Uber vyprodával: zbavil se divize autonomních aut i létajících taxi

Uber vyprodával: zbavil se divize autonomních aut i létajících taxi
, , aktualita
Společnost Uber se rozhodla k nemalému výprodeji. V rámci dvou dní oznámila prodej dvou divizí jiným společnostem. Pryč k jiným startupům zamíří technologie autonomních aut i projekt létajících taxi.
K oblíbeným
reklama
Uber se zbavuje několika divizí, které poputují pod křídla jiných startupů. Jedna z divizí, které změní majitele, je ta věnující se autonomním vozům. S těmi si Uber užil svoje, ať už počítáme první smrtelnou nehodu, kdy záložní řidička sledovala seriály místo sledování silnice, následná omezení i další incidenty nebo spory s Googlem ohledně krádeže průmyslového tajemství. Anthony Levandowski, původně inženýr pracující na vývoji autonomních vozů z Googlu, přešel do Uberu i s daty, které nebyl oprávněn vynést z Googlu ven, a nyní si odpykává 18měsíční trest. Paradoxní je, že se tato divize přestěhuje pod společnost Aurora, kterou vede Chris Urmson. Ten je dalším bývalým inženýrem z Googlu a jeho projektu autonomních vozů.
 
Volvo XC90 Uber
 
Podstatou dohody je, že Uber investuje 400 mil. USD do Aurory a CEO Uberu, Dara Khosrowshahi, se stane součástí představenstva Aurory. Uber bude mít 26% podíl v Auroře, ale nebude mít výhradní právo na její technologie. Počítá se však s tím, že by v budoucnu měla být první (resp. jedna z prvních), kdo bude moci používat autonomní auta postavené na technologii Aurory (a potažmo i minulého výzkumu Uberu samotného). Cílem je nahradit lidské řidiče, kteří jsou největšími náklady pro Uber, jež ještě nikdy nebyla ziskový. Samotná Aurora dosud vybrala od investorů 690 mil. USD.
 
Další divizí, která se přestěhuje, jsou létající taxíky projektu Elevate, který byl založen v roce 2016. Ty získá společnost Joby Aviation a v rámci dohody Uber do Joby investuje 75 mil. USD (dalších 50 mil. USD putovalo do Joby v lednu 2020). Dosud bylo do Joby Aviation investováno 820 mil. USD. Plánem je spustit létající taxi do roku 2023. Mají uletět až 150 mil (přes 240 km) rychlostí až 200 mph (okolo 320 km/h). Dosavadní prototypy mají 6 rotorů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek