Bleskovky
NASA má novou prohledávatelnou knihovnu 140 tisíc...
30.3.:
NASA má novou prohledávatelnou knihovnu 140 tisíc fotografií, videí a audio souborů. Prohlížet si můžete zde.
Thermaltake TT Premium spustil své evropské...
14.3.:
Thermaltake TT Premium spustil své evropské stránky, kde mohou zájemci najít příslušné produkty z oblasti vodního chlazení, skříní, napájení, VR a dalších.
MSI oznámilo notebooky, základní desku a další...
8.3.:
MSI oznámilo notebooky, základní desku a další herní produkty v limitované edici Camo Squad, která se vyznačuje maskáčovým designem. K vybraným z nich navíc přidá zdarma hru Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands.
Hugo Barra přechází do Facebooku, kde bude mít na...
26.1.:
Hugo Barra přechází do Facebooku, kde bude mít na starosti virtuální realitu včetně společnosti Oculus. Dříve Barra pracoval v Googlu a poslední tři roky pro Xiaomi.
Na český trh přichází externí pevný disk Transcend...
16.1.:
Na český trh přichází externí pevný disk Transcend StoreJet 25C3N v až 2TB variantě, který se vyznačuje elegantním hliníkovým pouzdrem.
Amazon otevře v přístím roce první obchod s...
5.12.:
Amazon otevře v přístím roce první obchod s potravinami Amazon Go, ve kterém nebudou pokladny a zákazníci v nich budou moci vkládat zboží z regálu rovnou do své tašky. Využívána bude umělá inteligence.
Corsair prodal 10 milionů počítačových zdrojů. Na...
30.11.:
Corsair prodal 10 milionů počítačových zdrojů. Na oslavu představil bílou edici zdroje RM1000i.
Samsung se údajně chce zbavit své PC divize,...
25.11.:
Samsung se údajně chce zbavit své PC divize, nejpravděpodobnějším kupcem je Lenovo.
Společnost Virgin Galactic včera provedla první...
9.9.:
Společnost Virgin Galactic včera provedla první testovací let nově postaveného raketoplánu SpaceShipTwo (který má za cíl stát se vesmírným taxi). Ten předchozí skončil tragickou havárií v říjnu 2014 a smrtí jednoho z dvou pilotů.
25.8.: V Singapuru si už jde objednat přes smartphone autonomní taxi. Přestože je to zatím dostupné jen pro vybrané obyvatele, jen pro vybrané lokality v rámci města a stále je na místě řidiče přítomen člověk kvůli dohledu, jde o další významný krok směrem k autonomní dopravě.
NASA zveřejnila soutěž o 1 milion USD s cílem...
17.8.: NASA zveřejnila soutěž o 1 milion USD s cílem vylepšit humanoidní roboty pro pomoc lidským astronautům na cestě k Marsu. Vyhodnocení proběhne už v červnu 2017.
Seagate začne dodávat vzorky podnikových 12TB...
4.8.: Seagate začne dodávat vzorky podnikových 12TB pevných disků s héliem již v tomto čtvrtletí.
Sociální síť Facebook má nyní už 1,7 miliardy...
29.7.: Sociální síť Facebook má nyní už 1,7 miliardy uživatelů.
Společnost Epson prodala již 15 milionů tiskáren s...
15.7.: Společnost Epson prodala již 15 milionů tiskáren s velkokapacitními nádržkami. Na rok 2016 se počítá s prodejem téměř 6 milionů kusů.
Seagate plánuje propustit zhruba 1600 zaměstnanců...
1.7.: Seagate plánuje propustit zhruba 1600 zaměstnanců (přibližně 3 %). Může za to klesající trh PC a zhoršující se finanční výsledky společnosti.
Microsoft kupuje společnost LinkedIn za 26,2...
13.6.: Microsoft kupuje společnost LinkedIn za 26,2 miliardy USD; 196 USD za akcii.
Nový OC rekord pro paměti DDR4? Pokořena hranice...
26.5.: Nový OC rekord pro paměti DDR4? Pokořena hranice 5000 MHz s moduly G.Skill DDR4 4GB a základní deskou MSI Z170I GAMING PRO AC.
Společnost Xiaomi nejspíše představí nový dron...
23.5.: Společnost Xiaomi nejspíše představí nový dron tuto středu 25. května.
Seagate začal s dodávkami 10TB pevného disku...
30.4.: Seagate začal s dodávkami 10TB pevného disku plněného heliem. Tento HDD má 7 diskových ploten.
Vzhledem k rozšířenému tematickému záběru v...
20.4.: Vzhledem k rozšířenému tematickému záběru v poslední době jsme vytvořili 2 nové rubriky: Robotika, umělá inteligence a Průzkum vesmíru. Pokud vás tato témata zajímají, můžete si teď snadněji dohledat relevantní obsah.
Využíváte e-mailové upozorňování na naše nové...
18.4.: Využíváte e-mailové upozorňování na naše nové články? V profilu si můžete nově nastavit, zda chcete dostávat pouze 1 souhrnný e-mail s odkazy na nové články ze všech našich webů namísto e-mailu pro každý web samostatně. Zdrojový web poznáte podle barvy nadpisu.
Populární software pro blokování reklamy AdBlock...
22.3.: Populární software pro blokování reklamy AdBlock Plus pro Microsoft Edge je už hotový. Čeká se jen na schválení od Microsoftu.
Twitter dnes slaví 10 let své existence.
21.3.: Twitter dnes slaví 10 let své existence.
Mozilla přejde z klasického šestitýdenního...
8.2.: Mozilla přejde z klasického šestitýdenního intervalu vydávání nových verzí Firefoxu na variabilní interval v délce 6-8 týdnů.
U MSI lze do 29.2.2016 využít další akci cashback...
6.2.: U MSI lze do 29.2.2016 využít další akci cashback pro koncové uživatele. Při koupi vybrané desky lze získat zpět až 1080 Kč. Mezi vybrané modely desek patří zástupci z řad Z170 GAMING i PRO, herní i overclocker modely X99 a některé H170.
Do 31. prosince 2015 platí speciální akce na plnou...
28.12.: Do 31. prosince 2015 platí speciální akce na plnou verzi hudební streamovací služby Spotify Premium. Za první tři měsíce zaplatíte jen 0,99 EUR, poté služba bude stát standardních 5,99 EUR měsíčně. Dovoluje např. offline poslech.
Ke komentářům pod články jsme přidali funkci...
30.11.: Ke komentářům pod články jsme přidali funkci editace jejich autorem do 5 minut po odeslání. Stačí přejet kurzorem přes komentář a kliknout na odkaz "Upravit". Je tak možné provádět opravu případných překlepů.
Raspberry Pi Zero se vyprodalo za prvních 24...
29.11.: Raspberry Pi Zero se vyprodalo za prvních 24 hodin. Ve volném prodeji bylo 20 tisíc kusů.
Společnost Sony prodala od roku 2013 více než 30...
26.11.: Společnost Sony prodala od roku 2013 více než 30 milionů kusů herní konzole PlayStation 4. Přesné prodeje konkurenčního Microsoft Xbox One neznáme, údajně by měly být kolem 15-18 milionů.
Britský operátor TalkTalk upřesňuje data o...
7.11.: Britský operátor TalkTalk upřesňuje data o hackerském napadení z října. Počet obětí je jen 157 tisíc (a nikoli 4 miliony), ukradli 15 tisíc údajů o bankovních účtech a 28 tisíc nekompletních čísel kreditních karet.
Podíl Windows 10 mezi uživateli Steamu už činí...
4.11.: Podíl Windows 10 mezi uživateli Steamu už činí téměř 28 procent. Windows 7 se drží stále v čele na 44 procentech, ale do několika měsíců by o své prvenství mohl přijít.
Americká vláda rozhodla, že všichni majitelé dronů...
19.10.: Americká vláda rozhodla, že všichni majitelé dronů budou muset zaregistrovat své přístroje. Platí to i pro nekomerční použití.
Ozone Gaming spouští soutěž s názvem Ozone Road to...
22.9.: Ozone Gaming spouští soutěž s názvem Ozone Road to Worlds, v které můžete vyhrát dva lístky na finále LCS World Championship v Berlíně, jež se bude konat 31.10.2015. Na podmínky soutěže se podívejte přímo na webu Ozone Gaming.
Kdo by neznal strategii Red Alert 2? Momentálně...
16.9.: Kdo by neznal strategii Red Alert 2? Momentálně lze její plnou verzi včetně datadisku Yuri's Revenge zdarma získat v Originu v rámci časově omezené nabídky "On the house".
Honda je dalším automobilovým výrobcem, kterému...
13.9.: Honda je dalším automobilovým výrobcem, kterému bylo v Kalifornii povoleno testování autonomních vozidel na veřejných komunikacích.
Akcie společnosti SanDisk za poslední rok spadly o...
4.9.: Akcie společnosti SanDisk za poslední rok spadly o více než 40 %. Spekuluje se, že by společnost nyní mohla být lákavým objektem k převzetí.
Včera došlo k upgradu databáze s našimi články a...
14.8.: Včera došlo k upgradu databáze s našimi články a zároveň k jejímu přesunu na mnohem výkonnější hardware. Díky tomu je teď odezva serveru a samotné načítání stránek výrazně rychlejší než doposud. Toto zrychlení se týká všech našich magazínů.
V Kalifornii nabízí třikrát odměnu 25.000 USD za...
30.7.: V Kalifornii nabízí třikrát odměnu 25.000 USD za dopadení pilotů dronů, kteří létali nad rozsáhlými požáry a bránili tak práci hasičským helikoptérám.
V USA mají velké problémy s drony při požárech....
4.7.: V USA mají velké problémy s drony při požárech. Lidé s nimi létají nad ohněm a blokují hasičské helikoptéry při práci.
Hudební album zpěvačky Taylor Swift
1.7.: Hudební album zpěvačky Taylor Swift "1989" nakonec po změně přístupu ze strany Applu v podobě vyplácení provizí bude umístěno na Apple Music.
V návaznosti na posilování našeho redakčního...
1.7.: V návaznosti na posilování našeho redakčního obsahu a výsledný růst návštěvnosti nás zajímá, jaké typy článků byste u nás uvítali. Pokud jste přihlášení ke svému profilu, budeme rádi, když nám pomocí tohoto dotazníku dáte vědět o svých preferencích.
V pravé části vyhledávacího pole v hlavičce webu...
18.6.: V pravé části vyhledávacího pole v hlavičce webu je nově selektor, pomocí kterého lze nastavit, v jakém typu obsahu (recenze, aktuality...), nebo v jaké rubrice se má vyhledávat.
Provedli jsme úpravu layoutu magazínů. Kromě...
11.6.: Provedli jsme úpravu layoutu magazínů. Kromě celkového zjednodušení designu stránek mají naše weby hlavně zcela novou hlavičku, v které je hlavním prvkem velké vyhledávací pole, jež v nadcházejících týdnech ještě dále vylepšíme z hlediska jeho funkčnosti.
Žena z Kalifornie odnesla do sběru počítač Apple...
2.6.: Žena z Kalifornie odnesla do sběru počítač Apple I, aniž by tušila jeho hodnotu. Bylo jich vyrobeno jen 200 kusů a tento kus se následně prodal v aukci za 200 tisíc dolarů. Po ženě se nyní pátrá. Podle stanov společnosti, která počítač v aukci prodala, by "dárkyni" mělo připadnou 50 % z vydražené ceny.
Celosvětové prodeje bezpečnostního software...
27.5.: Celosvětové prodeje bezpečnostního software vzrostly o 5,3 % na 21,4 miliardy dolarů. První je Symantec s 3,7 miliardami, je to už ale druhý rok po sobě, co jeho příjmy klesají. McAfee utržilo 1,8 miliardy, IBM 1,5 miliardy a Trend Micro pak 1,05 miliardy dolarů.
The Witcher mělo být původně izometrické RPG....
27.5.: The Witcher mělo být původně izometrické RPG. Podívejte se na video s první ukázkou z roku 2002, jak měla hra podle prvotních úvah tvůrců vypadat.
Upravili jsme editor pro psaní komentářů, aby...
21.5.: Upravili jsme editor pro psaní komentářů, aby nedocházelo ke smazání v případě nevyplněného titulku (teď se hned zobrazí upozornění a nedochází už k přesunu na novou stránku). Navíc je v editoru nově odkaz na vlastní čtenářský profil a nové tlačítko Vymazat.
U menu s podrubrikami, které se zobrazuje po...
21.5.: U menu s podrubrikami, které se zobrazuje po přejetí kurzorem přes horní lištu s hlavními rubrikami, jsme odstranili efekt postupného rozbalování a sbalování stejně jako časová prodleva. Teď se zobrazí nebo zmizí hned podle pozice kurzoru.
Z registračního formuláře jsme odstranili...
21.5.: Z registračního formuláře jsme odstranili kontrolní otázku, jelikož nebyla v podstatě vůbec využívána a zbytečně jej tak zesložiťovala.
Samsung postavil své nové sídlo pro Severní...
21.5.: Samsung postavil své nové sídlo pro Severní Ameriku v Silicon Valley. Budova má 10 pater, rozlohu 1,1 milionu čtverečních stop a vyžádala si 300 milionů dolarů.