajímalo by mě, co tím firma vlastně myslela.



Podíváme se také na svlečenou skříň z druhé strany, kde vyniknou vyražené otvory v trayi základní desky a také další plastové zámky u externích pozic. Zde je také podle pozic pro distanční sloupky patrné, že bude nejspíše možné skrz dva krajní otvory táhnout některé kabely ze zdroje. Možné to skutečně je, ale musíme k tomu využít zcela horní otvor vzniklý po vyražení packy podporující zdroj, kterým kabely s konektory proniknou sice snadno, ale pouze tehdy, kdy zdroj jestě není pevně umístěn. A samozřejmě je jasné, že ATX konektor s tlustým svazkem kabelů takovou cestou vést možné nebude, ale pro takové větve pro napájení pevných disků bude taková cesta ideální.



Nyní se podíváme do zadní části skříně, kde jsou patrné vylamovací záslepky, dvě packy pro podporu napájecího zdroje a také ona zmíněná rohová výztuž. I zde pak Thermaltake sází především na bezšroubkové zajištění PC karet, které využívá samostatných plastových zámků. Jinak zde zvláštního není nic.



Přední části dominuje šachta pro 5,25" mechaniky, které mají stejně jako externí 3,5" pozice k dispozici černé plastové zámky. Ty se používají jednoduše - zařízení zasuneme do šachty, slícujeme otvory, nasadíme zámek tak, aby svými plastovými hroty zapadl do oněch otvorů a otočením klíče jej zajistíme na místě. A pak zde vidíme ještě kabeláž od předních LED, tlačítek a I/O konektorů. Za zmínku stojí především ony konektory, kde audio je uzpůsobeno pro oba používané standardy AC'97 a HD Audio. USB je samozřejmě také standardní.



A pak zde máme ještě přední panel, který je možné sejmout. Je to dokonce nutné, pokud chceme do skříně nainstalovat přední ventilátor. V plastové části zcela nahoře vidíme ony pozice pro uložení obalů s optickými médii, dále to jsou kovové perforované záslepky externích pozic, které si vykrojenými packami na sobě přidržují pěnové prachové filtry a pak je to ona 120mm pozice pro ventilátor. Panel se od skříně odděluje velmi jednoduše tak, že za něj trošku trhnete, čímž vysunete kovové trny z otvorů. Je to rychlý, snadný a příjemný způsob. Jedna věc se mi zde však nelíbila a tou bylo umístění 5,25" záslepek. Na ty totiž stačilo zepředu jen trochu zatlačit a už ochotně vyskakovaly ze svých pozic, takže bylo nutné panel oddělit a umístit je na své místo, což vyžaduje trochu cviku a především to otravuje.


Příslušenství


Nakonec se mrkneme na příslušenství dodávané v malé bílé krabičce.



To je zde v podstatě v pouze v nezbytně nutném rozsahu - 10 plastových ližin (ano, ližin, ne lyžin), pak sáček s podložkami, šroubky a sloupky, PC speaker a nesmí chybět samozřejmě také manuál v 10 jazycích. Ten náš ale chybí.


reklama