reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Federmann (2)
Máte pravdu, ale Fuad Abazovic má zřejmě hodně velkou kachní farmu a velmi špatně si ji hlídá, tudíž mu velmi často nějaká uteče. Jinak Dirk Mayer říká pravý opak, málo továren a je třeba začít stavit Fab 4X v New Yorku, ale o tom píši jen já na webu o kterém se zde nesmí psát.
Odpovědět0  0
Fuad Abazovic 100 BODŮ!
.
JEN TAK DÁL!
Odpovědět0  0
První příspěvek byl včetně zdrojů a byl vymazán, pak se ztratily ještě dva příspěvky, jen těžko se dá takto seriozně diskutovat...
Odpovědět0  0
Pravdu je třeba umlčet, co dodat?
.
Snad jen to, že jsem původně jen taktně upozornil, že vše může být i jinak a se zlou jsem se potázal, zbytečně ztrácím drahocenný čas, který jsem mohl využít mnohem smysluplněji. Příště již nebudu zdejší komunitu rušit ve vychutnávání si nesmyslů.
Odpovědět0  0
Splátky úvěru nejsou nákladová položka, stejně jak úvěr samotný není ve výsledovce položka příjmová.
Odpovědět0  0
Je vidět, že někteří dokonale umí anglicky, používají bravurně zkratky jako GAAP, ale ve skutečnosti ani netuší o čem je řeč.

Nastudujte si či si nechte vysvětlit rušení neodepsaného majetku a snad pochopíte a nebudou tu psány takové nesmysly.
Odpovědět0  0
„3.AMD vlastně opravdu prodělává, jelikož jak je uvedeno, náklady spojené s akvizicí ATi byly jen 50 milionů, zbytek je to, že prodali za méně, než nakoupili ­(vyplatili na výplatách, klesla hodnota majetku apod., prostě náklady­).“
.
Kde by vzali peníze na ztrátu 3,379mld USD za uplynulý rok? Kdyby hospodařili jak uvádíte pak by byli za měsíc vymazání z trhu.
.
Podívejte se na Cash Flow a první tři řádky výsledovky, kolik stojí výroba a kolik jsou tržby, za uplynulý rok byly tržby 6,013mld USD a v přímých nákladech, tedy materiál, mzdy, energie, odpisy a další vynaložili „pouze“ 3,751mld USD, tedy vytvořili hrubý zisk 2,262mld USD. 1. Q. 2008 se v poměru moc lišit nebude. Taky se ale podívejte na další tři řádky výsledovky, vývoj a odpisy, kde je ukryto ­-2,865mld USD a další ...

http:­/­/uk.finance.yahoo.com­/q­/is?s=AMD&annual
.
Projděte si prosím položky:
1. Výsledovka ­(Income Statement­)
2. Rozvaha ­(Balance Sheet­)
3. Peněžní tok ­(Cash Flow­)
.
Dále ve výsledovce první tři řádky:
1. Tržby ­(Total Revenue­)
2. Přímé náklady ­(Cost of Revenue­)
3. Hrubý zisk ­(Gross Profit­)
Odpovědět0  0
Jen těžko se hledá společná řeč tam kde nenajít nechce či neumí a dobrat se výsledku v diskuzi tohoto typu je téměř nemožné.
Čeština je krásná a často se význam slov zaměňuje. Nikdy jsem nepsal fakta, které by nebyly dohledatelné či doložitelné. Odborný text, předpokládám čte někdo odborně fundovaný, je vhodné doložit odkazem, ale běžné se nikdy nedokládá. Pokud uvedu roční obrat či jinou část účetnictví větší firmy, je zřejmé, že má povinnost výsledky zveřejňovat a jsou všem přístupné, stejně jak nedokládám, že to či ono slovo existuje a je zapsáno dokonce v pravidlech s určitým významem.
.
Pokud něčemu nerozumím, pak to ještě nemusí znamenat, že to neexistuje ­(jak se často domníváte­). Svět nekončí tím co znám, ale začíná tím co neznám a znát bych mohl. Pokud něčemu nerozumím, tak se slušně zeptám, než někoho osočím … Pokud z překladu vychází „kravina“ tak ji nepřekládám a přeložím pouze význam.
.
„AMD snižuje ztrátu na 358 milionů dolarů“ Z kolika a o kolik? Minulý rok je uzavřen a nebylo podáno žádné dodatečné daňové přiznání, které by opravovalo výsledek o položku, která se nedopatřením nezaúčtovala a letos …
„mnohdy si skutečně pletete dojmy a pojmy, na základě čehož uvaříte zavádějící až nesmyslný dort hodný pejska a kočičky“ Polívka se vaří, řízek se smaží a dort se ve většině případů peče, všechno se sice dělá v kuchyni, ale technologické postupy jsou většinou značně odlišné. Pokud by mi vycházel takový nesmysl, pak bych důkladně prostudoval, zda se nejedná opravdu o nějakou seper­-specialitu a poté bych prostě napsal dort se peče a vůbec bych si nevšímal, že někdo tvrdil, že dort se vaří.
.
Jinak vámi tolik odsuzovaný http:­/­/www.google.com­/translate_t zatím češtinu neumí, tak si musím vystačit s angličtinou či ruštinou, kde se pohybuji již velmi, velmi dlouho.
Odpovědět0  0
Nevím, zda je horší používat Čínsko­-anglický překladač, který používá celý svět, má přes 20 miliard slov a slovních spojení a dostatečně rozumět problematice či mít dokonalé znalosti Angličtiny a překládat články je proto, že jsou EN původu, bez znalosti problematiky a možnosti posoudit jejich kvalitu.
.
1. Proč jste neuvedli, že ve ztrátě AMD z minulého účetního období je zahrnuta přestavba Fab30 na fab38, dovybavení Fab36 a dopad koupě ATI.
2. Proč jste neuvedli, že prodej a podíl na trhu roste a výsledkem tvrdého konkurenčního boje je supercena procesorů a nestojí desítky tisíc, jak by stály bez AMD.
3. Výsledkem takových nejenom vašich článků je dojem pro nezasvěcené, že AMD nic nevyrábí a jen prodělává, ale to vám zjevně nevadí a ani si tento fakt nedokážete uvědomit, ne tak připustit.
4. A můžete to zase vymazat.
Odpovědět0  0
Vadí mi zavádějící články či jejich sebelepší překlady postavené na číslech či faktech, které jsou naprosto nevypovídající a scestné, stejně jak skutečnost, že se polovina kritických příspěvků ztratí ...
Odpovědět0  0
"Ještě mi tvrďtě, že jste jí uvedl schválně a spadnu ze židle.­"
.
SUN, byl čistý překlep, ale nebyla řeč o společnosti, a již vůbec jsem netvrdil, že je to polovodičová či počítačová firma, jaká byla pouze vaše dedukce. Byla řeč pouze o položce vývoj, kterou má každá větší firma, ale nemusí ji tak vždy vykazovat.
.
Jinak známá polovodičová a serverová společnost SUN, správně SUN MICROSYS INC, případně SUN MICROSYS INC ­(JAVAD­)
.
http:­/­/finance.yahoo.com­/echarts?s=JAVAD#chart1:symbol=javad;range=1y;charttype=line;crosshair=o­n;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined
.
PS: Často je mi vkládáno do úst, co jsem neřekl a ani říci nechtěl, pak se na tom staví. Za překlep se omlouvám, když bych nemusel, neuvedl jsem nic nepravdivého, jen nevhodnou společnost.
Odpovědět0  0
Účetnictví je naprosto vypovídající, ale má své:
Účetní třídy 0 ­- 9
Syntetické účty 000 ­- 999
Ke každému syntetickému účtu může být běžně 000 ­- 999 účtů analytických.
viz např. http:­/­/www.podnikatel.cz­/firma­/ucetnictvi­/uctove­-osnovy­-a­-pravidla­/ a http:­/­/referaty­-seminarky.cz­/ucetni­-osnova­/
.
U velkých společností není problém mít desetitisíce účtů, na kterých se účtuje. Žádna položka se nesmí v účetnictví ztratit a je dohledatelná, Vývoj je účtován jako ­"Účtová třída 5 – Náklady­", zda je konkrétní účet veden jako vývoj či nikoliv, již zákon neříká.
.
Uvedl jsem společnost vedenou na burze jako SUN, která má roční tržby řádově 40mld USD a poslední roky nevykázala na vývoj ani dolar.
.
"I kdyby to co jste napsal byl Sun, tak tu píšete blbosti. Odkdy je pomlčka 0,0%? Co to je za totální blbost?­"
OPAKUJI: ­"Za poslední roky nevykázala na vývoj ani dolar.­"
.
" Píšete tu čiré lži­/demagogie­/polopravdy­/skutečná fakta­/pravdu­/zajímavá fakta­"
Nevím, v čem jsem lhal? Neznalost neomlouvá, pokud nevím tak ...
Odpovědět0  0
Nechtěl jsem tím říci nic jiného, než že čísla vytržená z účetnictví mohou být naprosto zavádějící.
.
Jaké byly odpisy, jaký neodepsaný majetek byl rušen a kdy bude prodán aby se zase projevil v zisku ...
.
SUN http:­/­/uk.finance.yahoo.com­/q­/is?s=SUN&annual, pro mne je to zdroj dostatečně věrohodný, mohu jich napsat dalších deset, ale vy se jim řídit nemusíte, když takovým číslům nerozumíte. Nech, si čtenář sám vybere.
.
Zde je to naprosto markantní, zdaleka účto neříká, že je SUN bez vývoje, jen je to zaúčtováno jinak.

Ten podíl na trhu vůbec není neobjektivní, Intel je ve výrobě polovodičů na prvním místě a AMD někde do desátého místa, včetně, uvidíme, jak to vyjde, nemusí to být jen v procesorech či jiných komponentech.
Odpovědět0  0
Náklady na vývoj a výzkum jednotlivých společností za uplynulý rok:
IBM ­- 6,20%
SUN ­- 0,00%
Nvidia ­- 16,87%
Intel ­- 14,63%
AMD ­- 30,72%
.
Obraz společnosti je v poměru majetku a zastoupení na trhu, jak finančním tak kusovém, podíl pak vypovídá o ekonomice vložených prostředků.
.
Tržní hodnota Intelu přes 130mld USD a AMD 4,5mld USD, tedy 30:1 a podíl na trhu? Pouze 6:1!
Odpovědět0  0
Pro tento Web nevhodný pohled, který je lepší nečíst či rovnou zase smazat!

AMD nesnižuje ztrátu, tu lze opravit ­- snížit pouze formou dodatečného daňového přiznání, ale AMD vykazuje nižší ztrátu vůči minulému účetnímu období.

AMD vykázalo za uplynulý rok ztrátu 3,379mld USD, při tržbách 6,013mld USD a firma stále žije, má za co vyrábět a hlavně za co vyvíjet, když si dovolila na vývoj a výzkum utratit 1.847mld USD, ale také ­"utratila­" 2,981mld USD v odpisech majetku, mimo to dokázala navyšovat výrobu a získávat podíl na trhu. I laik si musí uvědomit, že jde pouze o hru čísel nikoliv krach společnosti. Kdo chce vysvětlit účetní a daňovou problematiku, pak vysvětlím mimo tuto diskuzi.
Odpovědět0  0
AMD ATI Mobility Radeon™ HD 3870 X2, Kód M76, ID 9509 ....

a zas se to může vymazat.
Odpovědět0  0
Datum: 2.4. 2008, 22:23 Předmět: Diskuze od Federmann predmet: Osmijádrová architektura Nehalemu ...
Odpovědět0  0
64bit OS mám čtyři roky a značná část programů stále nefunguje o ovladačích ne zrovna nejnovějších karet nemluvě. Většina testů využívá jedno jádro na 30% a ostatní vůbec, neumí komunikovat s větší pamětí ... a mohl bych pokračovat, ale převody HD videa a další běží 10 x rychleji jak na nejvýkonnějším jedno­-jádru, vše na AMD Phenomu@2,2GHz, RAM 8GB DDR800 ... Tříjádro se bude chovat obdobně, můžu jej kdykoliv nasimulovat, každé jádro jde samostatně vypnout.
Odpovědět0  0
AMD Phenomy nemají duální řadič, ale dvojitý, co to znamená? Data se nemusí zapisovat jako 128bit, ale jako 2x64bit, při čtení pak nejsou na sebe vázány, čte­-li se pouze 64bit, druhých 64bitů se může číst odkudkoliv odjinud, při duálním čtení, by se využila při čtení pouze polovina 128bit sběrnice a muselo by se číst dvakrát.

Řešení 3GB je naprosto optimální pro 32bit OS, který víc nevidí.
Odpovědět0  0
Zajímavá diskuze, byly doby, kdy jsem taktoval, koupil si za 5tis. AMD Opterona 144 a spolehlivě běžel na 2,96GHz, čímž jsem ušetřil 25tis Kč ... Spíše bych se zeptal jaký přínos má taktování dnes, když jsou nepatrné cenové rozdíly a nemám žádnou záruku, že právě koupený kus taktovat dobře půjde.

Chyby TLB, za čtyři měsíce provozu se mi nevyskytla a to jede více jak 15hod denně, spíše je to pouze v teoretické rovině pravděpodobnosti.

TDP Intelu je pro blíže nedefinovaný provoz ­(snad Office­), není tedy problém při zatížení jej několikráte překročit. TDP pro AMD je definováno pro maximální napájení, takt i zatížení a neměl by být nikdy překročen.

Jaké bude srovnání nativních čtyř­-jáder si musíme ještě chvíli posečkat, Intel s nimi brzy přijde, viz http:­/­/www.federmann.cz­/index.php?option=com_content&view=article&id=59:qrevoluniq­-amd­-deneb­-45nm­-k105&catid=35:procesory&Itemid=27
Odpovědět0  0
Rozhodně to nebylo myšleno jako kritika, ale upozornění, že označení QX9775 přináleží čtyřem dvoujádrovým čipům ve dvou pouzdrech a nelze tedy koupit ? QX9775 za 1 500 USD, ale jeden komplet QX9775 za 3 000 USD.
Odpovědět0  0
Pokud „Skulltrail“ má stát proti již známé „Quad FX 4 × 4“ platformě AMD, kde se prodává pouze dvojice FX procesorů a nelze koupit pouze jeden, tak je pro zákazníka opravdu nejlepší uvézt cenu za jeden ať si to přepočítá …
Odpovědět0  0
Intel Skulltrail za $3.000!!!
Odpovědět0  0
"No, pravdou je, že na fórech jsem viděl lidi kteří toto mají. Dokonce teď zde na fóru je člověk, který chce 2x GF8800 GTX a chce radu ohledně zapojení.­"
.
GF8800 GTX to neumí
Odpovědět0  0
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0  0
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0  0
„Zástupce firmy Intel, Justin Rattner ­(chief technology officer­), se v interview pro Wired vyjádřil!

Jinými slovy “neví, o čem mluví“
Samotný Intel již má pro Nehalem v plánu vyrábět od dvou po osm jader, při použití pouze čtyřjádrového čipu a o integraci řadiče se neúspěšně snažili již v roce 2000!!! „Intel Timna“
http:­/­/pc.watch.impress.co.jp­/docs­/2007­/1002­/kaigai390_07l.gif
http:­/­/pc.watch.impress.co.jp­/docs­/2007­/1005­/kaigai07.jpg
http:­/­/pc.watch.impress.co.jp­/docs­/2007­/1005­/kaigai06l.gif
Odpovědět0  0
Jediný spekulativní zdroj bylo VR­-Zone od, kterého to bylo dále rozváděno a doplňováno, jeden napsal, že by mohlo, druhý již že to tak je, stejně tak spekulace s tříjádrovými procesory jako zmetky ...
Něco jiného je spekulovat v diskuzi a něco jiného na tom postavit seriozní článek. Proto bych dal přednost oficiální verzi, neboť AMD v této věci zatím mlčí. Neoficiálně jde o dvoujádrový R680 ­(2xR670­) vyrobený 55nm výrobním procesem se spotřebou 100W …
Odpovědět0  0
neoficiálně jsou na 55nm s malou spotřebou ...
Odpovědět0  0
zatím pouze spekulace, vyčkejme oficiálních zpráv ...
Odpovědět0  0
X2 6400+ 5 %
X2 6000+ 4,7 %
X2 5600+ 12,1 %
X2 5200+ 13,3 %
X2 5000+ 13,6 %
Odpovědět0  0
NVIDIA QSLI vyřešila ....
Odpovědět0  0
náruční program ?
Odpovědět0  0
Intel se tam snaží všemožně natlačit, cena a spotřeba by pak byla výrazně vyšší, však to někdo zaplatí.
http:­/­/www.pcworld.com­/article­/id,136948­-c,intel­/article.html

zahájení výroby 23. července 2007
https:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-24D3C343BB45B9FDC12573220028BD2E.html

snaha o prodejní cenu 100USD zůstává
http:­/­/news.bbc.co.uk­/1­/hi­/technology­/6908946.stm
Odpovědět0  0
Mám za to, že se jedná o 8jádrovou x86 architekturu „CCU“ s jádrem „Nehalem“...
Odpovědět0  0
Vyčkejte pár hodin a vše se dozvíte, rozhodně to není o zmetcích, jak by někteří rádi slyšeli. R­-G­-B, Xbox360 ­(3* Power4­)… jsou taky o třech a nikomu to nevadí.
Odpovědět0  0
Testy jsou rozhodně zajímavé, 20% pro AMD není moc, je to však na 2­/3 taktu Intelu.
Ale z jednotlivých testů je zřejmé, že Intel v některých testech má 100% na vrch a jeho výsledky mají značný rozptyl až 1:10, AMD je zase vyrovnané do 1:3, kde má Intel problémy má 100% na vrch zase AMD.
Uvidíme, jak to bude, až přijde Nehalem.
Odpovědět0  0
2,00GHz vs. 3,00GHz
Odpovědět0  0
Podoby a data vypuštění slibovaného procesoru s integrovaným řadičem a názvem Nehalem:

2002­-2003 = Netburst
2004­-2005 = Netburst ­(10GHz­)
2006­-2007 = Merom ­(core 2, první generace 65nm a 2 jádra, druhá generace následuje, 45nm až 32 jader­)
2008­-2009 = Core 2 duo ­(???­)

Někdo může tvrdit, že se projekt vždy zrušil a začalo se úplně znova, de facto ano, ale de jure řetězec nebyl nikdy zrušen, jen vždy přepracován na nové poznatky a jaké bude mít pokračování? Zda již konečně spatří světlo světa či přibude pouze další vývojová řada postavená na něčem novém?
Odpovědět0  0
Podívejte se na:
http:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Intel_Nehalem
http:­/­/www.x86­-secret.com­/?option=newsd&nid=887
„Il convient d­'abord que le projet ­"Nehalem­" est en court depuis 2000, mais qu­'il ne correspond plus du tout au processeur super­-Netburst ? 10 GHz qui était planifié alors. Apr?s avoir révisé ses ambitions en 2002 et 2003, Intel a finalement abandonné ce que devait ?tre Nehalem ? l­'origine pour revoir intégralement sa copie. A la place, le Whitefield qui devrait sortir en 2007 ressemble plus, actuellement, ? un super Merom et n­'a plus rien avoir avec l­'architecture NetBurst. Whitefield utilisera donc le core d­'exécution de Merom. Amélioré, certes, mais toujours Merom. Les premiers exemplaires de ce processeur seront gravés en 65 nm, avant de passer au 45 nm, un peu plus tard.“
Mýlil jsem se, počátek Nehalemu se datuje již do roku 2000! Nejdříve se měl podobat a být konkurencí, pak se mel podobat a … a … ???
Odpovědět0  0
Můžete mi poslat link, kdy byl oficiálně zrušen vývoj procesoru na nové architektuře s paměťovým řadičem a názvem Nehalem, ta původní architektura nikdy neměla být netBurst a ani nemohla, ten ještě neměl paměťový řadič…
Odpovědět0  0
Jen jsem si povzdechl, že jde snad o nejdéle vyvíjený procesor a za dobu jeho vývoje se několikrát změnily hodnoty a priority, tudíž i směr jeho vývoje. Dotažení architektury bych nerozebíral a kritizovat taky nechci.
Odpovědět0  0
Intel již dlouho věří a slibuje že Nehalem s paměťovým řadičem bude již příští či přespříští rok, mezi tím jader přibylo a frekvence ubylo, jen sliby zůstaly.
Odpovědět0  0
každý návrh něco stojí a AMD investovalo do vývoje více jak dost, prostě všechno se stihnout nedá.
Odpovědět0  0
Mám pocit, že Genius reproduktory nevyrábí a dřevěne již zcela jistě ne, ledaže by se jednalo o reprosoustavy.
Odpovědět0  0
No jo Fudzilla ???
Nejsem si jist, že je to problém samotného konsorcia PCI SIG normy pro PCI­-e, spíše je to problém technologie Crosslinx a těch co ji na PCI­-e 2.0 implementovali.
Odpovědět0  0
Proč se netestovalo se čtyřmi paměťovými moduly?
Odpovědět0  0
Omlouvám se, ale byl tam jeden modul a ten má samotný 16 jader a výkon přes 1TFlop­/s, podívejte se na stránky http:­/­/www­-03.ibm.com­/systems­/p­/hardware­/highend­/575­/
(Já mam občas přímý přístup a ten na jiném PC samozřejmě nefunguje­)
Odpovědět0  0
ftp:­/­/ftp.software.ibm.com­/common­/ssi­/rep_sp­/n­/PSD00762USEN­/PSD00762USEN.PDF
Odpovědět0  0
Prostě odborníci z TheInquireru napsali blbost, takový výkon se dnes již pomalu dostává do „domácích počítačů“ a ne jako super počítač.
https:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-2C1A954563DDDA64C1257325003E51EC.html
„Na prvním místě je například server vybavený čtyřmi GPU G80, který může poskytnout výkon 2 TFlop­/s, při průměrném příkonu 550 ­- 800 Wattů.“
A Lenovo počítače 8 TFlop­/s běžně vyrábí
https:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-9EB4D5264ABA0995C125731C00285471.html
Odpovědět0  0
Možná však zaútočí na výkon řádu PFlop­/s, jak je uvedeno v článku, který se vám moc nezamlouval.Přestavba by pak byla pochopitelná, jen ty další okolnosti jako účel, který by se nezměnil a čísla by byly jiné.
Odpovědět0  0
Ten výkon je již dva roky 21,760 TFlop­/s, což je víc než plánovaných a uvedených 9,8 TFlops.
.
Je to druhý nejvýkonnější počítač v Číně a v minulém roce byl ještě první. Ve světovém měřítku je 87, informace z června 2007.
Jako první v Číně je nyní Sinopec ShengLI Oilfield Branch Company, Geophysical Research Institute s maximálním výkonem 38,2239 TFlop­/s, ten je ve světovém měřítku 43, informace rovněž z června 2007.
Jen jsem poopravil váš zdroj, který má informace???
Ten první odkaz samozřejmě funguje, ale zřejmě jej nepodporuje váš prohlížeč či PC. Je to odkaz právě na meteorologické hlášení tohoto superpočítače, které funguje na tomto superpočítači již 12 let.
Samotný superpočítač vznikl v červnu 1995 s výkonem 9,5 GFlop­/s, v listopadu 2004 byl přestavěn na výkon 6,856 TFlop­/s a dále v červnu 2005 byl opět přestaven na současný výkon 21,760 TFlop­/s.
.
Nevím tedy, kde odborníci z TheInquireru vzali svá čísla ­(neberte to osobně­).
Odpovědět0  0
Ano, dvoujádrový procesor AMD Athlon 64 X2 6400+ Black Edition je speciální edice dvoujádrového řešení od AMD. Je nejvýkonnějším 90nm dvoujádrovým produktem AMD a současně i prvním dvoujádrovým řešením pro nadšence zaměřeným do obchodního kanálu. Kvůli velkému zájmu o tento produkt AMD uspořádalo neoficiální předvedení na NDA akci v Japonsku. Mediální zprávy, které jste měli možnost vidět, byly z této akce v Asii. AMD stále drží embargo a neohlašuje v tuto chvílí zmíněný procesor. Prosíme, vyčkejte, informace bude uvolněna již velmi brzy.
Odpovědět0  0
Protože ten článek o Nehalemu by měl spíše začínat:
„Nehalem se začal vyvíjet jako odpověď na architekturu Hamer s Integrovaným řadičem, rovněž měl mít integrovaný řadič a obdobu HyperTransportu, ale na rozdíl od Hammeru měl být taktován výrazně výše a navázat na úspěchy P4… Než spatřil světlo světa, se však ukázaly potíže vysokých taktů natolik veliké, že se od tohoto trendu upustilo. Částečně na architekturu Hamer odpovědělo C2D, které nenavázalo na P4, ale na P3, zatím však bez řadiče pamětí, ale výkonově nikterak nezaostalo a je nyní výkonnější než K8. Nehalem však neupadl v zapomnění a stále se na něm pracuje v současné době, by měl navázat spíše na C2D a přidat dlouho očekávaný řadič pamětí a tím ….“
Nebo tak nějak, ne napsat, že vývoj začal dnes a minulost opomnět. O Hammeru se taky mluvilo od K6 a když byly první K8, tak se již odhadovala K9 či k10 a při prvních náznacích K10 ­(K8L­) se začalo mluvit o Fusionu.
Procesory jsou běh na dlouhou trať, jedena architektura se musí vyrábět a neustále dotahovat, následná se musí vyvíjet a dávat do ní co je nad možnosti aktuálně vyráběné a další se musí rámcově navrhovat s předstihem více než 5 let, některé věci se musí rozpracovávat na 10 let a po čas vývoje je neustále opravovat o nejnovější poznatky a praxi.
Ale to nesmí vyznít jako zelení vs. modří, jak se to snaží občas někdo prezentovat, je to o vizích a koncepcích. Odhadnout vývoj na 10 let je holý nesmysl, na 5 let skoro stejný, ale kdo se trefí má vyhráno a o tom to je. Kdo se netrefí tak jde podstatná část vývoje do koše či byla jinak zbytečná. To co je správné nemusí být vůbec to nejlepší ale trh rozhodne. Do toho se stále častěji mění výrobní technologie…
Odpovědět0  0
je to o Nehalemu, nevím co jiného by zde mělo patřit než Nehalem.
Vývoj je mnohem složitější než si kdo dokáže představit a dělá se řádově 2 až 5 let, ale každé dva roky se mění výrobní proces a do toho se ukáže nějaká cesta slepá. Vývoj by měl skončit s procesorem na slušné úrovni, ale již zde nemohou být zakomponovány nejnovější poznatky. Pokud se vývoj pozdrží nebo nových poznatků rychleji přibude, tak se může zamést stůl a začít znova. Naopak pokud se vývoj urychlí až odflákne, výsledek je taky na nic. Právě proto je jednodušší rozvíjet starou osvědčenou architekturu a přidávat do ní to co věda přinesla, ale to jde jen v omezené míře. Toto jsou obecné pravidla či zákonitosti bez ohledu na výrobce.
Odpovědět0  0
Žádný soud jsem nevynesl, ten si každý vytvoří sám. Proč někdo vymýšlí co jsem neřekl ani nenapsal, nic z ničím jsem nesrovnával a nikoho neurážel, je to pouze v odborné rovině.
.
Jen jsem poukázal, na to že vývoj procesoru s řadičem není zas tak jednoduchý a může se někdy protáhnout…
(Architekturu chápu celkem dobře, ale musela se několikrát změnit neboť se za pět let změnilo i poznání a směr vývoje, pokud nevyjde počátkem příštího roku, tak snad vyjde v roce 2009 či 2010 a architektura bude zase od dnešní naprosto odlišná, budou tam již výpočetní části s GPU a další. …­)
Odpovědět0  0
"Použité procesory jsou pak buď Opterony od AMD, či UltraSPARCy od Sunu.­"
s940 pro UltraSPARC?
"Jenže potíž je v tom, že čím více procesorů, tím větší latence mezi nimi a paměťmi vznikají, neboť paměti bývají sdílené a často jsou od procesorů daleko.­" ???
Odpovědět0  0
kolik stojí Fab 38, taky 3 mld. USD?
7.6.2007
Moskevský JSC Angstrem a 130nm CMOS technologie od AMD
.
Prodej zařízení Fab30 zřejmě nejenom uhradí část nákladů Fab38, ale navíc si zajistí další zdroje plynoucí s licencování jejich technologie.
https:­/­/www.svethardware.cz­/moskevsky­-jsc­-angstrem­-a­-130nm­-cmos­-technologie­-od­-amd­/17178
Odpovědět0  0
PCI­-e 2.0 16x = 25,6 GB­/s ­(8GT­/s­)
2 x PCI­-e 2.0 16x = 51,2 GB­/s
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

HyperTransport 3.0, 16bit = 20,8 GB­/s ­(2,6 GHz, 5,2 GT­/s­)
Opteron 8XXX 4 x 20,8 = 83,6 GB­/s
http:­/­/www.hypertransport.org­/tech­/index.cfm

FSB 1,333 MHz = 10,6 GB­/s
Odpovědět0  0
Květnová statistika, kdy Radeony 2000 téměř neexistovaly, ale bylo jim nadržováno???
Odpovědět0  0
.
Nevím co se mu stalo, ale asi to bude hodně vážné!
Odpovědět0  0
V tom co jsem napsal má AMD značný náskok a nevím proč Intel tvrdohlavě zůstává u staré FSB, ale aby tento svůj problém vyřešil, tak vymýšlí jiné vynikající věci a snaží se to dohnat jinými způsoby. Kdyby jej FSB nebrzdila tak by mohl být mnohem dál. P4 běžely na cca 4GHz a samotné výpočetní jednotky dokonce na dvojnásobku, pak se ukázalo, že frekvence není vždy výkon, ale frekvence je stále potřebná a právě těmto výpočetním jednotkám podle mne ještě neodzvonilo, jenom nemusí být všechny tak rychlé, naopak GPU je má zas strašně pomalé a stačí to. Osobně si myslím, že v budoucích procesorech, bez ohledu na výrobce, by mohly najít své místo, jak jednotky pomalé typu GPU a mnoho, tak rychlé typu P4, ale jedna či dvě.
Odpovědět0  0
To vůbec nebylo k vašemu příspěvku, nerad bych to vedl do osobní roviny a vaše úsudky jsou navíc v podstatě správné, spíše to bylo k obecně diskutovaným tématům, které většinou konči u architektury = rozměr, kdežto já chápu architekturu = obvodové zapojení. Někdo moudrý kdysi popsal počítač či PC jako trojúhelník na jehož vrcholu stojí CPU, v té době nějaká 286, nebo ještě níže ­-8bit­) a úplně dolů stojí periferie, čím výš tím vyšší rychlost i výkon jednotlivých částí, čím níž tím nižší rychlost a větší šířka. Dodnes se toto schéma učí. Původně pod CPU byl severní most, na jeho úrovni RAM, pod ním pak jižní most…. Odtud Intel moc nepokročil, AMD již část severního mostu zahrnula do CPU, ale PS3 tam toho má ještě mnohem víc, je tedy nejdál, ale je jednoúčelová, AMD Geode je zatím hračka...V podstatě by to mělo pokračovat integrací do CPU, nejdříve severní most, grafická karta a pak jižní most, případně jejich některé části….
Odpovědět0  0
Já jsem spíš příznivcem pokroku, ne však hrubé síly, na cestě integrace všeho do CPU je prostě Intel a AMD různě daleko. Vychvalovat se, že někdo dřív zvládne menší architekturu, již pomalu přestává platit,když si firmy pronajmou libovolnou výrobu, ale na druhé straně to nese zisky. Kdysi jsem řekl, že nejlepší procesory by byly kříženci AMD a Intelu a to stále platí, když od té doby již doba značně pokročila a FSB je stále větší brzdou, nejenom pro Intel, ale i NVIDIU a další…
Odpovědět0  0
V podstatě máte pravdu, když píši tak se snažím být naprosto nestranný a není to velký problém, ale pokud někdo napíše úmyslně půlku a já chci doplnit i tu druhou tak automaticky musím stát na druhé straně, což je špatně, ale jinak bych musel radši mlčet. Pokud se někdo baví rozumně k tématu, tak jej není problém rozvíjet. Ale i tuhle diskuzi jsem se snažil vést korektně a k tématům, které RH načal, kde jsem se snažil doplňovat pouze fakta.
Odpovědět0  0
prvořadým úkolem mikročipů bude získat okamžité informace o stavu zraněných pacientů implantací čipu právě až při zranění
Odpovědět0  0
100tis vadných AMD RV610 revize A13 skončí v Číně

Přibližně 100tis již vyrobených kusů RV610, revize A13 má vážné problémy s HDTV decoder engine UVD. Tak praví zpráva zveřejněná 30. července 2007 na serveru MyDrivers. Jde o grafické čipy, grafických karet HD RV610 Radeon 2400. Nyní jsou již vyráběny či vyrobeny revize A14 i A15, které by již měly být oproštěny těchto problémů.
Zpráva praví, že by se měly tyto problémy odstranit změnou či aktualizací ovladače­-BIOSu. Je pravděpodobné, že se jedná o specifický ovladač, neboť AMD RV610 revize A14 a A15 již tyto problémy nemají a úpravu ovladače nepotřebují. Žádné takto vadné grafické čipy AMD RV610 revize A13 by se neměly dostat na běžný trh. Za výhodných podmínek je koupila Čína pro svůj OEM trh, která rovněž uvádí, že se na pulty tyto čipy nedostanou. Lze se jen domnívat, že se použijí pro vybavení státní správy či jiných úřadu.

http:­/­/news.mydrivers.com­/1­/88­/88216.htm
Odpovědět0  0
Takže všichni výrobci čipů musí investovat do každého čipu tolik co Intel, bez ohledu na jejich velikost??? Ale běda kdyby za to chtěli větší podíl na trhu???
Odpovědět0  0
Jak se to komu hodí, za posledních 5let je AMD výrazně výš než Intel. http:­/­/finance.yahoo.com­/q­/bc?s=INTC&t=5y&l=on&z=m&q=l&c=AMD
Za rok je AMD výrazně níž.
http:­/­/finance.yahoo.com­/q­/bc?s=INTC&t=5y&l=on&z=m&q=l&c=AMD
Za dva roky již to tak velký rozdíl není.
http:­/­/finance.yahoo.com­/q­/bc?s=INTC&t=2y&l=on&z=m&q=l&c=AMD
Nahoru dolu to bylo u obou, ale… když promluví všeznalý tak …
Odpovědět0  0
ale je téměř 15 x menší
Odpovědět0  0
Investice do vývoje za 1.Q.2007
Intel 31,588% hrubého zisku, 16,370% tržeb.
AMD 124,496% hrubého zisku, 35,036% tržeb.
Tak tedy nevím???
Odpovědět0  0

Maxima cen akcii:
17.července 2000 měl Intel kurz akcii 146,63 USD a kde je dnes. – 123,13 USD
5. května 2000 mělo vrchol AMD ve výši 92,87 USD za akcii a kde je dnes. – 79,81 USD
Odpovědět0  0
Jenže kdo vezme procesor od Intelu, tak musí často použít i jeho čipovou sadu s integrovanou grafikou ­(běda jestli ne­) a tržba s podílem na trhu je na světě, až to nyní řeší EK.
Odpovědět0  0
Dnešní investice do vývoje přinesou zisky až budou tyto právě vyvíjené produkty vyráběny, neplést si údržbu, která je pro udržení současného stavu či dosažení maximálního zisku.
Odpovědět0  0
Je třeba si neplést výsledek celkového hospodaření s výsledkem z prodeje výrobků či výroby. AMD je ve výrobě a prodeji dostatečně zisková, ale musela nést nemalé náklady spojené s koupí ATI, přestavuje Fab30 na Fab38 a k tomu neúměrně investovala do vývoje nových věcí, CPU, GPU a technologii, takže je celkový účetní výsledek hluboko ve ztrátě. Bez Barcelony dokázala to co dokázala, má jednu továrnu a Intel jich má v provozu pět …
I za toto AMD tolik utratila:
AMD uvede 16jádrový Sandtiger: https:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-32B33D7F2E40710FC1257325003F7AB1.html
AMD připravuje 22nm výrobní proces pro rok 2011: https:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-C56935FD70DEFD70C125732500570E37.html
AMD Fusion s plným nasazením roku 2009: https:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-B57C4F88363CF881C125732500578936.html
Odpovědět0  0
USD
Odpovědět0  0
GeForce 8950GX2 = 649 USD
GeForce 8800Ultra = 549 USD
Odpovědět0  0
GeForce 8950GX2
21.1.2007:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Tarih­/Saat :30.03.2007,
http:­/­/www.donanimhaber.com­/Nvidia_R600_dogum_hediyesi:­/4318­/haber.htm
Odpovědět0  0
ten se řeší jako první, již několik let
Odpovědět0  0
celosvětově distribuovaly celkem 22 čínských nejdražších softwarových titulů a dalších 11 softwarových titulů Microsoftu

ještě jednou mapa http:­/­/66.249.91.104­/translate_c?hl=en&langpair=zh%7Cen&u=http:­/­/map.sogou.com­/new­/#c=12694500,2562500,12
Odpovědět0  0
Ta mapa se dá otevřít, Česká republika je tam jenom proto, že jsme to my. Po otevření mapy lze prohlížet celý svět, přibližovat oddalovat a vidět tak hlavní pirátské místa.
Odpovědět0  0
Cca: Přes dobré postavení na trhu jej nikdo velký nechtěl, neboť byl zavázán Intelu.
Odpovědět0  0
„Boguš: praktický význam .... žádný ....“
Nelamte si nad tím hlavu, asi tak nějak to bude. Je to pouze pomyslná hranice, kam až se dá dostat, ale pěkná. Sám mám tři roky, nejlevnějšího Opterona144, dnes bych patřil do největší skupiny [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a dodnes není špatný, kde se hrabou s DDR2 či DDR3 a Intelem. Měl jsem i 10,52GB­/s, ale ten jsem při taktu CPU@3,000GHz a RAM@667MHZ již nedokázal uložit. Běžně však provozuji CPU@2,700­/1,200GHz, 1,63­/0,85Volt, teplota CPU pod 40°C­(RightMark CPU Clock Utility­) a RAM@600MHz a na taktování si téměř nevzpomenu.
Odpovědět0  0
GPU­-CPU počítání je rozhodně zajímavé a když u AMD, jako nápad vzniklo, nechť se mu říkalo jakkoliv, bylo to všem pro smích, na našich diskusních fórech na to byli a ještě jsou dva super­-experti. Jenže doba pokročila a zdá se, že dalších několik let to bude hlavní téma, než se zase nalezne něco…
Odpovědět0  0
Ve vakuu není, co by kladlo odpor, ať již fotonům či elektronům. Světlovodiče dělíme ne jednovidové a vícevidové, jednovidové mají útlum pod 1dB­/100m ale připojení má útlum cca 0,5dB, tedy většina útlumu vzniká na přechodech. U vodičů je útlum řádově 10dB­/100m, u přechodů téměř nic. Na krátké vzdálenosti je tedy mnohem výhodnější světlovodiče nepoužívat, ale světlovodič neruší a není rušen, navíc dochází ke galvanickému oddělení… Foton je letící energie bez hmotnosti a náboje, útlum vzniká ve světlovodiči při odrazu fotonů.
Odpovědět0  0
Fyzikální hranice, co to je pro přírodu či člověka. Výroba již narazila několikrát na fyzikální hranice. Nejdříve materiál masky, potom vlnová délky světla, lom světla … Velmi složité technologie, ale vždy se nalezlo řešení jak fyzikální barieru obejít a pokračovat vedle. Konečné technologie jsou snad na úrovni atomů, je elektron­-není elektron, tranzistor zavřený­-otevřený. Problém je v masovém nasazení. Jenže příroda šla naprosto jinou cestou, rychlost přenosu je řádově v ms, ale datová šířka, u člověka je to počet neuronů, tj. 2,7mld, kde „každý komunikuje s každým“. Kde se potom hrabe nějakých 512bitů u R600.
Odpovědět0  0
Měl by někdo pořádně předefinovat slovník, co to je procesor, co to je jádro, když grafické karty jsou jednojádrové a v případě, například GF8800 mají 96 či 128 procesorů, když se jim říká stream procesor, kde je vlastně hranice. Intel dělá svůj 80jádrový a není již R600 vlastně 320jádrová, když má 320 stream procesorů? Kolik má potom procesorů NVIDIA Tesla, a je stream procesor procesor?...
Odpovědět0  0
To časování je zavádějící, při DDR se čte 2x za cyklus, při DDR2 je to čtyřikrát, tedy základní frekvence opět blízká 200MHz ­(DDR­-400, DDR2­-800­) CL je nutná doba pro opakovaný přístup, vyjádřeno v přepočteném taktu, pro DDR­-CL2 to znamená dva cykly po 2,5ns, tj. 5ns, pro DDR2­-CL4 to znamená čtyři cykly po 1,25ns což je opět 5ns. Jinými slovy, jde o nejrychlejší možné časování, nemohu do pamětí dříve, než skončí základní cyklus ­(200MHz­), pokud je uvedeno CL menší tak to k ničemu není, pokud je CL větší, tak se musí čekat, ale pokud obsadím všechny sloty tak jedna řada může čekat a druhá je přístupná a naopak, zde by nevadilo ani dvojnásobné CL a 2T, procesor nikdy nečeká a vždy má některou z pamětí přístupnou.
Odpovědět0  0
Kachních farem je poslední dobou hodně. Čip, jak někdo správně podotknul, je odštěpek, ale s velkého kusu křemíku, desky a má svou samostatnou funkci. Spojení dvou a více v jednom pouzdře je hybridní obvod či něco na ten způsob, když dva dělají totéž, není to totéž, již jsem to mnohokráte citoval. Pokud dojde ke spojení dvou čipů u Intelu tak se spolu baví přes základní desku a chovají se jako dva, pokud to udělá AMD tak se spolu budou bavit přímo a navenek vystupovat jako jeden. To osmi či šestnácti jádro nebude již barcelona…
https:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-32B33D7F2E40710FC1257325003F7AB1.html
Odpovědět0  0
Když jsem měl první Atari, s cca 5tis tranzistory, tak mě ani nenapadlo, že někdy budu mít těch tranzistorů 200mil a víc, za poloviční peníze a to je 20let, proč bych si za dalších 10let nemohl koupit cca 5mld tranzistorů? Jak to bude uspořádáno, je jen věcí architekta.
Odpovědět0  0
jeden čip, více v dalších článcích
Odpovědět0  0
Umí si vůbec někdo představit na čem se bude převádět formát takového Super Hi­-Vision a ještě v reálném čase?
https:­/­/www.tvfreak.cz­/odhaleno­-super­-hi­-vision­/2042
Odpovědět0  0