www.svethardware.cz
>
>
>
>

Rocket Lake se ukázaly i s 8 jádry a 12 vlákny, bude Comet Lake-S Refresh

Rocket Lake se ukázaly i s 8 jádry a 12 vlákny, bude Comet Lake-S Refresh
, , aktualita
Server VideoCardz zveřejnil jednak část roadmapy Intelu, která se týká desktopových procesorů a pak je tu i platformový diagram procesorů Rocket Lake-S. Dozvídáme se o čipsetech 500 Series i o Comet Lake-S Refresh. 
K oblíbeným
reklama
Server VideoCardz se odvolává na vlastní spolehlivý zdroj, který mu zaslal dvě fotografie, které skutečně vypadají tak, že zachytávají skutečné materiály Intelu. Pozoruhodné je na nich především to, že na nich najdeme zmínku o Core i7 vPro generace Rocket Lake-S, které mají konfiguraci osmi fyzických jader a dvanácti logických.
 
 
Procesorová konfigurace 8C/12T rozhodně není obvyklá a Intel snad ještě nikdy nevypustil na trh procesor, který by využíval Hyperthreading jen takto polovičatě, čili jen na některých fyzických jádrech. Zatím nelze určit, zda náhodou nejde o chybu v daném dokumentu, ale na druhou stranu je hned zřejmé, proč by Intel měl chtít takovou konfiguraci nabídnout. 
 
O Rocket Lake-S se od začátku mluví jako o maximálně osmijádrových procesorech a i když Retired Engineer mluví až o deseti jádrech, takové množství (nejspíše Willow Cove) by na 14nm proces prý už bylo příliš. Čili pokud Intel nemá možnost nabídnout Core i9 generace Rocket Lake-S s deseti jádry, na druhou stranu nemusí mít ani chuť snižovat počet jader v řadě Core i7 a omezení Hyperthreadingu v těchto procesorech je jedna z cest, jak je odlišit právě od Core i9. Ale nezapomínejme, že jde o procesory vPro, takže řadové Rocket Lake-S se mohou lišit, i když asi ne v takto zásadní věci. Z hlediska hlavních specifikací by mělo jít o stejné čipy, čili i s ohledem na zmíněnou kapacitu cache (2 MB na jádro). 
 
Dále z vyfocené části roadmap ještě vyčteme to, že Rocket Lake-S možná ani nenastoupí v nižších řadách, a sice jako Core i3, Pentium a Celerony. Namísto toho se ukazují Comet Lake-S Refresh. 
 
 
Další obrázek ukazuje platformový diagram Rocket Lake-S a potvrzuje nám rozhraní PCIe 4.0, grafické jádro Xe a také navýšení propustnosti mezi procesorem a čipovou sadou díky x8 DMI 3.0, čili na 8 GB/s. Počítá se tu také s rozhraním Thunderbolt 4, které Intel oficiálně představil tento týden a pak také s novými čipovými sadami Intel 500 Series, které ovšem samy o sobě stále nabídnou jen PCIe 3.0. Čili PCIe 4.0 bude pouze na linkách procesoru a jak je vidět, ten dostane stejně jako Ryzeny i čtyři PCIe 4.0 vyhrazené pro M.2 SSD vedle šestnácti pro hlavní PCIe x16. 
 
Sady 500 Series se tak od dnešních 400 Series nebudou moc lišit, a to až na podporu USB 3.2 s 20Gb/s a naopak odstraněnou podporu LPC, eMMC, SD 3.0 a SDXC.  Neznamená to také, že do dnešních desek nebudeme moci nainstalovat procesory Rocket Lake-S. Spíše půjde o to, že desky s 500 Series budou mít opravdu zaručenou podporu PCIe 4.0 na hlavních slotech PCIe x16 a M.2, což pro 400 Series zrovna neplatí. A rovněž je nemyslitelné, aby nová generace procesorů Intel přišla bez nové generace desek, a to i kdyby nové sady nenabídly vůbec nic nového. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře