Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 22 z 46 PrvníPrvní ... 12202122232432 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 316 až 330 z 680

Téma: Otazka pro majitele TL-WR1043ND

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

Chtěl bych se zeptat k alternativním FW (v orig. sem si toho nevšiml) na tomto routeru. Zkoušeli jste ho někdo využívat jako download server? Jde mi o to, abych ho mohl využívat jako stahovač a nemusel zapínat počítač v ideálním případě se z práce připojil a dal stahovat film či seriál a měl ho doma až přijdu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od rommi Zobrazit příspěvek
    Vsetko robis dobre - problem je v tom, ze TV (nepises aka ale to je v podstatejedno) detekuje video stream primarne podla MIME, co mu posle DLNA server a TP-LINK pouziva Ushare co je dost fuzata zalezitost.. a bolo by potrebne mu kusok (dost) poupravovat konfig, aby to chodilo zo sucasnymi typmi TV...
    cize princip je dobry- nahrat na usb disk/flash xvidy a mp3, strcit do USB routra namapovat adresar zapnut media server...telka ho najde vidi subory a ked das prehrat napise nepodporovany format videa/audia.....
    takze najrozumnejsie bude asi toto:
    MINIDLNA:
    Works great with Samsung C650 series TV and a TL-WR1043ND with Openwrt.
    (Video play don't work with default Openwrt libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx.ipk but work with libffmpeg_0.5.2-4cj_ar71xx.ipk )

popripade dd-wrt alebo nieco podobne, co ma implementovane minidlna alebo serviio
    Děkuji zkusím to. Ohledně Srviio tak ten jsem zkoušel a paradoxně výsledky jsem měl lepší při použití klasikého WMP12 ve Win7 než na serviio. TV mám LG 42LE8500

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

zdravím mám tento router a do něho jsem nainstaloval fw od dd-wrt. Jelikož jsem si myslel že spuštění sdílení souborů přes ext. HDD připojený do routeru přes USB bude s tímto fw funkční oproti original. fw který je absolutně kničemu.
    No ovšem jsem netušil že pro spuštění- povolení sdílení HDD přes router v tomto softwaru od dd-wrt není tak jedńoduché potřeboval bych nějkoho kdo s tímto má zkušennost a poradil steb by step jak na to.
    Děkuji všem
    Naposledy upraveno uživatelem jps7410: 10-09-2011 v 16:50

Nováček
    Registrace
    Nov 2010

Pripojeni disku v dd-wrt - nevim jestli je v oficialnim dd-wrt podpora usb, ja pouzivam build od brainslayer, dostupny tu -

http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/down....k_tl-wr1043nd/

Kdyz mam pripojeny disk, tak v zalozce Services -> USB zapnu podporu USB a nastavim automaticke mountovani do /mnt

Potom hned ve vedlejsi zalozce Services -> NAS nastavim Enable Samba a nastavim Shares /mnt na nejake jmeno a zasrktnu public s read/write modem.

Ulozim, aplikuju, a pak disk vidim na \\192.168.1.1/jmeno_sdileni

Nováček
    Registrace
    Nov 2010

Mam vsak jiny dotaz, dokazal nekdo to QSS tlacitko nastavit tak, aby mu zapinalo/vypinalo wifi? Tu moc nepotrebuju, tak by se mi hodilo ji mit vypnutou a zapnout pouze v pripade potreby takhle hardwarove, ne z jineho PC pres nastaveni.

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Citace Původně odesláno od rapman Zobrazit příspěvek
    Mam vsak jiny dotaz, dokazal nekdo to QSS tlacitko nastavit tak, aby mu zapinalo/vypinalo wifi? Tu moc nepotrebuju, tak by se mi hodilo ji mit vypnutou a zapnout pouze v pripade potreby takhle hardwarove, ne z jineho PC pres nastaveni.
    Ahoj. Nezkoušel jsem, ale std cestou to nejde?
    DD-WRT = Services = "SES / AOSS / EZ-SETUP / WPS Button - Turning off radio - Enable/Disable"

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Citace Původně odesláno od Zabatra Zobrazit příspěvek
    Ahoj. Nezkoušel jsem, ale std cestou to nejde?
    DD-WRT = Services = "SES / AOSS / EZ-SETUP / WPS Button - Turning off radio - Enable/Disable"
    Odzkoušeno na buildu 17201 a je to funkční...

Nováček Avatar uživatele Etienne de Alsike
    Registrace
    Dec 2009

Zdravím, chtěl bych se zeptat, mám router TP-LINK 1043ND a v něm firmware DD-WRT v24-sp2 (12/24/10) std - build 15962, mám ho tam od konce prosince minulého roku. A otázka zní, má smysl upgradovat na novější, když mi všechno funguje? Koukal jsem, že je venku build 17201 (tedy předpokládám že o dost novější). Pomůže to v něčem nebo je upgrade zbytečný? Děkuji.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Ja tam mam stary OpenWRT a ridim se heslem "Funguje to? ... NESTOUREJ SE V TOM"

Pokud vse funguje jak ma, tak je nesmysl riskovat ze to rozhasis.

Smysl to dava jen v pripade se si nadsenec a stravis zase aspon den znovunastavovanim, protoze to je lespsi a spolehlivejsi nez se pokouset prenest nastaveni ze starsi verze. A nikdo ti nezaruci stejnou funkcnost a spolehlivost noveho buildu na tvem konkretnim kusu HW.

Registrace
    Dec 2009

Děkuji, je to vlastně i můj názor, router funguje, dělá to, co má a dělá to dobře. Jen jsem se zeptal, jestli třeba ten nový build není o dost lepší :-)
    Jinak nadšenec už dávno nejsem, mám rád jednoduché věci, které prostě fungují :-) Na druhou stranu třeba Mango (aktualizace pro Windows Phone) jsem zkoušel už od bety, iOS5 do iPadu jsem nainstaloval GM verzi týden před vydáním finální, takže ono je to jak s čím. Ale síťař nejsem a kdyby došlo k problémům, těžko bych je řešil (čtením návodů, googlením a metodou pokus/omyl).

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Počkej si na novější verzi. Tam už bude ath9k a pro mě stěžejní (snad) usb/ip ! Samozřejmě já si vždy tak ještě týden počkám na recenzi na fóru.

Registrace
    Dec 2009

Kdy asi tak má ta nová verze vyjít? A k čemu je dobré USB/IP?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Nekdo se tu ptal na download manazera, nebo torrent klienta, no proste stahovani.

Alternativni firmware umoznuje doinstalovat ruzne klienty pro stahovani a ovladat je na dalku z konzole ci weboveho rozhrani, stahuje to celkem normakna, ale tak do 1MB/sec, dost to totiz zere pamet i vykon procacku.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

USB-IP je (jak jsem se dočetl) přenášení dat z USB v surovém formátu. Něco jako bypass, prodloužený a rozbočený USB kabel do LAN. Tzn. (alespoň to tak já chápu) budu moci ovládat třeba webkameru /skener stejně, jako bych jej měl připojen přímo k PC. teoreticky by tedy i Samba nebyla zapotřebí. Kdyžtak mě opravte, jestli si myslím bludy.

K download managerům- já bych uvítal jen jDownloader. Bohužel ten zatím k dispozici v takové formě není.

Obyvatel SHW Avatar uživatele souteh
    Registrace
    Jun 2010

Zdravím, dnes mi přišel tento router a chystal jsem se jím nahradit Zyxel od O2.
    Jenže mám problém - z telefonní zásuvky vede kabel, který končí v "rozbočovači", ze kterého jde kabel do telefonu a právě do routeru. Kabely telefonní zásuvka - rozbočovač a rozbočovač - telefon má na obou stranách RJ-11, ale kabel z rozbočovače (RJ-11) vedoucí do routeru má na druhém konci RJ-45. Od technické podpory O2 jsem se dozvěděl, že je to podivné, nicméně se Zyxelem to fungovalo, tak jsem to neřešil. (nefunguje ani připojení telefonní zásuvka - router žádným z kabelů)

Teď jsem se ale pokusil zapojit to stejně do tohoto routeru (je tam na to zdířka WAN), ale internet negunguje. Komunikace eth. kabelem mezi routerem a PC je OK, ale kontrolka WAN na modemu se ne a ne rozsvítit, takže připojení k internetu není možné. Zkoušel jsem restart jak přímo na routeru, tak přes administraci, ale neúspěšně.

"Odborník" z O2 mi poradil router reklamovat, prý je nejspíš vadný. Je to nutné nebo se tam musí provést nějaké nastavení, popř. dělám něco špatně? Díky moc.

Strana 22 z 46 PrvníPrvní ... 12202122232432 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. FTP server na TP-link TL-WR1043ND
    Od d2r2 v sekci Sítě
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 04-04-2012, 19:46
  2. Router TP Link WR1043ND
    Od jps7410 v sekci Sítě
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 10-09-2011, 18:44
  3. Acer Aspire 5810TG - par otázek na majitele