reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Nejnovější komentáře
Tak o tom silně pochybuji. Oni zvládnout už teď co člověk. Jenom jsou drazí a většinou prototypy. Třeba takový robot Atlas, je pohybově na tom o dost líp než člověk ­(průměrný­), zvládá i parkur, salta a tak. Robot nemusí mít lidské ruce jak tady, vypadá to efektně jsou hodně složité a pomalé ale vypadají efektně na videu.
Rentabilní budou až se rozjede seriovka, ono elektro auta na tom byla stejně, pár modelů ale spíš pro zajímavost a pár nadšenců. To až Musk z toho udělal něco na čem se dá vydělat ve velkém. Program je je jednoduchý, na tyhle věci se používá člověk a má na sobě čidla, a robot jen strojovým učením dělá to samé. Software je těžké udělat, ale pak už jen kopíruje. V praxi to bude tak že člověk bude dělat pár směn ve speciálním obleku, a pak je to otázka už jen kamer, a pár značek na zemi aby se správně orientoval.
Takové roboty už máme i na dílně dnes, jen není mobilní, a je za ochranným krytem, a sám si vyhodnocuje jestli to dělá dobře nebo špatně. Nemá nohy ale kolejnicový systém. Nemá „ruce“ ale robotické rameno. A když si není jistý nebo pustí zmetek, tak seřizovač mu musí říct ­(v pc samozřejmě, ne u kafe a cigaretky o přestávce­) že je to špatně a proč. Zjednodušeně technologie tu je, rentabilní to ještě není. Ale bude a brzo. O spolehlivosti a nákladnosti se dá mluvit až to někde budou zkoušet v ostrém provozu. Ale je tam hodně otázek, třeba kolem bezpečnosti.
Odpovědět0  2
Dell zaradil do novej modelovej rady pre nasledujúce roky mobilné Arrow, Lunar a Panther cpu, zaujímavý však bude Nova Lake, kadencia intelu sa stupňuje a vojna na trhu sa môže začať.
Odpovědět0  0
mě až osypalo jak jsem viděl kam to táhnou s novým výpočetním gpu, sice to je pro servery ale je to jistá nápověda kam se dostanou spotřebou grafické karty nové generace, a tím jak zkoušejí takový fešný chladič tak ta spotřeba nebude malá. Já už vidím že si se svým seasonicem 550W neškrtnu. A jak to tak vidím nebude se brečet jen na napájecí konešktory, ale i na noname zdroje které budou mít popis 800W a zakouří se z nich už při 600W, bo jak vidím tak gpu budou žrát docela dost.
Odpovědět2  0
možná nechápu vaše myšlenkové pochody, nebo mi někdo sedí na kabelu. Bfu nebude v případě že mu dojde místo na ssd, chtít další? A není jich mnoho už z výroby vybaveno chladičem? Jo bfu je to vlastně totálně šumák, koupí m.2 ssd za 5k a doma zjistí že přes přerostlé gpu se tam nevejde, toto chcete říct? Jo vlastně chcete říct že jak mu dojde místo koupí si nový počítač. Neděláte náhodou pro apple?
Odpovědět1  0
No pokud se jim to podaří rozumně umístit, tak vzhledem na segment kam to bude pravděpodobně mířit, jestli řadič bude zvládat max 8Gbps a slíbené 8,5G moduly budou v době vydání již k dispozici, tak ta možnost rozšíření­/opravy bude velké plus...
Odpovědět0  0
Huang by ti nato odpovedal rýchlo a rázne ­- graficka karta je vlastne cela konzola vo vnútri vašho PC, čo by ste ešte chceli?!
Odpovědět2  0
"Ale asi to není úplně na pořadu dne, protože 4x64bitů je pro současné procesory pro stolní PC asi zbytečné. ­"

Ta šířka paměťové sběrnice ­(sama o sobě­) na pořadu dne je, když 256bitovou sběrnici do RAM má mít tento Strix Point Halo, který se představí za pár týdnů. Zbytečné to není, protože se tím výrazně zrychlí přístupy do RAM používané jako VRAM pro iGPU ­(obzvlášť má­-li to mít 40 CU, což je více než desktopový Radeon RX 7600­). Jen ta 256bitová šířka bude spíše dosahována napájenými LPDDR a ne dvojicí LPCAMM.
Odpovědět0  0
nechapu co je nepochopitelnyho na tom co sem napsal, ten tvůj koment je mimo, v prvním mluvíš o koze a pak v te tve reakci o voze…takze jinak, BFU zajima tak maximalne barva bedny a LED svetel uvnitr, ale jak je to vevnitr reseny je jim ukradeny...takze „…teď toto, nezabere to půl mobo? Lidi nemají pc jen aby tam měli cpu+gpu. Já měl třeba problém tam dostat chladič na druhé m.2 tak aby nekolidoval se zvukovkou musel být nízký…tohle z nich nikdo resit nebude, konec…
Odpovědět0  0
Pro DDR5 umožňuje CAMM standard dát místo jednoho 128bit širokého modulu dva se šířkou 64bitů stohované v dvoupatrovém CAMM konektoru na sebe. Je otázka, jestli nedojde ještě k doplnění standardu o dvoupatrový konektor pro LPDDR5. Ale asi to není úplně na pořadu dne, protože 4x64bitů je pro současné procesory pro stolní PC asi zbytečné.

https:­/­/www.comptoir­-hardware.com­/actus­/ram­/47332­-camm2­-la­-so­-dimmie­-trouve­-un­-nouveau­-chemin­-au­-jedec.html
Odpovědět0  0
Ne, to jen Jiříček plete HighEnd až LowEnd dohromady, aby mu to vyšlo dobře, tak jak potřebuje on.
Vždycky si najde třeba recenzi, kterou udělá podobný pošuk ­(milující Nvidii a Intel­) a pak nám to tady vnucuje, i když všichni ostatní mají naměřeno úplně něco jinýho.
Prostě dezinformátor, jako Zítko, Rajchl a podobní, jen ve světě IT
Odpovědět5  1
AMD nema nic. Mozna vyrobce notebooku ma.

Tak jak tak, male jádra tomu sg chybi a tam je schovaná velka efektivita armu. Treba Apple male jádra přidává. Viz M4
Odpovědět0  8
aha tak proto se radovali z toho jak je nový napájecí konektor konečně schopen dodat více energie, bo jim vlastně spotřeba klesá. Sice mi to nedává smysl ale vám asi jo.
Odpovědět6  0
"Ale určitě to bude lepší než x86 v idle. Hlavně současné AMD, které díky cipletum maji hroznou vydrz lvuli tomu centrálním cipu navic­"
.. az na ten maly detail Jricku, ze u notebooku, kde se hraje na vydrz, ma AMD 8C­/16T monoliticky chip, nikoliv chipletovou strukturu.
Ale kdo by se zabyval ­"detaily­" ze..
Odpovědět4  0
Spotreba jde nahoru?
Gtx980 do mrtě taktování 200w
Gtx1080 50% nahoru vykon proti te oc 980, 180w
Rtx2070s 33% rastr a až 1000% navic v rt, 215w
Rtx3060ti o 15% vic, 200w
Rtx4060ti cca stejne 160W
Rtx4070s cca 66% navrch, 220w


Roste vykon spotreba zustava podobná.
Odpovědět2  8
Určitě jim je jedno, jestli PC žere jako celek 450W nebo 460W s hůř chlazeným SSD :­)

A hlavně... nVidia vyrábí grafické karty, takže ji ,co se chlazení týče, nejvíce zajímá, aby se uchladila samotná karta :)
Odpovědět0  0
Já hlavně nechápu, proč bych měl řešit jaký asi profil si mám nahrát?

Tak prostě má mít procesor jasně dané parametry a desky také. Procesor na těch parametrech musí běžet a cokoli nad tyto parametry je OC.
Odpovědět1  0
no když to mainstremu nevadí, tak jim asi ani nevadí to že ruku v ruce s chlazením jde nahoru i spotřeba? Proč se všude řeší ceny energii když mainstrem vydělává tolik že mu je jedno jakou má pc spotřebu? Nebo jim to jedno není a váš koment je naprosto mimo?
Odpovědět4  0
Ještě velmi dlouho ­(desítky let­) bude trvat, než tento robot dokáže to, co člověk. Nasazení podobných robotů by znamenalo sehnat vysoce kvalifikované lidi, kteří by ho dokázali rychle a kvalitně naprogramovat na nejrůznější práce. Zaplatit takové lidi nebude levné. Ještě velmi dlouho budou podobní roboti zcela nerentabilní.
Odpovědět2  3
nvidi to nijak netrapi, mainstreamu je jedno jak je tlusta grafika a jake teploty dosahuje jejich ssd a techboyu je nanestesti kazdym dnem mene
Odpovědět0  4
ta nvidia si fakt dělá srandu, velmi se radovala z nového napájecího konektoru, ­"že konečně něco co dodá dost energie­" a teď toto, nezabere to půl mobo? Lidi nemají pc jen aby tam měli cpu+gpu. Já měl třeba problém tam dostat chladič na druhé m.2 tak aby nekolidoval se zvukovkou musel být nízký
Odpovědět5  1